Šta je novo?

Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

Али увек само на 178.ххх или 96.ххх (или беше 97.ххх) док на оним 109, 150, 192 и које је мтс користио никад није било тако. Прве адресе увек мања брзина и углавном затворени портови, остале увек без грешке.
 
Očigledno samo BG rade,kod mene kablove, kanalice 0ustili još pre godinu dana kroz ulaz.
 
72h+ od kako sam potpisao za optiku 150/20, rekli mi u roku od 24h pustaju brzinu. Posle 48h ih zovem, kazem da i dalje imam 50Mb, aha, ok, nama ovde pise da smo vam pustili 150, resicemo problem, sat 72. dolazim kuci, brzina po starom, na sajtu mi pise da je problem resen, haaa, zovem opet, "aha, resicemo" xD
 
Kad će Zemun, da li neko zna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zatvorili router, dhcp na punom opsegu, DNS serveri telekomovi. Može to mnogo bolje.
Uglavnom sve leti. Zaista. Mene eto samo malo bockaju te sitnice.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Meni u zgradu pored MTS optike koja je usla pre mesec dana, pre neki dan usao i Orion koji vec nudi uvodjenje u stan (po mnogo boljim cenama...). MTS za sad ne pusta do stanova. Ono sto mi je zapalo za oko je da MTS ima veliki orman u podrumu i manju kutiju na svakom spratu. Orion nema uopste tu veliku kutiju, samo neku malu na svakom ili svakom drugom spratu... Posto se ne razumem uopste, da li to znaci da je MTS uradio nesto znacajno kvalitetnije?
 
Drug mi ima vdls 50mb zali se da mu puca konekcije.Koliko je daleko od centrale?
40397958_854370484758292_2646395372749979648_n.png
 
Drug mi ima vdls 50mb zali se da mu puca konekcije.Koliko je daleko od centrale?
Pogledajte prilog 256282

Super mu je linija, na manje od 500 metara je od centrale/isturenog stepena.
Po ovim parametrima ne bi trebalo nikad da mu pukne veza...
Jedino da mu promene data path na interleaved pa kad dodje do neke greske da mu ne obori konekciju (nije sigurno resenje ali moze da pomogne). Ali ce mu se povecati malo ping za nekih 10 ms.
Koliko cesto ima prekid veze?
 
Onda nista. Na hg630 oce da puca konekcija ako si na lan 1 prikljucku...
 
Meni je sekundarni na LAN1, ali primarni na LAN4 pa isto ;)

Nego.. vracaj bre ti karticu :D
 
Ok,vama dvojici radi kako treba, meni i jos jednom clanu foruma je pravio potpuno identicne probleme na LAN1, mozda se ne voli sa nekim odredjenim hardverom....
 
Meni u zgradu pored MTS optike koja je usla pre mesec dana, pre neki dan usao i Orion koji vec nudi uvodjenje u stan (po mnogo boljim cenama...). MTS za sad ne pusta do stanova. Ono sto mi je zapalo za oko je da MTS ima veliki orman u podrumu i manju kutiju na svakom spratu. Orion nema uopste tu veliku kutiju, samo neku malu na svakom ili svakom drugom spratu... Posto se ne razumem uopste, da li to znaci da je MTS uradio nesto znacajno kvalitetnije?

Koliko vidim Orion za duplo manje para nudi usluge. Ako je TV sa gigabitnim netom i fiksnim kod Telekoma 9500, kod Oriona je 4400 dinara. Jesi li uzeo Orion ili Telekom?
Neverovatna razlika u ceni.
 
