Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

2. Porez koji uvodi Bajden, na to sam mislio, kao i ostale mere regulatora, kojih do sada skroro da nije bilo, mogu i te kako da se odraze na rast. Kako ce kontrolisati i oporezivati kripto? Kako ce oporezivati? Ne znam. Da sam ja sa te Jorgovankine strane, ja bih zvekno porez na mjenjacnice. Prebacujes u FIAT, OK, dokazi da nisi dobio na poklon ili porez xx%.

To sa Jorgovankine strane već je rešeno, od Jula startuje KD 15% poreza i to je jedina obaveza, po meni prihvatljivo rešenje mada bi bilo pravednije da je 10% jer postoje i provizije menjačnica itd. Ko ne može da iskaže kupovnu cenu, plaća u fulu a ko može oduzima se to od prodajne i dalje se zna.
Što se tiče Bajdenovog predloga zakona mislim da to baš i neće uticati na ovo tržište. Taj zakon predviđa KD 39,6% poreza za milionere bio taj u kriptu ili ne. Ako je povrat iz kripta višestruko veći pa samim tim taj porez će biti samo stimulacija da se zagrabi što više dobiti odavde (a ne cimati se u realnom svetu) jer je moguće a tako će više i ostati.
 
Što se tiče Bajdenovog predloga zakona mislim da to baš i neće uticati na ovo tržište. Taj zakon predviđa KD 39,6% poreza za milionere bio taj u kriptu ili ne. Ako je povrat iz kripta višestruko veći pa samim tim taj porez će biti samo stimulacija da se zagrabi što više dobiti odavde (a ne cimati se u realnom svetu) jer je moguće a tako će više i ostati.
 
Meni je smešno što se priča o decentralizovanoj valuti pretvorila u trku za zaradom onog novca koji su ljudi hteli zameniti. Meni je samo žao gomile potrošene struje u ime profita i bogaćenja već bogatih. Nisu milioneri sisali vesla, znaju oni dobro da diriguju bilo kojim tržištem. Uz njih može i pokoja sitna ribica da ulovi nešto, ali zna se ko je ajkula.
 
@Zorkos
Da, oni ustvari žele da identifikuju svoje poreske obveznike u smislu kontrole gde ta sredstva završavaju ako već nisu legalno povučena u FIAT.
To opet ne utiče na onog ko je tu samo zbog profita a neće da izbegava porez. Tu je u stvari veći akcenat na tome da se spreči formiranje alternativnog tržišta tipa tamo neki Džim kupio vilu na Bahamima za 100BTC preko Ruske menjačnice u Hong Kongu.
No, to će svakako uticati na izvestan broj Amerikanaca da paze šta rade, krupne ribe i ne kriju šta i kako. Jedan Mask i njemu slični nema čega da se boje a po običaju mogu da nastradaju oni mali sa desetak hiljada dolara koje će da promene solarno ili da istrguju to za auto ili kuću.
Sve u svemu, pokušava se nametnuti kontrola što i nije tako loše, kao što se regulišu kazina u Las Vegasu. Legalna kocka, država uzme svoje pa izvolte. Ovo sada je Divlji Zapad a regulacija možda donese čak i veći obrt.
 
Poslednja izmena:
Ransomware bi bio skoro nemoguc da nema kriptovalta.

Saobraćajne nesreće bi bile skoro nemoguce da nema automobila.

Bolničkne infekcije ne bi bile moguce da nema bolnica.
Upravo ovo.
Ko drzi vazne podatke na kompu a nema ih bekapovane i jos zakaci ransomware sam je kriv, a ne kriptovalute.
Nego nesto drugo me motivisalo da odgovorim, podsetilo me na jedan vic.

Wikipedia:
- "Јa znam sve!"
Google:
- "Јa imam sve!"
Internet:
- "Bez mene ne možete."
Kompjuter:
- "HAHAHAHAHA, svi ovde zavisite o meni, a ja ni o kome!"
Struja:
- "HAHAHAHAHAHAHA, stvarno?"
Tesla:
- "Ko tu koga laže?"
Bog:
- "Molim?"
Čak Noris:
- "Šta moliš?!"
AV:
-"Tisina tamo!"
 
Ljudi jel mohuce da se napravi kopia btc-a ? Aj ako mozemo da skarabudzamo nesto i da to valjamo, ima da maznemo lovu, ceo zivot prstom da ne mrdnemo ?
Opak je plan, samo kako da to izvedemo ? Ja se u to ne razumem, meni je to spansko selo, ceo taj kripto, pojma nemam ni cemu sluzi niti dal ima neku svrhu. Jedina svrha mu je da se sisaju ovce, ali ako bi smo mi mogli nesto da osisamo bilo bi vune.
 
Hmmm, zar ransomware nije postojao i pre interneta? :unsure:
Sto se trakinga tice, crypto je 5 puta transparentniji nego fiat jer u crypto nemas neku svajcarsku banku i nekog bankara koji ce ti zamaskirati crypto.
Evo cist primer, crypto koji je haknut pre 5 godina se prati i ne moze da se podigne nikako.

@Ivanovic grozni
Mozes da pitas one nislije sto su se petljali sa onom bugarkom kako se to radi, usput pitaj i kolko godina su dobili prinudnog odmora. ;)

 
Poslednja izmena:
Hmmm, zar ransomware nije postojao i pre interneta? :unsure:
Sto se trakinga tice, crypto je 5 puta transparentniji nego fiat jer u crypto nemas neku svajcarsku banku i nekog bankara koji ce ti zamaskirati crypto.
Evo cist primer, crypto koji je haknut pre 5 godina se prati i ne moze da se podigne nikako.

@Ivanovic grozni
Mozes da pitas one nislije sto su se petljali sa onom bugarkom kako se to radi, usput pitaj i kolko godina su dobili prinudnog odmora. ;)

Kakvi bezdusnici.
 
Samo sto ni Svajcarska banka vise ne moz bas da toliko zamaskira
Istina. Posto je Haven fork od Monera, rekao bih da je bolja opcija od svajcarske banke. Trenutno u tom ekosistemu postoje dolar, euro, kineski juan, zlato i srebro. Sve naravno privatno. Bice uskoro i privatan BTC,... Bukvalno moze bilo sta da se doda.

Trenutno stanje:
 
Probali smo sad u 18h da uđemo ali botovi brži, pokupovali sve, ni 500% slippage-a ne bi pomoglo. Trenutno cena 1.55 USDC = 31x :eek: :mad:🤣
:eek: STEP -> 8$
STEPBonfida-8-25-04-2021-1702h.png


 
Poslednja izmena:
Ransomware bi bio skoro nemoguc da nema kriptovalta.

Saobraćajne nesreće bi bile skoro nemoguce da nema automobila.

Bolničkne infekcije ne bi bile moguce da nema bolnica.

Neverovatno, kakvi argumenti... ne bilo koga vec weasel sa 11,787 poruka, koji poredi bolnice i automobile koji imaju realnu upotrebljivu svrhu sa kriptovalutama koje postoje najvise da bi sa necim novim se spekulisalo (u utopijske price o demokratizaciji valuta nevjerujem)... upravo to vlada u kriptosvijetu, obrnuta logika - npr ovi citirani argumenti, gdje se ne shvata da ono sto skoro nema upotrebnu vrednost a izaziva nesto stetno samim tim je neuporedivo sa stetnim necega sto stvara neuporedivo vece dobro, pa makar to stetno od neceg sto je povezano sa necim dobrim bilo 3 puta stetnije.​

 
Poslednja izmena:
Vadis rijeci iz konteksta.
 
Polako, ne ide nista tako brzo.
Potrebno je da prodju godine, a verovatno i decenije, ali kripto ima sve vecu i vecu upotrebnu vrednost.

Vec neko vreme ja mogu da upalim KP i nadjem dosta stvari na oglasima i platim ih kriptom.
 

Neverovatno, kakvi argumenti... ne bilo koga vec weasel sa 11,787 poruka, koji poredi bolnice i automobile koji imaju realnu upotrebljivu svrhu sa kriptovalutama koje postoje najvise da bi sa necim novim se spekulisalo (u utopijske price o demokratizaciji valuta nevjerujem)... upravo to vlada u kriptosvijetu, obrnuta logika - npr ovi citirani argumenti, gdje se ne shvata da ono sto skoro nema upotrebnu vrednost a izaziva nesto stetno samim tim je neuporedivo sa stetnim necega sto stvara neuporedivo vece dobro, pa makar to stetno od neceg sto je povezano sa necim dobrim bilo 3 puta stetnije.​


Ako nisi primetio spekulacije su svugde oko nas , kripto je mozda samo omogucio da se progleda. naveo si i neke institucije koje su dobar primer za spekilacije. Da napravis 1kg vit C utrosis 5 evra (500dinara) 10gr vit C kupujes za 150tak dinara , znaci 1kg vit c prodajes za 15 000 dinara... hahahaha pantenol sada imas samo galenikin da kupis u njemu 3/4 vit c, a K-pantetonat , koja je aktivna supstanca manje od 1/4 mase tableta , kutija kosta(la) oko 280 dinara. pazi sada vrsacki pantenol nema da ga kupis ima vec dve godine , tableta je u sebi imala 100% sastav K-pantetonata tj bila 4x efektivnija od galenikinog . da li vam to nesto govori. izvikani mister vit C toliko je dobar da se odavna i u sokove stavlja , mi pomislimo eto zdrav je da se pije, misle on nasem zdravlju i imunitetu. Kad ono cvrc je najjeftiniji konzervans. cista ekonomika. Sarene pilule za lilule. Danas najveci proizvodzac magle je farmaceutska industrija gde je % zarade ENORMNA i , i dalje prevazilazi ove kripto mahinacije (decja igra). Od kripta moze se dobiti samo srcani udar... dalje necu . izvinjavam se za off bilo je jace od mene , a i umem ja to :)
p.s. i ko sto rece M. Jackon - they don T care about US :)
 
Ocigledno je da covek nikad nije ulozio u kriptovalute i jasno se vidi da je protiv kriptovaluta sto je u redu. Samo ih zaobidje i resen problem.
To sto nemaju upotrebnu vrednost ne znaci nista, nemaju je ni umetnicka dela pa neka vrede milione i milione. Recimo srebro ima vecu upotrebu od zlata pa ipak mnogo manje vredi. Ima mnogo primera, sustina je da sve vredi onoliko koliku mu ljudi vrednost daju.
Blockchain tehnologija ima mnogo potencijala, kripto je samo jedna njena primena. Jeste to sve spekulacija ali nije bas ni prodavanje magle.
Vec sam ranije pisao, za mene je ovo investicija i tu sam zbog para. Svestan sam rizika i prihvatam ga. Kada prodam kripto zaradu cu preusmeriti u druge investicije. Sve je bolje nego drzati novac u banci i prepustiti inflaciji da ga gricka (nekad i prozdire).
 
Kao neko ko je godinama držao realne hartije od vrednosti, od pravih firmi...potpisujem ovo. Kripto je majka naspram "prave" berze i fondova .
Jeste kocka i jeste magla ali to znaš unapred, a ne da te lažu i mažu kako je ova ili ona hartija baš super i jedna jedina i da će baš ovaj ili onaj fond da ti obezbedi neki prinos.
 
Ocigledno je da covek nikad nije ulozio u kriptovalute i jasno se vidi da je protiv kriptovaluta sto je u redu. Samo ih zaobidje i resen problem.
To sto nemaju upotrebnu vrednost ne znaci nista, nemaju je ni umetnicka dela pa neka vrede milione i milione. Recimo srebro ima vecu upotrebu od zlata pa ipak mnogo manje vredi. Ima mnogo primera, sustina je da sve vredi onoliko koliku mu ljudi vrednost daju.
Blockchain tehnologija ima mnogo potencijala, kripto je samo jedna njena primena. Jeste to sve spekulacija ali nije bas ni prodavanje magle.
Vec sam ranije pisao, za mene je ovo investicija i tu sam zbog para. Svestan sam rizika i prihvatam ga. Kada prodam kripto zaradu cu preusmeriti u druge investicije. Sve je bolje nego drzati novac u banci i prepustiti inflaciji da ga gricka (nekad i prozdire).
Uopšte nisam protiv kriptovaluta, nije to tako crno bijelo, tačno je da ja nisam uložio i tačno je da se kajem što nisam, ali u mom okruženju ima njih koji su se dobro ovajdili oko toga, što me raduje... Da budem iskren, ja bih volio da ne postoji američka hegemonija zasnovana na dolaru, nisam ljubitelj banaka iako radim u jednoj, niti sam neki mejnstrim tip već najveći alternativac kojeg poznajete... No ako je cilj srušiti dolar i zamjeniti ga sa BTC, ja ne vidim benefite, vidim još gore stvari po društvo u globalu.
Sa ovih par postova samo ukazujem da se ovdje nalaze većinom ljudi koji su se "omastili" i ne sagledavaju stvari iz više perspektiva... Tako se pojavljuje "hajp" o nekom pravednijem društvu sa kriptovalutama, neka sajberpank utopija u kojoj će država izgubiti svoju ulogu jer neće moći da ništa više kontroliše, potežu se svakojaki argumenti poput onog od gore "ransomwaere je postojao i pre interneta", priče sve je balon su tačne, ali da li nam treba još jedan balon?

