Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Po pravili laptop se prijavljuje kada se iznosi iz zemlje da ne bi imao problema prilikom vracanja u zemlju. Bilo sta vrednije, iznad 100 eur.

Iako to nikada ne radim nisam imao problema do sada, ali su letovanja u pitanju.

Ne znaci da jednog dana necu imati probleme, a i laptop je dosta jeftiniji, i na njemu ima sadržaja.
 
Poslednja izmena:
Kupiš sa otpada neki za 200-ak dinara, staviš u laptop torbu, prijaviš na carini. U Rumunija kupiš novi, staviš u svoju laptop torbu, a stari laptop baciš :D
 
Da, ali šta ako carinici napišu koji si model izneo? Nisu oni baš tako mutavi.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Никада ме нико на аеродрому у Београду, Москви, Сочију... није питао шта од технике износим и шта уносим, ако је ручни пртљаг, тј. није запаковано. А прелазио сам десетак пута што тамо, што овамо.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Prijavljuje se serijski broj uređaja tako da nije tako baš tako jednostavna ;)
(Barem kod mene u carini CG)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne znam za granicu ka Rumuniji, ali takodje na aerodromu, nikad nisu trazili da prijavim da iznosim ili unosim laptop. Poslednji put kad sam se vracao iz NL, otisao sam bez laptopa, vratio se sa laptopom (firma kupila tamo), niko nije pitao odakle mi.
 
A kucista npr? :D
 
Cao, jedno pitanje...nadjoh prodavnicu EMAG, koja se nalazi u Rumuniji, i tu nadjoh laptop koji mi skroz odgovara, cena je 4400lei, tj oko 930e...jel postoji mogucnost da odem tamo kolima, uzmem laptop, bacim kutiju i vratim se, bez prijavljivanja laptopa? :)
Kolega je tako kupio u Mađarskoj laptop za 300€,dobio je i ranac gratis. Na granici iskusni mađarski carinici su ga provalili, malo je falilo da za službeni i privatni telefon plati carinu.
A i greška je bila što zna mađarski jezik, a nije hteo da se sporazumeva pomoću 10-20 € sa carinikom.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Kako su ga mađarski carinici provalili kad njih uopšte ne zanima da li je nešto kupio ili ne? Kupljene stvari se prijavljuju i carine na našoj granici.
 
mađari su hteli da mu naplate carinu na izlasku iz mađarske? čovek svakog dana nauči nešto novo...
 
Ili kolega laze ili imamo trola. Za 15+ god redovnih prelazaka sa madjarke na srpsku me nikada pogledali nisu madjarski carinici, ako je sve legalno njih apsolutno ne zanima sta nosis...

...riding on 720p...
 
zamisli kreneš kolima iz nemačke i na svakoj granici ti ocarine laptop i mobilni telefon...:)
 
Polako ljudi, možda je mislio na carinike mađarske nacionalnosti na našoj carini.
 
Kolega je tako kupio u Mađarskoj laptop za 300€,dobio je i ranac gratis. Na granici iskusni mađarski carinici su ga provalili, malo je falilo da za službeni i privatni telefon plati carinu.
A i greška je bila što zna mađarski jezik, a nije hteo da se sporazumeva pomoću 10-20 € sa carinikom.

Da, pobrk'o si lončiće. Mađarski carinik nema ništa sa iznošenjem tehničke robe koju si kupio bilo gde u EU. Što se njih tiče, možeš MR skener i elektronski mikroskop izneti napolje.
Eventualno, ako tražiš povrat PDV-a iz neke zemlje EU, on treba (mora, obavezan je) da overavanjem određenog formulara, potvrdi da si robu zaista izneo napolje.

Carinu (za ukupnu količinu robe vredniju od 50€, i proizvedenu van EU) i srpski PDV (trebalo bi za apsolutno SVE), plaćaš na srpskoj carini prilikom ulaska u Srbiju, za novu robu koju si kupio van Srbije, a prilikom ulaska u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Da, pobrk'o si lončiće. Mađarski carinik nema ništa sa iznošenjem tehničke robe koju si kupio bilo gde u EU. Što se njih tiče, možeš MR skener i elektronski mikroskop izneti napolje.
Eventualno, ako tražiš povrat PDV-a iz neke zemlje EU, on treba (mora, obavezan je) da overavanjem određenog formulara, potvrdi da si robu zaista izneo napolje.

