Šta je novo?

Konacno, 6600GT u AGP varijanti i kod nas!

Neko ce ozbiljno da strada :D

Moje misljenje je da 6600GT ce biti super graf, pogotovo u D3. Vidim iz testova da je cak i bolja U HL2 za nekih 2-3% od 9800XT i sl. Vredi cekati, samo da vidimo sta ce Asus\HIS\MSI da urade s njom.
 
LiquidPlasma je napisao(la):
Neko ce ozbiljno da strada :D

Moje misljenje je da 6600GT ce biti super graf, pogotovo u D3. Vidim iz testova da je cak i bolja U HL2 za nekih 2-3% od 9800XT i sl. Vredi cekati, samo da vidimo sta ce Asus\HIS\MSI da urade s njom.

HIS i nV :trust: to jos nisam video....
 
Nedjo je napisao(la):
ih Maxo ti ga pretera. Nije bas taj GDDR3 tako jeftin, a i PCB je komplikovaniji u odnosu na PCI Express verziju.
U svakom slucaju cena ce joj biti 200€ plafon, sto je opet nenadjebivo, ako se pogleda konkurencija...

BTW, kao izuzetan Best By se namece Sapphireov Radeon X700 Pro kome je dilerska cena 145€.
Naravno, ovo je za sve one koji imaju u planu PCI Express platformu!

Upravo o tome pricam, da li je 6600GT za 50e bolji od X700 Pro (a znamo da se svaki klokuje na ili mnogo blizu X700 XT nivoa)?? Da je bolji, jeste (a nije svuda), ali da li je toliko? Na AGP (citaj najmasovnijoj) platformi, nema dileme. 6600GT kix f...in S...
 
Ja se ponovio !!!

Broz je napisao(la):
update: prethodna cena je bila za pci a agp je 240USD ~ 180eura

Evo, ja sam od juce srecni vlasnik jadne XFX 6600gt agp kartice (500/1000MHz fabricki, a kazu da ide na 555/1120 :banana: ). Kosta 229$ ~ 180e. (bez carine, ispod jakne :smoke: ), stigla iz USA, kupljena na netu, ni tamo ih nema bas mnogo u radnjama.

Nazalost, tek cu sutra ili prekosutra da je "utaknem", pa se cujemo posle.
 
milosn je napisao(la):
Evo, ja sam od juce srecni vlasnik jadne XFX 6600gt agp kartice (500/1000MHz fabricki, a kazu da ide na 555/1120 :banana: ). Kosta 229$ ~ 180e. (bez carine, ispod jakne :smoke: ), stigla iz USA, kupljena na netu, ni tamo ih nema bas mnogo u radnjama.

Nazalost, tek cu sutra ili prekosutra da je "utaknem", pa se cujemo posle.

Ajde testiraj je shto prije :type: . Kod nas ovde u Shvedskoj se takodje pojavila dotichna karta i cijena joj je oko 240€. Poshto je potraznja velika prodavachi mogu da drze vishe cijene.

BTW, odakle je ta kompanija XFX ? Da nije iz Amerike? Inache Leadtek-ova koshta 220€ tako da me malo chudi da XFX koshta 20€ vishe.
 
A1200 je napisao(la):
Ajde testiraj je shto prije :type: . Kod nas ovde u Shvedskoj se takodje pojavila dotichna karta i cijena joj je oko 240€. Poshto je potraznja velika prodavachi mogu da drze vishe cijene.

BTW, odakle je ta kompanija XFX ? Da nije iz Amerike? Inache Leadtek-ova koshta 220€ tako da me malo chudi da XFX koshta 20€ vishe.

XFX radi na 500/1000, a leadtek (a takodje i sve ostale, zasad) na 500/900.
 
GoranM je napisao(la):
Kad malo bolje pogledas PCI-E koje su jeftinije, tj. bazirane na 5200 i 5700 imaju cene od 55-95e ( pise u poslednjem broju Digitala), a i one imaju cip za vezu sa AGP na PCI-E ( kod 6600GT je sa PCI-E na AGP). Ovde je dakle u pitanju klasicno "prodavanje magle". Nemoguce je da cip koji radi obrnuti posao kosta cc 50e. To je cena za neke graficke! Sutra kada se pojavi 6200 koji je isto projektovan kao PCI-E, morace imati isti "most" ( pare su pare, pa ako neko ima AGP zasto mu ne prodati novu grafiku :) ), a zamislite cenovo ce biti 5-10 e skuplji od PCI-E verzije. Strasan minus za NV PREVARANTE!
Ti si gorane nesto pobrkao?!?!
Prvo cene za PCX 5300 i PCX 5750 su 65 i 104€ respektivno
Drugo, otkud si izvukao zakljucak da HSI most moze da kosta 50€??!?!
Trece, gde bre mozes da poredis PCX 5300 i 6600GT??!?
Sasvim je normalno da "premoscene" kartice budu skuplje od "native" PCI Ex modela. Kompleksniji PCB i dodatni chip moraju da uticu na cenu, a u slucaju 6600GT AGP-a ta cenovna razlika je zaista minimalna.
 
Beat je napisao(la):
XFX radi na 500/1000, a leadtek (a takodje i sve ostale, zasad) na 500/900.

Nije tacno.
Sad sam proverio: Albatron, Gigabyte, Leadtek, EVGA, Asus, Msi, XFX, AOpen rad ena 500/1000. Odakle ti ta informacija?
 
Ser_Zile je napisao(la):
HIS i nV :trust: to jos nisam video....

Zbunio sam se :S: Mislio sam na X700 Pro (ako je HIS uopste napravi).

Heh, jedem corbu vadim meso :D
 
Broz je napisao(la):
Nije tacno.
Sad sam proverio: Albatron, Gigabyte, Leadtek, EVGA, Asus, Msi, XFX, AOpen rad ena 500/1000. Odakle ti ta informacija?

Referntne NV kartice rade na 500/900, XFX je od starta ponudio 500/1000 (dve nedelje pre NV objave da ce se kartica uopste proizvoditi :eyebrows: ), mozda su se ostali predomislili na vreme :-devil-: .
 
A1200 je napisao(la):
BTW, odakle je ta kompanija XFX ? Da nije iz Amerike? Inache Leadtek-ova koshta 220€ tako da me malo chudi da XFX koshta 20€ vishe.


XFX je strateski partner NVidie iz USA i radi, naravno samo njihove kartice. Kod nas nisu bas poznati, ali kazu da su OK
 
Jel moze neko da mi objasni zasto X700 Pro ima 256MB memorije a X700 XT 128MB ?
 
mcekovic je napisao(la):
Jel moze neko da mi objasni zasto X700 Pro ima 256MB memorije a X700 XT 128MB ?
Zbog cenen, naravno...
Inace, ATi svojim partnerima isporucuje RV410 i ostavlja im da sami testiraju cipove, pa koji radi na Xt frekvencijama, neka ga stavljaju na XT modele, po slobodnoj volji. Naravno, SVI RV410 hoce da rade na 475 MHz, ali je problem upravo u memoriji. Zbog naponskih specifikacija malo je kartica koje hoce da rade stabilno na 1050 MHz sa 2ns cipovima (iako su isti deklarisani na 1000 MHz). Znaci, ZVANICNo na XT kartice ide 1.6ns memorija, koja je skuplja, pa samim tim da bi cena ostala u predvidjenoj granici do 200 USD, stavlja se 128 MB.
E sad jedna jako lepa informacija je da gore pomenuti Sapphire X700Pro od dilerskih 145€, bez problema radi i preko famznih 1050 MHz, a kartica upravo ima 128 MB GDDR3 memorije (posto ima hladnjake na cipovima, ne moze se videti njihova specifikacija, ali zbog date cene, sumnjam da je rec o 1.6ns cipovima).
Sve u svemu Radeon X70XT se eto moze naci za 145€ (ponavljam - dilerska cena)!
 
I reci da ta kadta (za PCX platformu) nije bolja kupovina nego neki GF6600GT za 200... Ili GF6600 vanila za 140...
 
byMaX je napisao(la):
I reci da ta kadta (za PCX platformu) nije bolja kupovina nego neki GF6600GT za 200... Ili GF6600 vanila za 140...

a gde 98% nas da nabije tu PCX kartu?
i nije valda PCX 6600GT 200€? :trust:
 
Ser_Zile je napisao(la):
a gde 98% nas da nabije tu PCX kartu?
i nije valda PCX 6600GT 200€? :trust:
Nije!
Dilerska za Gainward 6600GT je 215€, ili u prevodu, 50% vishe
A istina je da 99% ljudi ovde nije u prilici da je kupi za te pare, ali ono sto je bitno, jeste da ce ista razlika u ceni postojati i u maloprodaji!
 
Nista, onda nam ostaje da cekamo jos malo... Jel` neko uzeo 6600GT na AGP-u. Video sam da neko ima u potpisu. Ajde javite malo bench ili D3.

Poz
 
Ovako masina u potpisu:

3D mark 01 - 17800
3D mark 03 - 8450
3D mark 05 - 3350
CS Source - 141 FPS (1024x768 high)
Doom3 (1024x768 medium) - 76 (syeban konfig posle ATI-ja, mrzi me da reinstaliram posto ga ionako ne igram - ako neko moze da postuje ispravan config bio bih zahvalan).

To je to. Krajnje limite graficke nisam isprobao ali mislim da ne memorija ne bi isla preko 1,1 GHz, a GPU ne preko 575.
 
Lepo! ;)

Ne moras da reinstaliras, samo ga obrisi i napravice novi.
 
Heh, ja sa Ati Radeon 9800 Pro Bez OC-a imam 17770 u 3D Mark 01, a u 3D Mark 03 imam 5900. 3D Mark 05 nisam probao. Ipak se tu vidi da su ovi iz nVidije nabucili karticu za DX9, da su batalili DX8. Lepo izgleda, posebno D3. Jel, uNesc0 da li imas HL2? Ako imas ajd uradi jedan test pa da vidimo koliko FPS-a moze da izvuce. BTW, ko pravi tvoju karticu?
 
Poslednja izmena:
Pa dao ti je chovek rezultate za CS Source... to mu dodje isto ko i HL2... A i obrati malo bolje paznju na njegov potpis poshto pishe lepo da je Sparkle u pitanju ;)
 
Nedjo je napisao(la):
Ti si gorane nesto pobrkao?!?!
Prvo cene za PCX 5300 i PCX 5750 su 65 i 104€ respektivno
Drugo, otkud si izvukao zakljucak da HSI most moze da kosta 50€??!?!
Trece, gde bre mozes da poredis PCX 5300 i 6600GT??!?
Sasvim je normalno da "premoscene" kartice budu skuplje od "native" PCI Ex modela. Kompleksniji PCB i dodatni chip moraju da uticu na cenu, a u slucaju 6600GT AGP-a ta cenovna razlika je zaista minimalna.
175e i 215e, pa i nije bas mala razlika, "samo" 40e. Po toj logici bi PCX5300 bio cisti promasaj za proizvodnju.
 
Typhoon.X je napisao(la):
Pa dao ti je chovek rezultate za CS Source... to mu dodje isto ko i HL2... A i obrati malo bolje paznju na njegov potpis poshto pishe lepo da je Sparkle u pitanju ;)

Uuups :S: Ma mani me u poslednje vreme sam ocoravio :)
 
LiquidPlasma je napisao(la):
Ipak se tu vidi da su ovi iz nVidije nabucili karticu za DX9, da su batalili DX8.

Da li si svestan koliko si lupio sad?:)
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije :d
 
@liquidpl.: 3dmark01 rezultat je ogranicen brzinom procesora, FSB-om itd...Nasviram i ja sa fx5900xt 1700 markova, sto ne znaci da i je kartica "malo" sporija od 6600gt :)
 
Blago tebi, kad nasviras 1700 markova! :d
 
Nazad
Vrh Dno