Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Krece nestasica i hard diskova, od jutros otkazuju porudzbine i dizu cene...
 
Krece nestasica i hard diskova, od jutros otkazuju porudzbine i dizu cene...
A baš sam se kolebao pre neki dan da li da uzmem još jedan hard disk. Ima da sačeka izgleda :(
Biće interesantno kada padne isplativost, pa krenu da se pojavljuju oglasi na KP, 8 TB hard disk, "nije majnovao" XD
 
Prvo su pokupili grafičke kartice, kažu šta će vam da se igrate. Sad je na red došao storage, jer i to nam izgleda ne treba. Idemo tako redom, ne trebaju nam ni mobilni telefoni, ni merači šećera u krvi, sve sa elektronikom mora da služi samo da kopa govna. Jer da parafraziram stari crtać, svetu uopšte nisu potrebne bezbol utakmice, svetu su potrebna samo govna.
 
Krece nestasica i hard diskova, od jutros otkazuju porudzbine i dizu cene...

Da video sam da su napravili neku Chia ili sta vec koja "majnuje" gomilanjem đubreta po storage diskovima i SSD-ima.

Bar da znamo da će ta gluparija jednoga dana imati neku primenu, ali znamo da kao i sve kriptovalute neće imati baš nikakvu ( osim kocke i trgovine narkoticima na primer ).

A baš sam se kolebao pre neki dan da li da uzmem još jedan hard disk. Ima da sačeka izgleda :(
Biće interesantno kada padne isplativost, pa krenu da se pojavljuju oglasi na KP, 8 TB hard disk, "nije majnovao" XD

To može da se proveri, pogotovo kod SSD-a :)
 
Srećom pa sam na vrijeme pazario Samsung 980 Pro 500GiB za novi komp. Iskreno se nadam da će ovaj projekat da propadne jer je ovo baš uništavanje diskova za razliku od grafičkih kartica i procesora.
 
Prvo su pokupili grafičke kartice, kažu šta će vam da se igrate. Sad je na red došao storage, jer i to nam izgleda ne treba. Idemo tako redom, ne trebaju nam ni mobilni telefoni, ni merači šećera u krvi, sve sa elektronikom mora da služi samo da kopa govna. Jer da parafraziram stari crtać, svetu uopšte nisu potrebne bezbol utakmice, svetu su potrebna samo govna.
Mozes da se bunis tek kad izadjes iz kripta :)
 
Jedno pitanje u vezi Chia coina. Pretpostavimo njabolji scenario: diskovi će izdržati predviđeni životni vek (broj upisa), a proizvođači će bez pogovora ispoštovati garanciju. Životni vek SSD-a u rudniku će biti višestruko manji od životnog veka grafičke kartice. Ako vlada nestašica diskova, kako će se zameniti istrošeni diskovi i kako će funkcionisati mreža?
Proizvođači najavljuju specijalizovane serije diskova za chia coin, ali oni tek treba da se proizvedu, isporuče, a onda i opravdaju očekivanje u pogledu trajanja. Biće interesanto videti da li će projekat zaživeti. Džaba će uštedeti struju ako će uništiti druge resurse u još većoj meri. Bez grafičkih kartica dobar deo IT sektora može bez problema da živi. Bez diskova ne.
 
Koliko vidim, namera im je da nas presele na cloud. Em ti ne treba veliki disk, em dobijaju podatke na izvolte.
 
Bez grafičkih kartica dobar deo IT sektora može bez problema da živi. Bez diskova ne.
Pa ne bas. Graficke su potrebne za razna AI istrazivanja. Recimo treniranje mreza koje prepoznaju razne vrste kancera.
Znam da sada ovo sto pisem deluje zlonamerno i gadno, ali jeste tako.

Da li bi nedostatak storage-a ostetio IT sektor ? Da bi. Uzmite u obzir da sada jako puno ljudi radi od kuce.

Seoba u cloud je moguca.
Ako do toga dodje, maticne ploce, procesore i graficke ce biti moguce nabaviti samo po nekim premium cenama.

U takvom scenariju, koji je najgori moguci, bilo sta decentralizovano jednostavno treba zaboraviti.

Cloud provideri ce potpuno kontrolisati i sadrzaj i ponasanje korisnika.
 
