Šta je novo?

kupovina kartice - preprodaja

Difermo

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2014
Poruke
1,944
Poena
110
Moja oprema  
Mobilni telefon
Iphone 12 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li je sigurno kupiti karticu od ljudi koji prodaju lepe brojeve? Moze li da se desi neko neprijatno iskustvo ?
 
Dosta brojeva je korisceno pa ugaseno pa ako aktivirias postoji mogucnost da te zovu banke, neki tamo "prijatelji". Sem tih neprijatnosti ne vidim nesto drugo da moze da bude. Mada mozda kupis i cist broj tacnije nikad koriscen pa sve bude kako treba.
 
Pa ako su ugaseni odakle onda prodavcima? Ili su to brojevi koje je neko prodao i jos su aktivni (samo nisu u telefonu)?
Sto bi znacilo da cim ubacim u telefon ima da pristizu poruke i pozivi...
 
Neko je davno koristio broj, pa deaktivirao. Pošto nije u upotrebi neko vreme, opet se pušta u prodaju, ali postoji šansa da je taj broj korišćen nekad u nekoj recimo firmi i još uvek može da se nađe negde na netu. Samim tim što može da se nađe, postoji šansa da te neko zove misleći da je u pitanju ta firma. Suprugu u proseku svaka dva meseca zovu i traže službu za deratizaciju iz KG ili KR i tako već 7 godina, a ni nema lep broj. To joj je broj koji je dobila od firme, pa nije problem, ali da je lični, smorilo bi odavno.
 
Najpre ces imati problem smaranja sa pozivima ako uzmes telenor broj jer oni najbrze vracaju broj u ponovnu upotrebu.
Tako je moj brat uzeo broj i zvali ga svaki dan posto je broj bio nekog doktora. Nije mogao nista da uradi posto je potpisao na 2 godine. A upravo toliko su ga ljudi smarali.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Nema pravila. Lutrija je ko je i za sta koristio broj.
Kupio sam na jednom sajtu tako broj, kartica upakovana i sve,a kredita tipa 34 din.
Broj sam ionako namenio za probu, pa sam prebacio na kontrolu troskova da placam humanitarne poruke i eventualno parking
 
Moj slučaj je sledeći: otišao u Telenor, kupio silver broj šestocifreni, birao, platio 1000 din, beše to pre 6 godina. Prve dve godine nema ko me nije zvao i tražio neku ribu, zaboravio sam kako se zove, tv kuće, novinari, marketinzi raznorazni a i dan danas dobijam popust za pranje tepiha u BG za neki tepih servis :D

Poziva više nema ali sms poneki je ostao

Eto to je moje iskustvo kod Telenora i biranja brojeva
 
Najpre ces imati problem smaranja sa pozivima ako uzmes telenor broj jer oni najbrze vracaju broj u ponovnu upotrebu.
Tako je moj brat uzeo broj i zvali ga svaki dan posto je broj bio nekog doktora. Nije mogao nista da uradi posto je potpisao na 2 godine. A upravo toliko su ga ljudi smarali.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Mogao je da promeni broj.

Pozdrav
 
Pa vidim da mts najduze drzi broj van mreze, pa vip pa telenor. Ali meni nije jasno.. Ako su to deaktivirani, ugaseni brojevi, otkud onda preprodavcima? Znaci neko je morao da uzme taj broj i aktivira ga,, ili su sami prodavci otisli i trazili taj broj. Inside-men?
 
Ja imam negativan primer sa MTS-om. Broj je ukraden i 10 godina nije nikome dodeljivan a nisu hteli ni meni da ga vrate i pored policijskog izveštaja o krađi i pored dokaza da sam prvi vlasnik od 1998. Broj je prilično lep. Pošto nisam mogao ništa da uradim u MTS-u mogao sam samo radi zezanja da ga povremeno okrenem i da čujem da broj nije u upotrebi. Posle 10 godina (to sam tek kasnije video kad sam pogledao kad je bila krađa) odjednom broj dostupan?! Odem u MTS i tražim da mi vrate broj, kažu pre 2-3 meseca su ga dodelili nekome kao post paid, u fazonu ja sam imao 10 godina da ga uzmem ali nisam, wtf?! Broj više nisam zvao, nije imalo smisla raspravljati se sa novim korisnikom koji ne zna šta se ranije dešavalo. A o MTS-u no comment.
 
To je pozitivan primer u smislu ove teme. [emoji2]
 
Pa ja se razmisljam da uzmem jedan od preprodavca.. samo ne znam vredi li ?
 
Ljudi, pa ne moze vam niko garantovati da li je i ko je koristio broj pre vas.
Lutrija. Uzmes, probas na prepaidu, pa ako je ok, prebacis na postpaid.
 
Ili kupiš krš random broj i nemaš te probleme.
 
Ne mora da bude lutrija.
Svaki operator (za Telenor sam 100 posto siguran) može da kaže kad je telefon zadnji put korišćen (ako je korišćen).
Ja sam od druga dobio neki lep broj i saznao da je korišćen pre 10god, tako da je "bezbedan" za korišćenje, kako reče teta u Telenoru.
Treba napomenuti da kupljene brojeve svako može izgluglati (sa sve cenom i od koga ste kupili) pa je to prepreka za mnoge poslovne ljude.

E sad ima jedna druga stvar koju ne kapiram do kraja, a to je promena broja. Primera radi hoćete da ulepšate svoj broj recimo 063 xxx xxx 7 da bude 063 xxx xxx. E to koliko znam ne ide lako, i različita je politika svakog operatera.
 
Poslednja izmena:
Hajde sada realno.
Da li ce tebi kada udjes sa ulice neko tek tako da kaze kada je poslednji put koriscen neki broj??
Promena broja:
u mts samo ako te neko uznemirava, a i tada malo teze, jer ne pokiva viber, whatsapp..
u vipu platis cca 300 din i menjas
u telenoru platis cca 300 din, plus dodatno za srebrni, zlatni... broj
 
Znam šta si mislio, ali ako postoji sedmocifren broj u nekoj mreži sa nekom početnom cifrom nemoguće tehnički je dobiti šestocifren broj na isti fazon. Primer:

060 1234567 ne može 060 123456 jer je to deo prethodnog broja
 
A ovaj broj je najblizi onome sto sam hteo.. samo jedna cifra se razlikuje.. a i lep za pamcenje.. al odustacu za sad.. da me nebi neko smarao a ja dao pare dzabe
 
Hajde sada realno.
Da li ce tebi kada udjes sa ulice neko tek tako da kaze kada je poslednji put koriscen neki broj??
Promena broja:
u mts samo ako te neko uznemirava, a i tada malo teze, jer ne pokiva viber, whatsapp..
u vipu platis cca 300 din i menjas
u telenoru platis cca 300 din, plus dodatno za srebrni, zlatni... broj

Nisam na to mislio, jer ti imaš pravo da izabereš broj po svojoj želji u Telenoru (ako je on slobodan naravno). Ne znam kako je za MTS i VIP.
Pa čak i ako je slobodan ti možeš da pitaš kada je (i da li je) on zadnji put korišćen. Mislim da niko normalan neće uzeti broj na blef po pricipu, "e ako je slobodan daj ga vamo" :)
 
Ako je broj prepaid obavezno se odmah prebacuje na ime.

Zasto? Zato sto postoji fora da se prodaju brojevi u celofanu kao netaknuti medjutim broj je registrovan na prodavca koji posle prodaje prijavi izgubljenu karticu i uzme novi SIM.
 
Ako je broj prepaid obavezno se odmah prebacuje na ime.

Zasto? Zato sto postoji fora da se prodaju brojevi u celofanu kao netaknuti medjutim broj je registrovan na prodavca koji posle prodaje prijavi izgubljenu karticu i uzme novi SIM.

Uh cek ovo nisam znao.. Jbt gde ja zivim akd ovo prvi put cujem XD.. Doduse prepaid nisam koristio, niti imao kontakt sa njim, najmanje 8 godina..
Prepaid se registruje ? To odes u poslovnicu i registrujes ?
Jel postoji mogucnost da se proveri da li su neki brojevi iskljuceni ili su zauzeti ili nisu iskljuceni ali ih niko ne koristi ?
 
U pravu si, potpuno sam ispustio iz vida

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja sam pre 4 godine preko oglasa poručio jedan šestocifreni 062 broj. Prodavac je bio jako predusretljiv i ok. Reč je o onim pakovanjima Mobi062 i kartica je bila zapokovan u celofanu, dobio sam inicijalni kredit i tadašnju aktulenu promociju.
Taj broj sam kasnije i registrovao, jer sam karticu izgubio, tako da u mom slučaju nije bilo problema oko registracije. Sve zavisi od slučaja do slučaja.
 
Bas sam pre neki dan gledao u mts-u neke brojeve i oni imaju tri kategorije "lepih brojeva" od 10000din 2000din i 500din. Nesto ne verujem da ce prodavac(time se bavi duze vreme) koji ti proda broj za 100 i vise evra da te zezne.
 
Koliko su u telenoru i vipu ti zlatni i srebrni brojevi?
 
Nazad
Vrh Dno