Koliko vidim Orion za duplo manje para nudi usluge. Ako je TV sa gigabitnim netom i fiksnim kod Telekoma 9500, kod Oriona je 4400 dinara. Jesi li uzeo Orion ili Telekom?
Neverovatna razlika u ceni.
I neverovatna razlika u pokrivenosti optike(naravno kad TS zavrsi izgradnju komplet mreze po celoj zemlji do 2020), ulaganje u mrezu Oriona za optiku i TS su nebo i zemlja pa i cena mora biti malo veca jer ovi su mozda 50K evra ulozili, dok je TS ulozio milione kroz uzimanje kredita ili cega vec od Kineza. Lupam za cifre samo ti dajem smernice da ne gledas jednu stranu vec u ekonomiji moras obe strane i sta se ulaze i za koliko se ulozeno vraca.
Jer nije isto kad ulozis 50K cega god i to mozes brzo da vratis kroz jako kratak period pa posle zaradjujes i mozes da stavis mnogo manju cenu nego kad ulazes nekoliko miliona cega god(din, evra) treba ti duzi period da povratis ulozeno i da zaradjujes onda zato mora i cena da bude veca, e sad cim je veca pokrivenost moguca je i veca zarada, ali to ne znas dok ne ponudis uslugu, pa krenes sa nekom cenom pa kako imas vise korisnika tako i smanjujes cenu ili dajes vece pogodnosti u vidu recimo free meseca ja konkretno bih dobio 12 meseci po 50% dok bi mi ostalih 12 mes bila full cena, gde onda u proseku nije navedena cena vec manja.
Itd, nadam se da si sad shvatio, a Orion tesko da ce dati takav popust na cene koje daje TS.
Cista ekonomija u kojoj je uvek 1+1=2 samo ne shvataju svi kako ista funkcionise.
Ponuda i potraznja, zlatno pravilo ekonomije tj trzista ukoliko nesto nudis/prodajes.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
@invictus2404, vidim da si zavrsio ekonomski pa sigurno znas da u slucaju monopola/oligopola sva filosofija balansa izmedju ponude i potraznje pada u vodu kod mnogih stvari (nemas izbora pa ces se stisnuti na drugim stvarima). A imas i neke nezamenjive stvari, cenu slobodno setaj gore/dole u sirokim rasponima, a potraznja ce biti skoro ista. Internet u 21 veku upravo postaje nezamenjiv. Niko mene ne moze da ubedi da ovakvo stanje sa internetom/tv/telefonijom u Srbiji je normalno i ne moze biti bolje.
 
Poslednja izmena:
Sta vam fali u SRB sa stanjem a u vezi sa netom?
Ocete dzabe mozda 100/100?
Za vecinu korisnika i ADSL 10/1 je sasvim dovoljan.Naravno da treba ici napred i bolje ali koliko nas ima realne potrebe za fast speed netom?Mali broj...a taj mali broj koji je to potrebno koristi ga za posao i njima ne verujem da je problem da plate komercijalnu cenu...
 
Optika ce stici svakako...bitno je da se radi na tome..dal ce stici za mesec ili dva..pa stice ..to je bitno.
 
Koliko vidim Orion za duplo manje para nudi usluge. Ako je TV sa gigabitnim netom i fiksnim kod Telekoma 9500, kod Oriona je 4400 dinara. Jesi li uzeo Orion ili Telekom?
Neverovatna razlika u ceni.

Nisam uzeo nista za sad, drzim se SBBa trio gold extra 150/8. Znam da se neki zale ali meni je za 10 godina SBB imao prekid mozda 2 puta na kratko... Kod mene zaista sve radi perfektno... A TV ponuda mi je drasticno bolja na SBBu da bih zrtvovao to zbog malo brzeg neta kad mi je i ovaj vise nego dovoljan...
 
@invictus2404, vidim da si zavrsio ekonomski pa sigurno znas da u slucaju monopola/oligopola sva filosofija balansa izmedju ponude i potraznje pada u vodu kod mnogih stvari (nemas izbora pa ces se stisnuti na drugim stvarima).

Pa upravo to. Mene kao korisnika ne interesuje koliko je provajder uložio nego kakve cene daje u odnosu na konkurenciju za istu ili sličnu uslugu. U ovom slučaju Mladen je imao obe opcije i samo je trebalo da se opredeli za neku. Tako da priče o tome ko ima veću pokrivenost, ko je koliko para uložio su totalno nebitne sa strane korisnika koji plaća krajnju cenu i ima opciju da bira između Oriona i Telekoma.


