Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija



Malo bolje objasnjenje..izgleda da su u prici samo velike farme


"The draft also says that “small-scale” mining operations will be exempt from these standards. This is a less realistic & more problematic point, as PoW is (presently) operated mainly by large(er) mining farms. "
 


Malo bolje objasnjenje..izgleda da su u prici samo velike farme


"The draft also says that “small-scale” mining operations will be exempt from these standards. This is a less realistic & more problematic point, as PoW is (presently) operated mainly by large(er) mining farms. "

Top, veci reward za nas ostale :ROFLMAO:
 
U potrazi za dobrim novim projektima, naleteo sam na projekat LayerZero. Danas kreće prodaja stargate tokena (STG). Još oko 4 sata do prodaje:
Proces ovde objašnjen kao i 10-to minutni video funkcionisanja test mreže:




100M tokena po 0.25$ (25M USDC) zaključano na godinu dana pa 6 meseci vesting period. 10% od ukupnog broja tokena.
Nakon prve faze kreće druga sa početnom cenom od 0.50$ na Curve v2 swap-u.

0xMaki iz SushiSwap ekipe radii full time na ovom projektu, oko 8M iinvestirano (Binance Labs i Multicoin Capital, između ostalih).

Vaša mišljenja pre početka prodaje u 17h bi mi mnogo značila. Ideja je minimalno ulaganje (100$) na duži period. :)
 
Poslednja izmena:
Bruka i sramota, botovi najbrži (otišlo sve u 30 sekundi) ... rezultat: kitovi pokupili sve u 3 ordera na 2 adrese. Decentralizovano, nema šta... propast... 😂

 
Bruka i sramota, botovi najbrži (otišlo sve u 30 sekundi) ... rezultat: kitovi pokupili sve u 3 ordera na 2 adrese. Decentralizovano, nema šta... propast... 😂

Znaci dobro je sto sam prespavao, bas sam razmisljao danas da kupim, samo bih se iznervirao :)
 
Sve poskupljuje, pa i Bybit od malopre ukinuo pozitivne maker fee-jeve. Nazdravlje.
 
Jel ko izvalio MajmunskiNovčić?

Niotkuda stgao na 33će mesto, market cap mu boles, ima ga na svim menjačnicama... sve za jedan dan. Neki me crvić sumnje gricka da će napravi velike majmunčine od ulagača:unsure:
 
Jel ko izvalio MajmunskiNovčić?
Pratio od juče. Najjači AIRDROP ikada!
Dobili svi holderi Bored Ape Yacht Club NFT kolekcije.

Ovo je kad je APE bio 10$, trenutno je 14$...

FOId-OMHWQAUqfg6.jpg
 
Kolki majmunarijum čoek ima:oops:
Ja mislio na one koji danas kupuju. Evo, samo taj lik da najuri iz kuće tih 100000 pavijana i cirkus.
 
Jel ko izvalio MajmunskiNovčić?

Niotkuda stgao na 33će mesto, market cap mu boles, ima ga na svim menjačnicama... sve za jedan dan. Neki me crvić sumnje gricka da će napravi velike majmunčine od ulagača:unsure:

Pratio od juče. Najjači AIRDROP ikada!
Dobili svi holderi Bored Ape Yacht Club NFT kolekcije.

Ovo je kad je APE bio 10$, trenutno je 14$...


interesantno šta se desilo - uzeše milion samo tako: https://www.theblockcrypto.com/post...bored-apes-to-claim-1-1-million-of-ape-tokens
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Pre nego sto postavim chart par razmisljancija na sadasnju situaciju.(ako offtopikujem-Mea culpa) U zadnjih nekoliko dana I nedelja videli smo sta znaci svet Fiat-a. Trudo je dao da se konfiskuje novac (pa povukao) svima koji su protestovali kao I onima koji su taj protest pomagali.Zamislite kako ce to elegantno ici u CBDC Diznilendu. Samo vam stigne majl sa obavestenjem….Dragi korisnice dok se ne dozovete pameti ukidamo vam vas racun . Ili dragi korisnice, zbog poslednjeg twita kojim ne afirmisete nas policy, skinuli smo vam sa racuna 1000 Digitalnih ojra. S postovanjem, vasa Centralna Banka. I to ako su bas raspolozeni da vam salju majl.Moze I bez te ljubaznosti:cool:

Sa druge strane, vidimo da nije samo drzava ta koja pleni , nego I one same bivaju zrtve. Zakon jaceg.Cist Darvinizam.Ruskoj CB ako sam dobro propratio konfiskovali oko 650 melearde. Sica.Sta li razmiusljaju Kinezi da mi je znati.Oni imaju oko 3-4000 meleardi zelembaca.o_O

Sa druge strane FED se isprsio I povisio kamatnu stopu 0.25%. Samo jako. Sta to u prevodu znaci.Eto mi stampamo kao ludi, oficijalna inflacija je oko 8%, neoficijalna bar 15% , ali dragi prijatelji I saveznici koji drzite nase reserve, mi smo se eto potrudili. Samo nastavite da nas I dalje finansirate a mi obecavamo da vas necemo bombardovati(y)

I tako, u svetu gde Centralne banke rade danonocno,kao u rudniku, Bajden kaze Putin je kriv zbog, cene na pumpama, u samoposlugama...

Ali ima jedna kvaka. Ako sam dobro propratio, Arapi (SA) izgleda da su resili da promene telohranitelja i to nakon junackog USA dislociranja iz Avganistana.Izgleda da im se nesto Kinzali svideli. Zato se seiku MBS pojavile neke smetnje na vezi kad ga je zvao Bajden. (doduse mozda je pogresno okrenuo.Trazio covek gerontologiju, kad ono...). Zato poceli nesto da se muvaju sa Kineskim Yuanima. Indijci da kupuju za Rupije,Iranci nestasni kao I uvek, A Rusi ko Rusi

U kontekstu petrodolarske elegije hajde da pogledamo malo i nas BTC. Objektivno jos jedino Tozla i Tozla 2.0 ce u skoroj buducnosti imati prosce sa sviju strana.Tvoj kljuc-tvoj btc & tvoja poluga tvoje tozla-Nova paradigma za novi World order. Ili kako vole da nazovu-Novonormalno

Elem nakon drndanja izmedju 4h PI100 I PI200 I dalje nema nikakvih promena .Osiiiim..

Po svemu sudeci, weekly close ce biti iznad 4h PI100(crvena MA), a to nam garantuje dobru zurku veoma brzo

Pogledajte prilog 338535
Dok to novo tozla ne postane sredstvo placanja koje mozes da koristis za svakodnevnu kupovinu nema nista od novognormalnog.
 
Zbog toga se i kupuje sada to novo zlato. Kada postane nova normalnost, cena će mu biti prilično visoka u odnosu na današnju cenu.
Krajnje utopijsko predvidjanje koje bi zahtevalo da se ogroman broj drzava slozi oko njegove upotrebe. A iako svi podrze placanje tesko da ce ici u btc, pre ce konvertovati btc u nac. valutu tako da se opet vracamo na pricu dolar, juan, jen blabla
 
Dok to novo tozla ne postane sredstvo placanja koje mozes da koristis za svakodnevnu kupovinu nema nista od novognormalnog.

Ne slazem se ni malo.
Ti ni sa obicnim zlatom ne ides u kupovinu, vec ga cuvas i prodajes po potrebi.

BTC ima slicnu ulogu, cuvas ga i kad ti trebaju pare zamenis manji deo u USDT, prodas za kesh, zamenis za neki drugi (LTC, ETH...)

Ne mora da se dodje uopste do toga da ti u svakoj prodavnici placas BTC-om
 
Nije bitno da se drzave sloze. Vec ovi sto imaju pare.

Ti sto imaju pare bi voleli da sto duze potraje ovako neregulisano da manipulacijama i bez kazne mogu da prave jos vece pare.

Ne znam da li postoji relevantan podatak koliko su recimo teski vlasnici menjacnica i kojom brzinom raste njihovo bogatstvo.
 
Krajnje utopijsko predvidjanje koje bi zahtevalo da se ogroman broj drzava slozi oko njegove upotrebe. A iako svi podrze placanje tesko da ce ici u btc, pre ce konvertovati btc u nac. valutu tako da se opet vracamo na pricu dolar, juan, jen blabla


-Mozda me nisi razumeo. Poenta nismo mi-boranija. Ne menja se radi nas finansijski system. Menja se zato sto zemlje koje imaju sirovine, ne zele vise da trampe to za bezvredne papirice. Rusija je izbacena iz svifta.Sta to znaci?

Dnevno se trosi oko 100 mil barela nafte (da zaokruzimo)na svetskom nivou. Od toga 40-45tak(mozda sad I manje) sluzi kao visak za trgovinsku razmenu.

-E sad Rusija I Kazahstan (ciji visak ide preko Rusa uglavnom) izbacuju na trziste oko 12 mil barela/day

-Iran oko 3mil barela /day

-venecuela oko 2.5

Sta vidimo iz ovoga. Vec sada je oko 17.5 mil barela(ugrubo) dnevno izvan petrodolarskog sistema. A tu moramo da dodamo i kolicinu koju ce kupovati Kina I Indija od Saudijske Arabije. Ako tu dodamo I Iracku naftu od jedno 3.5 mil, a ciju bar polovinu uvoze Indija I Kina…Onda se dobija Big picture. Vidimo da je potencijalno preko 50% ukupne nafte u svetskoj razmeni vec izvan ili spremno da izadje iz petrodolara.

Sta ce to znaciti za dolar,zapad generalno,dugove,penzione fondove itd, mogu citaocu da prepustim na mastu. Meni licno izgleda sasvim realno da odredjeni reper (citaj Tozla) bude uspostavljen za trgovinu nafte I ostalih energenata za gore pomenute (I druge) zemlje. Otud je ovo izbacivanje Rusije iz svifta, (po meni)oficijelni datum kada smo izasli iz Petrodolarskog sistema. Novi system je sigurno vec napravljen , u dogovoru sa USA . U medjuvremenu ,cekamo da nas neko obavesti;)
 
Pitanje..

Imam jedan rig na Hive OS-u, sve kartice su Nvidia.

Povremeno odlazi offline, a da Hive OS-ov sistemski watchdog to i ne primeti, bez obzira kako ga konfigurisao.

U logu ne mogu da nađem grešku.

Hteo bih da isključim Hive OS-ov watchdog, i da uključim T-rex-ov, koji je po difolutu isključen;


Pretpostavljam da se to radi u Flightsheet-u tog workera, pod "extra config arguments"?


Ako se tu upisuje komanda, da li je upisujem ovako:

--watchdog -1:1:r

Ili ovako:

"--watchdog -1:1:r"

I drugo pitanje, da li treba nešto činiti sa komandom:

"no-watchdog": true

npr

"no-watchdog":false

?
 
Pogresno na toliko nivoa da ne zelim ni da se trudim da objasnjavam.
 
U kontekstu petrodolarske elegije hajde da pogledamo malo i nas BTC. Objektivno jos jedino Tozla i Tozla 2.0 ce u skoroj buducnosti imati prosce sa sviju strana.Tvoj kljuc-tvoj btc & tvoja poluga tvoje tozla-Nova paradigma za novi World order. Ili kako vole da nazovu-Novonormalno.

Ne postoji nikakvo zlato 2.0, što sam do sad odavno dokazao graficima, ko god bude blesav da se nada da će kripto moći da ga sačuva u dolazećoj krizi će da nadrlja najstrašije. Čak verujem da će predstojeći slom verovatno jednog dana nazivati Bitcoin crash, po assetu koji je bio karakterističan za krizu, kao što je prethodni bio housing market crash, a onaj pre njega dotcom crash. Garantujem da ćemo onda videti BTC na četvorocifreno, ne isključujem čak i trocifreno.

Ali otom-potom, prvo da uživamo u skoku koji je pred nama i odličnoj prilici da pretvorimo digitalnu maglu koja raste u pravo pravcato zlato koje bi trebalo da opada. Gledam kako investitori prelaze iz mutual fondova u ETF-ove, neverovatno, opet se sve dešava po potpuno istom scenariju iz slomova 2008. i 2000. Ne mogu verujem da je ovoliko lako pročitati šta se dešava i profitirati od sloma, mora da postoji neka zvrčka.
 
Misle ljudi da ce zemlje da trguju zlatom, da ce da se odreknu valutnih manipulacija…
Poredi se btc sa zlatom, zlato je sirovina, zlato je statusni simbol, verski objekti…
Postoji dok postoji hajp, dok postoji potraznja, jedna regulacija od strane SAD ili EU i moze nestati za jedan dan.
 
Misle ljudi da ce zemlje da trguju zlatom, da ce da se odreknu valutnih manipulacija…

Ni ja ne verujem da ćemo opet videti globalni zlatni standard, ali to ne znači da se i sa zlatnim standardom ne mogu izvoditi monetarne manipulacije. Najveći balon u istoriji se desio dvadesetih, kad je svet bio na zlatnom standardu. Zlatni standard ni najmanje nije sprečio Karnegije, Rokfelere i ostalu ekipu da se nenormalno obogati leveridžujući tuđi novac za svoju ličnu dobit. Neki ljudi imaju glupe fantazije da samo treba da pređemo na novac sa fiksnom količinom, pa će sve biti u redu.
 
LTC za nekih 15-16 meseci smanjuje inflaciju za 3.600 coina dnevno (sa trenutnih 7.200 na 3.600). Ne vidim kako bi cena od cca. 100$ bila dugorocno odrziva. Cekamo jedan ozbiljan pump!
 
Nazad
Vrh Dno