Šta je novo?

Koristi neko Amazon Echo Dot?

Imam ja tu varijantu sa satom. Ne znam za internet radio, ja ga koristim sa Tidal i to radi bez greske
 
Imam ja tu varijantu sa satom. Ne znam za internet radio, ja ga koristim sa Tidal i to radi bez greske
Hajde molim te probaj može li se dodati Rock Radio Beograd preko Alexa skills i myTuner Radio.
Još bolje ako se može koristiti direktan stream link, ali mislim da ta varijanta nije moguća.
Kod:
https://edge9.pink.rs/rockstream/;?type=http&nocache=2984
 
Imam EchoShow 8 i preko TuneIn Local Radio ima naših radio stanica, pa i Rock Radio.
Naravno, sve se pokreće iz Amazon Alexa programa.
 
Echo dot je strava, ima bas dosta skilova, malo je jedino nezgodno sto je po defaultu vrlo "amerikanizovan" i podesen tako da te spamuje sa amazon music unlimited reklamama. Neke stvari sam morao uz pomoc VPN-a da resavam jer nisu dostupne za nase trziste (cini mi se da je to slucaj bio sa deezerom). Preporucujem i verziju sa satom, ne samo zbog samog sata vec je displej dinamicki i prikazuje i druge informacije, i generalno mnogo bolje izgleda nego bezlicna kugla.
 
Odlično, znači mogu i oni pored TuneIn. Samo još jedna stvar, da li tokom slušanja radija amazon, tunein ili radio browser plasiraju svoje reklame?
Isključivo za radio me interesuje situacija, ne za Spotify, ne Deezer niti išta drugo.
Pitam zato što od sledeće nedelje očekujem da mi stigne dot pa ako bombarduju reklamama dok se sluša radio da batalim stvar.
 
Poslednja izmena:
Ja mogu da kažem za radio browser da nema (svojih, dodatih) reklama, ide isti stream kao da si otvorio web player.

Što se tiče tunein-a, bilo bi dobro ako je neko uspeo da ga podesi u free varijanti da kaže da li je moguće da pušta stream sa zadatog custom url-a
 
Ja mogu da kažem za radio browser da nema (svojih, dodatih) reklama, ide isti stream kao da si otvorio web player.
To je onda to, ne znam da li ću Echo Dot eventualno koristiti za još nešto, ali internet radio, sat i alarm su glavno što mi treba i bio bi mi veliki deal breaker restrikcije ove ili one vrste i reklame.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim radio browser skill (Michael Dworkin)

kako se koristi ovo?
Ja sam ga pokrenuo ali ne kontam kako da izaberem da slusam sta hocu?

samo mogu da menjam stanice na next i previus?
Ima li neka aplikacija kojom mogu da kontrolisem i biram sta hocu da pusta?

Moze ova tema da nam bude za sva pitanja o amazon echo zvucnicima, posto sigurno ima raznih pitanja

meni takodje ne radi spotify, ne mogu nikako da ga uparim, verovatno postoji neko regionalno ogranicenje?
 
Ja sam za Spotify da bi radio kako treba morao da stavim USA adresu. To povlači neke druge stvari (tipa ne možeš da ga pitaš za vremensku prognozu i tako to).

Što se tiče radio browsera moraš malo da se potrudiš, ni meni iz prve nije išlo. Isprati lepo instrukcije.

Sad se baš ne sećam ali mislim da
1. instaliraš skill
2. Odeš na sajt, kucaš password za koji si prethodno pitao svoj echodot (piše kako da ga pitaš)
3. Kad se ulogujes na sajtu sa tim passom praviš svoju listu stanica, biranjem od ponuđenih ili dodavanjem custom linka radio stanice koji si prethodno izvukao
4. Pitaš echodot da ti pusti npr. Stanicu broj 3 (piše i to kako, a možeš i svoj custom upit da napraviš preko skilla - npr da kažeš "rumpelstilski" i on ti pusti stanicu 3)
 
Poslednja izmena:
Nije device id nego ti samo kaže neku nasumično izabranu reč, svaki put drugu. Sasvim dovoljno, s obzirom da je besplatan skill i da taj lik ili ko već, samostalno to hostuje
 
Na kojoj stranici se unosi taj password?
Ima li još neki servis za muziku?

Spotify mi ne radi ne može da se upari
 
Stigao Dot, namešten Radio Browser, stavio sam komandu kao rutinu da bi bila kraća za izgovaranje.
Valjaće donirati koji dolar Michael Dworkinu.
edit:
Meni za sada nije zatrebalo ali evo kako se radi ručnog dodavanja može iščupati direct stream link za bilo koji internet radio koji nema u bazi.
 
Poslednja izmena:
Nakon par dana korišćenja nula primedbi, za moje potrebe savršen mali zvučnik/radio budilnik.
Simpatično izgleda, dobro radi, i glasovne komande su savršen interfejs za taj tip uređaja (na telefonu ih nikad ne koristim).
Michael na svakih godinu dana ima od mene donaciju, zaslužio je i više.
Untitled.png
 
Nazad
Vrh Dno