Šta je novo?

Koliko jako napajanje za 9600gt

slawisha

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2005
Poruke
132
Poena
319
Imam napajanje 400w codegen briza.Da li je ovo napajanje dovoljno ako bih zamenio 8600gt sa 9600gt ili moram da ubacim jace napajanje i koliko bi to napajanje to trebalo biti?
 
Napisi celu konfiguraciju pre svega, kako bi moglo da se vidi tacno.
 
ocz 550w, nije skupo a bolje je od tog napajanja iz brize. uostalom sve je bolje od tog napajanja koje si dobio sa kućištem.
 
Meni tera ovaj chieftec od 400 w bez problema:)
 
Prvo par reci o napajanju Codegen Briza na istom je radio 7950gx2 par meseci pa onda 8800gts320mb
isto para meseci bez ikakvih problema zamenjeno zbog prodaje kompa e sad to napajanje nikave probleme nije pravilo stim naravno nikad nisu overclokovane karte na njemu.Tvrdim da 9600gt ce raditi bez ikakvih problema neko vreme e sad naravno da bi trebao da ga zamenis al ne pod hitno.Predlog nadji neki Lc 550w polovan.
 
Pogledaj u "Moju mashinu" i sve ce ti biti jasno... :)
 
Moja masina:

CPU: AMD X2 5200+ Brisbane
Motherboard:MSI K9n SLI nForce 570
RAM: 4*1GB Kingston Hyper X 800 MHZ
Hard Drive:WD SATA II 16MB 250 GB
PCI: SkyStar II,Audigy 2 Value
DVD RW:Nec 4570
2 USB:Mt822 ADSL modem + HP2360 Deskjet
2 led ventilatora



Probao da izracunam napajanje sa 9600GT na

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

i dobio max opterecenje 258W

???
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u "Moju mashinu" i sve ce ti biti jasno... :)

Drugaru sastavljam mashinu i stavio sam mu X2 5000+ 2 GB rama / HDD / Optika i 9600GT i rachunam da ce sve to raditi na CM 420 W koji dolazi uz Elite 332 kucishte. Right ? Nishta nece biti klokovano.
 
Drugaru sastavljam mashinu i stavio sam mu X2 5000+ 2 GB rama / HDD / Optika i 9600GT i rachunam da ce sve to raditi na CM 420 W koji dolazi uz Elite 332 kucishte. Right ? Nishta nece biti klokovano.

Ja sam ortaku sklopio X2 4400+ klokovan na 3GHz, 4GB Rama, 9600GT klokovan na 730/2000, HDD, optika sa istim kucistem i napajanjem, sve radi ko sat vec 2 meseca.
 
Evo pogledaj kod mene sta gura chief 360w, procesor i memorija blago kloknuti za svaki dan kao i fabricki oc 9600gt sve full stabilno.
 
Prvo par reci o napajanju Codegen Briza na istom je radio 7950gx2 par meseci pa onda 8800gts320mb
isto para meseci bez ikakvih problema zamenjeno zbog prodaje kompa e sad to napajanje nikave probleme nije pravilo stim naravno nikad nisu overclokovane karte na njemu.Tvrdim da 9600gt ce raditi bez ikakvih problema neko vreme e sad naravno da bi trebao da ga zamenis al ne pod hitno.Predlog nadji neki Lc 550w polovan.

I na mojoj konfiguraciji sa tom grafickom radi bez ikakvih problema,tako da mogu reci da je to kuciste(sa napajanjem naravno) verovatno jedno od najboljih kupovina s obzirom na cenu .
 
Samo da kazhem da to napajanje shto dolazi uz ELITE nije videlo COOLERMASTER :)
Mada dobar im je saldo 9/10 rade u startu.
 
Moj ortak vec vise od pola godine vozi konfu:
Procesor: Q6600 + Graficka: 8800GT + RAM: 2x1Gb + Ploca: Abit ( nisam siguran koji model valjda sa 965 chipsetom) + 2 HDD u raid0 na 400W Codegen napajanju.
Nikad nije imao nikakvih problema sa stabilnoscu sistema, a i komp mu radi non-stop, malte ne 23h dnevno.
Doduse nije nista OC-ovao.
 
Moj ortak vec vise od pola godine vozi konfu:
Procesor: Q6600 + Graficka: 8800GT + RAM: 2x1Gb + Ploca: Abit ( nisam siguran koji model valjda sa 965 chipsetom) + 2 HDD u raid0 na 400W Codegen napajanju.
Nikad nije imao nikakvih problema sa stabilnoscu sistema, a i komp mu radi non-stop, malte ne 23h dnevno.
Doduse nije nista OC-ovao.

Chist primer gluposti... Konfa od 800 € na napajanju od 10 € :wall: Verovatno ima i 17" CRT monitor. :S: Nemoj sad da se uvredish zbog ovog shto sam napisao ali to je surova istina.
 
Predlog nadji neki Lc 550w polovan.


Pozdrav ljudi... jedno smesno pitanjce... gde vi nalazite te polovne LC-e? Ili ko ima dobru ponudu tih napajanja? Treba mi neko solidno, tiho al opet da ne dam bubreg za njega
... da ne reklamiramo, mozhe na PP da mi javite, ko zheli i zna

p.s. sorry za malo offtopic-a :smackbum:
 
Imash oglase na forumu, treba samo da ubodes momenat i mozes za pristojnu cifru naci napajanja sa garancijom(uglavnom koliko sam ja primetio) e sad dal ce biti LC ili CM ili Chieftec to je vec druga stvar.
 
Bice ti dovoljno 300-400W napajanje i jos ces imati viska,eventualno za 9600GT SLI.
Konfiguracija ti nece trositi vise od 200W u full load-u.Toliko o pricama kako danas treba 600+W napajanja.
 
ja se nadam da je ovo bio sarkazam?

a onaj ko samo proba da potera quad core + 8800GT na codagen 400W ja nemam reci kolika budaletina treba da bude, a jos o tome da se hvali ;)
 
Poslednja izmena:
Jel sad moze CM430w da tera 8800gt ili ne? Hteo i ja da se ponovim, al da ne pravim dupli trosak.:banana:
 
Poslednja izmena:
Treabalo bi da moze, ja sam na ASUS 360W terao X1800XT koji dobrano troshi.:)
 
Poslednja izmena:
Imam napajanje 400w codegen briza.Da li je ovo napajanje dovoljno ako bih zamenio 8600gt sa 9600gt ili moram da ubacim jace napajanje i koliko bi to napajanje to trebalo biti?

Vazna amperaza na 12v. Nvidia preporucuje min 26amps na 12v, za ceo sistem, ali oni preteruju kao i obicno. Ako ti napajanje ima oko 20+amps na 12v trebalo bi da bude ok.
 
Ne znam koliko ima ampera krastavac. Evo slike pa nek neko vidi jel ok za 8800gt.
 

Prilozi

  • IMG_0525.jpg
    IMG_0525.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 112
  • IMG_0526.jpg
    IMG_0526.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 81
Verzija sa 80mm ventom, ima 19A na +12V.
 
19A na 12V je na granici. Probaj igrice pa ako ti poruka izadje da nemas dovoljno snage sto se
desava ili ti posle par meseci od pregrejavanja umre ,onda ti treba novije/ modernije napajanje. Naravno za novac Gigabyte Superb 460 sa 29A na 12V bi ti preporucio.
 
Nazad
Vrh Dno