Šta je novo?

Kupovina akumulatora

kod mene svi isto na kilo. u proseku je oko 600-700din za aku od 60ah.
 
Rešio sve u Kit komerc, kupio novi accu (Berga), dao stari za 1000 din.
 
To je izgleda neka nova cenovna politika i meni su dali 1000 za akumulator koji koristim za berac maslina ( standardni automobilski) a ni punjenje mu nije pomoglo vise...
 
Maslina???
Gde bereš masline?
 
Cena je praktično identična:
EXIDE StartStop AGM 80AH D+ 800A
Varta 80 Ah 800A Silver AGM D+

Šta izabrati? Garanciju za jedan te isti proizvod razne prodavnice različito navode: od 24 do 40 meseci, tako da, zanemarimo to za momenat
 
Ako je cena ista onda gledaj duži garantni rok. I to da bude bezuslovan.
 
Cena je praktično identična:
EXIDE StartStop AGM 80AH D+ 800A
Varta 80 Ah 800A Silver AGM D+

Šta izabrati? Garanciju za jedan te isti proizvod razne prodavnice različito navode: od 24 do 40 meseci, tako da, zanemarimo to za momenat
Nisi pogrešio. Ja sam izabrao Vartu, jer su oni izmislili AGM akumulatore.
 
ja sam ranije koristio vartu i ni jedan mi nije trajao duze od 4 godine. Sada vec drugi exide 85Ah, prvi je izdrzao 5,5 godine. Nisam se vodio cenom, exide prave italijani po americkoj licenci i novije je tehnologije, a i prodavac mi ga je preporucio. Ima ih i proizvedenih u Aziji za azijska vozila.
 
Vidim da Black Horse opet radi. Da li je neko kupovao njihove akumulatore u skorije vreme ilii se niko ne usuđuje?
 
Da li su to baš kod nas proizvedeni akumulatori, ili neki kinezi sa nalepnicom lepljenom u Somboru?
Vidim da nude samo standardne starter akumulatore. Nema start/stop, nema AGM...
 
Asian Horse akumulatori su posebno dizajnirani za azijska i japanska vozila. Kombinuju visoke standarde u pogledu kvaliteta, pouzdanosti i životnog veka sa specifičnim zahtevima za azijska vozila.

Koji su to specifični zahtevi....
 
Dimenzije verovatno i raspored klema.
Inače meni crkao aku baš kad sam bio u Somboru i lokalci mi rekli da ne uzimam njihove.
 
Asian Horse akumulatori su posebno dizajnirani za azijska i japanska vozila. Kombinuju visoke standarde u pogledu kvaliteta, pouzdanosti i životnog veka sa specifičnim zahtevima za azijska vozila.

Koji su to specifični zahtevi....
U prevodu akumulator za kineska vozila niskog kvaliteta, da ne bi kupac imao prevelika ocekivanja :ROFLMAO:

Logo su promenili, to me plasi, jos pominju aziju...sigurno su kinezi u poslu, mi sa drugim azijatima slabo saradjujemo.
 
Gde naši biznismeni umešaju prste tu pare volšebno nestaju.
 
A kad dodirnu tle sa kog nisu ponikli, i sami ... ispare.
Po potjernici Švajcarske u Njemačkoj je uhapšen Dalibor Matić, kontraverzni biznismen i vlasnik firme Batagon.
 
Sto se tice Black Horsa, da, proizvodi se u Srbiji. Fabrika je kratko bila u vlasnistvu Batagona a sada su je kupili kao neki Slovaci.

Sto se tice kvaliteta, na starndarnim starijim vozilima se pokazao kao ok akumulator i prodajem ga vec skoro tri godine (od 2019).
Za ove tri godine sam mozda imao na 200 prodanih jednu reklamaciju (ali vidjecemo, nije jos mraz stigao :) )
 
Fiamm nije bio los izbor, ne znam kakvi su sad sa cenama. Meni je trajao 6 god i 4 meseca na benzincu koji se dosta vozi po gradu (kratke relacije, pali, gasi) pa sam prosle godine opet uzeo u nadi da ce i ovaj trajati bar 5.
 
Ovi Berga što sam kupio bez ikakvog predznanja, kakvi su?
 
Baner,fiam, ciak, od jeftinijih reactor.Samo ih punite bar jednom mesecno i trajace dugo.
 
Meni to otkupi prodavac u bbelektronik.co.rs a ako novi kupim na drugom mestu, onda svratim kad mi bude usput.
 
HITNO !!!
Koji akumulator, koja marka, oznaka i ta neka "čudna slova" za dizel pasata iz 2010. godine od 2 litra?
Bio do sada 4g, 1m i 5 dana VartaSIlver 74AH, 750A, 12V, 74AHD+.
Sutra mi majstor donosi drugi kući i menja.
Pitace me sta da uzme kad vidi u prodavnici sta imaju pa da mu mogu reci.
Sta od akumulatora je danas dobro, ne jeftino i ne sta preporucuju prodavci (za veliku marzu il jos veci rabat) vec sta je dobro od akumulatora, da mi nece crci u garanciji i da ima dugu garanciju...
Hvala

Sta znaci "AHD+", "AGM", "dinamic" i sl. u oznaci akumulatora?
 
Poslednja izmena:
Energizer, Exide, Yuasa
 
Mom matorom je u Hondi Accord ovaj meni nepoznati Giga Watt trajao 8 godina.

1669927745348.png

Jel zna neko nešto o ovom brendu?
 
Vidim da daju samo 24 meseca garancije. Ja bih ga izbegao.
 
Nazad
Vrh Dno