Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

U Paracinu za sada nista nije menjano. Jedino EPG ne radi vec par dana.

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Koliko znam ostace 15-tak analognih kanala u zivotu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
trebalo bi da ostave u analogiji sve nacionalne, regionalne i lokalne iz tog kraja i možda još po neki, tipa KCN 1 2 3, možda neke iz pink paketa pink 2 3 i to bi bilo to!
 
Analognu skroz gasiti. Digitalnu celu zakljucati. Jedino tako ce da se izbore sa "divljacima" i da se rese smetnji (sto je najbitnije postenim korisnicima). Daleko od toga da se brinem o njihovom dzepu, samo zelim da srede stabilnost interneta.
 
Meni ne odgovara da se analogna potpuno ugasi, imam 4 tv u kuci, 1 lcd koji podrzava dig. kablovsku i 3 obicna crt. Imam 2 stb-a tako da mi za 1 tv nedostaje stb. Morao bih da kupim obican STB za dvb-t2 i da se bakcem sa antenama. Da ne pominjem da treba nepismenu babu da ucim da rukuje stb-om :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Analognu mogu da ugase kada obezbede onaj broj stb uredjaja koliko svaki korisnik ima televizora. Necu valjda placati 50% cene pretplate za svaki tv, a u kuci ih imam 6.
 
Nažalost, minimalne su šanse da ih nateraš na to.

SBB je ugasio analognu u Novom Sadu i davali su uređaje za najviše 3 televizora po domaćinstvu. Za sve preko ide novi ugovor i još jedna pretplata. Verovatnoća da će Kopernikus biti duplo darežljiviji teži nuli.
 
To ne bi bilo u redu, jer sam ih i uveo zato sto su ponudili neogranicen broj televizora. Kompletnu instalaciju u kuci su mi odradili i naravno naplatili.. i sta sad, puj pike to ne vazi?
 
To ne bi bilo u redu, jer sam ih i uveo zato sto su ponudili neogranicen broj televizora. Kompletnu instalaciju u kuci su mi odradili i naravno naplatili.. i sta sad, puj pike to ne vazi?
Izvini gde je pisalo neogranicen broj tv-a. Pa to nema ni kod jednog provajdera

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Dok nisu počeli da dele CI kartice i STB boxove nisu ni mogli da ograniče broj televizora,sada imaju priliku da to urade mada mislim da im to nije bila primarna namera već da se izbore sa divljim priključcima a broj televizora je koletreralna šteta.
 
U prvobitnom ugovoru. Oni su sami odradili kompletnu instalaciju po sopstvenom cenovniku.
 
Mogli su od starta da napisu u ugovoru da je ogranicenje npr 3 televizora i odrade instalaciju samo za toliko, ali ne.. odradili su mi instalaciju za 6 televizora sa sve spliterima, busenjem rupa i razvlacenjem kablova. Sve im je to uredno placeno. Prema tome ako hoce nova pravila i nov ugovor, neka vrate novac za tu ugradnju, vrate sve u kuci u prvobitno stanje i onda mozemo da razgovaramo o novom ugovoru. Do tada ocekujem da sve radi po pravilima pod kojima je i uvedeno
 
Nema razloga da se ljutiš na nas,nismo ti mi uvodili kablovsku.Sve ovo što si napisao reci njima,baš me zanima šta će ti reći...Mada mene lično ne pogađa broj televizora jer od tri uređaja koja sam dobio od njih dva stoje u fioci neraspakovana...
 
Pitali smo ove montere kad su dolazili da instaliraju stb-ove (od kojih jedan ne radi kako treba) koliko ce analognih kanala ostati posto nam za jedan tv nedostaje stb. Oni su rekli da ce ostati ovi nacionalni sigurno i mozda jos neki preko. Ako to ne ispostuju izgubice veliki broj korisnika.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Upravu si. Izgubice sve korisnike koji nelegalno gledaju televizuju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih ugasio TV a ostavio samo internet, bilo bi dobro kad bi mogle da se razdvoje te 2 usluge.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jel fiksni ide za dz ili se naplacuje dodatno u paketu?

Nije za Džabe naravno!

Prednost paketa kada se uzme i fixna telefonija je ta da ti je brzina 60Mb/s umesto 50Mb/s i fixni te mesecno izadje oko 450 dinara i imaš 200 besplatnih minuta ka svim fixnim brojevima, dok je kod mts-a pretplata 659 dinara i imaš 150 besplatnih minuta!

Sve u svemu nije loše ko uzima, ali evo SBB je pre neki dan svim korisnicima TRIO paketa digao brzine pa je tako mnogo jeftiniji od Kopernikusa koji bi trebalo malo da koriguje cene ili da bar malo digne brzine.
 

Prilozi

  • SBB TRIO paketi.jpg
    SBB TRIO paketi.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
@zexoni70, ma video na sajtu, pa mi nije bilo jasno u cemu je pitanje. A kad sam skoro pricao sa njima, isto mi je receno da je nesto okolo 450din.
Screenshot_2018-04-18-20-10-36-544_com.android.chrome.png
Sto se tice cena nemam reci. Ma da imamo full paket na 3 uredjaja, tako da i nije lose (pogotovo ako i hbo ubace u veliki paket po istoj ceni). Ne znam kako je kod sbb inace, a i ne znaci mi nista, jer u mom naselju ih nema...
 
Poslednja izmena:
Karticu su ti dali da kad zakljucaju sve kanale da mogu da ti puste osnovni paket (jer nema ugovorne obaveze). Za dzabe mislim na one koji se nakace na mrezu svojevoljno, zbog toga su i krenuli sa kodiranjem kanala. Ne znam dal ima jos neki operater da nema kodirane kanale, osim nacionalnih. Ne znam kako je kod njih u slucaju da menjas lokaciju , a na drugoj nema njihovih usluga, da li mozes da raskines bez penala ili ne,,,,
Možeš da preneseš na drugu adresu ako imaju tamo mrežu. Moj kum je podstanar a više puta se selio bez problema sa kablovskom, jedino ga je Telekom zezao jer nisu imali "portova" zato je i prešao na Kopernikus

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Dobra im je reklama, telefonija bez pretplate, koja košta 450 dinara.
 
Nema razloga da se ljutiš na nas,nismo ti mi uvodili kablovsku.Sve ovo što si napisao reci njima,baš me zanima šta će ti reći...Mada mene lično ne pogađa broj televizora jer od tri uređaja koja sam dobio od njih dva stoje u fioci neraspakovana...
Kako su ti dali 3 komada? Ja tražio da mi daju da dam povežem, nisu hteli da mi daju, kazu mora njihov majstor da poveže...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Mogli su od starta da napisu u ugovoru da je ogranicenje npr 3 televizora i odrade instalaciju samo za toliko, ali ne.. odradili su mi instalaciju za 6 televizora sa sve spliterima, busenjem rupa i razvlacenjem kablova. Sve im je to uredno placeno. Prema tome ako hoce nova pravila i nov ugovor, neka vrate novac za tu ugradnju, vrate sve u kuci u prvobitno stanje i onda mozemo da razgovaramo o novom ugovoru. Do tada ocekujem da sve radi po pravilima pod kojima je i uvedeno
Ja kupio audi a4 2002, bez navigacije, bez klime... Ovi pederi iz audija izbacili novi model, ima sve to + parking senzore... Otišao ja da im vratim auto a da oni meni vrate pare, jer su sad sve drugačije napravili nego tada... Zamisli, zvali ludnicu da pitaju jel im pobegao pacijent...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Kako su ti dali 3 komada? Ja tražio da mi daju da dam povežem, nisu hteli da mi daju, kazu mora njihov majstor da poveže...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Kako da mi povežu tri uređaja ako imam jedan televizor? A tri mi uređaja sleduju...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mesas babe i zabe sa tim audijem. Mene ne zanimaju nikakvi stb uredjaji, hd kanali, snimanje, premotavanje i sve sto donosi digitalna televizija. Hocu da nastavim da gledam tv na svojih 6 televizora za koje su mi uveli instalaciju, ali ne da sada za to moram da placam 7000 din mesecno. I ni na koga se ja ovde ne ljutim, samo iznosim stav koji i branim.
 
Pre koliko vremena si to uradio? U svakom slucaju moraju da ispune ugovornu obavezu, koja je obicno na dve godine. Nisam siguran da su posle tog vremena duzni da ti obezbede iste uslove

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno