Šta je novo?

Konfiguracija (da li bacam pare)?

Lukisa

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2007
Poruke
613
Poena
320
Procesor- Intel Core2 Quad Q6600-2.4GHz 8MB (154) eur

Memorija- 1GB DDR2 SDRAM 800MHz Kingston PC2 6400 CL5 x 4 (76) eur

Graficka karta- Asus GeForce EN9600GT/HTDI 1GB DDR3 TV-Out (PCI-E) (144) eur

Hard disk- 320GB WD3200AAKS Caviar SE16 7200rpm 16MB (48) eur

Maticna ploca- MB ASUS - SOCKET 775 - P5Q Pro (P45) (101) eur

Monitor- LG TFT 22" Flatron L222WS-BN Wide Black (5ms) (188) eur
Acer TFT 22" X223W
Asus TFT 22" VW222S
Philips TFT 22" 220VW8FB
ViewSonic TFT 22" VA2216W
Samsung 22" SyncMaster TFT 2243NW

Opticki uredjaj DVD-RW LG GSA-H58NRBBB 20x Black (21) eur

Napajanje ?

Kuciste ?

Ukupno (732) eur

Za napajanje i kuciste se jos nisam odlucio.

Racunar ce biti najvise koriscen za gaming,gledanje satelitskih kanala preko SkyStar 2 kartice.
Budzet 850 eur
Naravno hteo bih ustedeti sto je vise moguce odnosno (da dobijem odlican odnos kvaliteta i cene).
Cene monitora koje sam nabrojao su slicne ali sam malu prednost dao LG-u,zeleo bih da cujem vasa iskusta sa ovim monitorima (moguce da se predomislim).
Interesuje me gde sam u ovoj konfiguraciji dao pare nepotrebno (ustvari jos nisam dao)!
Hteo bih da cujem vasa iskustva!
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Mozda da uzmes neki malo slabiji procesor
Iovako za gaming procesor nije najbitniji 9600gt je bitno

A za razliku da uzmes enki kvalitetniji monitor jer te sto si naveo su najniza 22" klasa
 
Da bas je pametno strpati komponente od 800 EUR u kuciste od 25 EUR.
Kakve ti savete bre dajes ovde ljudima????
 
Da bas je pametno strpati komponente od 800 EUR u kuciste od 25 EUR.
Kakve ti savete bre dajes ovde ljudima????

+1 ,).

Evo sad cemo da obezbedimo malo xtra kesa za kvalitetnije kuciste :). Ne treba ti 1gb memorije na 9600GT kartici, 512mb je sasvim dovoljno, dakle uzmi neku sa 512mb:p. Proveri da li ima Palita tamo gde uzimas trebalo bi da je cena ~110-120e.
 
Za početak, CPU uzmi neki slabiji i jeftiniji, npr E7200. Napajanje uzmi recimo LC Silent 550W, graficku 9600GT ali neku jeftiniju sa 512MB (oko 120-125e max). Hard uzmi neki veći, za samo reda 25e doplate (dakle ukupno oko 72-75e) može se naći 640GB disk. Veruj mi prostora nikad dosta. Kućište po želji i budžetu, samo gledaj da bude solidno provetreno (dakle bilo bi dobro 2x12cm izduv pozadi i gore, i 12cm uduv napred za diskove i 12cm sa strane za graficku, cpu i napajanje). Ako mislis da klokujes, a zasto ne bi jer E7200 ima dobar OC poterncijal, razmisli i o nekom boljem CPU kuleru, barem nešto tipa Coolermaster TX2, pa ga klokni na barem 3.3-3.4GHz i ima sve da ti leti...
 
Poslednja izmena:
Mali update. Da li je ovako bolje?

Procesor- Intel Core2 Quad Q6600-2.4GHz 8MB (154) eur

Memorija- 1GB DDR2 SDRAM 800MHz Kingston PC2 6400 CL5 x 2 (38) eur

Graficka karta- Asus GeForce EN9600GT/HTDI 512MB DDR3 TV-Out (134) eur

Hard disk- 320GB WD3200AAKS Caviar SE16 7200rpm 16MB (48) eur

Maticna ploca- MB ASUS - SOCKET 775 - P5Q Pro (P45) (101) eur

Monitor- Asus TFT 22" VW222S Wide Black (2ms) (186) eur

ili Samsung 22" SyncMaster TFT 2243NW

Opticki uredjaj DVD-RW LG GSA-H58NRBBB 20x Black (21) eur

Napajanje-Power Supply LC Power LC5550 v2.0 Silent 24-pin 550W (38)

Kuciste ?

Da li je ovo napajanje adekvatno za ovo konfiguraciju i da li je dosta bucno?
Licno bih uzeo napajanje Corsair TX650, 650W ali je duplo skuplje mozda i toliko bolje ali ako ce mi LC Power LC5550 zavrsiti posao,onda bih ga uzeo. Molim za iskustva.
 
Poslednja izmena:
Da bas je pametno strpati komponente od 800 EUR u kuciste od 25 EUR.
Kakve ti savete bre dajes ovde ljudima????

A zašto ne bi bilo pametno? Temperatura? Rekao je da bira prostrano. Napajanje? Predložio je OCZ StealthExtreme. Jedino što bi moglo da mu smeta su vibracije, ali to ne utiče na rad komponenti ;)
 
Bolje uzmi Core 2 Duo na 3GhZ za te pare.
Kao sto si rekao, gaming je u pitanju, tako da ti 4 jezgra, skoro, nista ne znace!!!
2 jezgra su sasvim dovoljna!
Znam ja to,ali razmisljao sam da napravim neku konfiguaciju kojoj nece biti skorije potreban update. Razlika izmedju 2 core i 4 core je nebo i zemlja i kada se klokne Q6600 na 3.2 stvarno ne znam kada bih trebao da ga menjam i to sve za 150 eur.
 
Poslednja izmena:
Realno gledano, stagod da uzmes, za 6 meseci bitje zastarelo!
Ovako uzimas CPU sa 4 jezgra od koja ce 2 da sede u cosku i smrde i jos ces morati da ga klokujes, a onako sa E8400 imas 2 jezgra koja su vec na 3Ghz i koja dodatno mozes da klokujes
 
Ma završiće ti i LC 550W posao, ukoliko ne planiraš Crossfire nekih proždrljivih kartica (X2900XT, X3870x2, 4870x2 sl...). I dalje mislim da je pametno da izdvojiš još nekih 25e i kupiš duplo veći disk.
 
Poslednja izmena:
Realno gledano, stagod da uzmes, za 6 meseci bitje zastarelo!
Ovako uzimas CPU sa 4 jezgra od koja ce 2 da sede u cosku i smrde i jos ces morati da ga klokujes, a onako sa E8400 imas 2 jezgra koja su vec na 3Ghz i koja dodatno mozes da klokujes
Pa onda da uzmem HDD 80GB,graficku 128 bita,i maticnu neku jeftiniju jer ce sve da zastari za 6 meseci,ma ne netreba ni uzimati jer se ne isplati,zato sto moram na svakih 6 meseci da updejtujem konfiguraciju.
 
Ma završiće ti i LC 550W posao, ukoliko ne planiraš Crossfire nekih proždrljivih kartica (X2900XT, X3870x2, 4870x2 sl...). I dalje mislim da je pametno da izdvojiš još nekih 25e i kupiš duplo veći disk.
Uzecu sigurno.Ne planiram Crossfire,ali kada bude trebalo nabavicemo sve.Da li EN9600GT moze dobro da se klokuje i isto pitanje za P5Q pro?
 
@Lukisa
Ne karikiraj!!!
Da iole pratis IT trziste bilo bi ti jasno o cemu pricam!
Na kraju krajeva, trazio si misljenja, dobio si ih, sam proceni sta ti treba i sta zelis!
Ipak, ti najbolje znas sta je dobro, a sta ne [zar ne?]
 
Poslednja izmena:
@Lukisa

Pa ako si već pitao za mišljenje i svi ti kažu dva jezgra onda nema potrebe da kontriraš, jer da sam znaš šta je bolje ne bi ni postavio sva ta pitanja. Ako je isključivo za gaming uzmi neki iz e8xxx serije, koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.
 
Pa rekoh ti, cenovni parnjak tvom Q6600 je E8400, ali, kao sto je M_M rekao, ni sa E7200 neces pogresiti. Njega mozes lepo kloknuti, a tu ti je usteda vec oko 50 evrica i dobijas na cene-performanse delu, koji si napomenuo na pocetku tvog treda! Ipak... kako si ti srocio "kojoj nece biti skorije potreban update" bi bilo dobro da se odlucis za tu skuplju varijantu [E8400].
Bilo kako bilo, sa Quad procesorom neces dobiti na cena-performanse, jer ti uvek 2 jezgra vise za te stvari koje ti planiras da radis.
Da radis u 3D Studio Max-u, Maya-i, Photoshop-u itd, prica bi bila totalno drugacija...
 
+1 ,).

Evo sad cemo da obezbedimo malo xtra kesa za kvalitetnije kuciste :). Ne treba ti 1gb memorije na 9600GT kartici, 512mb je sasvim dovoljno, dakle uzmi neku sa 512mb:p. Proveri da li ima Palita tamo gde uzimas trebalo bi da je cena ~110-120e.
Kakva je razlika izmedju:
Asus GeForce EN9600GT/HTDI 512MB DDR3 TV-Out
i
GIGABYTE nVidia GF9600GT GV-NX96T512HP 512MB DDR3 256BIT DX10 SLI

Takodje bih voleo da mi neko objasni razliku izmedju:
KINGSTON / 1GB / DDR2 800 CL6 / KVR800D2N6-1G
i
1GB DDR2 SDRAM 800MHz Kingston PC2 6400 CL5

Bio bih veoma zahvalan!
 
Kakva je razlika izmedju:
KINGSTON / 1GB / DDR2 800 CL6 / KVR800D2N6-1G
i
1GB DDR2 SDRAM 800MHz Kingston PC2 6400 CL5

Bio bih veoma zahvalan!
ova druga memorija ima nize latencije CL5(u odnosu na ovu gornju koja ima CL6)niza latencija znaci brza memorija tj brza komunikacija na relaciji CPU>RAM.E sad koliko znam(ispravite me ako gresim) za gaming je nebitna latencija ,tako da to ne treba da te brine.

a sto se tice grafickih,prva,ASUS ima aktivno hladjenjeLINK,dok GIGABYTE ima pasivno LINK,karte su gotovo iste sto se tice performanci,ako uzmes kucjiste sa dobrom ventilacijom onda cje ti pasivka vrsiti super posao,ako pak ustedis i uzmes kineza(sto ne preporucujem) onda bih ti preporucio da uzmem tu ASUS sa aktivnim hladjenjem.
 
Poslednja izmena:
ova druga memorija ima nize latencije CL5(u odnosu na ovu gornju koja ima CL6)niza latencija znaci brza memorija tj brza komunikacija na relaciji CPU>RAM.E sad koliko znam(ispravite me ako gresim) za gaming je nebitna latencija ,tako da to ne treba da te brine.
Hvala puno M!ST!CX! Jos samo da neko odgovori koja je razlika u grafickim karticama i mogu lagano da odem na toceno pivo!
 
auuuu bre dečko al si naporan
pročitaj i sve će ti se samo kasti
isti q drugo pakovanje, idi na sajt proizvođača istih i pročitaj spec pa onda kad si već tamo oman možeš da pogledaš potrošnju da slučajno ne troši neka neki watt više xexexe:wall:
neko će da pljuje jednu a neko drugu a u sušti sve je to isto samo malo drugačije
 
Poslednja izmena:
auuuu bre dečko al si naporan
pročitaj i sve će ti se samo kasti
isti q drugo pakovanje, idi na sajt proizvođača istih i pročitaj spec pa onda kad si već tamo oman možeš da pogledaš potrošnju da slučajno ne troši neka neki watt više xexexe:wall:
neko će da pljuje jednu a neko drugu a u sušti sve je to isto samo malo drugačije
Pa da se razumem u IT tehnologije kao ti ne bih ni postavljao pitanje.
Bas lep opis "isti q drugo pakovanje" Procitao sam ja sve,zato i pitam.
 
ako si sve pročitao postavio si veoma glupo pitanje tipa koja je razlika između Intel-a i AMD-a,
xexexe:wall:
e da batali 9600 uzmi 4850 po svim statstikama i dosadašnjim testovima ne bi se pokajao a razlika u ceni je mizerna
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno