Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne može više demoa. Ako si demo platio btcom možeš da podižeš i preko 10€.
 
Ma i zarada ce izgleda biti znatno manja hajde da ostavimo da vidimo, ali bas lose radi :(

0.75e do sada po nalogu sa 750ti, pala je brzina za 30% trenutno


Imam jedno u pitanje u vezi minimalne brzine wi fi interneta koja je potrebna da gura 4 naloga na 1ip. Ako je neko testirao neka podeli info da li je dovoljno 384kbit/s ili mora veca brzina? Neko rece da je potrebno 20-30 megabajta na dan u teoriji kako sam racunao trebalo bi da je dovoljno ali ipak je to wi fi...
 
radilo je na 3g modemu na kom su istekli brzi megabajti tako da...
 
Imam jedno u pitanje u vezi minimalne brzine wi fi interneta koja je potrebna da gura 4 naloga na 1ip. Ako je neko testirao neka podeli info da li je dovoljno 384kbit/s ili mora veca brzina? Neko rece da je potrebno 20-30 megabajta na dan u teoriji kako sam racunao trebalo bi da je dovoljno ali ipak je to wi fi...

Kod bilo kakvog majnovanja brzina konekcije je najmanje bitna. Ono sto je bitno jeste da imas sto stabilniji i sto manji ping i bez dropova!
Posebno je bitno za ovaj cointelekt jer im server u Los Angeles i ne verujem da iko ima manji ping is Srbije od 190ms. Tako da svaka ms je bitna, s'obzirom da je neki maximalni preporuceni ping za bilo kakvo majovanje 80-90ms. Srecom to za cointellect i nije tolko bitno jer im pool/server radi uzas (posebno sinoc i danas).
 
Poslednja izmena:
radilo je na 3g modemu na kom su istekli brzi megabajti tako da...

Meni je radio u edge varijanti, sto mislim da je jos sporije od sporih megabajta...

Nego, jel neko probao skoro 3g neki? Da nisu odbanovali opseg adresa?
 
0.75e do sada po nalogu sa 750ti, pala je brzina za 30% trenutno


Imam jedno u pitanje u vezi minimalne brzine wi fi interneta koja je potrebna da gura 4 naloga na 1ip. Ako je neko testirao neka podeli info da li je dovoljno 384kbit/s ili mora veca brzina? Neko rece da je potrebno 20-30 megabajta na dan u teoriji kako sam racunao trebalo bi da je dovoljno ali ipak je to wi fi...

0.75€ 4 naloga R9 280X malo uzasno danas radi! na svim nalozima uzasno radi. Pored toga sto uzimaju 20% za fee plus sto kradu u racunici plus bar 20% manja zarada zbog poola dodje se do cifre blizu 50% u konacnoj zaradi dok se sve prebaci na berzu bas se puno gubi.
 
opet vi gledate šta "gubite". a odakle vam to pa da gubite? ne gubite 50% nego dobijate besplatno tu drugu polovinu. manite se kuknjave :D
 
Da li po isteku demo contracta, a nalog (nikad banovan!) i dalje kopa, mogu da se podizu pare iako je zarada presla 20-30 evra. Ili je potreban novi demo na tom nalogu?? Da li uopste mogu vise uzastopnih demo contracta na istom nalogu?

Ništa nediraj i uživaj ja imam na pojedinim demo nalozima i preko 100e
 
Kod bilo kakvog majnovanja brzina konekcije je najmanje bitna. Ono sto je bitno jeste da imas sto stabilniji i sto manji ping i bez dropova!
Posebno je bitno za ovaj cointelekt jer im server u Los Angeles i ne verujem da iko ima manji ping is Srbije od 190ms. Tako da svaka ms je bitna, s'obzirom da je neki maximalni preporuceni ping za bilo kakvo majovanje 80-90ms. Srecom to za cointellect i nije tolko bitno jer im pool/server radi uzas (posebno sinoc i danas).

Dok sam zatvorao prozor ugledao sam dve velike antene na 150m od mene i pomislim pa to je to sto meni treba kako nisam ranije video:lupko: Uglavnom imam jedan signal 5 od 5 crta drugi 3 od 5. Danas sam se ukljucio probno na ovaj slabiji medjutim stalno zeza krene malo radi stane nestane i tako ukrug :wc: Paketi idu od 384kbit/s pa navise zato i pitam koji je minimum da ne bacam pare...ako uopste uspem da podesim da wi fi radi kako treba, mislio sam da probam sa jacim antenicama od 9 ili 16 dB da li ce to pomoci? Ovaj provajder kod koga hvatam 5 od 5 crta trazi da uzmem antenu 5.8ghz pa ce tek onda da me ukljuci :S:, da li stvarno ne moze da radi dobro sa ovim tenda usb wi fi adapterom sa malom antenicom W311U+?


@omnik dobro si podsetio da platim demo otisao sam na jednom free nalogu preko 32 ekija
 
Poslednja izmena:
Moja praksa je pustim free, podignem ispod malo 10 jura kad dođe. Zatim pustim da ode još do 15 eur pa uplaćujem demo btc-om...
 
Sve je to super dok ti ne puknu blokadu bez nekog preteranog razloga i ode lova.
Ja sam imao taj slucaj a bilo ih je jos, pisalo se ovde o tome.
Ja sada maksimalno koristim free varijantu, to je najsigurnije a zarada od demoa sada i ne postoji, cak se ide i u mali minus zbog ovih 20%.
Jeset vise drndanja oko kreiranja naloga ali neka.
 
Sve je to super dok ti ne puknu blokadu bez nekog preteranog razloga i ode lova.
Ja sam imao taj slucaj a bilo ih je jos, pisalo se ovde o tome.
Ja sada maksimalno koristim free varijantu, to je najsigurnije a zarada od demoa sada i ne postoji, cak se ide i u mali minus zbog ovih 20%.
Jeset vise drndanja oko kreiranja naloga ali neka.
Dešava mi se i to... pa šta?
Padne ban, uplatiš demo... pokupiš novac i kaplje novac svaki dan. Uvek je win-win situacija.
 
gaspar je popio blokadu pristupa nalogu koliko se secam tako da te fore sa megatrenda ne prolaze...
 
Poslednja izmena:
Do sad nisam popio ban, dakle prolazi mi fora sa megatrenda.
 
Da li ste primetili da je kupljena snaga 90.1%,a slobodna samo 9.99%,ako je njihova statistika tacna. Mislim da to i nije bas dobro,kad budu krenuli da vracaju pare +100,200,300%,... zarada od ugovora
 
opet vi gledate šta "gubite". a odakle vam to pa da gubite? ne gubite 50% nego dobijate besplatno tu drugu polovinu. manite se kuknjave :D

Gledam u odnosu na pocetak ove price kad sam otvorio temu ne kuka se naprotiv samo iznosim cinjenice:
Jedna R9 280X na 4 naloga sa referalima 3.5€ ranije je to islo do 4.6€ plus sad sto se na ovih 3.5€ gubi zbog 20% fee tako da je zarada ispod 3€.

Danas i u situaciji gdje pool ovako zeza vraticu se testiranju npr: R9 280X pokrenuta na 4 naloga sa 4 bat.fajla, do sada sam koristio jedan bat.fajl za 4 naloga sa load balance opcijom, ali izgleda u ovakvoj situaciji gdje pool vise ne radi nego sto radi da se gubi na stalnom konektovanju.
 
Bolje ce raditi na 4 odvojena bat fajla, cak i kad pool zabada ja pravim minimum 0.9-0.1€ po nalogu (samo minning bez referala)
 
ja sam i sa load balance juče dobio 0.9-1 po nalogu
 
Nema sta test, provereno 2 karte 4 naloga, 4 bata juce 1.22-1.24 bez referala.
 
na load balance 1.21 i 1.27 na jednoj karti
 
Nema sta test, provereno 2 karte 4 naloga, 4 bata juce 1.22-1.24 bez referala.

Meni bi bilo zadovoljavajuce 1€ po nalogu i kad radi i kad ne radi pool s obzirom da drzim karte na nizim taktovima ( temp. od 50 -55c ne silim karte), ali juce 0.75-0.8€ u prosjeku po nalogu to je bas ispod ocekivanja :d

Vraticu se na 4 bat fajla ako mognem izvuc 120kh/s po nalogu to ce biti mislim dovoljno za 1€, ako bude ovako pucao pool kao juce mislim da ce opet i sa 120kh/s po nalogu zarada biti ispod 1€
 
Ma nema tu nikakvog pravila. Zavisi od masine do masine. Meni su svugde po 2x280x na 4 naloga i juce je statistika isla od 1.30-1.40 po nalogu bez referala, znaci manje vise ok iako pool nevidjeno trokira. Jedini je problem sto mora cesce da se nadgledaju kopaci jer kada mnogo secka hoce da pukne cgminer. Kada kopa konstantno tih problema apsolutno nema. Po meni je trenutno je super situacija, manja zarada se kompenzuje manjom potrosnjom struje i to je to. Jedino me brine koliko ventilatorima smeta svaki cas ubrzaj-uspori ali videcemo i to.
 
Pa fiksiraj brzinu za ventove, ja sam tako resio taj problem...smaralo me da stalno slusam poletanje :)
 
Noćas sam podesio CGWatcher na mom desktop kompu (r9 270 na 4 naloga) da restartuje miner automatski dok se nezakači na pool i proverava na svakih 15min dal ima share ako nema opet restart... U principu cgwatcher me malo nervira konfuzan je sa opcijama ali radi to što treba... Srećom proradio pool pa sam batalio podešavanja na drugim kompovima :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno