Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]


1. ASUS Zephyrus M16
2. Lenovo Legion Pro 5
3. ASUS Scar 18
4. ASUS Scar 17
5. ASUS TUF A16

Ja bih malo drugačije poređao ovo i ubacio Lenovo Yoga Pro 9i čak iako ne spada u "gaming" seriju. Sa i9, 4070 (100W TGP), 16" (16:10), 64GB, 1TB lagano može da bude za sve namene.
Još je sve to upakovano u 2.23 kg :)

Legion Pro 7i i Asus ROG Strix SCAR 18 & Asus ROG Strix G18 ( oba 18" 16:10) su ipak posebna kategorija za sebe...

Smaraju sa ovim brendiranjem i pravljenjem razlika čak i u okviru iste serije:

 
Poslednja izmena:


Ispade ovde g16 jeftiniji nego u Americi, tamo kaze preko 2200$ sa 4060.
Ja sam ovde nasao za 2500€ sa 4080 samo ne znam, cini mi se da je plastikaner i taj screen bleed sto je izgleda lutrija a ne podleze garanciji, plus procesor i7.. mislim znam da nije neka razlika ali opet.
Kad je Lenovo zakucao cene na 3k + sa 4080.
Od ovih oko 2500€ sa 4080, koliko sam ispratio, jedino moze da se uzme ovaj g16, Aorus i neki HP (I Katane koje su nizasta koliko sam iscitao).
Taj HP mi nije delovao lose kad sam ga uzivo isprobavao na kratko, ne znam kakvi su utisci
 

DELL Vostro 3525 15.6" FHD 120Hz AMD Ryzen 3 5425U 8GB 256GB SSD m.2 nvme​

Da l je imao neko iskustva sa ovim procesorom? Kako li će "stariti" zbog 4 jezgra? Koristio bi se za zabavu(socijalne mreže, netflix, youtube i sl.) i poneku fejsbuk bumersku igru. Video sam test na jutjubu za neke igre(sa 16gb doduše), ne izgleda loše za trenutnu cenu(50k) sa 5g garancije.
 


Ispade ovde g16 jeftiniji nego u Americi, tamo kaze preko 2200$ sa 4060.
Ja sam ovde nasao za 2500€ sa 4080 samo ne znam, cini mi se da je plastikaner i taj screen bleed sto je izgleda lutrija a ne podleze garanciji, plus procesor i7.. mislim znam da nije neka razlika ali opet.
Kad je Lenovo zakucao cene na 3k + sa 4080.
Od ovih oko 2500€ sa 4080, koliko sam ispratio, jedino moze da se uzme ovaj g16, Aorus i neki HP (I Katane koje su nizasta koliko sam iscitao).
Taj HP mi nije delovao lose kad sam ga uzivo isprobavao na kratko, ne znam kakvi su utisci

Kad vidim koliko para sad planiraš da daš, sve sam bliži tome da ti preporučim da uzmeš neki mali i lagan laptop prethodnih generacija (tipa asus g14 iz 2021 sa 5900hs i 3060gtx) + kavez i eksternu 4070/4080gtx kartu otprilike!
Uzgred, nema šanse da je bilo koji laptop sa 4060 2200 (ili više) dolara...čast bolesnom razeru eventualno!
P.s. na tom jerradovom kanalu, dola ispod videa imaš link laptopdeals na kome su uglavnom odlične ponude (samo imaj uvek na umu da na te cene u dolarima ide i porez u usa do 10%).
 
Kad vidim koliko para sad planiraš da daš, sve sam bliži tome da ti preporučim da uzmeš neki mali i lagan laptop prethodnih generacija (tipa asus g14 iz 2021 sa 5900hs i 3060gtx) + kavez i eksternu 4070/4080gtx kartu otprilike!
Uzgred, nema šanse da je bilo koji laptop sa 4060 2200 (ili više) dolara...čast bolesnom razeru eventualno!
P.s. na tom jerradovom kanalu, dola ispod videa imaš link laptopdeals na kome su uglavnom odlične ponude (samo imaj uvek na umu da na te cene u dolarima ide i porez u usa do 10%).
I ja sam nesto slicno kontao, tj. razmisljao sam da uzmem Asus TUF 2023 sa 4070 i Ryzen 9 7940hs, ima za 1700€ sto je opet manje nego da ganjam nesto sa 4080 od preko 2600€ a i Jarrod ga je bas stavio u top 5 gejmning laptopova ove godine (odnos cena-kvalitet).
To sa eksternom grafikom sta znam, ako cu vec toliko da se cimam, onda bih uzeo desktop i gotovo, neuporedivo bolje performanse, nego sam ja mislio sto manje cimanja i da uzmem gotov paket.
Cekam neke popuste ali slabo to ide.
A taj porez ako je do 10% mozda se cak i isplati, videcu sad za vikend da sednem pa procesljam americke prodavce
 
Da li je realno da novi laptopovi od 400-500 evra vecinom ne moze vise od 12-16GB rama kao da zivimo u 2011 godini pa Sandy Bridge je mogao toliko.
 
I ja sam nesto slicno kontao, tj. razmisljao sam da uzmem Asus TUF 2023 sa 4070 i Ryzen 9 7940hs, ima za 1700€ sto je opet manje nego da ganjam nesto sa 4080 od preko 2600€ a i Jarrod ga je bas stavio u top 5 gejmning laptopova ove godine (odnos cena-kvalitet).
To sa eksternom grafikom sta znam, ako cu vec toliko da se cimam, onda bih uzeo desktop i gotovo, neuporedivo bolje performanse, nego sam ja mislio sto manje cimanja i da uzmem gotov paket.
Cekam neke popuste ali slabo to ide.
A taj porez ako je do 10% mozda se cak i isplati, videcu sad za vikend da sednem pa procesljam americke prodavce
Uzmi taj tuf za 1700e ako imaš odma negde na stanju i završi priču
 
Uzmi taj tuf za 1700e ako imaš odma negde na stanju i završi priču
Lomim se da li to ili da stisnem m**a i jedem konzerve do kraja meseca i uzmem ovaj 4080.
Ovo cak i nije losa cena za EU, imam kupon neki, ali kad vidim da se u USA nadje isti ovakav sa 2tb, 4090 i 32gb osecam se kao ovca. U nedelju cu nadam se prelomiti.
Edit, ko zna koju nedelju vec ovo pisem😂
 

Prilozi

  • IMG_1546.png
    IMG_1546.png
    393.6 KB · Pregleda: 172
Mnogo je to para druže a dobiješ tek nešto bolje performanse od više nego duplo jeftinijih modela od prošle godine. Kontam da bi te karta od Nemačke do NY + da uzmeš sličan model u B&H prodavnici od nekih na čestoj akciji izašla manje!

I da ne moraš na rate uzimati preporučio bih Kleinanzeigen...ima extra ponuda, opet gledam
 

Prilozi

  • Screenshot_20230707_123206_Kleinanzeigen.jpg
    Screenshot_20230707_123206_Kleinanzeigen.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 83
@Proday Skupio sam novac, u kesu sam i mislio da pazarim (eventualno pay pal na 3 rate) i to je taj neki gornji limit koji bih mogao da odvojim.
Ovaj je odlican ali opet 200€ jeftiniji a onaj je ipak nov. Vracam se sa posla sad pa cu baciti oko sta ima na kleinz, bio je pre neki dan bas 4080 Scar polovan za 2400
 
G18.jpg


 
Poslednja izmena:
Da li je ovo previše edge bleeding-a? Vidi se samo gde sam zaokružio(samo na tamnijoj pozadini pod određenim uglom, nekim više, nekim manje). Uniformity je dobar, samo izgleda ovako na kameri telefona.
 

Prilozi

  • 902afb4222d0f28e87c056110d2308fa.jpeg
    902afb4222d0f28e87c056110d2308fa.jpeg
    141.8 KB · Pregleda: 86








Pun pogodak Asus ove godine sa ovim ROG Strix (Scar) 16, 17, 18 modelima :)
 
Da li moze preporuka za jedan od 2 modela:

1. Asus ROG Zephyrus G14 (Ryzen 7-6800HS, RX 6700S)​



2. HP ZBook Power 15 G9 (i7-12700H, Quadro T600 (4096 MB))​


Cena je priblizno ista oko 1400e, koristio bi se za Inventor i SolidWorks.
Interesuju me prednosti jednog u odnosu na drugog, kvalitet izrade, zagrevanje, baterija...
 
@coop Користим 2 године G14 и што се израде тиче, тешко да можеш на прсте да пребројиш лаптопове са бољом израдом од њега. Што се батерије тиче, јако добро држи и требало би да буде боља на Асусу. Што се загревања тиче, оба су 14" лаптови па не очекуј да буду хладни приликом интензивног коришћења у тако малој шасији. Такође zephyrus на silent mode постаје као Mac, буквално се не чује. Ја уопште не бих размишљао у категорији до 14" који да узмем од ова два.
 
Sry, na mobilnom mi iz nekog razloga uopste nije pokazao sliku, sad u kancelariji na PC vidim bez problema! Lepa sprava, neka te sluzi do sledeceg - boljeg :)
 
1500€, sutra ga vraćam i uzimam veći od 16" uz malu doplatu.
Odlična i lagana (1.1kg) mašina, slaže se lepo sa S22 Ultra telefonom :)

NC-Pro-Pro360-Spec-Info-dl.jpg


Galaxy-Book3-Ecosystem-dl.jpg
 
Poslednja izmena:
Verovatno neki od vas znaju, ali ovog lika sam slucajno izvalio u related videos dok sam gledao neki Jarrodov - Neverovatno do kakvih detalja ide prilikom testiranja, neke modele testira i 3, 4h, sve zivo rasklapa, zatvara, testira benchmarke, brdo igara itd.
Tako da preporuka ako je neko zagrejan za neki model da pogleda detaljniju analizu.
Gizmo
 
Lenovo star 9 god. je konacno izdahnuo i sad sam u cudu koliko je sve poskupelo i koliko izbora ima a sve lici jedno na drugo.

Opet cu verovatno kupiti Lenovo i izdvojio sam jedan.

Jel ovo "value for money" ili ima nesto bolje za te pare? Kosta 170 000 iliti oko 1450 evra. Ima 32 GB rama i 2 TB hard drajv, sto nisam video kod laptopova za slicne pare.

Pomozite braco <3
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    32.7 KB · Pregleda: 88
Nazad
Vrh Dno