Nikad nisam shvatio, ali stvarno, šta nudi blockchain tehnologija osim kriptovaluta. Šta to već nije postojalo kao mogućnost a da sad postoji jer imamo blockchain?
 
Nikad nisam shvatio, ali stvarno, šta nudi blockchain tehnologija osim kriptovaluta. Šta to već nije postojalo kao mogućnost a da sad postoji jer imamo blockchain?

Meni se sviđa objašnjenje koje je dao Istok Pavlović.
Citiraću: "Niko više nikada ne može da obriše ili izmeni nijednu od ovih transakcija"

U stvari, kriptovalute su nusproizvod blockchain tehnologije a ona, sama po sebi donosi decentralizaciju i neoborivu sigurnost podataka.
Banalan primer, Katastar. On je centralizovan i podacima se upravlja na jednom mestu. Zloupotrebe su moguće, pogotovu sa preminulima bez naslednika, pa skoro je otkriven 1 slučaj.
Da je katastar na blockchainu to bi bilo nemoguće jer se podaci nalaze kod SVIH koji su u lancu i stalno se validiraju, ne postoji način da neko uđe u podatke i izmeni ih bez da potvrde svi.
 
Blockchain mozes da poredis sa tockom , sam po sebi ne radi nista osim sto zanimljivo izgleda , ali mozes da napravis toliko korisnih stvari sa njim.
Svako ko ima iole veze sa IT-om shvata mogucnosti koje donosi javna baza podataka sa kojom nema manipulisanja.Realno , ti i tocak mozes da iskoristis da zgazis nekoga.
 
da li nam treba još jedan balon?

Nikad nisam shvatio, ali stvarno, šta nudi blockchain tehnologija osim kriptovaluta. Šta to već nije postojalo kao mogućnost a da sad postoji jer imamo blockchain?
Novac cirkulise u privredi i premesta se sa trzista koje nije vise zanimljivo na trziste koje to trenutno jeste. U kombinaciji sa pohlepom stvaraju se i nestaju baloni. Pogledaj samo primer tulipmanije, dokle to moze ici. Mnogo balona je bilo u istoriji u razlicitim sektorima i to se nece promeniti.

Blockchain nudi mogucnost da svi ucesnici imaju pristup bazi podataka i da se ti podaci ne mogu menjati sto ga cini transparentnim i pouzdanim.
Pre pojave blockchaina koji je deo DLT (tehnologije distribuirane glavne knjige) da bi obavili neku transakciju moralo bi da postoji poverenje izmedju ucesnika. Posto poverenja nema, potreban je centralni entitet-posrednik koji ce kontrolisati i garantovati. To znacajno povecava troskove i usporava proces.
Blockchain vec sada ima primenu u mnogim oblastima a tek se razvija. Recimo jedna oblast primene je lanac snabdevanja.
 
Meni se sviđa objašnjenje koje je dao Istok Pavlović.
Citiraću: "Niko više nikada ne može da obriše ili izmeni nijednu od ovih transakcija"

U stvari, kriptovalute su nusproizvod blockchain tehnologije a ona, sama po sebi donosi decentralizaciju i neoborivu sigurnost podataka.
Banalan primer, Katastar. On je centralizovan i podacima se upravlja na jednom mestu. Zloupotrebe su moguće, pogotovu sa preminulima bez naslednika, pa skoro je otkriven 1 slučaj.
Da je katastar na blockchainu to bi bilo nemoguće jer se podaci nalaze kod SVIH koji su u lancu i stalno se validiraju, ne postoji način da neko uđe u podatke i izmeni ih bez da potvrde svi.
Aj da vidimo kako je u sadašnjem svijetu. "Blockchain ne može da se menja" - tu eskluzivnost ima svaka baza podataka koja je kriptovana - ne može da se menja ni postojeća baza katastra ukoliko je dobro zaštićena. Ako je neko "iznutra" menja, onda bi trebalo da se vidi u logovima. Ako neko menja logove, tj prikriva dokaze, onda je to druga priča, onda je to fraud. Da bi se spriječili ili utvrdio, treba neko da definiše ili pokrene kontrolu logova ili servera baza. Što je realno moguće - ako je neko izbrisao logove, ili nije ih uopšte uključio da se snimaju, on je kriv po lancu odgovornosti.

Ono što mi nije jasno kako ste to zamislili da će npr baza katastra ako bi bila u blockchainu biti zaštićena, da se neka fraud aktivnost bi izbjegla (jasno, ne može biti izbrisana blockchain transakcija ali kako kontrolisati stvarne transakcije). Jer sve transakcije u blockcahinu su anonimnoe i što je najvažnije - i za blockchain katastar treba da bude neki Pera Žika koji će da verifikuje i odobrava, ne može sav proces nasleđivanje nekretnina da bude "u kodu"; Ostaje pitanje ko će da kontroliše transakcije u blockchain-u i otkriva one koje su prevare. Ako nekako i dođemo do identiteta onog ko je npr "maznuo neku nekretninu koja nema vlasnika ", koliko je teže kontrolu takvih transakcija izvesti u blockchain svijetu?
 
Novac cirkulise u privredi i premesta se sa trzista koje nije vise zanimljivo na trziste koje to trenutno jeste. U kombinaciji sa pohlepom stvaraju se i nestaju baloni. Pogledaj samo primer tulipmanije, dokle to moze ici. Mnogo balona je bilo u istoriji u razlicitim sektorima i to se nece promeniti.

Blockchain nudi mogucnost da svi ucesnici imaju pristup bazi podataka i da se ti podaci ne mogu menjati sto ga cini transparentnim i pouzdanim.
Pre pojave blockchaina koji je deo DLT (tehnologije distribuirane glavne knjige) da bi obavili neku transakciju moralo bi da postoji poverenje izmedju ucesnika. Posto poverenja nema, potreban je centralni entitet-posrednik koji ce kontrolisati i garantovati. To znacajno povecava troskove i usporava proces.
Blockchain vec sada ima primenu u mnogim oblastima a tek se razvija. Recimo jedna oblast primene je lanac snabdevanja.
Balon je sve, Mesi, Ronaldo... da ne pominjemo nekretnine u BGu :)
Ono što je bitno razumjeti balon, ne biti pod "hajpom". Ne sporim da blockchain nije zanimljiv. Ali ovaj problem sa saznanjem ko je uvalio Wallmartu pokvareni mango, Wallmart je po meni mogao riješiti običnim kolaboracionim softverom, u kojem postoji lanac odgovornosti i tok procesa, i gdje je svaki korak vidljiv i mora se odobriti. Npr takav softver mi koristimo i urađen je u običnom MS sharepointu.
 
Polako, ne ide nista tako brzo.
Potrebno je da prodju godine, a verovatno i decenije, ali kripto ima sve vecu i vecu upotrebnu vrednost.

Vec neko vreme ja mogu da upalim KP i nadjem dosta stvari na oglasima i platim ih kriptom.
Ja znam ljude na KP koji primaju kripto. Ne primaju ih jer je BTC kao platežno sredstvo njihov izbor, već jer vjeruju da će da raste, pa im odgovara "razmena". Moguli su isto tako da objave moguce plaćanje za npr RAM memoriju za zlato, canon L objektive, zagorove romane i sl.
 
Poslednja izmena:

Neverovatno, kakvi argumenti... ne bilo koga vec weasel sa 11,787 poruka, koji poredi bolnice i automobile koji imaju realnu upotrebljivu svrhu sa kriptovalutama koje postoje najvise da bi sa necim novim se spekulisalo (u utopijske price o demokratizaciji valuta nevjerujem)... upravo to vlada u kriptosvijetu, obrnuta logika - npr ovi citirani argumenti, gdje se ne shvata da ono sto skoro nema upotrebnu vrednost a izaziva nesto stetno samim tim je neuporedivo sa stetnim necega sto stvara neuporedivo vece dobro, pa makar to stetno od neceg sto je povezano sa necim dobrim bilo 3 puta stetnije.​

Pa si ti dosao da nam ispravis obrnutu logiku i da nam objasnis sta je korisno a sta stetno kritpovvalute izaizavaju i u kom odnosu?
 
Aj da vidimo kako je u sadašnjem svijetu. "Blockchain ne može da se menja" - tu eskluzivnost ima svaka baza podataka koja je kriptovana - ne može da se menja ni postojeća baza katastra ukoliko je dobro zaštićena. Ako je neko "iznutra" menja, onda bi trebalo da se vidi u logovima. Ako neko menja logove, tj prikriva dokaze, onda je to druga priča, onda je to fraud. Da bi se spriječili ili utvrdio, treba neko da definiše ili pokrene kontrolu logova ili servera baza. Što je realno moguće - ako je neko izbrisao logove, ili nije ih uopšte uključio da se snimaju, on je kriv po lancu odgovornosti.
Kod baza podataka ukoliko imas odgovarajuce permisionse aposlutno mozes da izmenis podatke bez da te nahvataju. Tek ako postoji takav security model da postoji dobra segregacija duznosti (dba nema pravo nad audit podesavanjima i pravo pristupa audit logu) moze se spreciti eventualna zloupotreba. Ali onda taj security model postaje vrlo mucno odrzavati i raditi u njemu.
Kod blockchaina su ovakve manipulacije izbegnute by design koliko ja shvatam.
 
Aj da vidimo kako je u sadašnjem svijetu. "Blockchain ne može da se menja" - tu eskluzivnost ima svaka baza podataka koja je kriptovana - ne može da se menja ni postojeća baza katastra ukoliko je dobro zaštićena. Ako je neko "iznutra" menja, onda bi trebalo da se vidi u logovima. Ako neko menja logove, tj prikriva dokaze, onda je to druga priča, onda je to fraud. Da bi se spriječili ili utvrdio, treba neko da definiše ili pokrene kontrolu logova ili servera baza. Što je realno moguće - ako je neko izbrisao logove, ili nije ih uopšte uključio da se snimaju, on je kriv po lancu odgovornosti.

Ono što mi nije jasno kako ste to zamislili da će npr baza katastra ako bi bila u blockchainu biti zaštićena, da se neka fraud aktivnost bi izbjegla (jasno, ne može biti izbrisana blockchain transakcija ali kako kontrolisati stvarne transakcije). Jer sve transakcije u blockcahinu su anonimnoe i što je najvažnije - i za blockchain katastar treba da bude neki Pera Žika koji će da verifikuje i odobrava, ne može sav proces nasleđivanje nekretnina da bude "u kodu"; Ostaje pitanje ko će da kontroliše transakcije u blockchain-u i otkriva one koje su prevare. Ako nekako i dođemo do identiteta onog ko je npr "maznuo neku nekretninu koja nema vlasnika ", koliko je teže kontrolu takvih transakcija izvesti u blockchain svijetu?
I sta se desava u situaciji gde taj sto treba to da kontrolise je u zapravo u istoj stranci? Ovde je akcenat na tome da nemas potrebe da kontrolises jer jednostavno ne moze da se uradi ili nece niko da uradi jer zna da se ne moze verifikovati.
Sto se drugog pitanja tice, kontrola u blockchainu je na klik misa, transparentnost je maksimalna. To da su transakcije anonimne je stvar izbora i ne vazi za svaki blockchain, zapravo vazi samo za manji broj.

Kapiram ja tvoj stav, ti se pozivas na pokvarenu prirodu coveka, da covek po prirodi je pohlepan i spreman na sve da zadovolji tu svoju pohlepu. Epa ja se slazem sa tobom. Sad zamisli svet u kome se sve to vidi, u kome ne mozes nista da gurnes pod tepih, e tu ti dolazi do izrazaja blochchain tehnologija jer nemozes da ucinis nista a da to ne vidimo i nas milion.

Evo ti gore primer za ove sto su pokrali 650m, sta oni mogu sada sa tim, mogu da gledaju taj svoj pokradeni crypto na blockchainu i to je to, nista vise od toga.

Veruj mi da samo nisi dovoljno informisan sto se tice blockchaina, za crypto nisam ni ja 100% siguran sta ce biti ali sto se same tehnologije tice, to ne mozes da zaustavis.
 
Nazad
Vrh Dno