Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Pa vidiš na internetu možeš da trgujes i klasicnim akcijama kompanijama ..još nisam čuo da nekom oteli tamo akcije ili pare ..ili u Srbiji imaš banki koliko hoćeš i svaka ima online račune ..pa opet nikad čuo da neko u Srbiji ukrao milione online.
Jednostavno sve ovo je amaterski i čak ova cena za kripto mi deluje naduvana za uslugu koju pruža .
 
Kazes prebacis na menjacnicu, odradis i vratis u cold wallet.
Izvini da te pitam a kako ces da odradis ako i tad drugi kome hoces npr da prodas ETH za BTC ne zeli da drzi na menjacnici vec drzi u cold wallet..da ga pozoves telefonom i da mu kazes prebaci BTC u toliko i sati i toliko minuta i da odradimo transakciju ..pa moze ali mora da taj drzi oglase za prodaju pa se onda dogovorite da odradite na menjacnici.
Al vidis oglasi zabranjeni ..u Srbiji a i skoro svim ostalim zemljama zabranjeno ti je da dajes oglase za prodaju i kupovinu kripta..probaj na Kupujem Prodajem da das oglas bilo za kupovinu ili prodaju bilo kog kripta..ima da ti i nalog ugase.
Znaci kripto da bi ziveo mora da ima savrseno bezbedne menjacnice .. a kao sto znamo nema ih ...a ako nesto ne mozes da prodas njemu pada vrednost.

Pa pazi, ako neko hoce da kupi BTC za ETH, a ja na primer prodajem BTC za dinare ili eure ili krastavce, onda to vec nije moj problem, zar ne? A i svakako ja prvi ne bih radio telefonski, vec samo solarno ( keš na sunce), a to da li ti zelis btc na cold wallet-u ili gde god, to takodje nije moj problem, vec tvoj :) meni je samo potrebna adresa na koju da posaljem btc i cao, pa ti posle premestaj novcice gde zelis i drzi ili nemoj na menjacnici.

Probaj da ukucas na google-u: kupujem BTC i videces nekoliko oglasa, sto na kp, sto na hallooglasi-ma, sto na nekoliko foruma :d
Poenta price nije bila uopste u tome, vec da se veca kolicina novcica NIKAKO ali NIKAKO ne drzi na menjacnici ako se ne trguje sa njima, jer ako ti sam ne posedujes private keys, onda ni ne posedujes kripto.

A sto si napisao da kripto da bi ziveo, mora da ima savrseno bezbedne menjacnice, je glupost, i sto pre to shvatis, pre ce ti biti lakse ;)

Da pojasnim, online menjacnica ti je najobicniji sajt, kao i bench ili bilo koji drugi, koji da bi bio online, mora da se hostuje negde, na nekom serveru, kako bi bio online i vidljiv korisnicima. Ako se taj sajt hostuje na nekom shared hostingu, ti mozes hakovati taj server preko drugog sajta koji je hostovan na istom serveru i imati pristup svakom sajtu koji je tu hostovan i pristup svim podacima koji su u bazi podataka gde su smesteni svi private keys od novcica, lozinke naloga, slike dokumenata, bla bla... sve...
Naravno, ovo je samo jedan od milion nacina kako se hakuje, ali o hakovanju vec ne bih diskutovao dalje ovako javno :d

u 21. veku zapamti, NE POSTOJI nista bezbedno sto je online.
 
Pa vidiš na internetu možeš da trgujes i klasicnim akcijama kompanijama ..još nisam čuo da nekom oteli tamo akcije ili pare ..ili u Srbiji imaš banki koliko hoćeš i svaka ima online račune ..pa opet nikad čuo da neko u Srbiji ukrao milione online.
Jednostavno sve ovo je amaterski i čak ova cena za kripto mi deluje naduvana za uslugu koju pruža .

To sto ti nisi cuo, to je sad vec diskutabilno o5 :d

I naravno, ako mislis da je sve ovo sa cryptom amaterski, ne vidim jedan jedini razlog zasto onda i posecujes temu i interesujes se za isto. Crypto je sve samo ne "amaterski" kao sto kazes. Amaterski su odradjene pojedine menjacnice, i ima puno prevara i svega zato sto je sad i moja baba cula za bitcoin da je vredeo 20k i tu su se vrata otvorila za prevarante + sto su ljudi koji poseduju crypto jos uvek NE EDUKOVANI dovoljno jer je vecina poletela za brzom zaradom, ali to na zalost nije bas tako kao sto se cini.

A sto se tice Srbije i banaka i online računa, u Srbiji nema potrebe gubiti vreme na hakovanje sistema. To se kod nas radi na kulturniji nacin ;) otima ispred bankomata :d i da ne nabrajam dalje nacine, vec procitaj novine s vremena na vreme kako se pljacka ova nasa jadna drzava.
 
on kuka vec 5 godina, prvo je hteo "leba bez motike" , a sada su mu opet drugi krivi sto nije uzeo koliko j hteo, tako da dzabe se trudis
 
Drustvo da se posavetujem sa vama, smem li da uzimam polovan ledger nano s, hoce li biti rizicno za moje coine, naravno vratio bih sve na fabricko stanje?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pod pretpostavkom da nemaš milione da čuvaš, vala i možeš.
Nije ih lako hakovati, a i, što onaj strip reče, lakše je polomiti prste ključem od 10 dolara, nego razbiti enkipciju mnogo skupljom opremom :)
 
Prvo danas je skoro sve na netu..racuni su na netu,trgujes akcijama na netu,kladis se na netu ,igras poker za prave pare na netu i jos milion stvari.

ALi jedino u medijima sto mozes da vidis je opljackane kripto menjacnice..daj mi jedan primer i link tipa hakovan sajt za trgovinu akcija..ukradene akcija applea ,google ili bilo koje druge firme i pare korisnika i korisnici ojadjeni.
 
Niko npr. ne pominje pranje novca u Dojče banci, gde su samo u jednoj filijali oprali više para nego što vredi celo kripto tržište trenutno...
 
Prvo danas je skoro sve na netu..racuni su na netu,trgujes akcijama na netu,kladis se na netu ,igras poker za prave pare na netu i jos milion stvari.

ALi jedino u medijima sto mozes da vidis je opljackane kripto menjacnice..daj mi jedan primer i link tipa hakovan sajt za trgovinu akcija..ukradene akcija applea ,google ili bilo koje druge firme i pare korisnika i korisnici ojadjeni.

A sta, u KG ne radi google? ili ne znas da koristis pa piskaraš gluposti?
Ne zaboravi da je ovo tema o kriptovalutama i diskusija o cenama istih.
Ako se vec toliko pravis pametan, onda idi lepo na forume o trgovanju akcijama ili o bankama ili online kladjenju pa tamo istražuj i plači ili trguj istim do mile volje.
Lepo sam pokusao da ti objasnim neke stvari, ali ocigledno ne vredi trošiti tastaturu na tebe kad ocigledno ne znas ni najobičniji google da koristiš, i da se informišeš pre nego što lupiš.

Ponovo da ti ponovim, ako misliš da je sve ovo sa cryptom neozbiljno ili sta već kontaš u svojoj glavi, niko te ne vuče za uvo i tera da investiraš. Trguj akcijama google-a i apple-a i igraj poker i kladi se online i budi siguran da te neće neko opljačkati ili hakovati ti nalog i ćao, ali prvo ti savetujem da naučiš da koristiš google.
 
Cemu tolika nervoza?
Ja sam u kriptu jedno 5 godina ali ne vidim neki napredak tj bukvalno je ekosistem tako gde je i bio pre 5 godina...i dalje koriscenje skolo nula.

Jedno je hakovanje naloga a drugo cele menjacnice i izgubis pare i ako ti nisi kriv nista niti ti hakovan nalog.
 
Cemu tolika nervoza?
Ja sam u kriptu jedno 5 godina ali ne vidim neki napredak tj bukvalno je ekosistem tako gde je i bio pre 5 godina...i dalje koriscenje skolo nula.

Jedno je hakovanje naloga a drugo cele menjacnice i izgubis pare i ako ti nisi kriv nista niti ti hakovan nalog.
Cemu nervoza? Paaaaaaa, ko je nervozan? Ti stvarno mislis da ce za 5 godina biti zamenjen novac? Mislis da je goliko trebalo i da zlato bude zamenjeno? Koliko je vremena trebalo da se kartice omasove?
Ocigledno je da nisi svestan koliko je ovo krupna stvar i da je nemoguce u tako kratkom periodu resiti sve probleme na koje se nailazi. Napredak je ocigledan, onaj ko to ne moze ds primeti ne treba ni da bude u ovoj prici.

Tapatalk from Poco loco
 
Evo malo zabave za kolege, pošto ovaj trol piše i u ovom delu foruma. Na žalost nema podforuma koji nije zagadio.

Ili drugačije, kako izgleda u praksi kada trol pomeša xrp i xmr... :)





Istina je ali sta to mene briga kada sam ja kupila koine pr za 1000 eura tada pre 2 godine 27000,00 coina i sada su u pticaju i preko ebay trgovac prima te coine, ali zaracunava on 10 % + na cenu. A mene taj telefon koji je 852 eura ce kostati oko 180 eura. Jako jeftino kupila coin.



Malo edukacije nece vam skoditi. Radi se o "novcicu" koji se zove Monero XMR, trenutno na menjacnicama i kod trgovaca je vrednost 1 Monera ok 45,355 USD. Kupila sam u nekim transakcijama prije 2 godine i vise i cena je tada bila daleko ispod ove. Nema tajne treba se malo informisati. A kripto valute sve se vise koriste u medjubankarskim velikim transakcijama , kao i u transakcijama izmedju samih kompanija, koje izbegavaju postojeci finansijski sistem.

XMR



XMR blockchain se koristiti kao brži, sigurniji i efikasniji način međubankarskih transfera. To ce ti i malo obrazovaniji kripto strucnjak reci
 
Poslednja izmena:
Cemu nervoza? Paaaaaaa, ko je nervozan? Ti stvarno mislis da ce za 5 godina biti zamenjen novac? Mislis da je goliko trebalo i da zlato bude zamenjeno? Koliko je vremena trebalo da se kartice omasove?
Ocigledno je da nisi svestan koliko je ovo krupna stvar i da je nemoguce u tako kratkom periodu resiti sve probleme na koje se nailazi. Napredak je ocigledan, onaj ko to ne moze ds primeti ne treba ni da bude u ovoj prici.

Tapatalk from Poco loco

Bez ljutnje i sa malo šale ali ti si pravi izvorni komunista sa tim idejama a i dalje, ne prestaješ :) pa da li misliš da će išta biti dozvoljeno za slobodno korišćenje a da nema neku ozbiljnu kontrolu, i posle svih ovih godina.. ista tema, ista priča. Što kažu, ista meta, isto odstojanje.
Zlato je zamenjeno pre skoro 50 godina. Kartice će biti zamenjene jednako centralizovanim kriptovalutama i mi ćemo da pričamo unucima kako smo bili pioniri kao ovi iz Klondajka onomad :)

I kad pogledate chart zlata i BTC-a (ili bilo koje druge valute) isti su, doduše u različitim vremenskim distancama.
Baš sam gledao pre neki dan i uporedio sa skokom s kraja 2017. Tačno isto na treći peak kad je krenuo dole (čak sam i napisao ovde da je to-to i da je balon pukao), možda se i poklopilo u graficima ali princip je isti.
 
Cemu tolika nervoza?
Ja sam u kriptu jedno 5 godina ali ne vidim neki napredak tj bukvalno je ekosistem tako gde je i bio pre 5 godina...i dalje koriscenje skolo nula.

Jedno je hakovanje naloga a drugo cele menjacnice i izgubis pare i ako ti nisi kriv nista niti ti hakovan nalog.

Nervoze nema :d samo pokusavam da ti objasnim neke stvari, da ne gledas tako usko.

Za pocetak pokusaj da posaljes par hiljada eura ili dolara nekome preko granice i platiš nesto preko banke, ili da primis uplatu preko banke ili paypall-a kao fizicko lice, pa se onda preispitaj gde je upotrebna vrednost.

Otputuj malo negde preko, po Evropi, Americi, Australiji pogotovo... pa ces videti na koliko mesta mozes potrositi crypto i sta mozes platiti sa istim.

I ako stvarno mislis da je 5 godina dovoljno za mass adoption, onda stvarno ne vredi sa tobom diskutovati :D

Napredak se svakako vidi, samo se treba malo pomeriti iz Srbistana. Mada cak i kod nas, konkretno kod mene u NS u komšiluku imaš ATM aparat u ideji, pa mozes zameniti kripto za dinare. I mogu ti reci da često kad prodjem pored njega, neko stoji i čačka.
 