Poskupiće diskovi velikog kapaciteta.
Za nas male i ovi od 500GB i 1TB su sasvim dovoljni.

HDD kao Storage od 4TB ili više neće poskupjeti.
 
Poskupiće diskovi velikog kapaciteta.
Za nas male i ovi od 500GB i 1TB su sasvim dovoljni.

HDD kao Storage od 4TB ili više neće poskupjeti.
Jel si možda hteo reći 4TB i manje? Zato što u mnogo radnji teško naći 4TB i veće hard diskove zapravo.
 
In February of 2010 a Bitcointalk user named dwdollar created a portal called Bitcoin market in which bitcoins could be bought and sold from person to person including payment systems such as Paypal, thus becoming one of the first references in the purchase and sale of BTC known to date. On June 4, 2011, Paypal stopped offering support in the Bitcoin Market due to the fraud that some users made claiming that they did not receive anything in exchange for what they had paid for the bitcoins.

Finally BitMarket.eu is born on April 5 that allows the exchange of bitcoins to euros (EUR)

Tada sam upravo zatvarao komp.firmu i kažem kolegi da kupimo 100kom za 100E...naravno da nismo, ostalo je istorija :D.
Zato danas vrtim shitcoine.
 
Koliko se sećam, imali smo one Unipay Maestro kartice i s njima je moglo tu i tamo ali za BTC nismo probali.
Verujem da je moglo jer BTC uopšte nije shvatan ozbiljno već kao neka polu prevara.
 
Imam nesto para u ETH na svom Coinbase nalogu, koji sam napravio jos ranije, kada sam mislio da sa njim mogu da kupujem ili prodajem neke novcice. Jel moze neko da mi preporuci neku drugu app/platformu gde bih mogao da prebacim to sto imam i gde bih mogao iz Srbije da kupujem neke alt coine?
 
Samo preporuka da konvertuješ ETH u LTC npr. jer je slanje LTC-a jeftinije.
 
Pa ne bas. Graficke su potrebne za razna AI istrazivanja. Recimo treniranje mreza koje prepoznaju razne vrste kancera.
Znam da sada ovo sto pisem deluje zlonamerno i gadno, ali jeste tako.

Da li bi nedostatak storage-a ostetio IT sektor ? Da bi. Uzmite u obzir da sada jako puno ljudi radi od kuce.

Seoba u cloud je moguca.
Ako do toga dodje, maticne ploce, procesore i graficke ce biti moguce nabaviti samo po nekim premium cenama.

U takvom scenariju, koji je najgori moguci, bilo sta decentralizovano jednostavno treba zaboraviti.

Cloud provideri ce potpuno kontrolisati i sadrzaj i ponasanje korisnika.
Da se nadovežem na priču. Ovo je već počelo, i pokazalo se veoma korisno u slučaju GeForce Now . Promo je bilo 5€, sada je 10 € mesečno. Ovakvim nenormalnim cenama grafika mislim da je skroz opravdano i o.k. Što se Cloud a tiče, meni ne bi smetalo ni to, ako bi radilo lepo kao SSD. Kapacitet bi mi odgovorao od 500 do 1 TB i služio bi mi isklučivo za igre (legalne).
Samo sada sam bačen u rebus. Ne mogu da se otarasim misli da je sve to na neki načim povezano, i da nas svesno guraju ka tome ?!
 
Koju (Android) aplikaciju koristite za praćenje stvari na ethermine poolu a da nema reklama i da je generalno dobra?
 
Ja koristim ovu, ne znam da li ima reklama (AdBlocker radi :cool: )

Ima ih nekoliko na storu, manje-više su sve iste...
 
Isprobaj sve ove, pa vidi koja ima najmanje reklama ;)
 
Koliko vidim ne mogu da kupujem preko kartice, već samo p2p metode plaćanja, što je bezveze. Videh na netu da je Srbija blokirana na Binancu, ne znam koliko je to tačno.
U kom smislu blokirana? Meni super funkcioniše kombinacija advcash+Binance. Baš sam malopre prebacio neki novac tim putem. Sa kartice na menjačnicu. Sve što platiš je 3.5% advcashu. Obrnuto ne funkcioniše.
 
Pa u smislu da ne možeš da dodaš payment method. Pa na koji način povučeš neke pare kad hoćeš?
 
Nazad
Vrh Dno