Šta je novo?

Kurirske službe

da li DHL donosi pismo/paket i subotom?
 
Jel to PostExpress počeo da koristi pozive na telefon pre isporuke? [emoji16] Evo tri paketa koja sam dobio zvali su, pre nikad. I danas mi doneli jedan paket sa AliExpressa, isto zvali na telefon.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Post Express uvek zove pre isporuke ili kurir ode lično na adresu.
Nema treće opcije.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mene nikad u životu nisu zvali(sve je počelo od poslednjih par paketa) , uvek ostave papiric u sandučetu, čak nikad nisu ni zvonili ili gledali da li je neko kući. Ujutro samo stigne sms da očekujem pošiljku u toku dana.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Мени је стизала порука а онда бих или нашао папирић у сандучету или би ме курир звао кад је практично на минут од зграде. Прво није исправно а друго би могло и боље али ајде, некако се договориш са њим. Можда је и најбоље да се ујутру позове и договори, ваљда је порука са његовог телефона.
 
Мени је стизала порука а онда бих или нашао папирић у сандучету или би ме курир звао кад је практично на минут од зграде. Прво није исправно а друго би могло и боље али ајде, некако се договориш са њим. Можда је и најбоље да се ујутру позове и договори, ваљда је порука са његовог телефона.

I taj kurir dnevno ima 80-90 paketa i onda sedi ujutru 3 sata i zove sve brojeve i dogovara se sa ljudima kad da dodje i slicno? :D To nije izvodljivo, a drugo nije poruka sa njegovog telefona nego je to sistemska poruka, svaki primalac ciji je broj unesen dobija genericku poruku i stoji broj kurira koji je tu posiljku zaduzio. I jos jedna stvar kuriri PE nisu uopste duzni da zovu primaoca pre isporuke, nego samo ukoliko ga ne pronadju kod kuce, ali je lakse da pozoves koji min ranije i proveris, jer ne gubis dragoceno vreme na pokusaje isporuke kada nema nikoga kod kuce i kod ljudi koji su kuci ustedis vreme time sto ih pripremis da stizes i zamolis ih da izadju ispred kuce ako su u mogucnosti.
 
Da, genericka je poruka od PE direktno. Nego mi je čudno što su počeli da zovu, nikad pre nisu zvali. Eto čak i AliExpress pošiljku mi doneo i zvao ako sam kuci da preuzmem(nije bilo nikakve carine ili ostalih dažbina da bi rekli da je do toga)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da, genericka je poruka od PE direktno. Nego mi je čudno što su počeli da zovu, nikad pre nisu zvali. Eto čak i AliExpress pošiljku mi doneo i zvao ako sam kuci da preuzmem(nije bilo nikakve carine ili ostalih dažbina da bi rekli da je do toga)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Ja dok sam radio u PE mi smo postarima pomagali ako su neke vece posiljke u pitanju da oni ne nose na biciklu, sad ne znam koji je slucaj kod tebe sta i kako ne bi da lupetam , ali ako je nesto malo vece ta je prica, ako je neki manji paket onda ne znam sta se tu desilo pa da ti kurir donese posiljku :)
 
Pa ovako fizički jeste malo veci paket, u odnosu na one manje (punjaci, maske za telefone i te sitnice), u pitanju je bila neka majica, tako da je to maksimalno savitljivo i lako prenosivo.
Ali to sam i predpostavio da je zbog toga sto je malo veći paket u odnosu šta većinom stiže.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
I jos jedna stvar kuriri PE nisu uopste duzni da zovu primaoca pre isporuke, nego samo ukoliko ga ne pronadju kod kuce, ali je lakse da pozoves koji min ranije i proveris, jer ne gubis dragoceno vreme na pokusaje isporuke kada nema nikoga kod kuce
За број сам мислио да у поруци постоји број курира, нисам био сигуран да ли као број са кога је послата порука или у тексту. А за ово цитирано сам већ помињао, једном сам цело јутро био кући (стан у згради у приземљу) и око подне сам негде кренуо и нашао поруку у сандучету. Сигурно нико није ни звао ни звонио. Било му лакше да само убаци папир у сандуче.
Остало смо већ разрадили, ствар организације. Вероватно да ће да позове, наравно не ујутру кад креће али може да направи распоред па уместо кад дође на адресу, свакога зове једно три испоруке раније. Зато и неће да се деси да ме позове, ја на десет минута пешака а он нема времена да чека (што јесте реално) па га ја онда јурим. Не мора да позове ујутру у 6 али не мора ни кад је пред зградом. Али за то је потребно да се размишља.
 
Što se tiče PE i Pošte u 90% slučajeva zovu, ili ako ne zovu dobijem sms od kurira direktno. Retko kada prođe sa papirićem u sandučetu (možda za kinesku poštu sa alija). Tu nemam nikakvih zamerki.
1f60a1558d62ba8de9716121db2fc16b.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
To je druga stvar kad imaš kul poštara. I mene moj zove telefonom, vidim da ljudima iz komšiluka, penzionerima, donosi i stvari iz prodavnice. Ali kada pomenem mog poštara poznanicima, vidim da je momak van standarda, u pozitivnom smislu.
 
Поштари су из друге приче, овај мој све познаје, даје пошту где год да те сретне на улици а мислим да уваљује и пилиће, надам се да их не кљука. ;) Док су моји били живи, узимали су од њега.
 
Od 1.6.2019 City express i Daily express nece raditi subotom, a kako stvari stoje verovatno ce i ostale kurirske sluzbe ispratiti tu odluku.
 
Onda će pošta ostati jedina alternativa za slučajeve kad paket mora da se isporuči subotom.
Ja recimo radim sveki dan pre podne do 16h i ako bilo koja kurirska služba hoće da mi isporuči paket mora ga doneti kod mene na
posao što nije uvek zgodno i poželjno, naročito za veće i/ili teže stvari (neću da se patim posle da ih nosim kući) tako da za te stvari
tempiram da isporuka bude u subotu na kućnu adresu...
Predpostavljam da nisam jedini u ovakvoj situaciji.

Doduše sity i dejli mogu i da ne rade 7 dana u nedelji :D
 
Taman i da pošta ukine subotu, sigurno neće ukinuti Post Restant uslugu. Paket te sačeka u pošti I pokupiš ga u posle tvog radnog vremena.
 
Naravno, a onda taxi od pošte do kuće... :crash:
Btw. kod mene pošta subotom radi do 14h a ja do 15h (jedna subota radna jedna slobodna)...
 
Poslednja izmena:
^ Imaš spisak pošta da izabereš na sajtu za uslugu Isporuka u pošti (što nije isto što i Post restant, jedno se cuva 30 a drugo 5 dana). Nađeš u spisku poštu najbližu svojoj kući. Nisu sve pošte podržane.

Sent from my M8pro using Tapatalk
 
Не брините момци, неће пост експрес укинути радну суботу.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
^ Imaš spisak pošta da izabereš na sajtu za uslugu Isporuka u pošti (što nije isto što i Post restant, jedno se cuva 30 a drugo 5 dana). Nađeš u spisku poštu najbližu svojoj kući. Nisu sve pošte podržane.
LOL, to važi za BG ili NS ali, ne žive svi u BGu i NSu, kod mene ima jedna pošta na celo mesto :D
 
^ Tako je, zavisno od mesta. Negde inače postoji samo jedna pošta. U većim sredinama na spisku nisu male pošte. U svakom slučaju, ima ih dovoljno. :)
 
Pa jel' Krkobabić ispootvarao silne pošte po selima.
 
Ja poslao online zahtev za 5x postarinu, onomad kad su strajkovali majstori iz post express-a i nista. Nit su nesto odgovorili, nit stigle pare. Samo se prave mutavi :)
 
Koliko je ovo provereno?

Na sajtu City expressa i Bex-a vec stoji saopstenje a u razgovoru sa sefom City expressa Zrenjanin dobio sam informaciju da do ovoga dolazi iz prostog razloga sto nema dovoljno ljudi i da se ovim pokusava zadrzati i ono malo kurira sto je ostalo po kurirskim sluzbama... Kako ce ostale kurirske sluzbe ovo podrzati ne znam ,ali za sad je provereno da City express, De Express i Bex od 1.6 vise ne rade subotom. Posiljke primljenej u petak ce biti isporucivane u ponedeljak a bice moguce preuzeti posiljke subotom u magacinu kurirske sluzbe... Eto to je to za sada, ako nesto cujem za Royal i Pe javicu posto tu imam informacije iz prve ruke, u Pe sam radio a u Royalu sad radim pa bicete obavesteni.
 
Tu su potpuno u pravu,broj kurira opada iz dana u dan a novi dođu na par dana i odustanu kada vide obim posla,tako da je realno da subotom ne rade.
PE za sada jedini nije najavio da će da se pridruži ali kako stvari stoje sve opcije su otvorene.
Ako se ne povećaju plate i uslovi rada definitivno će biti problema jer nema dovoljno ljudi da radi radnim danima.
Sa ovim cenama koje nisu menjane godinama pitanje je da li se posluje u plusu uopšte.
Trend je u zadnje vreme da dosta ljudi daje otkaz u potrazi za bolje plaćenim poslovima.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Na sajtu City expressa i Bex-a vec stoji saopstenje a u razgovoru sa sefom City expressa Zrenjanin dobio sam informaciju da do ovoga dolazi iz prostog razloga sto nema dovoljno ljudi i da se ovim pokusava zadrzati i ono malo kurira sto je ostalo po kurirskim sluzbama... Kako ce ostale kurirske sluzbe ovo podrzati ne znam ,ali za sad je provereno da City express, De Express i Bex od 1.6 vise ne rade subotom. Posiljke primljenej u petak ce biti isporucivane u ponedeljak a bice moguce preuzeti posiljke subotom u magacinu kurirske sluzbe... Eto to je to za sada, ako nesto cujem za Royal i Pe javicu posto tu imam informacije iz prve ruke, u Pe sam radio a u Royalu sad radim pa bicete obavesteni.
I jesu li uslovi u rojalu iole bolji?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
I jesu li uslovi u rojalu iole bolji?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Meni trenutno jesu, poredjenja radi u pe sam na zoni koju sam radio nosio izmedju 50-70 adresa ( ne posiljaka ) dnevno u royalu imam 30-45 adresa na dan... Radim od 7:30 zavrsim do 15h utorkom kad je kolaps do 16-16:30 zavrsim i tjt.... Sef mi je covek koji je bio kurir i koji je na mojoj strani i trudi se da pomogne kad god moze a ne kao u Pe covek koji nije urucio ni jednu posiljku u zivotu i koji se ne razume u milion stvari vezanih za rad na terenu itd a forsira neke stvari koje nisu ostvarive... Naravno ima i prednosti i mana ali su meni prednosti i stvari koje su mi bile bitnije nadjacale mane i sto je meni bitno ovde sam opusteniji i niko me ne zajebava kao u pe sto je bio slucaj da radis kao magarac i onda te jos oni koji ne rade tovare jos vise do iznemoglosti....
 
Nazad
Vrh Dno