Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ali sa druge strane ono sto mi se u zadnjih par sati dogodilo 10x je da google proverava da li sam postao Robokap. Ako ovo postane ucestala pojava mozda se desi da ugasim internet kod njih i uzmem optiku kod Exeneta, imam oba kabla na banderi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Prelazi na optiku bez razmišljanja ako možeš...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Ono zbog cega razmisljam su cene. Kopernikus 30/3 je 1190 din + 6 meseci gratis za ugovor od 2 god. Exenet 100/35 1490 din + 2 meseca gratis (valjda). Pod ugovorom sam do Decembra, videcemo kakvu mi ponudu budu ponudili za nastavak ugovora. Ako ne bude primamljiva prelazim na fajber optiku.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pa sta ima da ti ponude osim ono sto je vec aktuelno, ili da produzis na isto, ili da uzmes 50/4 za cenu koja je navedena.. Meni kad istekao, nisam ni bio u zemlji, par meseci placao punu cenu, niko nista, kad otisao da odradim nov ugovor, to ti je sto ti je, nikakve pogodnosti i slicno, a jos jace kad god odem, zena sto radi tamo uvek namrstena i sve preko q odgovara i radi, uzas.. :D Ja da imam optiku presao bih odmah, ali uslovljen sam sa mts-om i kopernikusom, a mts optika ce kada, za deceniju...
 
Ko nestrpljivo iščekuje HBO (a i neke druge) kanale, a ima neki android uređaj, nek se javi u inbox za besplatno gledanje istih. :)
 
Ono zbog cega razmisljam su cene. Kopernikus 30/3 je 1190 din + 6 meseci gratis za ugovor od 2 god. Exenet 100/35 1490 din + 2 meseca gratis (valjda). Pod ugovorom sam do Decembra, videcemo kakvu mi ponudu budu ponudili za nastavak ugovora. Ako ne bude primamljiva prelazim na fajber optiku.
Na sajtu stoji da nema besplatnih meseci samo za taj (najnizi) internet paket, nema veze da li je na 2 godine.
 
Nemaju oni sajt.
 
Kolega alfaunits je mislio na sajt Exe Neta.
 
Nisam ukapirao,računam da ovde pišemo o veselom Kopenikusu;)
 
Ono zbog cega razmisljam su cene. Kopernikus 30/3 je 1190 din + 6 meseci gratis za ugovor od 2 god. Exenet 100/35 1490 din + 2 meseca gratis (valjda). Pod ugovorom sam do Decembra, videcemo kakvu mi ponudu budu ponudili za nastavak ugovora. Ako ne bude primamljiva prelazim na fajber optiku.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Kopernikus ti daje na obnovu ugovora 2. meseca gratis usluge, i tvom slucaju kablovsku u net.
Novi korisnici koji nikad nisu imali Kopernikusove usluge imaju 12. meseci gratis net ako uzmu paket 10/1, a ako uzmu vece pakete imaju popust od 12. meseci za net od 890rsd.

Kopernikus ima sajt, koji skoro da nicemu ne sluzi.
 
Poslednja izmena:
Ono zbog cega razmisljam su cene. Kopernikus 30/3 je 1190 din + 6 meseci gratis za ugovor od 2 god. Exenet 100/35 1490 din + 2 meseca gratis (valjda). Pod ugovorom sam do Decembra, videcemo kakvu mi ponudu budu ponudili za nastavak ugovora. Ako ne bude primamljiva prelazim na fajber optiku.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Izivini što ovako upadam ali ta cena 1190 je netačna. Znači kod Kopernikusa moraš da imaš kablovsku kao uslov za internet. Kod exe net ne moraš. A fiber u odnosu na coax i to još kod ovih je nebo i zemlja.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Za 2000 ima (bolja) kablovska + 70/25Mbps kod exe. Jedino nema SK. Ali zato otključana digitalna (320+ od toga 60-70 HD kanala) i nebo i zemlja kvalitet kablovske i neta... Ne može da se poredi to. Razumem ove koji su osuđeni na Kopernikus ili <10Mbps MTS, ali da imaš izbora i da izaberes raspali Kopernikus, ne razumem?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za 2000 ima (bolja) kablovska + 70/25Mbps kod exe. Jedino nema SK. Ali zato otključana digitalna (320+ od toga 60-70 HD kanala) i nebo i zemlja kvalitet kablovske i neta... Ne može da se poredi to. Razumem ove koji su osuđeni na Kopernikus ili <10Mbps MTS, ali da imaš izbora i da izaberes raspali Kopernikus, ne razumem?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Exenet optika i televizija su se pojavili u mom mestu nakon sto sam uzeo kopernikus internet. Ono sto ne volim kod njihove televizije je sto mora da se radi preko nekog njihovog boxa, ne volim da baratam sa 2 daljinca.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Exenet optika i televizija su se pojavili u mom mestu nakon sto sam uzeo kopernikus internet. Ono sto ne volim kod njihove televizije je sto mora da se radi preko nekog njihovog boxa, ne volim da baratam sa 2 daljinca.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Ne mora preko boksa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Exe ima otključanu digitalnu televiziju. Ukoliko imaš DVB-C risiver u TVu ne treba ti ništa više da bi pratio kanale. Ni kartice, ni boksovi.

Boks je za TV unazad/premotavanje i eventualno ako hoćeš da gledaš digitalne kanale na TV uređaju starije generacije.

Exe (sa optikom) je u Svrljigu prisutan nekoliko godina ako se ne varam, bar 2+.

Jedino ako ne nude DVB-C već IPTV. Tada se (verovatno) ne isplati. Ne znam koja im je ponuda tu kod tebe?

Bolje pređi u exe temu ako te nešto zanima, da ne smaramo ovu. A i tamo ima mnogo upućenijih od mene. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na pitanje o promeni (izbacivanju) kanala SK, N1 i ostalih od korisničkog centra Beograd sam dobio sledeći odgovor na mail:

" Za sad neće biti promena kanala u ponudi Kopernikusa. U slučaju promena korisnici će biti obavešteni".
 
Na web sajtu? [emoji16]
 
Kakva je to firma koja nema sajt u 2019-toj godini? Nemaju love za jedan ili su nesposobni? Pre ovo drugo.
 
Kad su ih uzeli oni Poljaci konacno su uradili novi sajt, ali izgleda da to od tad niko nije odrzavao. Sad kad ih je kupio Telekom, ima dva identična sajta kopernikus.rs i kopernikus. co. rs, i nijedan nema informacije za korisnike... Komedija...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Evo odgovora koji sam dobio od pravnog tima Nacionalne organizacije potrošača Srbije u vezi prevremenog raskida ugovorne obaveze:

"Do sada je u nekoliko pojedinačnih slučajeva (kablovskih i mobilnih operatora) doneto rešenje Ministarstva trgovine turizma i telekomunikacija kojim se konstatuje da je nepravična ugovorna odredba ona koja kao jedinu opciju za naknadu usled raskida ugovora pre isteka minimalnog perioda trajanja ugovora obavezuje potrošača da plati preostali ugovoreni iznos. Operatorima koji su bili u postupku nadzora naloženo je da prekinu sa praksom ugovaranja nepravične ugovorne odredba, a pojedini su se i mimo nadzora uskladili, odnosno izmenili opšte uslove poslovanja. Ipak, za sada ne postoji zakonska obaveza kao takva. U planu je izmena i dopuna Zakona o elektronskim komunikacijama u kome će se implementirati odredbe koje se tiču prevremenog raskida ugovora, a u cilju da potrošač izabere, upravo kako ste u obraćanju i sami naveli, ono što je za njega pogodnije.
Predlažemo da se operatoru obratite pisanim putem, pozovete se na doneto rešenje ministarstva i pitate pod kojim uslovima bi mogli da raskinete ugovor pre isteka minimalnog perioda trajanja.
U slučaju da niste zadovoljni dobijenim odgovorom od strane svog operatera, slobodno nas kontaktirajte."



S poštovanjem,
Pravni tim
Nacionalna organizacija potrošača Srbije

Masarikova 5/XIV, Beograd
Tel. (011) 404 6 300
(011) 404 6 301
(011) 404 6 302

www.nops.org.rs
 
Kakva je to firma koja nema sajt u 2019-toj godini? Nemaju love za jedan ili su nesposobni? Pre ovo drugo.

Da li ima negde tacan cenovnik ? Moji rodjaci izgleda imaju problem sa njihovim netom ili ne radi dobro SBB D3I. Moram da odem da pogledam. Koje je radnо vreme podrske posto se ne javljaju trenutno ?
 
Da li ima negde tacan cenovnik ? Moji rodjaci izgleda imaju problem sa njihovim netom ili ne radi dobro SBB D3I. Moram da odem da pogledam. Koje je radnо vreme podrske posto se ne javljaju trenutno ?
Džabe zoveš, vikendom radi 1 čovek u kol centru i nemaju podršku za internet u tom trenutku. A i na mejl nema ko da odgovori do ponedeljka do 9h.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno