Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Mislim da si ti prvi koji je dobio taj novi risiver, do sad smo svi imali one Powerbox HD 1822. ako te ne mrzi ajd okaci koju sliku tog novog risivera i naziv istog? :)
 
Evo par slicica resivera i interfejsa

033ef164f2f91e69da99a95c718c5659.jpg

3722cc225eccb3e6111cc7144cd9db8f.jpg

3f939b5890d4604d6cb28a9dbcff525d.jpg

9a29dc8549a1742d001601e779bcceee.jpg


Uz njega ide i dosta kvalitetniji (deblji) HDMI kabl nego uz prethodni.
Ima ulaz za mrezni kabl (RJ-45), verovatno za update softvera i nesto slicno...
 
Koja je oznaka resivera?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nista :)
Mrzi me da dovlacim mrezni kabl do njega, nisu bas blizu... Pa da vidim sta ima od dodatnih opcija onda.

Sve u svemu čini mi se kao bolji nego prethodni.
 
Kako si ga dobio sam trazio novi ili?
Stari je poceo da brljavi. Prvo su se gubili kanali pa sam morao rucno ponovo da ih trazim. To se desavalo sve cesce i cesce... Nekad 4, 5 puta nedeljno. A onda jednostavno nije uspevao vise da pronadje kanale.
Odneo kod njih i dali mi ovaj drugi, stari sam razduzio, mada ga imam u drugoj sobi, dva sam imao. Ovaj drugi i dalje dobro radi
 
U Pazovi evo vec blizu 2h ne radi 109 digitalnih kanala.... Ne pamtim dal se desavalo pre da ovoliko kanala ne radi..
 
U Pazovi evo vec blizu 2h ne radi 109 digitalnih kanala.... Ne pamtim dal se desavalo pre da ovoliko kanala ne radi..

možda je "besplatnom" gledanju digitalne tv, došao kraj...pa testiraju opremu (kartice, resivere, kodiranje itd)
 
U Boru se vec krenuli sa risiverima i karticama. Drug mi rece da je sreo nekog lika, kome su dali risiver... nista detaljnije ne znam, ali verovatno zovu ljude i dogovaraju sa njima...
 
Ja sam mislio da je Bor zadnja rupa na svirali kao što neko reče pre nekog vremena kad ono prvo krenuli tamo sa karticama i risiverima :D
 
U Boru se vec krenuli sa risiverima i karticama. Drug mi rece da je sreo nekog lika, kome su dali risiver... nista detaljnije ne znam, ali verovatno zovu ljude i dogovaraju sa njima...
Ovaj novi resiver ima ulaz za karticu, ali je jos nisam dobio.
Nisam u toku, sta ce biti sa karticama? Daju ti one kanale koje platis? :D
 
Tako je placace se dodatni paketi, a i kanali iz osnovne ponude ce biti kodirani , tako da bez karticee nece moci da se gleda ni osnovna ponuda.
 
Moze li neko ukratko da pojasni. Risiver i kartica idu zajedno ili je dovoljno samo jedno. Tj. ako je tako, ja bih uzeo samo karticu, da se ne bakcem sa jos jednim daljinskim itd. Je l to tako ide ili sam lose skapirao?
Dakle, kartica ili risiver - isto mu dodje (samo sa karticom nema daljinac viska)?
 
Moze li neko ukratko da pojasni. Risiver i kartica idu zajedno ili je dovoljno samo jedno. Tj. ako je tako, ja bih uzeo samo karticu, da se ne bakcem sa jos jednim daljinskim itd. Je l to tako ide ili sam lose skapirao?
Dakle, kartica ili risiver - isto mu dodje (samo sa karticom nema daljinac viska)?
Ne moze samo kartica mora i modul u koji gurnes karticu pa onda sve to u TV, naravno ako Kopernikus ima u ponudi!?
To je za sada bolja varijanta jer nema dodatnog daljinca, ali kod provajdera gde imas 72h i gledaj propusteno to ne mozes sa modulom i karticom pa ti je zato potreban risiver koji je povezan sa modemom preko mreznog kabla!:wave:
 
Poslednja izmena:
Modul tj. risiver, tako?
Izvinjavam se, mozda glupa pitanja postavljam, ali sam zaista laik, sto ovih stvari tice.

EDIT: Sad videh odgovor iznad.
Hvala ti.

Pa, onda, cim Kop u ponudi ima i kartice, verovatno ima i taj modul?
 
Poslednja izmena:
Mislim modul ti je hardverski deo u koji ide kartica i skljucivo mora modul jer kartica bez njega ne vredi nista, dok u risiver ne mora da ide kartica i provajderi ti daju samo risiver i preko njega gledas zakljucane kanale a oni preko mac adrese odredjuju koji ces paket da gledas.
A ovako ti izgleda cam modul:
 

Prilozi

  • cam-back.jpg
    cam-back.jpg
    162 KB · Pregleda: 790
Da dam jednu ne tako strasnu primedbu na internet, svake nedelje (dan nedelja) u toku dana mi brzina interneta pada dok se u toku popodneva - veceri popravlja. Nisam zasad primetio da se to desava radnim danima. Mesto Svrljig.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
I da ne videh na SBB da ce povecati od prvog februara brzine interneta na 40 mbita i upload ne bih ni proveravao net. Kada se ushushkaju korisnici...
I lepo sam hteo da pitam kada ce kopernikus to isto ispratiti i obradovati nas.

Inace koristim paket 30/3 1400 i ladno na 10 servera proveram i brzina u Paracinu 16-20 Mbit-a upload 2.5. I ko zna od kada mi je to tako i ja ushuskan mislim brzine su Ok.

Pa ko koga ovde zajebava odma sutra zovem da vidim o chemu se radi. El placam vishe da bi dobijao manje, nova promocija?!!?!?!!!!!!!
 
u pazovi je sad za vikend i u ponedeljak bilo nekih manjh probelma, kao kod @apangela...
6009858808.png


sad je sve ok
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno