Šta je novo?

Kupovina inverter klime

SpiritCrusher

Zapažen
Učlanjen(a)
05.07.2022
Poruke
5
Poena
11
Pozdrav forumasi,

Potrebna mi je inverter klima sa vecim naglaskom na grejanje jer, po mom misljenju, za hladjenje će većina klimi da odradi korektan posao u prosečnom domaćinstvu.

U pitanju je kuća sa grejanjem na pelet, koji je ugradjen prosle godine 🤦‍♂️, klima bi sluzila za grejanje/dogrevanje nekih 30ak kvadrata u cilju smanjenja potrosnje peleta, da napomenem da kuća ima 80ak kvadrata ali šansa da topao vazduh dopre do ostatka kuće je mala, postoji sansa da se ta soba bude grejala samo na klimu ukoliko se ispostavi da je to moguće a na pelet ostatak kuće, što će sigurno oboriti ukupnu cenu grejanja.
Pročitao sam dosta saveta na forumu ali kao i na svakom forumu mozak hoće da eksplodira :)
Dakle, mene najviše zanima da li je vredno za tu kvadraturu davati neku veću kolilčinu novca tipa Midea Breezeless ili nesto u toj klasi ili će i neka Vox Iva odraditi posao mozda LG S12Eq ili nešto slično.
Ne bih davao mozda vise od 500evra ali ako postoji valjan razlog ne bi bio problem.

Unapred zahvalan na pomoći.
 
Moraćeš da priložiš neku skicu prostora da bi dobikonkretan predlog.
Vox Iva se dobro pokazala kod mnogih, ali nisam siguran da li je dovoljna da sama ostane jedino grejno telo u toj sobi.
Sigurica za grejanje su ti Gree Gtech ili Fuji Luca (ili neka iz nove K serije) ali su one sigurno više od 500€.
U svakom slučaju, postavi skicu pa da ti ljudi kažu šta imaju.
 
Ipak sam imao skicu negde, crvenom linijom je oznaceno mesto gde se nalazi trenutna on/off klima koja će biti zamenjena.
Trenutna klima može da "dobaci" do vrata od ovih soba od 16.8 i 12kvm kada hladi.
Prioritet bi bio da se greje dnevna soba, od circa 20kvm, i hodnici, sve ostalo je plus.

Hvala
 

Prilozi

  • 1657052122246.jpg
    1657052122246.jpg
    179.4 KB · Pregleda: 259
Da li je kuća izolovana.
 
Ta klima LG S12Eq je prema specifikacijama predviđena za grejanje do -10 spoljne temperature.Trebalo bi da tražiš inverter koji greje do -15.Ovde ima specifikacija te klime.
 
Ta klima LG S12Eq je prema specifikacijama predviđena za grejanje do -10 spoljne temperature.Trebalo bi da tražiš inverter koji greje do -15.Ovde ima specifikacija te klime.
Da, to sam i ja primetio, bas se razlikuje u odnosu na konkurenciju. Znaci za samostalno grejanje otpada ovaj model mada sta konkretno i znaci tih -10 da li klima uopste nece raditi na tipa -15 ili ce samo trositi vise struje?
 
Grejaće ona i na -15 neće prestati da radi ali biće manje efikasna nego klime koje su projektovane da rade na nižim temperaturama.Neke su predviđene da greju i na -20 pa i još niže ali koštaju.Mislim da je za ove naše terene klima koja greje do -15 optimalna neko sigurno misli drugačije itd.
 
Zdravo drugari!
Koju od ovih klima bi vi odabrali:
1) LG S12EQ
2)Bergen Apollo comfort 12k
3) Gree Pular Eco Plus 12
Sve 3 koštaju 70 000 sa ugradnjom.
Potrebna je prvenstveno za hladjenje, za grejanje bi služila samo dok ne krene grejna sezona
 
Lično ni jedna, radike kupi pa ako treba i malo dodati novaca kulturnu klimu. Nešto što je provjereno a raja piše da im radi posao. Znači u suštini, malo prelistaj unazad temu i sam ćeš zaključiti šta valja a šta ne.
 
A midea ag-12nxd1
Ovo je sasvim solidna klima za te novce.Mislim da se isplati u odnosu sta nudi za teaj novac. Medjutim ako je vecinom samo za hladjene kako ste napomenuli, mislim da sve one sa prethodnog spiska dolaze u obzir. Posedujem i Bergen i Gree klime tipa lomo, i krajnje sam zadovoljan hladjenjem i grejanjem(one su mi osnovno grejno teleo). Dosta reklamacija je bilo na gree muse model,ali meni ovi su ispali extra. Ovde mislim sa su ovaj bergen i gree sinonimi.
 
Zdravo drugari!
Koju od ovih klima bi vi odabrali:
1) LG S12EQ
2)Bergen Apollo comfort 12k
3) Gree Pular Eco Plus 12
Sve 3 koštaju 70 000 sa ugradnjom.
Potrebna je prvenstveno za hladjenje, za grejanje bi služila samo dok ne krene grejna sezona
LG
 
Ja bi predlozio VIvax 12ch35aeri. Ona ima grejac kompresora i kondezatora, radi do -25 stepeni. Odlicno nam se pokazala za grejanje. Ugradili smo 40-ak komada u zadnjih par godina. Nismo imali reklamacija za sada.

Moze da se dokupi wifi adapter za nju, pa je mozes kontrolisati pomocu svog telefona sto nije losa opcija. Cena klime je negde oko 50000din.
 
Poslednja izmena:
Ne nužno sve klime su 80% iste...VIVAX ima lošije "delove" ali dok rade može da isporuči slične performanse u odnosu na one marke koje su premium...a na -25 99% klima će raditi kao grejalice ako uopšte mogu da rade....
 
Za tog vivax-a, sam vivax tvrdi, da radi do -20
Dok njih bar 40 misli, da imaji klimu koja će ih grejati i na -25c.. rekli im majstori 🤣

A po tome kako ti pišeš ispada, da ako su 2 klime deklarisane da rade do -20 svejedno će grejati skoro isto dok su 100% ispravne, nema veze ako npr jedna ima duplo veći izmenjvač ili 30% veći kompresor.
 
Poslednja izmena:
Evo djela jednog majstora. Stari nosači, nova klima, nema veze, može se i šerafom pričvrstiti vanjska jedinica.
 

Prilozi

  • IMG_20220717_130236.jpg
    IMG_20220717_130236.jpg
    166.3 KB · Pregleda: 237
Pozdrav forumasi,

Potrebna mi je inverter klima sa vecim naglaskom na grejanje jer, po mom misljenju, za hladjenje će većina klimi da odradi korektan posao u prosečnom domaćinstvu.

U pitanju je kuća sa grejanjem na pelet, koji je ugradjen prosle godine 🤦‍♂️, klima bi sluzila za grejanje/dogrevanje nekih 30ak kvadrata u cilju smanjenja potrosnje peleta, da napomenem da kuća ima 80ak kvadrata ali šansa da topao vazduh dopre do ostatka kuće je mala, postoji sansa da se ta soba bude grejala samo na klimu ukoliko se ispostavi da je to moguće a na pelet ostatak kuće, što će sigurno oboriti ukupnu cenu grejanja.
Pročitao sam dosta saveta na forumu ali kao i na svakom forumu mozak hoće da eksplodira :)
Dakle, mene najviše zanima da li je vredno za tu kvadraturu davati neku veću kolilčinu novca tipa Midea Breezeless ili nesto u toj klasi ili će i neka Vox Iva odraditi posao mozda LG S12Eq ili nešto slično.
Ne bih davao mozda vise od 500evra ali ako postoji valjan razlog ne bi bio problem.

Unapred zahvalan na pomoći.
Ako ti je grejanje primarno, onda SAMSUNG - Nordic Wind Free serija. Ima ugradjen grejac spoljne jedinice i moze da radi od - 30 C.
Al, krastavac nisu jeftine.
Pozzz
 
Za tog vivax-a, sam vivax tvrdi, da radi do -20
Dok njih bar 40 misli, da imaji klimu koja će ih grejati i na -25c.. rekli im majstori 🤣

A po tome kako ti pišeš ispada, da ako su 2 klime deklarisane da rade do -20 svejedno će grejati skoro isto dok su 100% ispravne, nema veze ako npr jedna ima duplo veći izmenjvač ili 30% veći kompresor.
Obrati pažnju da sam rekao 80% iste...dakle ne mora da znači ali može da bude... sa velikom verovatnoćom...u principu sve ispod -10 je diskutabilno koliko struje vuče i kako greje...ma šta neko rekao...kod nas -20 sem možda na nekoj planini ima jednom u 3 godine tako da niko ne može ni da proveri u stvarnosti...već može samo da se veruje da je to to...a naravno kako se približavamo magičnoj cifri bilo koja klima ako je pravilno specifiirana će početi da se ponaša kao grejalica...(dakle da li neka klima ima veći ili manji kompresor nije važno ako na obe piše -20 sada druga stvar je da li neko tu laže).
 
Obratio sam pažnju šta si napisao, pa si zbog toga imao re-post.. najviše zbog:
"ali dok rade može da isporuči slične performanse u odnosu na one marke koje su premium"
Na osnovu čega ovo zaključuješ?

I šta je diskutabilno na ispod -10c?
LUCA na -15c ima cop 2.43
Koliko ima pomenuti vivax?
 
Obratio sam pažnju šta si napisao, pa si zbog toga imao re-post.. najviše zbog:
"ali dok rade može da isporuči slične performanse u odnosu na one marke koje su premium"
Na osnovu čega ovo zaključuješ?

I šta je diskutabilno na ispod -10c?
LUCA na -15c ima cop 2.43
Koliko ima pomenuti vivax?
Pogledaj specifikaciju i videćeš da ima slično
 
A LT ili Amber?! Gde su oni sa tim COP-om na -15c ako je LU na 2,43?!
 
Premalo je dana tih da bi vam to bio prioritet da gledate. Ne zivite u sibiru😂
 
A LT ili Amber?! Gde su oni sa tim COP-om na -15c ako je LU na 2,43?!
Amber Nordic 9ka, po skandinavskom testu na -15 ima cop 2 sa 3.7kwh izbacene snage. Sto je manje opterecenje to je bolji cop.
A sto je zanimljivo cak i na -30 je bolja od grijalice, tj ima cop 1.4 i izbacuje 2.3 kwh.
Za 12ku nemam podataka
 

Prilozi

  • Screenshot_20220720-204334_Chrome.jpg
    Screenshot_20220720-204334_Chrome.jpg
    97.2 KB · Pregleda: 178
Nazad
Vrh Dno