Šta je novo?

Kupovina s lokalnih oglasnika exYU

mrkiX

Cenjen
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruke
41
Poena
160
Zelim da kupim nesto sto prodaje privatno lice sa www.njuskalo.hr ali ne salje za Srbiju. Ima li neko resenje kako kupiti a da nije da moram da imam poznanika u Hrvatskoj ili da neki drug, rodjak ide u Zagreb pa da mi donese...

Isto sam pre par godina imao situaciju da sam hteo da kupim nesto sa www.olx.ba i jedva sam to nekako izveo, trajalo je dva meseca... Da sam sa Marsa kupovao bilo bi brze i lakse
 
Ja sam slao u CG iz Bg preko autobuske stanice dao soferu paket i pare i to je to.
 
Zavisi sta je tacno, koja je tezina, dimenzije, gde se ti nalazis, a gde prodavac, da li je stvar polovna ili ne... Za manje stvari moze autobus, mada sam video na olx.ba da mnogi naglasavaju da tako ne salju.

Jedna opcija su kombiji koji prevoze putnike i turiste - cesto i robu mogu da prevezu, posebno vece stvari. Ja sam tako preneo par stvari iz Slovenije i Nemacke. Uglavnom su mi trazili 50 evra za polovnu stvar, otprilike pola metra*pola metra*pola metra i 25-35kg. Iz Slovenije sam ja to organizovao, a iz Nemacke prodavac (neki idu samo do Beceja, drugi samo do Novog Sada, i tako dalje, posto je prodavac bio bas u jednom relativno zabacenom mestu nisam mogao nikoga da nadjem). Mislim da postoji ova opcija i za Zagreb, ne znam za ostale gradove...

P.S. Ako neko zna za kombi prevoz putnika i robe od Beograda do Bukuresta neka mi javi, posto ne mogu nikoga da nadjem.
 
U pitanju je polovna knjiga... nista glomazno. Ne verujem da bi se vozac autobusa ili kombija cimao da zove i nalazi se sa prodavcem u Zagrebu, ili da ga ovaj ceka negde. Sve je to komplikovano, a i sitna je para da bi se neko lomio oko tolike organizacije
 
Poslednja izmena:
Mozda moze da ti posalje postom regularno, a uplatis mu lovu na paypal?
 
Mozda moze da ti posalje postom regularno, a uplatis mu lovu na paypal?
Predlozio sam ali nece da salje za Srbiju to je glavni problem. Cak sam pitao neke sto kao primaju porudzbine i donose s Ebay-a i s evropskih sajtova robu, nece ni oni to da rade... specificna usluga
 
nekad je za transport knjiga bio najbolji baneprevoz ne znam kakvo je danas stanje
 
Nazad
Vrh Dno