Sta vam fali u SRB sa stanjem a u vezi sa netom?
Ocete dzabe mozda 100/100?
Fali nešto ovakvo kao u zemljama sa kojima se graničimo. Ne treba džabe.

2.PNG 1.PNG 3.PNG
 
@Mobtel063, sto se mene tice mozes dozivotno koristiti kilavi 10/1 adsl uz prinudni fiksni za 15e mesecno. A ja se ipak nadam da cu barem tamo negde 2019-2020 konacno dobiti adekvatnu ponudu, ili barem napakon stici protok koji sam imao pre 8! godina u Moskvi (30/30mbit).
 
@red baron Nikad nije sve kao sto pise, eto primer koji si dao kod Madjara. Pise 500 ali garantuju 100, cena je sa popustom itd itd... kada udjes u pricu nije bas tako. Jeste MTS skup, ali osim Rumunije ne bih se kladio da je sjajno i bajno kod ostalih.
 
Pa upravo to. Mene kao korisnika ne interesuje koliko je provajder uložio nego kakve cene daje u odnosu na konkurenciju za istu ili sličnu uslugu. U ovom slučaju Mladen je imao obe opcije i samo je trebalo da se opredeli za neku. Tako da priče o tome ko ima veću pokrivenost, ko je koliko para uložio su totalno nebitne sa strane korisnika koji plaća krajnju cenu i ima opciju da bira između Oriona i Telekoma.



Fali nešto ovakvo kao u zemljama sa kojima se graničimo. Ne treba džabe.

Pogledajte prilog 256683 Pogledajte prilog 256684 Pogledajte prilog 256685
Ma cekaj bre, ti uporedjujes zemlje u komsiluku koji odavno vec imaju optiku do stana sa nama gde tek pocinjemo, pa za par godina ce svakako biti jos jeftinije kao tamo upravo to sam i objasnjavao, oni su prvo opticku mrezu po celoj Bugarskoj davno izgradili i to donacijom EU za izgradnju iste davno je otplacena taj jedan deo jer je drugi cista donacija kao sto rekoh EU isto vazi i za Rumuniju to su zemlje koje bar nekih 5-6 godina najmanje furaju optiku kod nas takoreci nije jos ni pocela, e sad, za 5-6 godina mozemo se setiti koliko je ovo danas kostalo i koje su brzine ponudjene, bice i vise Gbit brzine u to vreme.
Vi svi imate pogresno gledanje na stvari kod nas i u svetu, pocetak primene i koriscenja te usluge u odnosu na nas, pa kad je mobilna telefonija pre 7-10 godina bila jeftina u EU kod nas je bila skupa sa ogranicenim minutima sms-ovima a pogledajte sad za manje od 10 eur mozes da dobijes neogranicene minute sms i net sa par GB sto je pre 7-8 godina.
I na kraju ja sam misljenja da TS za pocetak optike ima super cene, da li moze jeftinije, moze, i bice vremenom a objasnio sam i zasto.
Onog lika sto me citirao i nalupetao se gluposti necu ni odgovarati jer nema poente na gluposti odgovarati.
Ti si dao svoje misljenje, postujem samo ti objasnjavam sta i kako funkcionise.
Mene u proseku ce kostati 3K+ RSD sa HD kanalima 150 Mbit brzinom TV, tvgo, dodatnim STBovima, to je za mene smesno koliko dobijam za taj novac.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
@invictus2404, kad si toliko pametan, cisto da napomenem: za 100/100mbit nije potrebno uvodjenje optike u stan, to je moguce bilo izvesti cak i u Srbiji jos 10+ godina unazad (samo sto bi u to vreme brzine bile nekih 20/20mbita, ali u lokalnoj mrezi mogli su za dz ladno da furaju 100/100, pa da se koristi DC za razmenu podataka izmedju korisnika; pardon, nisi ni cuo za tako nesto, necu vise da te smaram), ali furao se adsl i kablovski operateri sa slicnim adsl brzinama po nenormalnim cenama (ali tebe naravno ne cudi da su toliko godina imali slicnu ponudu, zar ne).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno