Šta je novo?

Konfiguracija (da li bacam pare)?

Lukisa

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2007
Poruke
613
Poena
320
Procesor- Intel Core2 Quad Q6600-2.4GHz 8MB (154) eur

Memorija- 1GB DDR2 SDRAM 800MHz Kingston PC2 6400 CL5 x 4 (76) eur

Graficka karta- Asus GeForce EN9600GT/HTDI 1GB DDR3 TV-Out (PCI-E) (144) eur

Hard disk- 320GB WD3200AAKS Caviar SE16 7200rpm 16MB (48) eur

Maticna ploca- MB ASUS - SOCKET 775 - P5Q Pro (P45) (101) eur

Monitor- LG TFT 22" Flatron L222WS-BN Wide Black (5ms) (188) eur
Acer TFT 22" X223W
Asus TFT 22" VW222S
Philips TFT 22" 220VW8FB
ViewSonic TFT 22" VA2216W
Samsung 22" SyncMaster TFT 2243NW

Opticki uredjaj DVD-RW LG GSA-H58NRBBB 20x Black (21) eur

Napajanje ?

Kuciste ?

Ukupno (732) eur

Za napajanje i kuciste se jos nisam odlucio.

Racunar ce biti najvise koriscen za gaming,gledanje satelitskih kanala preko SkyStar 2 kartice.
Budzet 850 eur
Naravno hteo bih ustedeti sto je vise moguce odnosno (da dobijem odlican odnos kvaliteta i cene).
Cene monitora koje sam nabrojao su slicne ali sam malu prednost dao LG-u,zeleo bih da cujem vasa iskusta sa ovim monitorima (moguce da se predomislim).
Interesuje me gde sam u ovoj konfiguraciji dao pare nepotrebno (ustvari jos nisam dao)!
Hteo bih da cujem vasa iskustva!
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ovako, i moj komentar. CPU ti ne treba quad core, bolje dual na 3 GHz. Graficka je ok, memorija ti treba najmanje 2GB, za plocu ne znam nista, i treba ti 1GB rama ako hoces da igras na 22inca ekranu sa punim AA... toliko.....
 
Sto se tice grafike...
Iskreno, ne volim pasivke, jednostavno stvaraju toplotni dzep, pogotovo kod losijih kucista, ali ako se vec odlucis na pasivnu varijantu, moj savet ti je da na nju nakacis jedan obican ventilator od 8cm, time ces dobiti tiho resenja, moci ces lepse da kloknes grafiku, a i imaces opstrukciju vazduha u tom delu kucista.
2GB rama je OK, ali mislim da je sa danasnjim cenama DDR2 memorije 3GB "normalno imati". Tacnije, greota je ne ubaciti 3GB ;-)
U svakom slucaju ne moze da skodi B-)
 
Ja bih npr. bas ostavio taj Core 2 Quad, iz kog razloga?!;)

Razlog je upravo taj, kada su isto tako prije 2-3 godine, masovno, svi govorili kako je sasvim dovoljan single core za igre i da je cak bolji od dual core-a; jer Boze moj dual core je nepotreban on ne donosi nikakvo poboljsanje performansi osim ako ne koristite Photoshop, 3D max, Cad itd. - da povucem pralelu, ISTA SITUACIJA kao i sada!

I sada svi pricaju kako C2Q ne donosi povecanje performansi u igrama u odnosu na C2D osim ako se ne koriste gorespomenute aplikacije, koje znaju kako iskoristiti vise jezgara. ALi isto tako, kako je dual core postao "must have"-tako ce i quad core postati samo je pitanje vremena kada ce izaci igra optimizovana za 4 jezgra! Znaci C2Q i uzivaj.

Elem, kazes da hoces da se igras, pa sto 9600GT, slabija ti je od 8800GT, stekaj kes i uzmi nesto jace tipa 8800GTS, GTX; mislim i taj 9600GT ce odraditi, ali, nadolaze novi naslovi kojima ce trebati jaca graficka!
 
Ja bih npr. bas ostavio taj Core 2 Quad, iz kog razloga?!;)

Razlog je upravo taj, kada su isto tako prije 2-3 godine, masovno, svi govorili kako je sasvim dovoljan single core za igre i da je cak bolji od dual core-a; jer Boze moj dual core je nepotreban on ne donosi nikakvo poboljsanje performansi osim ako ne koristite Photoshop, 3D max, Cad itd. - da povucem pralelu, ISTA SITUACIJA kao i sada!

I sada SVI pricaju kako C2Q ne donosi povecanje performansi u igrama u odnosu na C2D osim ako se ne koriste gorespomenute aplikacije, koje znaju kako iskoristiti vise jezgara. ALi isto tako, kako je dual core postao "must have"-tako ce i quad core postati samo je pitanje vremena kada ce izaci igra optimizovana za 4 jezgra! Znaci C2Q i uzivaj.

Apsolutno se slazem sa tobom! Neka uzme! Posto si ti pametniji od SVIH, ja se apsolutno slazem da treba!


Elem, kazes da hoces da se igras, pa sto 9600GT, slabija ti je od 8800GT, stekaj kes i uzmi nesto jace tipa 8800GTS, GTX; mislim i taj 9600GT ce odraditi, ali, nadolaze novi naslovi kojima ce trebati jaca graficka!

Gresis, ovaj, gresis silno sine!
 
Poslednja izmena:
Bolje uzmi Core 2 Duo na 3GhZ za te pare.
Kao sto si rekao, gaming je u pitanju, tako da ti 4 jezgra, skoro, nista ne znace!!!
2 jezgra su sasvim dovoljna!
U pravu si da su Core 2 Duo bolji za igranje,posle dosta citanja po raznim forumima sam uvideo.Cak E8400 moze da se klokuje na 4GhZ sto je fantasticno.
ALi isto tako, kako je dual core postao "must have"-tako ce i quad core postati samo je pitanje vremena kada ce izaci igra optimizovana za 4 jezgra!
Takodje se slazem i sa ovim misljenjem!
 
e pa ne mozhe.

kako i sa janom i sa marom.

chetvoroglava azhdaja tek treba da se vospregne i mrcvari dok je dvoglava obishla dva kruga pa se vratila nazad i ocje josh !

bolje ti brale uzmi tu dvoglavu, ima vremena kada cjesh precji na kvaK ;)

I shto se tiche grafike za sada, pod ovim uslovima, testovima, nemocji pojedinaca iz NV voda da nas ubede kako je to samo shopert za zimu - pa podrazumeva se 4850..sve ispod toga bi bilo neukusno predlagati osim ako nisi za za 60 cjora jeftiniju varijantu i pazarish jedan 9600gso. i to bi bilo relativno okej..

poz
 
Uzmi sve sto si stavio u prvom postu,
QC sto da ne?
Graf 9600gtsa 512 ili 4850 512.
Kuciste Antec, chiftec ili CM nisu mnogo skupa a prakticna su i lepa.
Napajanje OCZ 500ili 600W StealthXStream.
 
Pazi... neminovno je da ce izaci igre optimizovane za multi core procesore, ali, realno gledano, to ce se desiti za bar 6 meseci do godinu dana, ako ne i kasnije. Sa danasnjim razvojem tehnologije, do tada ce izatji jos bar 2-3, ako ne i 4, nove serije procesora, a intel nigde ne najavljuje nove sokete, sto znaci da ces uvek moci da upgrade-ujes procesor. U samom pocetku, kada tek izadju igre koje podrzavaju multi core, nece ti biti neophodan, kao sto do nedavno nije bio neophodan ni dual core.
Gledaj to sa ove strane:
Dual core se pojavio pre vise od godinu dana, a i dan danas nemas neki preterani broj igara koje ga koriste[za koje je NEOPHODAN], vec kod dual kora imas prednost sto ti se, recimo, operativni sistem i background aplikacije izvrsavaju na jednom jezgru, a igra ima celo drugo samo za sebe. Ako na to dodas visoku frekvenciju i, naravno, dobru graficku, dobijas vise nego zavidne rezultate.
"Vestacka inteligencija" je tek u pocetnim fazama, tako da vreme multi core-a tek dolazi, gledajuci na svet video igara, jer ce se prednost vise jezgara tek tu pokazati.
Nadam se da sam ti bar malo rasvetlio stvari!?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno