Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

220volt je jedini za koji znam da vraca pun iznos afe, svi ostali ili ne nude tu opciju ili preko globalblue 10%
 
Jel moze neko da napise koja je procedura vracana AFU preko Ipon-a.
Cimao sam ih preko mail-a rekli su mi da mi prave racun sa 0 VAT i gde prave koneki dokumenate, da ne prepricavam evo dela mail-a:

When you receive the items, we will issue a 0 VAT invoice and an EV document that will accompany it, that will be needed at the border.
When you pick up the orders, you will need to pay gross value. Following this we will issue a deposit contract regarding the VAT value. This difference can be refunded when we will receive a notification from the Customs Office, that the order has left the country. (The deposit contract is necessary to prove that the items left the country.)
Example: For one net 100 000 HUF order, you need to pay 127 000 HUF and we will issue a 27 000 HUF deposit contract.

E sad kad se sve ovo odradi, da li ja moram kod njih po AFU ili mogu negde u Srbiji da ga podignem?

Za 220volt, mene je pre 3 god kostala 3000HUF kao neka njihova "obrada papira" i kad roba napusti Madjarsku, onda sa tim papirima se vraca u prodavnicu po novac od AFU, e sad meni nisu dozvolili da povratim u Segedinu a robu sam kupio u Budimpesti, tako da je bolje kupovati u Segedinu jer bi tamo isli po novac od AFU.
 
Ima li neko ko kupuje stvari koje nisu tehnika iz Madjarske? Trazim EPDM foliju za jezero, kod nas nema naravno nema.
 
Pozdrav,

Da li je neko u skorije vreme uzimao nesto u Media Markt u Segedinu? Jel rade josh preko Global Blue? Iznos je oko 15% ili samo 10%. Vidim gore pishe 10% a na prethodnim strana sam citao oko 15%..

eMag i dalje nista od povrata AFE?

Inache, od 2019, ako se ne varam, ima neki novi zakon, da jedna osoba moze da uzme u nedeelju dana do 100 000ft (treutno oko ~257€) AFE. To vazi za svercere prehrambenom robom sigurno, ne znam za ostale, mada verovatno vazi za sve pa i za tehnicku robu.. Dakle kako sam skpairao po osobi ide do 100 000ft pa ako vas ima vishe, moze odvojeni racun i onda moze 100 000ft po osobi.
 
Pozdrav,

Da li je neko u skorije vreme uzimao nesto u Media Markt u Segedinu? Jel rade josh preko Global Blue? Iznos je oko 15% ili samo 10%. Vidim gore pishe 10% a na prethodnim strana sam citao oko 15%..

eMag i dalje nista od povrata AFE?

Inache, od 2019, ako se ne varam, ima neki novi zakon, da jedna osoba moze da uzme u nedeelju dana do 100 000ft (treutno oko ~257€) AFE. To vazi za svercere prehrambenom robom sigurno, ne znam za ostale, mada verovatno vazi za sve pa i za tehnicku robu.. Dakle kako sam skpairao po osobi ide do 100 000ft pa ako vas ima vishe, moze odvojeni racun i onda moze 100 000ft po osobi.
Da, nece madjari da overe papir preko 100000ft , samo na export papire moze da se radi za preko 100000ft...
 
Tih 100000ft je iznos AFE ili iznos kompletnog racuna? Pretpostavljam ovo prvo...?
 
Jel moze neko da napise koja je procedura vracana AFU preko Ipon-a.
Cimao sam ih preko mail-a rekli su mi da mi prave racun sa 0 VAT i gde prave koneki dokumenate, da ne prepricavam evo dela mail-a:

When you receive the items, we will issue a 0 VAT invoice and an EV document that will accompany it, that will be needed at the border.
When you pick up the orders, you will need to pay gross value. Following this we will issue a deposit contract regarding the VAT value. This difference can be refunded when we will receive a notification from the Customs Office, that the order has left the country. (The deposit contract is necessary to prove that the items left the country.)
Example: For one net 100 000 HUF order, you need to pay 127 000 HUF and we will issue a 27 000 HUF deposit contract.

E sad kad se sve ovo odradi, da li ja moram kod njih po AFU ili mogu negde u Srbiji da ga podignem?

Za 220volt, mene je pre 3 god kostala 3000HUF kao neka njihova "obrada papira" i kad roba napusti Madjarsku, onda sa tim papirima se vraca u prodavnicu po novac od AFU, e sad meni nisu dozvolili da povratim u Segedinu a robu sam kupio u Budimpesti, tako da je bolje kupovati u Segedinu jer bi tamo isli po novac od AFU.
220volt je zatvoren u segedinu vec god i po dana.
sto se tice ipona, pls javi kako si prosao i sta si nasao
 
Koliko obično čekate na realizaciju reklamacije kod ovih naših mađara? Čekam već mesec dana na reklamaciju za ruter, navodno se čeka i po 3 meseca, tako mi kaže. Jel me loži ili je zaista tako?
 
Ja sam za matičnu čekao od početka aprila, pa sve do pre neki dan.
 
Zar nije kod mađara 45 dana rok za tehničke stvari? Kakva 3 meseca sada...
 
Aj ponovo. Jel normalna pojava da mi prodavac traži da doplatim 23e za ruter koji je crkao u garanciji, jer je u međuvremenu cena tog rutera skočila?! :ROFLMAO:
 
Aj ponovo. Jel normalna pojava da mi prodavac traži da doplatim 23e za ruter koji je crkao u garanciji, jer je u međuvremenu cena tog rutera skočila?! :ROFLMAO:
Ne znam cemu zalba kad nemas garanciju za kupovinu na crno.
 
Kako na crno? Kupljeno regularno u prodavnici u Mađarskoj, samo nisam lično išao, nego mi je čovek doneo. Neki sa KP.
 
Uzmes onda fiskalni racun koji si dobio uz uredjaj i odes do prodavnice, pa potrazis njihov zakon o zastiti potrosaca.
 
On my way. Izgleda da ovde samo od moderatora može čovek da dobije neki koristan savet. Vi ostali....
 
Ja uzeo LG negde u januaru, radio 24h i pojavila se strafta na ekranu, spakujem i vratim u suboticu, covek odnese cekalo se jedno mesec ipo do 2 zamenili ekran novi, stigao u folijama, negde u junu samo crko, odnet u ovlasceni servis u srbiji cekalo se isto tako nesto da LG posalje maticnu plocu posto je noviji tv i doslo javili skoro da je gotovo pokupio nista platio. Nas servis je samo trazio racun iz madjarske koji mi je prodavac poslao na mail u pdf-u. LG daje internacionalnu garanciju. To je moje iskustvo.
 
Moze neko bratu da pusti u dm link do nekog normalnog madjara sa KP? Nemam vise zivaca da se dopisujem sa likovima koji ili nemaju pojma kako sve ovo radi ili jednostavno zele da me oderu gore nego Gigatron...mislim ok, kapiram da svi treba da zarade ali majku mu, sto je mnogo mnogo je.
 
Ako ti skupo idi sam ili idi u Gigatron. Ima u Srbiji mnogo radnji koje su jeftinije od Gigatrona, pa mozda tako da probas.
Madjarska nije jeftinija za sve, ali je mogucnost izbora poenta. I da mali perica nema monopol pa da prodaje stvar po 2x visoj ceni nego bilo gde u svetu kao da smo u Severnoj Koreji.
 
Skupi su odredjeni likovi, to je i poenta mog posta, da izbegnem ocigledne ratne profitere i dobijem link do normalnih prodavaca sa KP - koji se ugrade u cenu, a ne oderu mene.
Gigatron sam naveo kao primer dranja ovde kod nas, niko normalan tamo ne bi trebao da kupuje, mislim da jedno 5 god nisam ni usao u njihovu radnju.
Madjarska treba da bude jeftinija ukoliko na Iponu nadjem nesto sa akcijskom cenom, na stanju, a tu ulicu ovi ratni profiteri koji ne narucuju robu sa sajta u trenutku navedene akcije vec mi uvaljuju nesto sto su kupili pre X meseci po mnogo vecoj ceni.
 
A ti sednesh u auto i pravac Peshta i svima nam donosish jeftino.
Jos ka tamo migrante nosis, nazad delove i super tebi super nama.
 
Hteo bih da odem do Segedina da uzmem telefon od oko 1000€, ali me zanima povrat novca.

Tamo kupim telefon i kažem im da naprave te papire za AFU, onda odem na mađarsku granicu da prijavim telefon i kad dodjem na našu granicu šta je procedura?

Da samo kažem da nemam ništa za prijaviti ili moram i otpakovati telefon i upaliti ga?

I zanima me ako odmah tad udjem i Srbiju da li mogu odmah nazad u tu radnju da mi vrate tih 27% ili moram čekati neki period?
 
Ozbiljno?

Ne može se proći kao na tu foru da otpakujes kao svoj uredjaj?

Auu pa to se ne isplati onda AFA je 27% a porez + carina ~30%
 
Zategli su skoro. Znam neke "madjare" gde je sad "dozvoljeno" na tromesecnom nivou da donose robu, a ne kao pre svaki mesec.

Ovo sto ti hoces moze da prodje, a moze i da ne prodje, jer ako ne prodje, kazne su goleme.
 
Nazad
Vrh Dno