Poslednja izmena:
pa da li misliš da će išta biti dozvoljeno za slobodno korišćenje a da nema neku ozbiljnu kontrolu, i posle svih ovih godina.. ista tema, ista priča. Što kažu, ista meta, isto odstojanje.

NPR, fresh news.. Dozvoljeno za slobodno korišćenje bez ozbiljne kontrole ;) Nije nešto što će izazvati novi bull market, ali je svakako veliki korak kad u skorom svakom marketu imas po jedan ovakav :D na 20000 mesta za početak, po Americi

https://news.bitcoin.com/coinstar-m...uchers/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
 
Poslednja izmena:
Na ovoj planeti i u ovoj civilizaciji jedan kristalizovani, osnovni gradativni, prirodni hemijski element koji svićka :) jedna porodica vekovima drži pod kontrolom a ti se primaš na kioske i priču da će ATM ili kiosk osloboditi svet.
Zlato kao garant vrednosti je izgubilo svoju vrednost još pre skoro pola veka (70. i neke), jeste svakako vreme za novu "vrednost" ali BTC ni kriptovalute koje smo kopali po sobama to sigurno nisu.
Sračunajte pravu količinu novca u crypto i ostalim assetima pa će sve biti jasno. Otkupljenog duga ima za bar 500 BTC balona, nemoj da ste smešni :)
Pametni se bre dosetili kako da izmuzu živu lovu od naivnih, ko misli drugačije nek krene iste teme od početka da čita.
 
Bez ljutnje i sa malo šale ali ti si pravi izvorni komunista sa tim idejama a i dalje, ne prestaješ :) pa da li misliš da će išta biti dozvoljeno za slobodno korišćenje a da nema neku ozbiljnu kontrolu, i posle svih ovih godina.. ista tema, ista priča. Što kažu, ista meta, isto odstojanje.
Zlato je zamenjeno pre skoro 50 godina. Kartice će biti zamenjene jednako centralizovanim kriptovalutama i mi ćemo da pričamo unucima kako smo bili pioniri kao ovi iz Klondajka onomad :)

I kad pogledate chart zlata i BTC-a (ili bilo koje druge valute) isti su, doduše u različitim vremenskim distancama.
Baš sam gledao pre neki dan i uporedio sa skokom s kraja 2017. Tačno isto na treći peak kad je krenuo dole (čak sam i napisao ovde da je to-to i da je balon pukao), možda se i poklopilo u graficima ali princip je isti.
Taman posla da se ljutim. A sta imas protiv sto se meni svidjaju te ideje? Ja sam covek koji jako voli buducnost i stvsrno mislim da kripto ima ogroman i sasvim realan potencijal. Pritom ja uopste ne mislim da ce se ista desiti bez kontrole, ja to nisam rekao. Mora jako puno kockica da se slozi. Sigurnost pre svega. To je uvek najveci problem. Kada bude krenuo da se naplacuje porez na to krenuce i da se kontrolise vise i da neko garantuje za to sto imas itd.
Treba prosecnom useru objasniti sta su kriptovalute i kako da ih koristi i jos brdo stvari.

Tapatalk from Poco loco
 
a ti se primaš na kioske i priču da će ATM ili kiosk osloboditi svet.
Naravno da se ne primam na to. To je samo početak...
Ja npr,u zadnje skoro tri godine, kao web developer, i jedan od milion širom celog sveta, imam dobar deo mesečnih prihoda od kijenata upravo u kripto valutama, i na taj deo ne moram bukvalno nikome da polažem račune, kao što ni ti klijenti ne moraju da pravdaju taj keš igde. Niko nigde nije napisao da će kripto zameniti u potpunosti papirni novac u skorijoj budućnosti ili ikada, ali to niko ne može da zna... Znaš kako kažu, mišljenje je ko' dupe, ima ga svako :d
 
Naravno da se ne primam na to. To je samo početak...
Ja npr,u zadnje skoro tri godine, kao web developer, i jedan od milion širom celog sveta, imam dobar deo mesečnih prihoda od kijenata upravo u kripto valutama, i na taj deo ne moram bukvalno nikome da polažem račune, kao što ni ti klijenti ne moraju da pravdaju taj keš igde. Niko nigde nije napisao da će kripto zameniti u potpunosti papirni novac u skorijoj budućnosti ili ikada, ali to niko ne može da zna... Znaš kako kažu, mišljenje je ko' dupe, ima ga svako :d

to je ok. i nadam se da ce biti sve vise primena za kritpo, al u ovom trenutku jasno ti je da taj kripto samo koristite ti i klijenti da ne platite poreze tj da ne radite po zakonu? ne moralisem, ne placam ni ja kad ne moram....al ovo da se ne lazemo cemu to sluzi...klijent ako nema kripto mora da ga kupi za kesh i njemu je svejedno dal ti da kesh ili kripto..tebi brze stigne i mozes da ga iskoristis da ne platis porez :) e sad to svakako nije nesto sto ce biti prihvaceno od drustva i drzava


ps. ko god da prima kripta u svetu bizniza...on u stvari na neki nacim umesto tebe plati svojim keshom, a uzme kripto od tebe ..i naravno plati (ako radi legalno) pored u dinarima evrima dolarima... nije njegova usluga tipa 0,1btc a da posle svojoj drzavi prosledi 0,02btc npr, na ime poreza :D
 
Poslednja izmena:
Iako kripto valute nisu u potpunosti prihvacene i regulisane od drzava , drzave traze da se plati porez na aktivnosti , posedovanje , zaradu na njima :) A sta drugo i ocekivati od drzava i ljudi koji propisuju porez ,

Dakle ovako to izgleda u USA :

https://www.cnbc.com/2018/02/21/everything-you-need-to-know-about-bitcoin-and-your-taxes.html

https://www.coinmama.com/blog/bitcoin-taxes-in-the-usa

Najavljuje se cak i da ce pojedine USA drzave prihvatati neke kriptovalute kao sredstvo za placanje poreza kao sto je uradila Svajcarska i neke duge zemlje . Dakle legalna kupovina i prodaja izlazak na trziste itd je pod znakom pitanja i nije regulisano , ali placanje poreza na kriptovalute jeste i kaznjivo je :) Potpuno razumljiv stav drzavne administracije . Dakle ipak je kripto priznat i legalizovan ali na mala vrata . dakle nije krimogen i zabranjen kao recimo proizvodnja opijata .

Dakle mozete se baviti miningom trgovinom i slicno recimo na nivou video igrice gde sticete neke tokene a onda drugim igracima koji iz nekog razloga zele te tokene prodajete za novac . Kad tako ostvarite neki profit ili napravite transakciju , onda lepo popunite obrazac za placanje poreza , platite porez i svi sretni :) Ako jednog dana te vase tokene niko ne zeli da koristi u daljoj igrici pa koga je to briga . Ionako je sve bilo samo decja igra a bice smisljena i neka nova igrica .
 
Poslednja izmena:
#solomonbg

Upravo, daa ne platim porez ovoj banani od drzave 20%, da ne platim upwork-u ( sajt koji je kao posrednik izmedju poslodavaca i freelacer-a ) još 20%, da ne platim 3.5% paypall-u i posle molim boga svaki put da mi pay pall neće blokirati transakciju zbog limita kao fizičko lice, i jos dodatnih par procenata svojoj banci za konverziju, i da ne izgubim nekoliko dana dok ne dobijem novac na račun, da ne moram da dokazujem poreklo novca i to mu dodje preko 50% meni kao radniku, malo li je na ovu krizu :p

Sa druge strane, ti klijenti mozda majnuju, mozda su zaradili trejdom, mozda su naplatili isto neku uslugu kriptom ili kupili btc za 1$ :D ili u krajnjem slučaju kupili kripto taj dan da mi plate za posao, kako bih ja bio isto zadovoljan kao radnik... Uostalom,nije ni bitno na koji način su došli do kripta. Bitno je izbeći te troškove u sredini ( banka, država, pay pall, peyoneer i ostali :D ), što je valjda i jedna od poenti decentralizovanog sistema. Dobiješ uplatu, podigneš novac posle par minuta i vozi dalje :)

I posle mi tamo neki pera ili dzoni kaže kako za 5 godina nije video upotrebnu vrednost kripta i da smo tu gde smo bili pre 5 godina :D... važi
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno