Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

To je uradjeno davno, svakako da je ta ugovorna obaveza istekla. Ali zamislite da su nekome uveli 20 prikljucaka, razvukli 200m kabla, razbusili zidove, stokove i sve to naplatili.. I sad odjednom to sve pada u vodu. Ja samo ne razumem neke od vas ovde koji se borite kao da vama izbijam iz dzepa. Postavite se u takvu situaciju pa onda posteno kazite jel u redu sad samo reci korisniku da je dzabe to sve radio.
 
I ja imam vise od tri televizora i razmisljam kako da resim problem

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Analogna TV je pregazena. Isto tako i njih ne zanima da im se neko kaci na mrezu ili da neko deli sa komsijom za dzaba kanale koji nesto vrede. Nisu oni to izmislili nego je to tako svugde u svetu. Prosla su ta vremena kad je moglo tako. Dosta su i drzali digitalne kanale otkljucane... I meni su tako rekli pre 10 godina, 4-6 televizora ce raditi ok, za ostalo ne mogu da garantuju.Sad ne daju vise od 3, uskoro nece moci bez kartice ili stb. Nemoj u proslosti da zivis :D Kojeg god operatera izaberes, 1-2 stb imas za dz, 3. se placa i to je plafon. Uostalom drzava je obezbedila 15-ak digitalnih kanala koje mozes da gledas za dzaba na koliko god televizora hoces, pa kome se ne svidja moze da bira. Realnost je takva i to je to. Mozda ce nesto biti u skorijoj buducnosti biti nesto novo gde ce biti svi zadovoljni.

Edit:

Pa mnogo stvari je novije i ne postoji danas i nije isto kao sto je bilo pre. To se znalo jos od kad su krenuli drugi operateri i kad se krene sa digitalnom tv da nece moci vise od 3 televozra, srecom kopernikus je malo zaostao u vremenu pa su oni kasnije krenuli sa tim.
I ja sam pre 10 godina platio uvodjejne oko 10 hiljada, jel sad treba da trazim nazad te pare ? Posto vidm da je za dzaba sad uvodjenje,,, :( Uglavnom imas izbora verovatno izmeju telekoma i koernikusa i DVBt2, pa kome ne odgovara moze da bira, ali je svuda isto :D
 
Poslednja izmena:
Meni nisu rekli da moze 3-4 vec su mi uveli 6. Svejedno mi je da li ce biti analogna ili digitalna, samo hocu da imam program na svih 6 televizora, bez da sada to moram visestruko da placam. Oni bi trebalo da imaju evidenciju kome su koliko uveli prikljucaka i neka prema tome rese te korisnike, obezbede im stb, ostave analognu, kako god. Da sam ja sam razvlacio te dodatne prikljucke, uopste se ne bih bunio, ali ovako prosto nije u redu. A sto se tice divljih prikljucaka i lopova, mene kao korisnika to ne bi trebalo da zanima.
 
Bez ljutnje ili uvrede ali stvarno mi nije jasno zbog čega to pišeš ovde a ne pozoveš Kopernikus i tražiš šest uređaja povrat novca ili šta već?Nemoj da misliš da ih nešto branim jer sam ih grdio na sva usta dok nisu sredili liniju i ugradili pojačivač u mojoj ulici...
 
Meni nisu rekli da moze 3-4 vec su mi uveli 6. Svejedno mi je da li ce biti analogna ili digitalna, samo hocu da imam program na svih 6 televizora, bez da sada to moram visestruko da placam. Oni bi trebalo da imaju evidenciju kome su koliko uveli prikljucaka i neka prema tome rese te korisnike, obezbede im stb, ostave analognu, kako god. Da sam ja sam razvlacio te dodatne prikljucke, uopste se ne bih bunio, ali ovako prosto nije u redu. A sto se tice divljih prikljucaka i lopova, mene kao korisnika to ne bi trebalo da zanima.
Da li je tebi istekao taj ugovor po kom su ti uveli 6 priključka?

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Pre će biti da je to bila samo dobra volja radnika koji su ti uvodili priključak nego da su ti oni stvarno dali 6 priključaka.
 
Poslednja izmena:
Zasto je problem sto ovde pisem? Zar ovo nije deo foruma gde pisemo o Kopernikusu? Prosto odgovaram na postove na temu gasenja analogije. Ja ne razumem vas koji ste na strani tog istog Kopernikusa u ovakvom slucaju. Ugovor je naravno istekao i otkud ja znam da li je uvodjenje prikljucaka za 6 televizora bilo dobra volja radnika ili politika firme. U svakom slucaju oni predstavljaju firmu za koju rade. Naravno da cu sve ovo reci i njima ako dodje do gasenja analognog signala.
 
Zasto je problem sto ovde pisem? Zar ovo nije deo foruma gde pisemo o Kopernikusu? Prosto odgovaram na postove na temu gasenja analogije. Ja ne razumem vas koji ste na strani tog istog Kopernikusa u ovakvom slucaju. Ugovor je naravno istekao i otkud ja znam da li je uvodjenje prikljucaka za 6 televizora bilo dobra volja radnika ili politika firme. U svakom slucaju oni predstavljaju firmu za koju rade. Naravno da cu sve ovo reci i njima ako dodje do gasenja analognog signala.
Bez ljutnje ne mislim ništa loše ali ako ti je ugovor istekao onda ti više ne važi to po tom ugovoru. Ne branim Kopernikus ali ti ili oni možete da prekine te saradnju bilo kada je ti više nemaš važeći ugovor. Moje mišljenje bez ljutnje

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Pitanje je cije misljenje je objektivnije. Moje je svakako subjektivno, ali osecao bih se prevarenim ako bih bio ostavljen sa svim tim neupotrebljivim kablovima i rupama ili primoran da placam visestruko vecu cenu koriscenja istih. Mozda gresim, ali postavite se u takvu situaciju. Ponavljam da je svu tu instalaciju uradio Kopernikus zvanicno i naplatio po prikljucku i duznom metru kabla.
 
Analogna mora da se gasi. Digitalna mora da se zakljuca. I sto pre, to bolje. Tacka. Nista drugo ne moze da se izbori sa "divljacima" i smetnjama, koje oni prave i koje osecaju svi. Sto se tice toga apsolutno podrzavam kopernikus.
Sto se tice sto neko ima vise od 3 tv. Kao prvo, u manjini ste, s toga je glupo ocekivati neku podrsku od strane ostalih korisnika. Kao drugo, svoj problem mozete da resite samo ako kopernikus izadje vam u susret, a sto je njegova draga volja, jer nije duzan to da radi, jer ugovor je istekao. Kao trece, u Srbiji je genaralno lose stanje sto se tice cene usluga (internet, tv), obaveznih ugovora (za mobilni takodje) i raznoraznih ogranicenja (3 tv, ocajan upload, nat i td). Za vecinu toga je kriv sbb i zapadni model pruzanja takvih usluga koji nam je nametnut.
Tako da nema smisla ovde kukati, nego bolje je pokusati resiti pitanje sa kopernikusom, ako budu hteli da izadju u susret.
 
Poslednja izmena:
To sto smo u manjini, ne mora da znaci da treba da ispastamo, narocito ne zbog njihove borbe sa "divljacima". Kopernikus bi trebao da napravi poseban dogovor sa takvim korisnicima i sve bi bilo ok. A sto je tebi nesto "glupo", necu komentarisati.
 
Jos jednom. U kapitalizmu moral ne postoji kad je u pitanju dobit. Moralno gledano, da, ako su vec sami zvanicno odradili instalaciju po vazecem cenovniku i racunu (a ne majstori na svoju ruku), onda bi mogli da izadju u susret i ponude neki kompromis. Ali pravno nisu uopste duzni to da cine. A sa gledista kapitalizma to je dodatan trosak za njih sada, jer moraju vise stb i kartica da izdvoje. Dakle njima je laske izgubiti takvog korisnika (i imaju zakonsko pravo na to, citaj ugovor), nego stavljati ga na svoj trosak. Svidjalo se to nekome ili ne. Dakle emocije su nepotrebne.
 
Slazem se da je u pitanju moralna, a ne pravna obaveza sa njihove strane (bar bez eventualne odluke nekog suda). Ako bas nista ne mogu da ponude, onda bi bilo fer da bar demontiraju instalaciju i saniraju stetu nastalu montiranjem iste.
 
Pa ako su napravili stetu sto si im dozvolio da rade tako i da ti unistavaju imovinu. Za to si se trebao ranije zaliti, a sad je vec proslo X godina tako da dzaba sad .To sve sto su ti oni montirali je tvoje, platio si i sto bi oni to vracali kako je bilo. Ti si svejedno u problemu velikom ako imas 6 televizora i hoces na svih 6 kanale, nijedan operater ti nazalost ne moze to omoguciti. Tako da nebitno Kopernikus, SBB,RV moraces da se odlucis 3 tva ili 2 pretplate pa ces imati vise od 3 tva...
Tako da poenta svega je na kraju da u Srbiji neces moci imati na vise od 3 tv uredjaja kanale ko god ti bio operater...
 
Stetom smatram same rupe u stokovima i zidovima kroz koje prolaze kablovi. NIje uopste pitanje da li je instalacija sad moja ili njihova, a siguran sam da bi mogli jos da traze i da im je vratim ako necu novi ugovor.. cak mozda i sam da je demontiram. U Srbiji svasta nesto moze.
 
Stetom smatram same rupe u stokovima i zidovima kroz koje prolaze kablovi. NIje uopste pitanje da li je instalacija sad moja ili njihova, a siguran sam da bi mogli jos da traze i da im je vratim ako necu novi ugovor.. cak mozda i sam da je demontiram. U Srbiji svasta nesto moze.
Pa čekaj ti si njih zvao ne oni tebe. Ti si njima odobrio da buše rupe nisu oni sami bušili. Ti si sa njima sklopio ugovor koji je istekao i oni više nemaju Ama baš nikakvu obavezu prema tebi.

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Kakve veze ima ko je koga zvao, normalno da su morali da buse da bi montirali instalaciju.. Ja uopste ne razumem o cemu ti pricas. Poenta je sto oni sada menjaju uslove i to sve uradjeno vise nece biti upotrebljivo i u tom slucaju to postaje cista steta koju treba nekako nadoknaditi. Zasto bih ja tu bio ostecen zbog toga sto oni menjaju uslove? Ok ne moze vise od 3 televizora, demontirajte instalaciju za ostale i sredite rupe. Vrlo prosto i ispravno
 
Poslednja izmena:
Ako ti to uspes da izdejstvujes, ja ti skidam kapu. Realno oni su sve ispostovali i male su ti sanse.
Da li neko zna da li bi npr komsijin stb radio kod mene. Naime covek ima jedan visak, a ja manjak [emoji16]

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Bio bih zadovoljan i sa mogucnoscu da koristim svih 6 televizora na bilo koji nacin sem da placam vrlo visoku pretplatu dodatnih stb-a.
 
Bio bih zadovoljan i sa mogucnoscu da koristim svih 6 televizora na bilo koji nacin sem da placam vrlo visoku pretplatu dodatnih stb-a.
+1000. Nisam lud da placam dodatno za poluispravne stb-ove koji na svakih par dana blokiraju, gube kanale, i ne registruju kartice. Otac je njegov stb ugasio, verovatno ce i sestra. Nadam se da nece ugasiti analognu, stvorice mi prilicne komplikacije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li bi npr komsijin stb radio kod mene. Naime covek ima jedan visak, a ja manjak [emoji16]

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka

moze naravno...CI modul je povezan tj uparen sa karticom, a ne sa stb uredjajem...tako da slobodno probaj...samo onda kada to odradis odes na onaj kanal 999 da te sistem prepozna, sacekas par minuta i to je to...
 
O cemu vi ovde razmatrate ljudi.Jel vi zivite u Srbiji ili u nekoj zemlji uredjenoj zakonom? Tako da,budite svesni da je ovo Srbija i da tu moze i ono sto zapravo nigde ne moze,naravno,na vasu stetu.Jedan korisnik manje vise,nije briga Kopernikus ili bilo kog drugog operatera za to.
 
Nije Srbija kriva sto je silom postala zapadna kolonija i godinama se namerno blokira u razvoju i crpe svi resursi. Ili stvarno neko misli da za sve ove privatizacije i sve ovo sta se desava posle 5 oktobra narod se pita? Urediti zemlju je lako, ali ako zapadnim liberalnim demokratama takvo uredjenje ne odgovara odmah pocinje kuknjava na sve strane - diktatura. Kao da u americi nije diktatura, radikalni liberalni kapitalisticki sovinizam (sta je bilo sa occupy wall street?). Dakle nama i treba diktatura, bukvalno, i to vojna, sa uvodjenjem smrtne kazne i vojnog polozaja, sa brzim prelazom ka socijalizmu ili hibridu tipa svedskog modela. Za godinu dana bi sve doveli u red. Ali ko ce to da nam dozvoli? Pa i vi sto pljujete po Srbiji prvi bi se bunili. Dakle dosta sa pljuvanjem, manite se politike.
 
Poslednja izmena:
Kako da mi povežu tri uređaja ako imam jedan televizor? A tri mi uređaja sleduju...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ja koliko znam postavljaju ti oni uređaje i to onoliko koliko imaš u kući, kada dođu da ih postave. Možda i grešim [emoji53]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ja koliko znam postavljaju ti oni uređaje i to onoliko koliko imaš u kući, kada dođu da ih postave. Možda i grešim [emoji53]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ne, trebalo bi da ti daju onoliko uređaja koliko ti sledi po ugovoru!

Samo je fora da ih oni prvi put priključe i aktiviraju, a ti posle raspoređuješ gde koji hoćeš.
 
Poslednja izmena:
Mesas babe i zabe sa tim audijem. Mene ne zanimaju nikakvi stb uredjaji, hd kanali, snimanje, premotavanje i sve sto donosi digitalna televizija. Hocu da nastavim da gledam tv na svojih 6 televizora za koje su mi uveli instalaciju, ali ne da sada za to moram da placam 7000 din mesecno. I ni na koga se ja ovde ne ljutim, samo iznosim stav koji i branim.
Momče ne ljutim se ni ja, ali ti je razmišljanje vrlo nerezonsko. Ja bih voleo mnogo toga, ali... Ma živ ti meni bio [emoji112]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Poenta je da je kopernikus reklamirao pogodnost povezivanja neogranicenog broja televizora na njihov prikljucak u okviru jednog domacinstva i naplatio montiranje kablova i prikljucaka do svakog od tih televizora. Znaci da sada treba da dodju, demontiraju te kablove i vrate nocav placen za njih? Ne razumem ljude koji se zalazu za gasenje analognog signala sem ako nisu placeni ili zaposleni od strane samog kopernikusa. Zasto bi bilo kom korisniku smetao analogni signal? Price o slabljenju digitalnog signala usled postojanja analognog mozete pricati deci i penzionerima. Licno imam 6 televizora od cega su 4 stari crt 54cm dijagonale i na njima mi savrseno odgovara analogni signal. Verujem da ima puno takvih korsnika i ne razumem zasto nekog zanima da li je u pitanju jedna ili 3 porodice u okviru domacinstva. Prikljucak se racuna po domacinstvu, a ne po broju clanova istog.

Mislim da bi smo trebali aktivno da se pobunimo ukoliko zaista dodje do gasenja analognog signala, bar mi stari korisnici, kod kojih su ugradili kablove i prikljucke za vise od 3 prijemnika.

Ma već smo odavno upoznati sa problemom kolege @aleksanderka!;):d
 
Ja ne znam da i u jednom ugovoru bilo kog operatera pise da ne smejuda menjaju uslove (broj TV uredjaja, raspored i broj kanala, minimum HD, garantovani protok .. itd) .. u principu niko nece ni refundirati pretplatu u slucaju duzeg prekida..
U sustini, svodi se na dobru poslovnu politiku firme koju kopernikus NEMA !
Ja sam vec u pregovorima za d3i i za iptv kod telekoma.. d3i moze max na 2 tv, a iptv u zavisnosti od tehnickih mogucnosti moze na 3 i vise :)
Jeste malo skupplji iptv ali se uveze u neki box a support je neuporedivo bolji ..
Toliko
 
Ti ako možeš da uzmeš VDSL sa brzinom od 50Mb/s onda možeš i da biraš preko čega ćeš da gledaš TV,mi smo kod Kopernikusa silom prilika jer nemamo drugi izbor sem ADSL-a i paketa 10/1 na kome sam koristio d3i i znam kakvo je mučenje gledati tv na toj brzini neta.
Toliko...
 
Nazad
Vrh Dno