Carinu (za ukupnu količinu robe vredniju od 50€, i proizvedenu van EU) i srpski PDV (trebalo bi za apsolutno SVE), plaćaš na srpskoj carini prilikom ulaska u Srbiju, za novu robu koju si kupio van Srbije, a prilikom ulaska u Srbiju.
Otkud sad 50€?
To važi samo za internet kupovinu.
 
Ne znam da li su nešto menjali, ali važi(lo je) i za unošenje preko granice. I važi za carinske dadžbine, ne i za PDV (koji treba da doplatite na sve).
 
Poslednja izmena:
100e za licne potrebe i ne plaća se ni pdv.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Onda valjda tako nekako. Mada to za pvd nisam siguran.
 
Pa to...odem kolima, kupim za 930e, bacim kutiju, spakujem laptop u torbu i vratim se, ne treba da mi se vraca porez ili bilo sta... :D
Ko te pita za lap top, prešao sam granicu 1000 puta, nikad niko ni pomenuo nije, strpaj lap top u torbu stavi na suvozačko ili zadnje sedište i vozi, pored toga stavi još nekakve dokumentacije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
100e za licne potrebe i ne plaća se ni pdv.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Potvrdjujem da je tako iz prakse. Možeš imati i više robe ako ima više osoba ali je 100e po osobi i ne može 4 osobe 400e televizor recimo, pošto će to prvi sledeći da pita :)
 
može 4 gume za 4 osobe, al to je tek posebna zabava :))

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Samo treba 4 računa ispod 100e i 4 osobe u autu i to je to :)
 
ajd da malo promenimo temu o carinama, da pitam nešto konkretno...gde u budimpešti mogu da pronađem malo bolji izbor malo boljih android boxova ( al sam ga sročio) :) pretraživanje po argep itd ne daje baš neke rezultate, ispadaju mi samo neki bajati modeli sa 1gb rama i 4.4 androidom...najbolje što se pojavi u pretrazi su 2/16 modeli sa rk čipom...

ono čega ima i po trafikama i pekarama je xiaomi mi box s, nema ko ga ne prodaje, ali njega bih izbegao, ne kupuje mi se još i adapter za eternet...može li tamo da se negde nađe beelink gt1 mini ili nešto slično? ili i oni to nabavljaju sa alija...
 
Naruči sa alija, pa ako imaš rodbine u Bosni, kod nas carine tek preko 150 Eura.
 
Ipak sam isao u Rumuniju po laptop....ukratko, isao sam preko agencije na onaj jednodnevni izlet u Temisvar...tamo sam kupio laptop, instalirao sistem, i par programa, ako me smaraju na granici, da kazem da je moj odavno, da ga nisam kupio...raspitao sam se kod vodica da li na granici smaraju oko toga, ona je rekla da je imala 200 tura do sada i da ne smaraju, mogu cak i kutiju da ponesem, ali samo da je pokrijem jaknom, stavim iza saraga, ili tako nesto...na granici usao policajac, uzeo pasos i to je to...e sad, ja sam kutiju bacio, ne treba mi, ali eto, da znate za ubuduce...inace, tamo sam kupio lenovo legion y540-17, model od 17" koji nema kod nas...za 930e, imam 17" ips ekran sa skoro 100% srbg, sto mi odgovara za sredjivanje fotki, i7 9750h, gtx 1650, 8gb, i 512gb ssd nvme samsung...i tanke okvire oko ekrana...kod nas model sa i5 procesorom kosta 100-300e vise, a sa i7 proceseorom i nema u ponudi. :)
 
Koje sve radnje računarske opreme vraćaju pdv u celosti, znači preko zelenog onog formulara, ne preko globalblue?
 
U Segedinu, Extreme Digital i 220volt. Media Market s' vremena na vreme menja filozofiju, ne znam kako rade sada.
 
Hvala na odgovoru, mediamarkt samo globalblue cepa.

Postoji li ipon radnja u segedinu?
 
Ne postoji. :(

I ovde druge dve, računaj da u radnjama na lageru ima veoma malo robe. Oni se baziraju na Web prodaji. Ako hoćeš nešto da nađeš u radnji, moraš da poručiš da ti pošalju u konkretnu prodavnicu.
 
Nazad
Vrh Dno