Šta je novo?

Kriptovalute: Bitcoin, Litecoin, itd. [->za početnike]

mislim da se isplati dati vise 2000 din za msi 78502gb u odnosu na 1gb model?
 
7850 sa 2gb vredi uzimati samo ako se igras u rezolucijama iznad 1920x1080, do tad je skoro ista sa 1gb modelom. a sto se btc-a tice isto je 1gb i 2gb koliko vidim....
 
Veliko je pitanje da li se isplati 2gb za mining ili ne.

Ako je na kartici ASIC quality manji od 75%, onda verzija sa 2Gb nema smisla. Jer kao sto znamo, jedina prednost 2gb verzije naspram 1gb jeste overklokovanje memorije. Verzija sa 1gb ima limit na 1300Mhz, dok je za rudarenje 1250 neki max a da karta ne puca posle izvesnog vremena. 1250 Mhz za memoriju je dovoljno da potkrepi hashrate do 1140~1150 Mhz, odnosno do nekih ~396kh/s. Karte sa ASIC-om preko 75% su sposobne rudariti i na visim frekvencijama za GPU, pa tako za recimo GPU:1200Mhz treba barem 1350-1375Mhz MEM kako bi karta imala lep hashrate. Na ovim setovanjima u repaeru, karta bi bacala preko 420 Kh/s sto je za 20-30 kh/s manje nego 7870.
 
klokovi su 900/750 ne smem vise od 900 za gpu jer se greje ko luda, a memoriju kad stavim na 1200 dobijem isti rezultat tako da sam vratio na 750. namontiracu novo kuciste, pa cu videti...
 
u amd driverima mi stoje samo neki procenti, ne znam koliko mogu da spustim... instaliracu msi afterburner sutra mozda mi on pomogne...
 
Ja koristim sapphire trixx, nekako mi je najlaksi za pdoesavanje...
 
Pukne driver jer je clock nestabilan ...
 
Za pocetak nam napisi koji ti je def napon na kartici ..
 
Ne treba ti to samo AB
 
skida mi directx :d

kako se ponaša afterburner u zajednici sa ovim amd-ovim overdrive-om koji je deo amd drivera? jel žive u miru na istom kompu?
 
pa ne mogu da obrišem drivere :)

uključio sam u opcijama da mi otkluča voltage control, ali nigde ne mogu da vidim na kom je naponu sad... hm... i ne dozvoljava mi da stavim klok 900/600 najniže što mogu je 750 za memoriju ako je gpu 600.

ne znam, meni ovaj afterburner ima iste opcije kao i amd overdrive... imam samo "power limit" opciju koja ima slajder sa nekim procentima koji ne znam kako se koriste, a to sam imao i u amd overdrive. core voltage (mV) slajder mi je zaključan i ne ispisuje vrednost
 
Poslednja izmena:
Ok, ljudi, malo sam seo i procitao solidnu količinu teksta o mining-u BTC-a (mada mi nije sve najjasnije). Da vidim kako ovo ide i možda da zaradim za Humble Bundle. :D

Ali imam pitanje, jer je moguće da negde grešim.


Napravio sam račun na Coinbase.com (da bih dobio BTC adresu), kao i na 50btc.com (za mining, videh preporuku na prvoj strani ovog thread-a).

Imam dva računara, pa sam na oba ubacio GUIMiner i uneo podatke sa 50btc.com. U oba sam uneo iste login detalje sa navedenog sajta i započeo mining na oba.

Na ovom gde je GTX460, u GUIMiner-u pokazuje mi ~62Mhash/s, dok na drugom gde mi je HD4850 mi pokazuje ~65Mhash/s.


Na sajtu 50btc.com u dashboard mi stoji samo jedan "Worker name" i tu stoji moj mail. Na desnoj strani trenutno pokazuje 51MH/s (polako raste, u ovom trenutku pisanja je polako poraslo sa 26 na 51). Da li je to u redu? Zar tu ne bi trebalo da stoji 62Mhash/s+65Mhash/s=127MHash/s?

Hvala na odgovorima. :)
 
Treba vremena da se stabilizuje malo brzina na sajtu .
 
Hvala, trenutno je na 90. Jesam li sve lepo podesio za mining? Neki saveti ili neki drugi sajt za mining?
 
Savet je da predjes na AMD kartice jer sa Nvidi-om placas vise struju nego sto dobijes sa njom ...
 
Znam da je Radeon dosta bolji za BTC. Ovo samo probam sa trenutnim setupom. Ako se pokaže kao isplativo, uzeo bih 7850 (ili 2x7850).
 
Pa rekoh ti malo pre da nije isplativo jer ces vise platiti struju :D
 
Hehe I to što kažeš. :D
 
Da, moze da se desi da ni sa AMD kartama nece biti mnogo isplativo za par meseci :) tako da nvidie tek nemaju sta tu da traze. Ispod recimo 200Mhash po karti nema smisla rudariti uopste.
 
Najvažnije pitanje od svih pitanja je kako iskoristiti LiteCoin, pošto je BitCoin nešto što sada rudare samo ozbiljni igrači. Kako kupiti nešto konkretno sa LiteCoin valutom? Kako ga zameniti za realnu valutu EUR, USD...? Kako ga konvertovati u BitCoin i šta posle raditi sa tim? Iskopao sam svojih prvih 0.1 LiteCoin-a :d
 
Tesko je zamjeniti toliku kolicnu litecoina odjednom. :D
 
Zainteresovala me prica oko mininga, komp mi vise manje stalno upaljen, seasonik napajanje i 7870 radenko. Pa bih pokusao, nego koji mi OS treba? :D Znam, noob sam.
 
Xp, win 7, 8 sta god.

Preporuka win 7 pa polako, drajveri i cepaj. 7870 ce ti davati oko 370kh ako budes srecan i 400.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno