Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Prevara. Cim bilo ko i bilo gdje trazi bilo koji koji procenat placanje unaprijed - scam je. Nadam se da niste izgubili nikakvu znacajnu sumu i da ce vam ovo biti jeftina skola za ubuduce.
IMG-20240312-WA0002.jpgda li mislite da je ovo legit dokument... nakon sto su trazili uplatu od 3% na binance kako bi nam bilo dozvoljeno da kao legnu sve pare, onda nam je stigao ovaj mejl.
Pa ovde neko pravno potkovaniji i iskusniji sa ovim "prevarama" treba da se oglasi, po pitanju da li se isplati goniti ih preko neke advokatske firme ? zavisi koliko love ste ubacili u tu šemu.

ja ih ne bi blokirao ni slučajno, ako ćeš da probaš da ih pravno goniš, jer ti to treba kao kontakt/dokaz.
samo bi ih ignorisao za sada..

ali još jednom, nemam iskusta da li je neko uspeo pravnim sredstvima da vrati pare u ovakvim slučajevima prevare.
IMG-20240312-WA0002.jpghvala puno, sta mislite o ovome? Da li je legit?
 
Ja bi im trazio sliku (selfi sa pasosem) da je dignuto na neki ipfs i da sajnuju blockchain poruku sa attachovanim tim ipfs linkom sa te adrese na koju zele da posaljem novce. A kad to odrade (sto nece), onda bih pozvao advokata i da vidimo sta tu moze da se uradi :D
 
Naravno da je scam... Pogledaj mail sa kog je poslato i sve ce ti biti jasno.
 
I adresa firme im je pogrešna :ROFLMAO:
 
Koliko para ste im vec dali pa i dalje ne prihvatas da je ovo prevara i premisljas se da li da im das jos ~6000 usd?
 
A što (prevaranti) obožavaju da koriste buzzwords tipa "blockchain", "ai", "kvantno",...
Skolksi primer koliko ljudi vole da ih lazes to je cudo jedno.
Sorry za offtopic, za to koliko "ljudi vole" školski primer su "kvantni doktori" koji te leče "Teslinim" metodama pre nego što se razboliš (da se ne bi razboleo).

Neka neko proveri u nekom od blockchain explorer-a, da li na tu adresu ima samo priliva 0.0837 BTC-a ili ima i povratnog slanja nazad na iste adrese sa kojih je bio priliv (kako tvrde prevaranti), da čoveku pomognemo da se opasulji i suoči s istinom.
 
Zasto bi neko proverio za drugoga ? Ne treba nikakva posebna dozvola. Mozes ti da udjes da proveris moze i on da udje da proveri. SVaka adresa u blockchianu je javna.
 
Ma ja sam disleksičan, a iz ovog screenshot-a nemože copy/paste :)
(A on se čovek očigledno ne snalazi)
 
Pogledajte prilog 433126da li mislite da je ovo legit dokument... nakon sto su trazili uplatu od 3% na binance kako bi nam bilo dozvoljeno da kao legnu sve pare, onda nam je stigao ovaj mejl.

Pogledajte prilog 433127hvala puno, sta mislite o ovome? Da li je legit?

Ovo dole ti je pecat SEC-a, koji je on stavio na potpis - znaci nigde veze.Taj pecat izgleda kao kokoska u sakou i beloj kosulji.
Kao sto ti je vec receno adresa "firme" koje spominje(bitcoin.com) je pogresna
Trece zasto bi Americka komisija za hartije od vrednosti se ponasala kao notar i davala legitimnost(pecat/potpis) privatnoj firmi koja posluje iz UK-a.
I na kraju se zapitaj da li stvarno mislis, da ce neko da ti posalje Bitcoin u vrednosti od 200.000$ ako ti prethodno njemu posaljes jos 6000$.
 

Prilozi

  • sec-logo.png
    sec-logo.png
    4.3 KB · Pregleda: 15
Ma posalji pa javi sta je bilo :D
 
Propovednik Bitcoina, Michael "Misha" Saylor, izjavio danas da su ljudi koji shtekuju lovu u fiatu sirotinja :ROFLMAO:
Napravljeni remixi vec od toga, i to vrlo dobri rekao bih (y)

 
Moguce da je vec bilo pitano, ali zasto svi razmenjuju strogo USDT? Da li je ok predloziti prodaju ETH direktno?
 
Pozdrav, mozda glupo pitanje ali treba mi informacija da li je dozvoljeno da fizičko lice iz Srbije u svoje ime i za svoj račun, direktno trguje kriptovalutama u inostranstvu, bilo preko platformi ili preko OTC? I koji član Zakona to reguliše?
 
Jos jedno pitanje, vidim da niko ne spominje za USDT da li je ERC-20, Omni ili neki drugi.

Da li se to podrazumeva da ljudi misle na ERC-20 kao najpopularnija varijanta USDT-a...?
 
Nazad
Vrh Dno