Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je onda ok.
Prijavi ih tržišnoj inspekciji i reši to za sekund.
 
kad placaš pouzećem račun dobiješ tek kad oni dobiju pare!!! znači rade dobro ne mogu izdati fiskalni račun a da se ti predomisliš jer oni su onda već platili PDv drzavi a nisu prodali robu.

Znači oni rade kako treba a ti sačekaj imaš 14 dana za vraćanje robe pa ako u tom periodu ne dobiješ fiskalni ti vrati robu :)

Sad videh raniji post da je to kupljeno pre mesec dana, pa šta da ti kažem. To što ti misliš da je LG shop legalan to uopšte ne mora da znači i da jeste.

Ne poznajem firmu niti sam kupovao u njoj ali na svak artikal na koji ne izdaju fiskalni oni novac stavljaju u svoj džep. E sad za garanciju ti ne treba fiskalni jer se garancija ostvaruje preko prodavca!!! pa za svaku garanciju ti televizor njima vratiš
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti fiskalni račun za online kupovinu.

Sta ti druze pricas, ja samo citam tvoje komentare i mlatis praznu slamu konstantno.

Fiskalni racun mora da se izda musteriji, makar na mars da ga posalje.

edit: Kako sam ja svaki put online kupovinom npr. u Emmi-ju dobio u paketu i fiskalni racun a placao sam pouzecem?
Ako se ne varam, oni kucaju na racun-cek pa posle uplacuju sebi taj iznos.
 
Poslednja izmena:
kad placaš pouzećem račun dobiješ tek kad oni dobiju pare!!! znači rade dobro ne mogu izdati fiskalni račun a da se ti predomisliš jer oni su onda već platili PDv drzavi a nisu prodali robu.

Znači oni rade kako treba a ti sačekaj imaš 14 dana za vraćanje robe pa ako u tom periodu ne dobiješ fiskalni ti vrati robu :)
Emmi šalje fiskalni sa paketom, koliko se sećam i tehnomanija
 
kad placaš pouzećem račun dobiješ tek kad oni dobiju pare!!! znači rade dobro ne mogu izdati fiskalni račun a da se ti predomisliš jer oni su onda već platili PDv drzavi a nisu prodali robu.

Znači oni rade kako treba a ti sačekaj imaš 14 dana za vraćanje robe pa ako u tom periodu ne dobiješ fiskalni ti vrati robu :)
Zanimljivo, kako onda kad kupujem stvari na drugim mestima (da ih ne reklamiram ovde) uvek plaćam pouzećem i sa stvarima koje sam kupio odmah dobijem i fiskalni račun? Inače ako se predomislim taj fiskalni bi se vratio njima i bio storniran tako da....

Edit: Ja nisam hteo al eto Vojkan je napisao umesto mene :D
 
Poslednja izmena:
pa da vam odgovorim. Verovatno ste i ranije kupovali pa vam veruju :) ali ja znam da se po pravilu tako ne radi. Verovatno je i njima problem da vam ponovo šalju račune i sl. ko će još da o tome vode računa a i verovatno to nisu bili televizori od 500-1000€ ali tako treba a tako i rade bar ovi kod kojih sam ja kupovao :)
 
pa da vam odgovorim. Verovatno ste i ranije kupovali pa vam veruju :) ali ja znam da se po pravilu tako ne radi. Verovatno je i njima problem da vam ponovo šalju račune i sl. ko će još da o tome vode računa a i verovatno to nisu bili televizori od 500-1000€ ali tako treba a tako i rade bar ovi kod kojih sam ja kupovao :)

Pa TV je skoro 1000€ bio (konkretno iz emmi-ja koji sam takođe naručio telefonom ), tako da praviš pogrešne pretpostavke :p Drugi TV za dnevnu sobu sam naručio iz LG shopa. A ako hoćeš da se baviš bilo čime, ne možeš da imaš stav o tome "ko će još o tome da vodi računa" totalno pogrešno :p
 
Poslednja izmena:
pa da vam odgovorim. Verovatno ste i ranije kupovali pa vam veruju :) ali ja znam da se po pravilu tako ne radi. Verovatno je i njima problem da vam ponovo šalju račune i sl. ko će još da o tome vode računa a i verovatno to nisu bili televizori od 500-1000€ ali tako treba a tako i rade bar ovi kod kojih sam ja kupovao :)

Ko danas radi na poverenje druze? Samo sitne ribe sa pijace.
 
šta je pisac hteo da kaže???

šta bi bilo da si odusto od kupovine. On za izdati fiskalni mora da plati PDV. i to je na njrgovu štetu. neko reskira a neko neće i što bi to radio kad ne mora. Dok ne dobije pare ne izdaje se fiskalni račun!!!

Raspitaj se malo kod ljudi kojima je to posao i koji znaju materiju
 
Pisac je hteo da kaže da fiskalni može da se stornira, nije baš da odštampaš fiskalni i kraj. Slučajno sam radio jedno vreme u trgovini računara pa znam.


Dok ne dobije pare ne izdaje se fiskalni račun!!!

A kako beše onaj slogan, ako ne dobijete fiskalni račun ne morate da platite? ili nešto slično :D
 
Poslednja izmena:
Za sve postoji KAKO- ZASTO - ZATO.
Racun se mora izdati.
Ako musterija odustane, vrati robu- postoji ispravka- storno opcija.
 
postoji ali samo u istom danu

PS
može i kasnije ali da tražiš povraćaj PDVa od države :wall:
 
Poslednja izmena:
Aha... A recimo ja kupim neku stvar od 1000€ i koristim 3 dana i nešto mi se ne svidi, po zakonu imam pravo da je vratim jer sam nezadovoljan, znači li to da će prodavac morati da kešira za njega?

Inače što se tiče onog čekanja 14dana, prošlo je preko 25-6 dana....
 
Ajde druze molim te, ako znas nesto onda nam napisi kako to funkcionise.
Nadam se da radis u trgovini pa to pricas zato sto znas?

Kad zakon dozvoljava fizickom licu (kupcu) da robu vrati do 7 dana (mislim da je 7dana) ako mu ne odgovara- kako ti mozes samo u istom danu da storniras racun?
Razni nalozi za ispravku, zavisi od firme do firme, ali ja jos nigde nisam video patern-sablon-ispravku samo u istom danu da vazi kad je izdat racun.

Bas me interesuje, slobodno mi napisi- ozbiljan sam.

edit: Pritom da dodam, imam 23 godine, radim 5 godina u trgovini- raznoraznoj. :)

edit2: @beastmaster, ti druze ako se ne varam zakonski imas pravo da vratis robu odmah zbog ne-izdavanja fiskalnog racuna cak i da ne platis robu.
 
Poslednja izmena:
Sta ti druze pricas, ja samo citam tvoje komentare i mlatis praznu slamu konstantno.

Fiskalni racun mora da se izda musteriji, makar na mars da ga posalje.

edit: Kako sam ja svaki put online kupovinom npr. u Emmi-ju dobio u paketu i fiskalni racun a placao sam pouzecem?
Ako se ne varam, oni kucaju na racun-cek pa posle uplacuju sebi taj iznos.

Za online prodaju trgovac nije dužan da izda fiskalni račun.

Uredbom o određivanju delatnosti kod čijeg obavljanja ne postoji obaveza evidentiranja prometa preko fiskalne kase („Sl. glasnik RS“, br. 61/2010 i 101/2010 – dalje: Uredba), određena su lica na koja se ne odnosi obaveza evidentiranja prometa preko fiskalne kase.

U skladu sa Uredbom, lica koja obavljaju delatnost iz grupe delatnosti 47.91 (Trgovina na malo posredstvom pošte ili interneta) nisu dužna da promet ostvaren u okviru navedene delatnosti evidentiraju preko fiskalne kase.

http://www.overa.rs/internet-prodaja-i-obaveza-posedovanja-fiskalne-kase.html


Edit:
Koji zakon dozvoljava kupcu koji je kupio robu u prodavnici da je vrati u roku od 7 dana?
 
Poslednja izmena:
Fiskalni racun ne moze da se stornira ako je vec izdat, moze samo nalog za ispravku da radi.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Za online prodaju trgovac nije dužan da izda fiskalni račun.

Nisi obrati pažnju, nije se radilo o online prodaji, ja nisam platio TV online karticom, plaćen je kešom i narudžbina nije bila preko interneta.

Edit: A evo priznajem, preko 10 godina nisam u trgovini tako da stvarno ne znam kako sad sve to funkcioniše :)
I da ne grešim dušu, što se kaže, oni tvrde da su uz tv poslali i račun ali ga je verovatno kurir vratio, e nakon toga su ga navodno opet poslali ali su ga u pošti izgubili, e juče su ponovo poslali. I ja jesam kuriru potpisao neki papi koji je on vratio nazad, ali obzirom da je bilo ekstremno rano jutro po mom bioritmu :D stvarno nisam pročitao šta sam potpisao i šta je vratio :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam druze koji zakon, nisam se nikad bavio time. Ja znam da postoji zakon da ti imas pravo da vratis robu narucenu online do 7 ili 14 dana.

Ovo oko zakona o ne izdavanju racuna... Od firme do firme varira da li ces dobiti odmah racun ili ne. Meni je to bitno, i kupujm tu gde fiskalni dobijem odmah.

edit: Ako firma dakle nema fiskalnu kasu (registrovana je samo za online) onda ti ni ne moze izdati racun. Ali ako ima maloprodaju i ima fiskalnu kasu obavezna je da ti izda racun. Tako sam sad razumeo, jel tako?
 
Poslednja izmena:
Robu kupljenu online možeš da vratiš u roku od 14 dana, robu kupljenu u radnji po zakonu nemaš pravo da vratiš, možeš da je reklamiraš ako nije saobrazna.
Zakon o neizdavanju računa je jasan, nisi u obavezi da ga izdaš za robu prodatu online.
 
Poslednja izmena:
Ajd da razjasnimo nešto oko računa.

Račun NIJE potvrda o plaćanju, već zaduženju za ostvareni promet robe ili usluge.
 
Ajd da razjasnimo nešto oko računa.

Račun NIJE potvrda o plaćanju, već zaduženju za ostvareni promet robe ili usluge.

Šta god da je, meni treba zbog:

Reklamacija i način rešavanja reklamacije

Član 56

Potrošač može da izjavi reklamaciju usmeno na prodajnom mestu gde je roba kupljena, odnosno drugom mestu koje je određeno za prijem reklamacija, telefonom, pisanim putem, elektronskim putem, odnosno na trajnom nosaču zapisa, uz dostavu računa na uvid ili drugog dokaza o kupovini (kopija računa, slip i sl.)
 
^^ pa racun verovatno i jesi dobio, ja bih rekao da ti trazis fiskalni?
Te dve stvari ne moraju da budu isto.
 
Ne, nisam dobio nikakav ni račun, ni fakturu a ni fiskalni. Samo "sertifikat" o 5 godine garancije i ništa više.
 
Vidis, zbog takvog odsustva empatije i jesmo ovde na dnu, i tu nam apsolutno i jeste mesto. Ne mislim konkretno na tvoje, vec na odsustvo empatije vecine drustva. Zbog 10% ljudi koji mozda zloupotrebljavaju sistem, pustimo niz vodu i onih 90%! Neka ciste sneg, neka zarade socijalnu pomoc?! Ne bih zaista dalje komentarisao, nema svrhe, iskljucujem se sa ove teme uopste.

+1
 
Kakvih postova ovde ima za psihičko zdravlje je najbolje ne čitati.

Još malo, pa skoro kao na Blic.rs komentarima.

Samo mazohisti čitaju botove, i polupismene (plaćene takodje) komentare članova ekstremističkih organizacija na blic.rs.

I ja se takodje isključujem, bar na neko vreme.
 
šta je pisac hteo da kaže???

šta bi bilo da si odusto od kupovine. On za izdati fiskalni mora da plati PDV. i to je na njrgovu štetu. neko reskira a neko neće i što bi to radio kad ne mora. Dok ne dobije pare ne izdaje se fiskalni račun!!!

Raspitaj se malo kod ljudi kojima je to posao i koji znaju materiju

cekaj pa PDV se placa u nekom zakonskom roku pri uvozu robe ? a posle ga dobijes nazad tako sto prodas krajnjem kupcu .... zar prodavci ne placaju PDV dok ne prodaju robu ?
 
Nije. Rekao je da može zamena za isti takav nov. Nije spominjao novac.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno