Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije za smejanje,ali "ja nesrecnik" haha ,mozda nije nesto u redu sa samim modemom ,pokusaj totalni reset na onu rupicu pozadi ,cačkalicom ili necim slicnim

Eto pa ti reci da nisam nesrecnik!! Iskljucim modem na 45 minuta, upalim kad ono ista adresa. Radio sam i reset sa dugmetom pozada i nista. Jos na stranici od provajdera pise da paket ukljucuje dimamicku IP adresu, a usluga staticke IP adrese se dodatno naplacuje. Izgleda da sam je ja dobio gratis.
 
Znaci ovde je jedino prevara to kopamo shit a da toga nismo svesni :) tj upakovali nam shit u evrice da nam pomute pamet,mi ga otpakujemo i uvaljamo za neki drugi koji nam manje smrdi tj manje zaudara haha

to to hahah jednog dana kad pukne ovaj kojnetelekt pricat cemo o njemu i prisjecat se dobre zarade, ali nadam se da ce jos bar koji mjesec raditi, jer kad odluce da odu otice sa stilom, tj. napravice sigurno nesto cega mi nismo ni svjesni, ali opet se nadam da cemo sacekat bar koji mjesec dok se to desi :D
 
Ima li neko da je uspeo da digne WU preko 90% i sa kojim podešavanjima (280x/7950)?

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u a58b98d4e2f27574 -d 3 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-fan 35 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 700 --gpu-memclock 1100 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5


485-490kh/s po karti wu 90-93 posto
Temp 50-53 stepeni rpm oko 1100 milina
 
Poslednja izmena:
Dali je neko uspeo da potera jedno recimo 20 naloga da mu radi ? Meni momentalno trci 4 na 1 masini a zanima me dali je moguce napraviti jos po malo :D
 
Dali je neko uspeo da potera jedno recimo 20 naloga da mu radi ? Meni momentalno trci 4 na 1 masini a zanima me dali je moguce napraviti jos po malo :D

Ne pokusavaj da pokrenes 5 miner sa iste ip adrese tj kompa cim legne prvi share na pool popices ban na sva 5 naloga.
Ps.citaj naslovnu imas sve objasnjeno
 
Ima li neko code da posalje. da konacno probam ovo. 8 naloga su banovana od ranije. Da otvorim 4 nova
 
Ne pokusavaj da pokrenes 5 miner sa iste ip adrese tj kompa cim legne prvi share na pool popices ban na sva 5 naloga.
Ps.citaj naslovnu imas sve objasnjeno

fakticki posto ja imam masine na 4 razlicita mesta sa razlicitim ip adresama po tome bih mogao da napravim 16 naloga ?
 
Nije za smejanje,ali "ja nesrecnik" haha ,mozda nije nesto u redu sa samim modemom ,pokusaj totalni reset na onu rupicu pozadi ,cačkalicom ili necim slicnim

Nema to veze sa modemom nego politikom provajdera kako i na koliko menja ip.
Cackalicom u rupicu nikako :)
To samo moze da resetuje modem i da posle uopste ne bude veze, ovo se ne zezam nego ozbiljno pisem.
 
hoces reci ko recimo ima 30 masina trebao bi da ih rasporedi na 30 razlicitih ip i mogao da potera 120 naloga ?
 
hoces reci ko recimo ima 30 masina trebao bi da ih rasporedi na 30 razlicitih ip i mogao da potera 120 naloga ?

Upravo tako
Bio sam slab sa matematikom al mislim da si u pravu 30x4=120 bese
:)
 
pa onda se treba dati u seobu :D

Jos ako imas 120kartica na ta 30riga,i u rezervi si kupio cisto ono da ti se nadje za nedaj boze 90ploca,procesora,hard-a stapica ram memorije,napajanja pa ti si na konju 120x4=480 naloga,pa podelis svaku kartu na 4minera po 140kh ,kupis pakovanje od 250 usb modema i dobijes bato preko 500e dnevno ,ozbiljan sam
 
Poslednja izmena:
I još da platiš 2 studenta koji će sve to da podešavaju.
 
Za po 250 evra (30.000 dinara) bi mogao da nadjes 2 studenta koji bi to radili 2-3 sata dnevno bez ikakvih problema, a te pare uzmes za 1 dan.
 
I onda sutra promene pravilo 1 IP = 1 nalog [emoji12]
 
Ja imam lose iskustvo sa mobilnim netom - veza mi cesto puca, a ne postoji mogucnost automatske rekonekcije osim ako nemate gsm ruter. Danas oko 17h prilikom ponovnog konektovanja dobijem vec verovatno banovanu adresu i odose 4 naloga.
 
Ja imam lose iskustvo sa mobilnim netom - veza mi cesto puca, a ne postoji mogucnost automatske rekonekcije osim ako nemate gsm ruter. Danas oko 17h prilikom ponovnog konektovanja dobijem vec verovatno banovanu adresu i odose 4 naloga.

Zato procitas naslovnu stranu i nedozvolis sebi da budes banovan,ako sam ja vec platio skolu bio ,banovan u nedogled dok vam nisam skockao tutorijal sta se sme a sta nesme
 
Ja imam lose iskustvo sa mobilnim netom - veza mi cesto puca, a ne postoji mogucnost automatske rekonekcije osim ako nemate gsm ruter. Danas oko 17h prilikom ponovnog konektovanja dobijem vec verovatno banovanu adresu i odose 4 naloga.

Rekonektovanje nije nikakav problem u tom smislu. Adrese se svejedno menjaju svremena na vreme kod dinamickih ip adresa, hteo ti to ili ne, koliko cesto to zavisi od provajdera.
Zbog rekonektovanja se ne dobija ban, ako bi rekonektovanje i dobijanje nove ip adrese znacilo ban onda bi svi uglavnom bili banovani.

Problem je rekonektovanje kod gsm modema je nepostojanje opcije za automatsku rekonekciju ako pukne veza a to se naravno desava povremeno. Jos ako ti je los signal onda je to cesta pojava i za sada je resenje gsm ruter, bar ja drugo nisam nasao.

Ban mozes popiti samo ako sa iste ip adrese pocnes da kopas na drugim nalozima a na prethodnim jos statistika za njih nije 0 jer se to tretira da pokusavas da kopas sa jedne adrese na vise od 4 naloga i sledi ban.
 
Pmf druze pratim raspravu na ovoj temi koliko mi vreme dozvoli (tut sam procitao i odlican je...)

4 naloga su napravljena sa jedne ip adrese i radilo je ok, zbog cestog pucanja veze promenim velik broj adresa sa kojih se vrsi kopanje.
Ako mi se prilikom nove konekcija dodeli banovana adresa mineri ce kopati sa iste i sledi ban naloga? Ne vidim da za ovo ima resenje na prvoj strani.

edit Gaspar odgovorio

Hvala Gaspare na odgovoru i preporuci za TL-MR3420 ruter koji sam narucio...

Uvek postoji mogucnost da sam i ja nesto zeznuo prilikom podesavanja u guimineru...
 
Poslednja izmena:
Ma i na naslovnoj strani ima neki stvari koje bi trebalo ukloniti i dodati nove recimo za ljude koji imaju jaku karticu da je najbolja zarada kad se otvore 4 naloga i ta karta pusti na 4 naloga to je za ljude koji imaju samo jednu kartu najbitnija informacija.
Ja vidim po svojim referalima ljudi gone 0.6mh/s ne znaju da trebaju razdvojit tu kartu.
Kad bi se moderatori slozili da ja od prvog i drugog posta napravim jedan konstruktivan post i dodam ono sto je najbitnije od novi saznanja to bi bilo odlicno a onda da oni izbrisu prvi i drugi post i da se doda novi jedinstveni post.
Ovako kad otvorim prvu stranu sve nabacano prica se o necemu nema nigdje linka. prica se o cgmineru nema linka koliko sam samo dobio pm ljudi traze link od cgminera.
ja sam da se napravi jedan glavni post da ona 2 prva posta budu osnova i da se doda jos neki bitni stvari koji smo naknadno dosli.
 
Šta ono rekoste, mora li posebna doge adresa za svaki nalog, ili to ne gledaju?
 
Ja sam koristio istu adresu na 6 naloga pa nije bilo problema ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno