Šta je novo?

Kupovina inverter klime

Pozicija dolje desno gdje pise 385, da pokusas ubaciti malo i u kuhinju. Ako kuhinja nije bitna, može i drugdje.
Glede snage i cijene, 14KMCC ubi puru trenutno ako hoćeš japan. Hoće otići češće u DF preventivni, al će rutinski i opušteno ubacivati 4,5-5 kW toplote, ako se napregne, dobro više. 76000 u studenšopu
Još bolje po meni je Venting VSGPCU-18HRFN8 glory pro sa nevjerovatnih 72000 dinara, što je prepakovan Midea All Easy Pro 18ku sa drugom naljepnicom.
 
Pozicija dolje desno gdje pise 385, da pokusas ubaciti malo i u kuhinju. Ako kuhinja nije bitna, može i drugdje.
Glede snage i cijene, 14KMCC ubi puru trenutno ako hoćeš japan. Hoće otići češće u DF preventivni, al će rutinski i opušteno ubacivati 4,5-5 kW toplote, ako se napregne, dobro više. 76000 u studenšopu
Još bolje po meni je Venting VSGPCU-18HRFN8 glory pro sa nevjerovatnih 72000 dinara, što je prepakovan Midea All Easy Pro 18ku sa drugom naljepnicom.
Venting Glory Pro nije Midea All Easy Pro, unutrasnja jedinica nema veza jedna s drugom, ako mislis na onu Mideu sto se lako rasklapa i cisti
 
Pozicija dolje desno gdje pise 385, da pokusas ubaciti malo i u kuhinju. Ako kuhinja nije bitna, može i drugdje.
Glede snage i cijene, 14KMCC ubi puru trenutno ako hoćeš japan. Hoće otići češće u DF preventivni, al će rutinski i opušteno ubacivati 4,5-5 kW toplote, ako se napregne, dobro više. 76000 u studenšopu
Još bolje po meni je Venting VSGPCU-18HRFN8 glory pro sa nevjerovatnih 72000 dinara, što je prepakovan Midea All Easy Pro 18ku sa drugom naljepnicom.
Hvala na sugestiji.
Kako moduliraju na grejanju ovaj 14kmcc a i ovaj Venting?
Kakve su obe klime sa garancijom(duzina, uslovi), servisnom mrezom?
Znam da kada sam kupovao Vox njega sam izabrao i zbog 5 god besuzlovne garancije(navodno bez obaveznih godisnjih "servisa")
 
To ćeš morati sam da proučiš za servis i garanciju, previše su individualne stvari u pitanju.
Modulacija Ventinga bi trebala biti podudarna onoj kod All Easy Pro, pa procesljaj po forumu iskustva korisnika.

Sa tehničke strane 12KMCC navodi modulaciju minimalnu 250W, međutim ona meni regularno u grijanju ide 140-150 najniže, a stabilno drži 160-170 bez problema.
Ipak 14ka ima 900W kompresor naspram 550W kod 12ke i premda kod obje stoji tehnički podatak najniža potrošnja na grijanju 250W, mislim da kod 14-ke ne možeš očekivati mnogo ispod 250 stabilnu modulaciju ipak je hardverski daleko ozbiljnija i potentnija mašina i gotovo duplo snažniji kompresor.
Meni je 14LUC sa 750W kompresorom u najhladnijim danima znala trošiti i po 2.5-3 KW na nivou 24h, dakle može ona lijepo da spusti modulaciju, koliko sam pratio (a nisam mnogo) često se vrtila oko 200W s potrošnjom, što je veoma konkretno ako imaš na umu da kad zagusti ista na -7 daje 4800 W a na +7 5400W toplote.

Tako da, kod Fujitsua postoji tendencija da moduliraju dosta ispod "kataloske", mada je meni nerealno da su napisali za iza 12-ku i za daleko jaču 14ku da je 0,25 kW minimalna na grijanju (opaska - ovoliko isto stoji i za 14LUC).

Realno, mislim da ti ništa za 75 000 ne može značajnije niže modulirati od ovog 14KMCC osim Gree 12 Airy koji isto ima masivan hardver, ali ti ovoliki toplotni kapcitet neće niko dati za te novce u japanskoj izvedbi i provjerenom proizvodu (što Venting još uvijek nije!).
 
Poslednja izmena:
To ćeš morati sam da proučiš za servis i garanciju, previše su individualne stvari u pitanju.
Modulacija Ventinga bi trebala biti podudarna onoj kod All Easy Pro, pa procesljaj po forumu iskustva korisnika.

Sa tehničke strane 12KMCC navodi modulaciju minimalnu 250W, međutim ona meni regularno u grijanju ide 140-150 najniže, a stabilno drži 160-170 bez problema.
Ipak 14ka ima 900W kompresor naspram 550W kod 12ke i premda kod obje stoji tehnički podatak najniža potrošnja na grijanju 250W, mislim da kod 14-ke ne možeš očekivati mnogo ispod 250 stabilnu modulaciju ipak je hardverski daleko ozbiljnija i potentnija mašina i gotovo duplo snažniji kompresor.
Meni je 14LUC sa 750W kompresorom u najhladnijim danima znala trošiti i po 2.5-3 KW na nivou 24h, dakle može ona lijepo da spusti modulaciju, koliko sam pratio (a nisam mnogo) često se vrtila oko 200W s potrošnjom, što je veoma konkretno ako imaš na umu da kad zagusti ista na -7 daje 4800 W a na +7 5400W toplote.

Tako da, kod Fujitsua postoji tendencija da moduliraju dosta ispod "kataloske", mada je meni nerealno da su napisali za iza 12-ku i za daleko jaču 14ku da je 0,25 kW minimalna na grijanju (opaska - ovoliko isto stoji i za 14LUC).

Realno, mislim da ti ništa za 75 000 ne može značajnije niže modulirati od ovog 14KMCC osim Gree 12 Airy koji isto ima masivan hardver, ali ti ovoliki toplotni kapcitet neće niko dati za te novce u japanskoj izvedbi i provjerenom proizvodu (što Venting još uvijek nije!).
+1 za 14kmcc
 
Hvala jos jednom.
Da zloupotrebim malo temu,
kad je fasada sa 10cm stiropora jel postoji nesto na treba da se obrati paznja prilikom kacenja spoljanje jedinice klime(specijlni nosaci i sl.)?
Duz tog zida imam i terasu ali ne bih da stavljam na pod terase spoljasnju - bas bi suzila prostor i naruzila ga
 
Ako je stiropor kvalitetan, nema brige. Ako je objekat zidam blokim, bilo bi dobro da tiplovi uđu u beton, tj u međuspratnu konstrukciju, zato što je taj deo čvršći.
 
Ako je stiropor kvalitetan, nema brige. Ako je objekat zidam blokim, bilo bi dobro da tiplovi uđu u beton, tj u međuspratnu konstrukciju, zato što je taj deo čvršći.
Jeste zid od nekog bloka(slabasnog). Kad kazes beton mislis na eventualnu gredu pri vrhu zida(ako je ima)?
Zvao ledenishop(broj servisa), kazu da Fujijtsu ne uslovljava 3m instalacije, nego koliko je potrebno. Navodno je montaza 11k + 2k/m.
Ovo je za BG, meni treba za Sokobanju, kazu da imaju u Nisu neki "super" servis. Gospodjica je rekla da bilo koja firma moze to da ugradi ukoliko je registrovana za klima uredjaje.
 
Pa da, ili takozvani "serklaž" ili (ako je kuća na sprat) u međuspratnu ploču. Za Fujitsu je već postao zakon da ide na 3+ metara instalacije, i to se ne dovodi u pitanje. Piše lepo u fabričkom servisnom uputstvu, kačio sam par puta u poslednjih par godina po ovom forumu, tako da ti ostaje da mi veruješ na reč. Višak cevi se smota iza spoljašnje, pa se ni ne vidi, ukoliko baš ide "leđa na leđa" instalacija. A za servis u Nišu nek se javi neko drugi, znam samo za BG/NS i okolinu.
 
Jeste zid od nekog bloka(slabasnog). Kad kazes beton mislis na eventualnu gredu pri vrhu zida(ako je ima)?
Zvao ledenishop(broj servisa), kazu da Fujijtsu ne uslovljava 3m instalacije, nego koliko je potrebno. Navodno je montaza 11k + 2k/m.
Ovo je za BG, meni treba za Sokobanju, kazu da imaju u Nisu neki "super" servis. Gospodjica je rekla da bilo koja firma moze to da ugradi ukoliko je registrovana za klima uredjaje.
Ijaooo ovako sam ja imao indijance od majstora, kaže instalacija do 2 metra 250 KM, svaki dodatni metar još 100 😂 😂
Znači da ima cijevi još 2 m i treba je malo smotati, to je 100 eura
 
Nazad
Vrh Dno