Šta je novo?

Laptop Laptop do 500€

Koji laptop kupiti?

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
929
Poena
170
Ljudi, nisam nikada kupio nov lap top, pa bi mi dobro dosla preporuka. Bitno je da je nov i do max 500€
Preferiran brend: HP ili Lenovo. Ako imate bolju preporuku, dodajte.
Namena: MS office (word, powerpoint, outlook) da uvek rade fluidno. Klasican office LT da sto fluidnije radi. Potreban je za office, administracija, sales, law itd.

Da li je dovoljna integrisana GPU ne bih znao, ali gaming ne dolazi u obzir na ovome.

U budzetu sam video HP 250 G9, i5, 16GB DDR4, pa me zanima ako neko ima iskustva.

I vazno je da ima legacy BIOS, pored UEFIja
 
Da li se isplati dati vise 20 000?

 
Vidim da hvalis ovaj lenovo G6, ja sam ga nasao u e planeti:

Da li da idem na neki drugi u ovom cenovnim rangu ili ovo moze da prodje. Govorim zbog konfiguracije. Ne znam koliko je ovaj i3 jak procesor, ali me jos vise brine RAM.

Iki mozda da idem na ovaj
Napominjem da je laptop za druga koji hoce na rate, i dao bi tu oko 500-600€. Ima dosta slicnih laptopova ali jos nwgde sam cuo da su ovi g6 lwnovo najbolji izbor kada sam nahvataju na snizenju.
Drug nije neki zahtevan posao, treba mu za posao, radi kao online dispecer i malo multimedija, ne igra igrice preko laptopa.

Recite mi ovaj acer aspire, da li ima ips ekran?

Nadjoh i ove:



E planeta mi odgovara jer primaju cekove i plus racunaju snizenu cenu, drug je propustio par akcija dobrih jer nije bio u stanju da uzme te cekove mesec dana....
Nista od navedenog nije vredno tih para....
 
Sta je Vas izbor, laptopova.
da li ici na:

za 60k
ili
za,62k

ili za 10k ici na:

za 72k
ili
za 71k
 
Sta je Vas izbor, laptopova.
da li ici na:

za 60k
ili
za,62k

ili za 10k ici na:

za 72k
ili
za 71k
Прелистај тему.
 
Citao je vise puta i ne mogu da se snadjem, sve mi je konfuzno, nista mi nije jasno!
Treba mi laptop za multimediju, office, net, za povremenu obradu video klipova za svoje potrebe.

Za takvu namenu da li je 1335u uredu ili ne, sta je tu od ryzena?
 
Svejedno je koji je procesor, ako ima bar 4c/8t konfiguraciju. Gledaj memoriju, ekran, kvalitet izrade, bateriju, opcije za nadogradnju (ako postoje)
 
Da li ce 7535hs da se greje vise od 7730u?
Koji je najizbalansiraniji procesor u smislu grejanja/efikasnosti izmedju:
7530U
7730U
7535U
1335U


Sto se ssasije tice sta je za oko-do 70k najbolji izbor.
Da li:
Vostro
Vivobook
Thinkbook
ProBook
Neki Acer
 
7535hs ima 35w vs 7730u koji ima 15w,znaci trebalo bi da se vise greje.Ja bi birao 7730u.
Минимална волтажа за 7535u 15 w, исто као и за 7730u.
Све зависи од подешавања. Подешавање биоса power save код Lenova спушта волтажу, зато мени лично Леново одговара. Само што би ишао на зен 4 а не зен3+ (што је 7535u) ако већ идемо на процесор. Али то онда иде на већи буџет.
За овај буџет 7730u и добар квалитет пластике и екрана.
Грејање зависи од фирме а не само од процесора. Леново има добро хлађење док други модели имају софтверско подешавање волтаже, али не и у биосу.
 
Sta bi bio izbor za 7730u sa dobrom sasijom i ekranom?

Danas je bio 70k a sada,
sada je slicna cena sa,

Sta je izbor iz Gig... i Tehnomed....
 
Zamolio bih Vas da mi pomognete oko izbora.
*** tip panela pise da je LED, da li je ovo IPS, VA ili TN?

Da li valja ovako nesto,

Upotreba - multimedia, office, net, obrada video snimaka (da li je neki od ovih sposoban za obradu 4k ili ne?)

Vidim da ima,
meni je na zalost nedostizan, mozda nekome bude bio interesantan.
 
