Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Normalno da nema. Placena reklama, zna se gde idu ti podaci.
 
Da li postoji neka druga opcija da prebacim luna na wallet sa binance? Trenutno ne mogu jer kaze min je 50000 lune a nemam toliko.
 
pitanje pa me ispravite ako gresim

gldam da proberem alove za sledeci buy

sta gledam?

Total broj koina da ne bude preko 1 milijarde..previse utice na cenu..primer lune

kakav mu je bio pad u 30 dana i rast zadnjih 24h (to mi govori koliko je ljudi kupilo i nize jer videli smo da ROSE niko ne kupuje nesto posebno znaci moze jos nize fino )

Koliko ima u cirkulaciji u odnosu na tota...ako je na npr 10-20% moze to jos dole ako se otkljuca..ali ako je na 70-80% znaci ponestaje ga

koje ga investicione firme imaju ..moze da se vidi u tags..

u sustini to je to

ne znam sta bih mogao jos da pogledam kada se gleda samo ovako tabelarno...

jer vecinu sam ubacio zbog nekih preporuka iz nekih grupa.. pa sada izbacujem i trazim nove supp nivoe

BTC na listi mi sluzi kao referenca u % pada i rasta

pitanje je... sta bi jos mogao da ubacim kao sistem eleminacije ? 😊



1652516714753.png
 
Koliko sam ispratio Algorand, devovi/vlasnici imaju veliku količinu coina koju postepeno prodaju tako da ne utiču negativno na tržište ali i ne dopuštaju da cena ode parabolično (prodaju ko blesavi u takvim trenucima).
Meni je lično bio interesantan zbog stejkinga od 10% direkt iz walleta, i ukoliko namakne par nula rado bih ga uzeo ponovo.
 
+ generalno izbegavati one koji su u proslom bull-u imali ATH, a u ovom se nisu ni primakli toj cifri

+ bitno je pogledati i plan otkljucavanja i pustanja coina na trziste zbog potencijalnog sell preasure-a

Ako mi jos nesto padnd na pamet napisacu

Licno planiram da udjem jednim delom i u POW coine (RVN, ETC, ERGO, FLUX) jer verujem da ce (ako ne sva cetri onda barem 1-2 od navedenih) u nekom momentu nakon sto ETH kompletno predje na POS imati price discovery

Razmisljam da prvo udjem u BTC, posle da sa BTC-om ulazim u ALT-ove kad bude ALT/BTC odnos najpovoljniji
 
+ generalno izbegavati one koji su u proslom bull-u imali ATH, a u ovom se nisu ni primakli toj cifri

+ bitno je pogledati i plan otkljucavanja i pustanja coina na trziste zbog potencijalnog sell preasure-a

Ako mi jos nesto padnd na pamet napisacu

Licno planiram da udjem jednim delom i u POW coine (RVN, ETC, ERGO, FLUX) jer verujem da ce (ako ne sva cetri onda barem 1-2 od navedenih) u nekom momentu nakon sto ETH kompletno predje na POS imati price discovery

Razmisljam da prvo udjem u BTC, posle da sa BTC-om ulazim u ALT-ove kad bude ALT/BTC odnos najpovoljniji
gde pratis otklucavanja?
+ generalno izbegavati one koji su u proslom bull-u imali ATH, a u ovom se nisu ni primakli toj cifri

+ bitno je pogledati i plan otkljucavanja i pustanja coina na trziste zbog potencijalnog sell preasure-a

Ako mi jos nesto padnd na pamet napisacu

Licno planiram da udjem jednim delom i u POW coine (RVN, ETC, ERGO, FLUX) jer verujem da ce (ako ne sva cetri onda barem 1-2 od navedenih) u nekom momentu nakon sto ETH kompletno predje na POS imati price discovery

Razmisljam da prvo udjem u BTC, posle da sa BTC-om ulazim u ALT-ove kad bude ALT/BTC odnos najpovoljniji
mislis maj/novembar bull ?

da da.. dobar indikator..prvi je bio fomo bas
 
pitanje pa me ispravite ako gresim

gldam da proberem alove za sledeci buy

sta gledam?

Total broj koina da ne bude preko 1 milijarde..previse utice na cenu..primer lune

kakav mu je bio pad u 30 dana i rast zadnjih 24h (to mi govori koliko je ljudi kupilo i nize jer videli smo da ROSE niko ne kupuje nesto posebno znaci moze jos nize fino )

Koliko ima u cirkulaciji u odnosu na tota...ako je na npr 10-20% moze to jos dole ako se otkljuca..ali ako je na 70-80% znaci ponestaje ga

koje ga investicione firme imaju ..moze da se vidi u tags..

u sustini to je to

ne znam sta bih mogao jos da pogledam kada se gleda samo ovako tabelarno...

jer vecinu sam ubacio zbog nekih preporuka iz nekih grupa.. pa sada izbacujem i trazim nove supp nivoe

BTC na listi mi sluzi kao referenca u % pada i rasta

pitanje je... sta bi jos mogao da ubacim kao sistem eleminacije ? 😊



Pogledajte prilog 344311
+ generalno izbegavati one koji su u proslom bull-u imali ATH, a u ovom se nisu ni primakli toj cifri

+ bitno je pogledati i plan otkljucavanja i pustanja coina na trziste zbog potencijalnog sell preasure-a

Ako mi jos nesto padnd na pamet napisacu

Licno planiram da udjem jednim delom i u POW coine (RVN, ETC, ERGO, FLUX) jer verujem da ce (ako ne sva cetri onda barem 1-2 od navedenih) u nekom momentu nakon sto ETH kompletno predje na POS imati price discovery

Razmisljam da prvo udjem u BTC, posle da sa BTC-om ulazim u ALT-ove kad bude ALT/BTC odnos najpovoljniji

Nije lose da bude vise ovakvih postova, kapiram da postojeci milioneri nemaju korist, ali mi koji smo u nekom learning procesu i na pocetku, veoma znaci da vidimo kako drugi postupaju i na koji nacin pokusavaju da usavrse sebe.
 
Nije lose da bude vise ovakvih postova, kapiram da postojeci milioneri nemaju korist, ali mi koji smo u nekom learning procesu i na pocetku, veoma znaci da vidimo kako drugi postupaju i na koji nacin pokusavaju da usavrse sebe.
Pa to i jeste cilj da razmenimo način sagledavanja stvari.. Jer ako dolazi bear
Vreme je da se uči.. Postavljaju neki ultra niske kupovine od da kažemo nekih povoljnijih Altova

Do skoro mi je CMC bio samo da gledam cenu ali kada sam naučio eto par stvari.. Stvarno možeš fine zaključke da izvučeš ako želiš da igraš na neke "sigurne" altove
 
gde pratis otklucavanja?

mislis maj/novembar bull ?

da da.. dobar indikator..prvi je bio fomo bas

U principu ove coini koje ja merkam su vecinom vec dobro poznati pa za njih i ne pratim vesting.
Inace kad sam gledao neke drugd projekte prosle godine vidjao sam taj podatak u tokenomiji

Pa da, maj/novembar prosle godine
 
1652598047168.png
ovo je super indikator ali nije presudan normalno i pitanje koliko je precizan sa CMC, najtacnije je da vidite na sajtu svake od ovih firmi.

sto vise investicionih firmi ga drzi to bolje.
to ne znaci da ce ici x5 vec vise oznacava neku "sigurnost" da nece bas na 0 kako to ja vidim.
ali u svakom slucaju sve te firme mogu da ga prodaju u jednom danu..
 
Evo jedan alt u koji sam već uleteo po prosečnoj ceni 1,14 dolara, verovatno je većini ispod radara, a mogao bi biti interesantan za šoping u ova crvena vremena - BSW.

Moji razlozi za:
  • Token menjačnice Biswap koja ne mrda iz top 10 DEX, rade na BSC mreži i važe za menjačnicu sa najnižim naknadama za transakcije. Inače tokene menjačnica uglavnom smatram za manje rizične kupovine.
  • Token puca i na NFT, metaverse i gaming sektor, što je potencijalno jaka mamipara.
  • Ima ga na Binance, gate.io, KuCoin... šuška se da će i na Coinbase.
  • Jaka stejking nagrada prilično ublažava aktuelno padanje cene.
  • Max supply je 700 milki, nekih 40 milki je sprženo, u cirkulaciji je 32% do 40% zavisno od toga gde se raspitujete. Više bi voleo da je preko pola u cirkulaciji ali nije ni ovo loše.
  • Market cap je malečak, volume je visok. Odnos volume/market cap je obično od 0.2 do 0.5 što bi bila dobra vest.

Token je mlađi od godinu dana što će reći da je još nedokazan:) Rizično.
Velika minusčina što se razvojni tim krije iza pseudonima al su eto mnogo pametni i do jj iskusni. Ne volim te fore uopšte.:(
Eto, sigurno sam nešto i zaboravio.

Da nisam već ušao, krenuo bi sa pola dolara i gledao da sa glavnicom utrčim oko 0.3.
 


Izvuko sa Diskusije o cenama, tamo će to brzo da se zatrpa, a nije loše da stoji kao podsetnik na šta još treba obratiti pažnju.
 
1652805767171.png
1652805826500.png


u letnjim mesecima eth je uglavnom padao u odnosu na BTC..ko ima eth..razmislite o tome :)
 
1652807927505.png
tek sam sada shvatio da moze super postavka da se stavi na cmc i lepo se vidi u % tabelarno koliko koji coin ide 😎
jos bolje sto sa takvom postavkom kada odete na popular whitelist (tamo gde ljud predlazu coine) odmah vidite kakav je bio oporavak i pad tih coina
 
Desila mi se jedna interesanta situacija pa da podelim.
Imam instaliran core wallet za Raptoreum na koji kopam taj novcic i prebacujem na pomenuti wallet.
10.05.2022 wallet zabaguje u smislu da vise nece da radi sinhronizaciju sa mrezom. Dodje do jednog odredjenog bloka i ni makac.
U menjuvremenu pool na kojem kopam Raptoreum, posalje na taj wallet neku kolicinu tokena koji je iskpao i naravno ne pojavljuju se u walletu jer ne radi sinhronizacija.

Probao sam svakojake opcije za reapir koje se nalaze na walletu, ali nista nije resilo situaciju. Ponovo zaustavi na istom bloku i ni makac.
Na kraju sam reintalirao core wallet i pustio da sve sinhronizuje i nakon toga ubacio rucno svoj wallet.dat file koji sam prethodno bekapovao.
Sad je sve ok sem sto se ta jedna transakcija izgubila ili sta vec tj. nemam gore pomenute tokene u walletu koje je pool poslao dok sam imao ovaj problem.
Obziron da je u pitanju Raptoreum steta nije neka, ali se pitam da li ovako nesto moze da se desi i na drugim walletima za druge tokene gde bi steta svakako bila veca.
 
Desila mi se jedna interesanta situacija pa da podelim.
Imam instaliran core wallet za Raptoreum na koji kopam taj novcic i prebacujem na pomenuti wallet.
10.05.2022 wallet zabaguje u smislu da vise nece da radi sinhronizaciju sa mrezom. Dodje do jednog odredjenog bloka i ni makac.
U menjuvremenu pool na kojem kopam Raptoreum, posalje na taj wallet neku kolicinu tokena koji je iskpao i naravno ne pojavljuju se u walletu jer ne radi sinhronizacija.

Probao sam svakojake opcije za reapir koje se nalaze na walletu, ali nista nije resilo situaciju. Ponovo zaustavi na istom bloku i ni makac.
Na kraju sam reintalirao core wallet i pustio da sve sinhronizuje i nakon toga ubacio rucno svoj wallet.dat file koji sam prethodno bekapovao.
Sad je sve ok sem sto se ta jedna transakcija izgubila ili sta vec tj. nemam gore pomenute tokene u walletu koje je pool poslao dok sam imao ovaj problem.
Obziron da je u pitanju Raptoreum steta nije neka, ali se pitam da li ovako nesto moze da se desi i na drugim walletima za druge tokene gde bi steta svakako bila veca.
Ne znam kako funkcioniše taj Raptoreum, ali to ne bi smelo da se desi ni na jednom Core wallet-u novčića koji su bazirani na BTC-u. Pošto sama transakcija nema nikakve veze sa wallet-om, on je samo posle iščita iz blokova kada završi sinhronizaciju sa mrežom
 
To može da se desi ako se forkuje mreža, tako da je u tvom konkretnom slučaju moguće da je pool iskopao blok na jednom forku blizu trenutka kad je nastao neki problem zbog kojeg se lanac rascepio na dva ili više (tad kad nije moglo da ti sinhronizuje), a kad je na kraju pobedio drugi fork, na njemu nije bilo iskopanog tog bloka, nego je iskopan drugi od strane nekog drugog pool-a. Tako da kad ti se na kraju wallet sinhronizuje na lanac koji je pobedio (najduži), možda neće biti onih transakcija koje si video u datom momentu dok je trajao rascep i nesigurnost koji chain je najduži. Inače ovo može da se desi samo na blockchain-ovima koji nemaju mnogo korisnika.
 
Poslednja izmena:
Da, tako sam uradio i to je resilo problem sibhronizacije 👍
Samo me bunulo zasto nemam tu jednu isplatu 🙂
 
Pozdrav svima na forumu, imam jedno pitanje , šta mislite, da li luna ima šanse da se oporavi bar delimično jer cena je smešna trenutno. Danas je malo skočila pa razmišljam da li je bacanje para da se kupi neka količina i čeka oporavak.
 
Vladimire
sve sto radis , na sobstvenu odgovornost. Niko ama bas niko ne moze ti reci sa sigurnoscu ono sto zelis uraditi.
Ako i samo ako imas novca za bacanje ulozi. Uvek moze dole i uvek moze gore.
Znam da ti nisam pomogao , ali ovo su zaista veoma mutna vremena.
 
Pogledaj koliko je novčića u opticaju, koliki bi trebalo da bude marketcap na ceni koju čekaš, pa će ti stvari možda biti jasnije.
 
Nazad
Vrh Dno