Šta je novo?

Kućna multimedija Kupovina 4K TVa, pozeljno sa 120Hz, do 700E

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Jovec993

Zapažen
Učlanjen(a)
04.10.2022
Poruke
11
Poena
15
Pozdrav svima,

Prvi put postujem ovde, izvinjavam se ako sam promasio thread ili nesto slicno. Naime, planiram kupovinu novog TVa, obavezno da bude 4K rezolucija OLED ili QLED ako je moguce, trenutno imam PS4 Pro model, planiram kroz koji mesec ili kad se ukaze prilika da uzmem PS5. E sad, posto znam da nova generacija konzola moze imati dosta gaming benefita uz odgovarajuci TV, da li imate predlog nekog TV u rangu do 70-80k dinara, nebitan proizvodjac, dijagonala izmedju 43 i 50 inca? Svi ovi nasi sajtovi (Gigatron, Tehnomanija) retko prikazuju u specifikacijama refresh rate, ili neke gaming opcije koje TV ima, a na KP je to prisutno samo ponegde (nemam problem sa kupovinom na KP, vecinu tehnike kupujem tamo, samo je za TV teze snaci se).

Gledao sam po netu da kucam 'best TVs for PS5 under 700E' ali su vrlo cesto predlozi nedostupni kod nas ili drugacije obelezeni pa se ne mogu lako naci.

Hvala unapred na pomoci.
 
Neće da može za toliko para.
 
LG Oled C1 48 incha na KP vidim da ima za oko 850e, ne verujem da može jeftinije od toga da se nadje neki TV što ispunjava tvoje prohteve.
 
Pročitaj malo iznad šta sam ja već bio napisao :)
 
Nisi pročitao sve postove, napisao sam da ne može za te pare i napisao sam najjeftiniji TV koji ima ono što on traži.
 
Bilo koji tv koji uzme do 700e nije ni do kolena tom C1 od 850e, tako da bolje da saceka mesec dva i kupi onda pravu stvar.
 
Na TCL sajtu, pod izborom TV-a za gaming filtriraju se serije C725 i P635,
Oba su 60Hz, ali QLED je recimo model 50C725, i do kraja meseca vidim da je na akciji u Tehnomaniji za 65 hiljada (spusten sa 95), pa mozda to nije losa opcija.
 
Malo sam cackao po KP i nasao sam neke koji bi dosli u obzir za koji mesec. Zanima me jel ima razlike ako je pun naziv modela

LG OLED55C11LB OLED (1000e), a drugi se zove LG OLED55CX3LA (1200e)?​

Kapiram da su to dva razlicita modela, da li to B, odnosno A na kraju ima neke veze sa klasom ili kategorijom?
Izmedju ova 2 modela, jel postoji neka veca razlika, da opravda tih 200e vise, msm ako cu vec da stekam jos koji mesec, da ne stekam fazon pola godine za CX3?

(sad tema malo gubi smisao, jer sam se udaljio od 700e dosta, ali ako jos neko bude gledao, Tcl 55C728 (oko 850e) i Tcl 50C725 (oko 500e) deluju kao best buy u toj srednjoj klasi, mada nisu OLED, nego LED i Direct LED, ali imaju 120Hz koliko vidim, i neke game modove)

EDIT: TCL 725 nije 120 Hz, nego 60Hz, zato niska cena

EDIT broj2: vidim da isti lik na KP u izlogu ima TV LG OLED55C12LA, po istoj ceni kao C11 (1000e), jel ima neke razlike izmedju ta dva, novija generacija i to, na netu vidim da su specifikacije maltene iste?
 
Poslednja izmena:
Na TCL sajtu, pod izborom TV-a za gaming filtriraju se serije C725 i P635,
Oba su 60Hz, ali QLED je recimo model 50C725, i do kraja meseca vidim da je na akciji u Tehnomaniji za 65 hiljada (spusten sa 95), pa mozda to nije losa opcija.
Hvala na predlozima, to ce mi biti budzetske rezerve. Inace sto se tice kao ''popusta'' u Tehnomaniji, moj savet svima je da gledaju cene na ePonudi, posto su svuda cene oko 65, jedino kod Tehnomanije je kao popust sa 95 na 65.
 
@Jovec993
CX je godinu dana stariji model ako se ne varam. Evo detaljnog poredjenja na Rtings:

Uzmi C1 55" OLED i ne razmisljaj :)
 
Hvala na predlozima, to ce mi biti budzetske rezerve. Inace sto se tice kao ''popusta'' u Tehnomaniji, moj savet svima je da gledaju cene na ePonudi, posto su svuda cene oko 65, jedino kod Tehnomanije je kao popust sa 95 na 65.
To im je po principu da ti bude lepse da kupis kod njih, kad vec mislis da si ustedeo puno love :D Nisam ni gledao na drugim mestima, kada sam google-ao model, pa je prvo izasao sajt TM, i cena je bila u tvom limitu.
 
Malo sam cackao po KP i nasao sam neke koji bi dosli u obzir za koji mesec. Zanima me jel ima razlike ako je pun naziv modela

LG OLED55C11LB OLED (1000e), a drugi se zove LG OLED55CX3LA (1200e)?​

Kapiram da su to dva razlicita modela, da li to B, odnosno A na kraju ima neke veze sa klasom ili kategorijom?
Izmedju ova 2 modela, jel postoji neka veca razlika, da opravda tih 200e vise, msm ako cu vec da stekam jos koji mesec, da ne stekam fazon pola godine za CX3?

(sad tema malo gubi smisao, jer sam se udaljio od 700e dosta, ali ako jos neko bude gledao, Tcl 55C728 (oko 850e) i Tcl 50C725 (oko 500e) deluju kao best buy u toj srednjoj klasi, mada nisu OLED, nego LED i Direct LED, ali imaju 120Hz koliko vidim, i neke game modove)

EDIT: TCL 725 nije 120 Hz, nego 60Hz, zato niska cena

EDIT broj2: vidim da isti lik na KP u izlogu ima TV LG OLED55C12LA, po istoj ceni kao C11 (1000e), jel ima neke razlike izmedju ta dva, novija generacija i to, na netu vidim da su specifikacije maltene iste?
C11lb i c12la su isti televizori, razlika je u boji plastike pozadi. Prvi je sivi, drugi beli, napominjem sa zadnje strane.
Uzeo sam pre mesec dana 55 sivi(11lb), za 1000 okruglo na kp, bez ijedne zamerke. Kao sto su i ostali sa foruma a i ovako ljudi rekli, nista nije ni blizu...
 
C11lb i c12la su isti televizori, razlika je u boji plastike pozadi. Prvi je sivi, drugi beli, napominjem sa zadnje strane.
Uzeo sam pre mesec dana 55 sivi(11lb), za 1000 okruglo na kp, bez ijedne zamerke. Kao sto su i ostali sa foruma a i ovako ljudi rekli, nista nije ni blizu...
I ja planiram da kupim neki LG OLED na KP. Da li znas da li je moguce ostvariti garanciju u servisu kod nas ako bude problema u garantnom roku? Bez obzira gde je kupljen.
 
Moguce je, ovlasceni LG servis priznaje 2g garancije na osnovu serijskog broja
 
Da potvrdim da je kum pre 5,6 godina uspeo na LG da ostvari garanciju a kupljen na KP, bez kutije i bez racuna.
 
Čini mi se da su na Oled podigli na 3 godine. Svakako kad daješ već toliki novac, skupi još 150e i uzmi C1. Ima sve što ti treba.
 
Jedan savet, uskoro ce Black Friday, paa se mooozda desi da nesto dobro bude za neke dobre pare...pa eto..strpi se..ja trazim PS4 pro sad polovnu i tv neki za nju, ali sam odlucio da tv ostavim za crni petak...
 
Pozzz
Drug hoce da kupi nov TV. Uzima na rate, budzet je oko 80 000 a dijagonala 55", ako moze nesto od 65" super, mada koliko ja pratim tesko nesto solidno za ove pare.
TV bi koristio za obicne stvari, utakmice ,serije, kablovska. Ja sam video onu teslu od 65" sa web os-om, da li to moze da posluzi ili da ide na neki hiesens ili TCL?
 
Vrh Dno