Moje preporuke bi ti bile HP sa 7530U za 62,5k (530€), Asus za 7730U za 65,5k (555€) i Lenovo sa 7730U za 70k (590€). U zavisnosti koliko si novca spremio da izdvojiš. Svaki će raditi ok posao. Mada ne znam koji program koristiš za video obradu i koliko ozbiljno se baviš time. Nijedan od ovih nije namenjen za taj posao, ako ti je to posao. Ali proveri da li je za to što tebi treba 1335U (Asus za 70k) značajno bolji

Office, net, multimedia... radi i na satovima danas, svejedno je koji je procesor unutra.
 
@booby
Iskreno ne znam sta bih ti preporucio
Za mene su sve ovo dobre konfiguracije
Mozda bih ti jedino skrenuo paznju da gledas izradu i jacinu baterije
Ako lap neces koristiti napolju ekran i nije toliko bitan(naravno ne mislim bukvalno) ,niti je svaki tn los niti svaki ips i led dobar ,tako da ....
 
Hvala Vam na odgovorima.
Sto se tice obrade video materijala treba mi za svoje potrebe, obrade snimaka iz telefona. Ne treba za nikakvu profesionalnu upotrebu.
Koji bih program koristio pa i to ne znam, do sada se time nisam bavio, bitno da moze odradi?

Buni me sledece:
1)
7535hs vs 7730u
zasto ne prvi? Radi se o thinkbook 16 G7 vs G6?
2)
kako ce se ponasati u vivobook-u 7730u vs 1355u
u smislu zagrevanja i video obrade?

Izmedju ova dva kome biste dali prednost za moje potrebe:

Ovde je koliko mogu da vidim,
prvi VA a drugi IPS?
 
Vidim da hvalis ovaj lenovo G6, ja sam ga nasao u e planeti:

Da li da idem na neki drugi u ovom cenovnim rangu ili ovo moze da prodje. Govorim zbog konfiguracije. Ne znam koliko je ovaj i3 jak procesor, ali me jos vise brine RAM.

Iki mozda da idem na ovaj
Napominjem da je laptop za druga koji hoce na rate, i dao bi tu oko 500-600€. Ima dosta slicnih laptopova ali jos nwgde sam cuo da su ovi g6 lwnovo najbolji izbor kada sam nahvataju na snizenju.
Drug nije neki zahtevan posao, treba mu za posao, radi kao online dispecer i malo multimedija, ne igra igrice preko laptopa.

Recite mi ovaj acer aspire, da li ima ips ekran?

Nadjoh i ove:



E planeta mi odgovara jer primaju cekove i plus racunaju snizenu cenu, drug je propustio par akcija dobrih jer nije bio u stanju da uzme te cekove mesec dana....
Na kraju smo uzeli ovaj:
Jurio sam mu thinkbook ali nismo mogli da ga nadjemo na rate jer je bio ogranicen na radnje koje primaju cekove, a online to ne moze jer nece da salju pouzwcem na cekove. Na kraju sam mu uzeo ovaj lenovo jer je jedan imao izlozen u radnji i video sam da je solidne izrade, jako je tanak, a pre svega jaka mu je konfiguracija i zaista dobro radi, juce sam mu odradio sistem i bas je brz. Za njegove potrebe odlican, eto ako se neko dvoumi, a ogranicen je na gigatron, medju boljim ponudama sigurno. Ekran mu je solidan, lepe osvetljen i cini mi se za laptopove dosta dobar. Ima DDR5 RAM, jak procesor, cak 1TB SSD...
 
Da ga dugo, dugo,.... sluzi.
Zanima me, kako se ponasa u radu, da li je hladan kao spricer ili kao topla cokolada?
Hvala, pazi, samo sam mu instalirao win , ali morali smo na krevet da ga stavimo pa sigurno nije imao provetravanje kako inace ima. Bio je solidno vruc, ne nesto ekstremno ali je bio topao, mada dok traje instalacija sigurno laptop radi na vecim "obrtajima".
E sada videcu kako ce da se ponasa prilikom normalne upotrebe. Ovaj laptop je bas tanak i sigurno da mu provetravanje nije najveca vrlina. Drug se odusevljava ekranom hahha, mada sam mu ja rekao da prelazi sa TN matrice , pa njegovo misljenje nije nesto relevantno. Pitao me je kakav jenovo ekran, ja mu kazem IPS, samo cujes njega i tv cu da kupim IPS hhaha.
Lap top je poprilicno siromasan sa ulazima, nema LAN npr. Jedan dva usb ulaza i to je to. Kazem kvalitet izrade je dobar, lap top je ozbiljno brz i tu se vidi da je konfiguracija odlicna.
 
Sta bi ste odabrali od ova dva:
Kakav je ekran kod vivobuka, da li ce se 1355u u vivobuku grejati vise od 7730u u ideapad?
 
Nazad
Vrh Dno