Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Jok, Miks M imaš 1GB, i to samo polovinu ugovorne obaveze, drugu polovinu imaš 500mb.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Cena Nova 2 paketa ako uzimas telefon je 1090 din.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ima li neki operater neki "start" paket za neogranicen internet?
Pritom na neogranicen internet mislim 64/64Kbps posto mi je to i vise nego dovoljno ali ne da bude neka privremena opcija tipa procija itd..
--
Potreban mi je za jedan IoT uredjaj koji ne moze da se nakaci na WiFi vec je jedina opcija GPRS, a posto ce se slati minimalna kolicina podataka 1-2 puta u minutu nije mi neophodna veca brzina(niti modul moze da podrzi vise).
Sada sam racunao, svaki put bih poslao MAX. 1KB sto znaci da bih imao oko 50MB podataka za 31 dan ali ajde da kazemo 100MB..

Mozda ce mi trebati cak i vise SIM kartica ako se ortacima/prijateljima/njihovim poznanicima svidi ideja pa me takodje zanima da li pored postojecih paketa postoji mogucnos "kreiranja" paketa?
Znam da ovo Telekom radi drzavne ustanove kada ovi izbace tender ali ne znam da li bi odradili tako nesto za privatne korisnike..
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje o čemu se tačno radi?
Poznat mi je IoT koncept, mada nikad nisam u praksi video uređaje i njihove sposobnosti.
Pa ako može malo više informacija, zanimljiva je to tema. ;)

Elem, koliko para bi dao?
Uzmeš neki najjeftiniji postpaid paket, bem li ga, mora biti nešto :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Telenor ima za prepaid kartice "Telenor Klik S" tarifni dodatak koji košta 195 din. i važi 30 dana. Sadrži 250MB (normalne brzine u 3G mreži).
LINK
 
Poslednja izmena:
Telenor ima za prepaid kartice "Telenor Klik S" tarifni dodatak koji košta 195 din. i važi 30 dana. Sadrži 250MB (normalne brzine u 3G mreži).
LINK

Bas ono sto mi treba. Hvala!
+ Ima opcija da se paket aktivira online tako da nemam potrebu da jednom mesecno vadim SIM iz uredjaja vec sve moze da ostane na svom mestu.

Mene interesuje o čemu se tačno radi?
Poznat mi je IoT koncept, mada nikad nisam u praksi video uređaje i njihove sposobnosti.
Pa ako može malo više informacija, zanimljiva je to tema. ;)

Elem, koliko para bi dao?
Uzmeš neki najjeftiniji postpaid paket, bem li ga, mora biti nešto :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
U sustini vise uredjaja na bazi Arduina koji su povezani sa serverom pomocu GPRS modul tj. salju POST zahteve sa parametrima PHP skripti na serveru koja te podatke obradjuje.

Mali offtopic da odgovorim na pitanje:

U mom slucaju to je:
1. GPS + GPRS pracenje kola/motora/bicikla itd.
-- Postoje komercijalna resenja koja su znatno skuplja, a kineske verzije imaju mali broj opcija koja se jednostavnim programiranjem Arduina mogu dobiti.
-- Cena delova je negde oko ~ 20-30$

2. Sistem za detekciju pokreta(blizine vratima) + provera da li su vrata zatvorena/otvorena.
-- Takodje postoje komercijalna resenj koja cak i nisu mnogo skupa ali ono.. DIY je zanimljivije
-- Isto ovo se moze postici i ako postoji CCTV u prostoriji. Odredjeni softver moze da detektuje pokrete na video snimku i da salje obavestenja.
-- Ovaj sistem bi slao obavestenje kada neko pridje vratima, pokusa da ih otvori ili ih cak uspesno otvori nakon sto je sistem Aktiviran.
--- Primer: Napustio si kancelariju i niko do ujutru ne treba da dolazi itd..
-- Cena je relativno mala ~10$

3. Razni senzori za pracenje temperature/Vlaznosti/Pokreta na raznim lokacijama(Vikendicama, podrumima, krovovima itd..)
-- Ovo je mozda trebalo da ide na #1 mesto posto je glavni razlog mog pitanje.
-- U kraju gde se nalazi vikendica pripadnici romskih manjina pozajmljuju stvari iz praznih kuca u sve vecem broju, a ukoliko bi se alarm aktivirao cim udju imao bih vremena da alarmiram komsiju/policiju da ih uhvate na delu.
 
Poslednja izmena:
Ajte posavjetujte me na koji prepaid ili postpaid da predjem, ako je post da je ugovor 12mj. Pozivi i poruke minimalni mi trebaju, mislim da ne pricam 30 minuta ni 10 poruka, pozeljno sto vise interneta ili jeftinije kao dodatak. Takodje postpaid mi je zajeban jer ne znam do kad cu i dje cu bit pa... Do ljeta i malo poslije sigurno a vjerovatno i iducu god ali svakako da ne se ne obavezujem. Sad sam u mts neki mix net s paket ili neko ****** a neta imam 200mb( LOL) pa mora da dokupim poslije 15 minuta 1. u mjesecu.

Evo gledam, ako znam, recimo ako uzimam drugi paket VIP ima najbolje 300 minuta poruka i 1200mb za 1090din, ovi drugi su mnogo gori.
Ali postoji opcija prepaida vidim, kod mtsa, kao za 200din imam 1gb nedeljno, 4 nedelje 800 din i dopunim jednom 200 da se nadje 1000 a dobijem vise neta i npr kad nijesam tu ne placam pretplatu i tako to, ne zvuci mi lose, ne znam ima li koja mana nasuprot postpaida, a vazda mogu dopunit online. E sad postoji sansa da mi mts nece dati da predjem na prepaid sa postpaida iako mi je istekao ugovor pa moram kod drugog nekog haha. Slicnu ponudu i VIp ima doduse a i za 300 din 4gb za nedjelju dana.
Telenor vidim ima isto nesto tako ali kod njih net traje mjesec ali je skuplji...
Bas ne znam, sve mi djeluje ****** lol
 
Poslednja izmena:
Nemojte porediti mts sa privatnim firmama, njemu se može i džabe da da a ovi ostali moraju da plaćaju porez. U mom Valjevu mts mreža je katastrofa a internet je još gori od katastrofe. Prosto mi se neda da pređem u mts.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Zar nije to da dobijem modem pa da mi net radi putem hotspota ili kako vec, ili standardna kartica pa u telefon i to je to?
 
Uzmeš samo karticu, ubaciš u telefon i koristiš.
Ako baš hoćeš modem, onda mislim da mora ugovorna obaveza.
 
Cena bez UO je 550?
 
Ne vidim da pise pa zato pitam. Samo pise uz modem.
 
Bio danas da pitam da prebacim broj i ne moze u te internet pakete da se prebaci mora novi, pa uzeh prepaid i imaju neki dodaci tipa 1000 din 10 gb koje traju 30 dana od aktivacije sto je bolje od mts i vipa dje je 1gb 200 din a traje 7 dana.
 
Ja sam vratio svoj 063 broj iz MTS-a u Telenor i to odmah na postpejd Internet paket. Ali ja sam time vracao broj u maticnu mrezu, pa moze u tom slucaju odmah na Internet paket.
 
Drugari bio bih zahvalan ako neko moze da me posavetuje, imam paket u telenoru vec 6 godina, i sada po prvi put ne uzimam telefon uz obnovu ugovora vec popust na preplatu.. E sad, nisam znao da je popust samo 20%... Razmisljao sam o prelasku u MTS zbog 50% popusta, ali nisam siguran da li to da uradim, posto telenor kao vazi za bolju mrezu... Ako neko moze da da savet iz prve ruke bio bih mu zahvalan! :))
 
Kod Mts ima veći popust i biva jeftinija pretplata. To može biti jedini razlog za prelazak kod njih.
 
Drugari bio bih zahvalan ako neko moze da me posavetuje, imam paket u telenoru vec 6 godina, i sada po prvi put ne uzimam telefon uz obnovu ugovora vec popust na preplatu.. E sad, nisam znao da je popust samo 20%... Razmisljao sam o prelasku u MTS zbog 50% popusta, ali nisam siguran da li to da uradim, posto telenor kao vazi za bolju mrezu... Ako neko moze da da savet iz prve ruke bio bih mu zahvalan! :))
Ja sam prešao iz Vipa u Mts i nisam se pokajao, bolja ponuda paketa i interneta, a bolja je i pokrivenost 4g/3g mreže (provereno, imao sam uporedo Vip i Mts)....
Jedino nemoj da uzimaš aparat kod njih, zato što i dalje naplaćuju korišćenje 3g usluge uz telefon...uzmeš lepo popust 50%, a telefon uzmeš za keš i to je to [emoji2]

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ma gde bolja ponuda interneta, VIP do skoro delio net i šakom i kapom, i sad imaju promocije za net..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma gde bolja ponuda interneta, VIP do skoro delio net i šakom i kapom, i sad imaju promocije za net..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Uporedi cene paketa, čak i sa promocijama je Mts bolji....pokrivenost je tek posebna priča...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Dobro, kako kome. Ja koristim mts 10 godina, i nadam se da ću da bežim u VIP sad kad mi istekne ugovor.
Pokrivenost isto zavisi, po mestima gde se ja krećem, VIP kida mts.
U mom gradu npr, mts ima jednu 4G baznu stanicu, VIP ima 6-8.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dobro, kako kome. Ja koristim mts 10 godina, i nadam se da ću da bežim u VIP sad kad mi istekne ugovor.
Pokrivenost isto zavisi, po mestima gde se ja krećem, VIP kida mts.
U mom gradu npr, mts ima jednu 4G baznu stanicu, VIP ima 6-8.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Iskreno, to je baš čudno, s obzirom na činjenicu da Mts ima duplo više baznih stanica od Vipa i Telenor a zajedno, taj podatak sam skoro video na netu...

Uglavnom, moguće je da je negde Vip dominantan, negde Telenor...što se mene tiče, Mts je trenutno najbolji (kad se uzme paket bez uređaja)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Iskreno, to je baš čudno, s obzirom na činjenicu da Mts ima duplo više baznih stanica od Vipa i Telenor a zajedno, taj podatak sam skoro video na netu...

Uglavnom, moguće je da je negde Vip dominantan, negde Telenor...što se mene tiče, Mts je trenutno najbolji (kad se uzme paket bez uređaja)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Ima MTS najvise baznih stanica, ali samo na papiru (vecina sa liste fizicki NE POSTOJI, stoje u Ratelovoj bazi a nikada nisu postavljene). Gde su im te silne bazne stanice kad nisam mogao da koristim njihov Internet na deonici Beograd - Kragujevac kad se ide avalskim putem? Telenor na istoj deonici konstantno ima 3G. Gde su im te silne bazne stanice kad je nemoguce koristiti MTS-ov Internet na izletistu Zvezdarske sume, dok Telenor ima tamo i 3G i 4G? Gde su im te silne bazne stanice kad udjem u objekat u Presevskoj ulici na Zvezdari i izgubim 3G, a Telenor na istoj lokaciji ima pun 3G (sad ima i pun 4G)? A o signalu i njihovoj nazovi baznoj stanici u Belom potoku bolje da ne pricam. Isto vazi i za signal kod Garden centra na Vidikovcu.

Svuda, ali svuda gde se sam isao Telenor ima bolju mrezu od MTS-a. Za VIP ne znam, nisam ga koristio.

Kritika nije upucena tebi vec Ratelu koji ne brise dozvole za MTS-ove bazne stanice koje stoje godinama u bazi, a zapravo nikada nisu ni postavljene. :)
 
Poslednja izmena:
Mene najvise i brine ta pokrivenost... U Telenoru nikada nisam imao neki problem sa dometom gde god da sam, pa ne bih da se opecem ako predjem u MTS zbog par stotina dinara i shvatim da mi je bilo bolje u telenoru :///
 
Има Мтс 99% тих базних станица, односно више од Теленора (а они више од Випа). Али то се односи на 2Г.
Код 3Г је разлика „драматична", Мтс користи 1800 и Теленор је ту са 900 ненадмашан (али наравно не у сваком крају). Док Випу по унутрашњости на многим БС још фали 3Г.
 
Mene najvise i brine ta pokrivenost... U Telenoru nikada nisam imao neki problem sa dometom gde god da sam, pa ne bih da se opecem ako predjem u MTS zbog par stotina dinara i shvatim da mi je bilo bolje u telenoru :///
Tu sam se ja ispalio, bar kod mene u Valjevu je očajno pokriven prostor gde živim, ako nestane struje i ostanem bez WiFi mreže na mobilnom netu ne mogu ni mail da otvorim. Takođe u kućama gde boravim na dve adrese, jedna u centru druga na brdu u širem centru pozivi jedva da rade, čak i na 2G mi nekad izobličava glas sagovornika. Signal -97 do -102, jezivo. U isto vreme, na istom telefonu i lokacijama Vip ima kristalno čist zvuk i 4G, nekad dve, nekad 3 crte.
Najgore od svega, i razlog što ću da ih oteram u tri lepe je odgovor na moj prigovor na kvalitet usluge. Dobio sam dopis gde kažu da mobilni telefon nije predviđen za korišćenje samo na jednoj lokaciji i da stoga moj prigovor nema osnova.
Tako da sam uštedeo deset hiljada za godinu dana, ali zato pogubio pola kila živaca svaki put kad me neko zove kada sam kući, i razboleo se par puta jer neke bitne razgovore moram da obavim tako što izađem ispred kuće, da bih normalno čuo sagovornika. Da sam bio malo pametniji uzeo bih prvo prepaid MTS karticu i do svega toga ne bi došlo, ali svaka škola se plaća...

sent from plastique
 
Verovatno misli na neurbane sredine gde vip generalno ima los signal. Evo npr ja sam iz okoline Golupca, vip je katastrofa, bukvalno jurim signal po dvoristu, u zatvorenom telefon mi je beskoristan.

Sent from Dunav
 
Тачније део унутрашњости. Општина Осечина нула 3Г базних станица (на било коју страну од места по 25-30 км нема сигнала). Љубовија једну са очајним покривеношћу. Бар су код овог прилично „масивног" покривања 4Г базним станицама могли имати обзира према тим местима, па до сада поставити и тамо неку, али ништа.
 
Nazad
Vrh Dno