Šta je novo?

Periferni uređaji Koju web kameru preporučujete?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.
Logitech C920, ili neka slična, siguran izbor. Odlična slika, kvalitetan mikrofon, stabilna i bez bagova i problema.
 
Ako ti je bitno samo da te neko pristojno vidi i ako te nece gledati u fullscreenu mozes i logitech C270 kao budzet varijantu. Po meni je ova kamerica i dalje skroz pristojna.
Ovaj video poredi ove dve kamere -
 
Pozdrav, tek sad vidim da ima i ovde pitanja koja muče i mene, verujem i druge. Pa ću zato napisati i ovde, možda će pomoći osbi koja je započela tred da proširi izbor, a možda se javi neko da da svoje mišljenje ili neko ko je imao iskustva sa nekom od ove dve kamere.
Treba mi hitno kamera za časove preko mreže pa gledam ovih dana i nikako ne mogu da prelomim. Ima tu još nekoliko koje su bile u opticaju, ali one su ili malo ispod (kvalitetom, ne nužno i cenom) ili malo iznad (cenom, ne nužno i kvalitetom). Dakle, ove dve su u krajnjoj opciji (valjda je dozvoljeno postavljanje linkova proizvođača):
https://canyon.eu/product/cns-cwc5/
Besmisleno je da ulažem više od 4.000 din. za nešto što ne znam kako će i dokle ići, a manje od 3.000 din. jer će biti ispod nivoa prihvatljivosti u kvalitetu.
Obe su sa rezolucijom 2MP, FHD rezolucije sa 30 fps, što ne mora da znači da će slika biti ne znam ni ja kakvog kvaliteta, jer koliko sam razumeo ima tu još dosta faktora koji utiču na celokupan kvalitet slike/prenosa. Lepog su dizajna obe. Genius mi deluje za nijansu profesionalnije, ali nema zaštitu preko sočiva i lakši je za nekih 20 grama. Obe se okreću na postolju u oba pravca.
CANYON ima neke dodatne funkcije - automatski fokus, automatsku korekciju slabog osvetljenja i poništavanje buke (ovo posledenje ko i da nema, prema testovima koje sam gledao). Koliko bi to uticalo na celokupan kvalitet, ne znam jer nemam iskustva, ali ne verujem da ću se mnogo kretati odnosno udaljavati/približavati da bi fokus morao da se aktivira svaki čas, svetlost mogu sam da kontrolišem a mikrofon ne verujem da ću uopšte koristiti, ili ako ga i budem koristio kontrolisaću buku preko nekog nezavisnog filtera/programa.
Razmišljam ovako - svi ti jeftiniji modeli bilo čega, ako i imaju utrpane kojekakve dodatne opcije i osobine, slabog su kvaliteta, a razvodnjavaju kvalitet glavnih komponenti (kućište, elektronika, sočivo) i ukupan kvaliet, u smislu odnosa cene i kvaliteta samog proizvoda. CANYON imam za grubo 3.500 din, Genius za nekih 4.000. I još ovo da napomenem, Genius nema ništa posebno, ni u pogledu zvuka, ni u pogledu slike. Ipak, ima odvojiv USB kabl, što neki navode kao prednost, jer ako se u budućnosti ošteti, lako ga je zameniti novim. Ukoliko to i jeste prednost, u mojim očima ipak nije tolika da odluka prevagne na njegovu stranu.
 
Za časove je bitna i kamera i zvuk. Ništa gore nego kad neko hoće da drži časove uz slušalice sa mikrofonom od 500 dinara i neku VGA kameru.
 
Treba prvo isprobati sa telefonom koji mu je dostupan, ne ponašaju se svi telefoni dobro sa uključenom kamerom sat vremena.
 
Ja koristim ovu vec vise od godinu dana za posao i nemam nikakve zamerke

E sad, da li vredi 6k ne znam, ja sam ulovio neki popust pa me je izasla manje od 5k
 
Logitech kamera, kamera mobilnog, kamera foto-aparata (popularno i najkvalitetnije rešenje)...

U svakom slučaju, preporučio bih neki jeftini externi mic jer je osetno bolje rešenje nego ono na kameri. Ima vrlo jeftinih koji se kače na odeću (tzv. lavalier) ili stonih USB...
 
Meni baš C270 crkla, i to par nedelja po isteku garancije. Zamenio sa C920. Ne znam kako je u Srbiji, ali C920 je već dugo na tržištu, i cene na akcijama idu i do ~60 eur, pa je verovatno vredna razmatranja ako neko gleda kamere od 50 ili više eur.
 
Naravno, sve može da rikne, a Logitech nažalost i nije darežljiv kad je dužina garancije u pitanju, daju samo standardnih 2 godine. C920 preporučujem zato što sam baš zadovoljan kvalitetom, koristim ih svakodnevno i privatno i na poslu.
 
Odlična je C920 nego ne uklapa se, realno nije opravdano da daje solidno više za nju ako ovako stoje stvari.
Besmisleno je da ulažem više od 4.000 din. za nešto što ne znam kako će i dokle ići, a manje od 3.000 din. jer će biti ispod nivoa prihvatljivosti u kvalitetu.
 
Jasno, nego i ja sam odgovorio na prvu loptu, a nije baš jasno iz pitanja da li hoće da drži časove, ili da ide na iste. Ako samo ide na časove istrpeće predavač njegovu slabiju opremu.
 
Hvala na odgovorima. Nažalost, niko nije dao svoje uporedno mišljenje u vezi sa dve kamere oko kojih se nećkam. Jasno je meni šta je Logitech c 900 serija, ali to su cifre od 100 evra i više. Ne mogu da izdvajam toliko novca sada. Ja sam u ulozi predavača. Nego, pogledajte vi ovo. Poolmaker gore spomenuo c 310. Rekoh, hajde da pogledam. Na e-ponudi i sajtu proizvođača. Na Logitech sajtu cena je 30 US dolara = 3.130 din. U našoj "državi" najjeftinija ponuda je 7.000 din. EJ! Pa to je duplo i kusur više. To nije normalno. C 920 nude u tri varijante - po 60, 70 i 70 dolara (6.000 odnosno 7.000 dinara, to je odlična cifra). Kod nas najjeftiniji c 920 iznosi 12.000 din. Da imamo ovde na raspolaganju c920 po ceni od 6.000-7.000 svi, ili makar većina koja se javila na ovom tredu momentalno bi naručila ili trčeći otišla po svoj komad. Ali avaj. Razumem ja, ugradnja maloprodaje, procenti i ostalo, ali duplo skuplje. Neka hvala. Ništa, moraću još malo da promislim.
 
Hvala na odgovorima. Nažalost, niko nije dao svoje uporedno mišljenje u vezi sa dve kamere oko kojih se nećkam. Jasno je meni šta je Logitech c 900 serija, ali to su cifre od 100 evra i više. Ne mogu da izdvajam toliko novca sada. Ja sam u ulozi predavača. Nego, pogledajte vi ovo. Poolmaker gore spomenuo c 310. Rekoh, hajde da pogledam. Na e-ponudi i sajtu proizvođača. Na Logitech sajtu cena je 30 US dolara = 3.130 din. U našoj "državi" najjeftinija ponuda je 7.000 din. EJ! Pa to je duplo i kusur više. To nije normalno. C 920 nude u tri varijante - po 60, 70 i 70 dolara (6.000 odnosno 7.000 dinara, to je odlična cifra). Kod nas najjeftiniji c 920 iznosi 12.000 din. Da imamo ovde na raspolaganju c920 po ceni od 6.000-7.000 svi, ili makar većina koja se javila na ovom tredu momentalno bi naručila ili trčeći otišla po svoj komad. Ali avaj. Razumem ja, ugradnja maloprodaje, procenti i ostalo, ali duplo skuplje. Neka hvala. Ništa, moraću još malo da promislim.

proveri cene na ipon hu
 
Nazad
Vrh Dno