Šta je novo?

Kupovina inverter klime

Pozdrav za sve.
Nov sam ovde i ovo je moj prvi post.. za sad. 🙂
Citam ovde razne teme u vezi inverter klima, obzirom da planiram kupovinu jedne, i skapirao sam sustinu, koju nisam znao pre, ali mi je svakako potrebna vasa pomoc.

Prvo sam mislio da je dovoljan neki budzet od 40ak hiljada rsd, pa sam povecao na 50+, e sad mislim da je mozda potrebno i nekih 60-65 000 da bi klima bila svetu.
Dakle, klima mi je najpre potrebna za grejanje, naravno sa sto manjom potrosnjom, kao i da moze raditi i na nekom minusu. Dizajn je isto bitan, ali nije presudan. Krilca da budu podesiva levo desno (valjda to imaju sve malo skuplje). I da, potrebna mi je 12-ica.
Da li je to Midea, Fujitsu ili neki treci izbor u ovom cenovnom rangu?
 
Pozdrav za sve.
Nov sam ovde i ovo je moj prvi post.. za sad. 🙂
Citam ovde razne teme u vezi inverter klima, obzirom da planiram kupovinu jedne, i skapirao sam sustinu, koju nisam znao pre, ali mi je svakako potrebna vasa pomoc.

Prvo sam mislio da je dovoljan neki budzet od 40ak hiljada rsd, pa sam povecao na 50+, e sad mislim da je mozda potrebno i nekih 60-65 000 da bi klima bila svetu.
Dakle, klima mi je najpre potrebna za grejanje, naravno sa sto manjom potrosnjom, kao i da moze raditi i na nekom minusu. Dizajn je isto bitan, ali nije presudan. Krilca da budu podesiva levo desno (valjda to imaju sve malo skuplje). I da, potrebna mi je 12-ica.
Da li je to Midea, Fujitsu ili neki treci izbor u ovom cenovnom rangu?
Kod klime ne mozes pogresiti mnogo..Sto je skuplja..bolje ce raditi a manje trositi..Ako.hoces da te sluzi.i.budes zadovoljan gledaj modele.iznad.70.000..Fujitsu,Gree..
 
Pozdrav svima,
I meni treba savet koju klimu uzeti: prostorija od cc 25 kvadrata, stara gradnja bez izolacije, klima bi bila jedini izvor grejanja do debelog minusa (za starije ljude, pa opcija svakodnevnog loženja više nije opcija, ali peć svakako ostaje za slučaj ekstremnog minusa). Budžet okvirno 50-60 hiljada, ako je moguće uzeti nešto pristojno za taj novac, ili predložite nešto i malo preko tog budžeta, ako baš vredi dati više.
 
Dakle, stan je od nekih 32 kvadrata, tako da razumem da mi mi je 12k-a sasvim dovoljna i za hladjenje i grejanje. Hoću da uzmem klimu sad dok je Black Friday ovih dana po prodavnicama, ali nikako se odlučiti. Gledao sam nekoliko klima i uglavnom tu je Gree Pular Eco i Midea Extreme kao nešto što mi je zapalo za oko, ali sad vidim listajući po forumu da je Daikin najbolja? Generalno kako bi rangirali marke tipa Gree, Tesla, Midea, Vox, Bosch i Daikin? Kad se odlučim za brend, onda otprilike najskuplji model tog brenda koji mogu da platim i to je to.
 
Pa ti si obuhvatio sve brendove, od beton lige do lige šampiona :)
 
Pa to je i cilj. :D Ko je Liga Šampiona ovde, a ko Evropa Liga? :) Znam da sve zavisi od modela, ali ako gledamo samo brend.
 
Par reči o LG S12EQ pri ovim temperaturama...
Svo vreme modulira nisko i održava zadatu temperaturu. Koliko nisko? Toliko da radi bez prestanka, tj. gašenja kompresora. Ovih dana je radila na cca 200 W, dok je danas malo hladnije i radi na nekih 300 W. Greje 40 kvm. Što se tiče održavanja zadate temperature, situacija je sledeća. Greju se tri prostorije. Klima je podešena na 23 C. U prostoriji gde se nalazi klima, temperatura je stabilna i iznosi oko 24 C, dok je u druge dve prostorije 22 do 22.5 C. Izduv je na max. jer bez toga teško da bi pokrila ovoliku površinu sa ovakvim rasporedom. Recimo sa max izduvom stvara buku po subjektivnoj proceni sličnu Vox Iva 1 na min.
 

@Nemanjal87

Od ovih koje si naveo Daikin je kao brend ispred ostalih, ali tu su i Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba...
Koliki je budžet? Kakav je raspored prostorija i izolacija?
 
Jedno lako pitane.

Preporuka za standard klimu, prostorija 20m2?
Ili antipreporuka, mozda je tako lakse...

Hvala!

(ne razumem se u klime, potrebno je da rashladi leti, stan je okrenut ka jugu, nizi sprat...)
 
Ako je samo za hladjenje onda bilo koji inverter 12btu. Preskoci standardne klime trose vise bezveze.
 
Budzet. Koliko mora. Jeftinije bi radile posao kao i skuplje za tu kvadraturu, pretpostavljam? Mozda je najbitnije na koliko se daje garancija?

Desavalo mi se u zivotu da placam brend iako sam mogao znatno jeftinije da prodjem za istu uslugu sa "kineskim". Kako u mojoj struci, tako i za kucanske aparate... npr, FOX tv mi ima bolju sliku od LGa?! Gorenje frizider hladi vec 15ak bez jednog servisa. Itd, itd...

Ne razmisljam o potrosnji, energetskim vrednostima, stetnosti po okolinu, zagadjenju... bitno da (tiho) radi i da nemam reklamacije.

Za grejanje mi ne treba. Zbog centralnog i PVC prozora je vruce u prostoriji. A inverter mi je i u startu skuplji, pogotovu jer ga ne bih nikada koristio za grejanje.
 
Fora je sto manje trosi i kad hladi. Bilo koji inverter kinez sa 5godina garancije 12btu. Ako ti potrosnja nije bitna onda bili sta sa 5 godina.
 
Budzet. Koliko mora. Jeftinije bi radile posao kao i skuplje za tu kvadraturu, pretpostavljam? Mozda je najbitnije na koliko se daje garancija?

Desavalo mi se u zivotu da placam brend iako sam mogao znatno jeftinije da prodjem za istu uslugu sa "kineskim". Kako u mojoj struci, tako i za kucanske aparate... npr, FOX tv mi ima bolju sliku od LGa?! Gorenje frizider hladi vec 15ak bez jednog servisa. Itd, itd...

Ne razmisljam o potrosnji, energetskim vrednostima, stetnosti po okolinu, zagadjenju... bitno da (tiho) radi i da nemam reklamacije.

Za grejanje mi ne treba. Zbog centralnog i PVC prozora je vruce u prostoriji. A inverter mi je i u startu skuplji, pogotovu jer ga ne bih nikada koristio za grejanje.
Pogrešno razmišljaš u vezi invertera. On-off klima kad radi uvek radi na maksimumu, a to zna da bude neprijatno hladno. Inverter hladi tek koliko je potrebno, nije neprijatno hladno duvanje, tiša je spoljašnja jer ne radi ma max, itd.
 
Nazad
Vrh Dno