Šta je novo?

Kriptovalute: Bitcoin, Litecoin, itd. [->za početnike]

Zainteresovala me prica oko mininga, komp mi vise manje stalno upaljen, seasonik napajanje i 7870 radenko. Pa bih pokusao, nego koji mi OS treba? :D Znam, noob sam.
win 7 i skini guminer alpha sa njim ces se snaci za jedan minut poceces da rudaris :) pitaj ovde sto ti bude trebalo
 
Trenutno mi je win 8.1. Msm nije frka ubacicu 7 ako je bolje za to. Nego, koju valutu? Btc ili nesto drugo pa da konvertujem u usd pa u dinare. Pokusavam vec 2 dana da skontam sta da radim :D Svi tutorijali razliciti.
 
Prvo sastavi rig kreni kopati a ostalo ce ti se razjasniti iz dana u dan i bice ti lakse da shvatis nego da te prenatrpamo sad infom odjednom ;)
 
Po meni je teamviewer najbolji za to, jeste da nemam vise masina, ali mi se ovo pokazalo kao najbolje resenje...

Jel ima jos neko problem sa 280x kada se kaci preko teamviwera da krene khs da opada?!..zivo me zanima sto dolazi do toga posto mi na dva riga sa 7950 radi bez problema
 
opadne čim se nakačiš i onda se vrati u roku od par sekundi
 
Upravo to i ja rekoh ;) ...ima li neko da nema taj fenomen...ili bar zna li se razlog istom?!
 
Pa pitao si jel ima još neko, kažem imam i ja mada stvarno nisam to do sad doživljavao kao problem. Moraću opet da porazmislim :D
 
Skinuo wallet. Sad ga azurira. Koji je sledeci potez?
 
Udari enkripciju na njega odmah. Zapisi sifru obavezno i 5x proveri sve. Neka sifra bude dugacka, random karakteri, velika mala slova, brojevi, znakovi...
Ja sam freak sa 50 karaktera ali potrudi se da stavis bar 15.
 
Dali khs ( kilo haš ) u skripti i na pulu treba da je isti. Dali na pulku moze da vraira to jest da bude mnaji i koliko?
 
moze da bude manji i veco, potrenbo je vreme da se smiri
 
50% je mnogo. Proveri ti to ponovo. Mozda ti miner nije dobro podesen pa imas HW erore.
 
Da priupitam... Vidim da kada se govori o wallet-ima da često kažete da se uradi enkripcija istog sa jakom šifrom odmah po instalaciji, dakle i pre same sinhronizacije. E sad, ja nisam nijedan enkriptovao, jer nemam praktično ništa od vrednosti da bi "čuvao". Ali da li je bezbedno raditi naknadno enkripciju wallet-a kada u njemu ima par hiljada Q2C, moje prve valute? :)

Koliko sam čitajući skontao, on enkriptuje wallet.dat koji kao takav čucam na USB-u, ako želim i po ponovnom ubacivanju u njegov folder posle nove instalacije wallet-a, tražiće mi key kojim je enkriptovan?
 
Da priupitam... Vidim da kada se govori o wallet-ima da često kažete da se uradi enkripcija istog sa jakom šifrom odmah po instalaciji, dakle i pre same sinhronizacije. E sad, ja nisam nijedan enkriptovao, jer nemam praktično ništa od vrednosti da bi "čuvao". Ali da li je bezbedno raditi naknadno enkripciju wallet-a kada u njemu ima par hiljada Q2C, moje prve valute? :)

Koliko sam čitajući skontao, on enkriptuje wallet.dat koji kao takav čucam na USB-u, ako želim i po ponovnom ubacivanju u njegov folder posle nove instalacije wallet-a, tražiće mi key kojim je enkriptovan?
Šifru ukucavaš isključivo kada šalješ sredstva iz novčanika, to je i osnovna poenta.
 
@dzojstik
Kontam. Fala lepo! :wave:
 
Konacno se wallet azurirao. Koji pool da koristim?
 
Vidi da koristiš neki od multi poolova koji automatski kopaju najisplativije valute i automatski pretvaraju u btc ili ltc. Na primer WafflePool ili CleverMining
 
jel postoji neki nacin u slucaju da zaboravis sifru od waleta nekako da se resetuje sam walet da ne idu novce u nepovrat
 
Vidi da koristiš neki od multi poolova koji automatski kopaju najisplativije valute i automatski pretvaraju u btc ili ltc. Na primer WafflePool ili CleverMining
Auto-exchange to Bitcoins
;
Mine altcoins, get paid bitcoins
"Vidim" da svi ovi multi pool-ovi isplaćuju u BTC a prikazuju koliko su isplatljiviji od direktnog kopanja LTC. Ima li neki modus da isplata ide u LTC umesto u BTC?
 
Poslednja izmena:
Coinswitcher ili jednostavno promeniš na berzi na kraju
 
Pa, par njih je bilo na rabbit-u i nisam baš stekao utisak da su zadovoljni.... zato sam i pitao za ove (ili neke druge) multi pool-ove...

Pa dobar je ltcrabbit ako neces da se prebacujes sa milion pool-ova nekoh shitcoin-a na drugi milion pool-ova drugog shitcoin-a i gubis vrijeme isprobavajuci pool-ove.

krastavac nije zarada kao kad direktno kopas shit-ove ali pustis miner i ne mislis.
 
Pa, par njih je bilo na rabbit-u i nisam baš stekao utisak da su zadovoljni.... zato sam i pitao za ove (ili neke druge) multi pool-ove...

Ja sam na primer na rabitu i zadovoljan sam. Skupljam ltc i onda u najpovoljnijem trenutku prodam ltc za btc kao juce oko 15h kada je dostigao $18, a i ltc/btc grafikon bio na maksimumu
 
Coinswitcher ili jednostavno promeniš na berzi na kraju
Može link do Coinswitcher-a. Izgluglah, ali nisam siguran da sam naleteo na to na šta si mislio. Polazim da imaš veće iskustvo, pa da se ne latim nečeg "lošijeg" od toga... Fala. :)
 
Nazad
Vrh Dno