Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I adsl može bez ugovora, što nebi mogo wireless kada se već koristi ista oprema i imam već ugovor na toj opremi, par klika od strane provajder u mojoj mikrotik baznoj stanici i eto novog ppoe naloga, meni lepo njima lepo.....

Koji model, verzija OS-a, itd. je potrebno da bi moglo tako da se uzima više adsl priključaka? Novi priključak moraju da ti daju na neki drugi broj telefona ili na postojeći?
 
I adsl može bez ugovora, što nebi mogo wireless kada se već koristi ista oprema i imam već ugovor na toj opremi, par klika od strane provajder u mojoj mikrotik baznoj stanici i eto novog ppoe naloga, meni lepo njima lepo.....

Najzad neko konkretno da kaže kako da se najbolje iskoristi mikrotik...hvala...cheers
 
Dakle nema dan da me neko ne izbaci na telekom-a.:type::smash:
Ovo postaje bas eliminatorno:whip:
 
ne nego kopa na free nalozima pa jos neko uzme istu adresu i on popije ban
 
Jutros povukao novčiće sa par naloga i vidim ne stižu nikako. Ulogujem se da vidim transaction id, kad ono na svim nalozima vraćene pare na stanje, kao da nisam ni slao??!!
 
Ali i da si kopao na Demo nalozima verovatno bi samo stalo kopanje :( Da li je neko, u poslednje vreme, uopste uspeo da napravi i jedan free ili demo nalog koji je potrajao duze od par dana?
 
Ali i da si kopao na Demo nalozima verovatno bi samo stalo kopanje :( Da li je neko, u poslednje vreme, uopste uspeo da napravi i jedan free ili demo nalog koji je potrajao duze od par dana?

Mozda,ako ti je provider "Chinky Linky Networks" i ima 10 pretplatnika sa ip adress poolom od 10000 javnih adresa :d
 
Za sad mi 3 dana radi 4 free naloga na 1 IP. Izvlacim pare tek kad predjem 9e na njima i uplacujem onda demo. Ne bi me cudilo da vecu sansu za ban imaju oni koji na free nalozima svaki dan izvlace pare....
 
Za sad mi 3 dana radi 4 free naloga na 1 IP. Izvlacim pare tek kad predjem 9e na njima i uplacujem onda demo. Ne bi me cudilo da vecu sansu za ban imaju oni koji na free nalozima svaki dan izvlace pare....
Znaci u petak dobija ban na njima. Neko je vec primetio da su ponedeljak i petak kriticni dani ;)
 
Za sad mi 3 dana radi 4 free naloga na 1 IP. Izvlacim pare tek kad predjem 9e na njima i uplacujem onda demo. Ne bi me cudilo da vecu sansu za ban imaju oni koji na free nalozima svaki dan izvlace pare....

Koji provajder? Nije problem ostaviti i 10 dana, ali vec nakon 5 min sledi ban :( Pusten samo jedan nalog.
 
Radice ti demo normalno, ali nemoj da pravis vise od 4 naloga. Cak razmisli o pravljenju 3 demo naloga po IP, trebalo bi da je sigurnije, ali je i manja zarada....
 
Ja vam za sada nisam ni jednu ip adresu upropastio, tako da budite bez brige :)
Napravio sam dve ture free naloga i evo sada trecu zavrsavam. Do sada nisam uplatio demo nalog nikad, sve mi je i ovako savrseno radilo pa nisam hteo sa budem alav :D
Jedino sta me plasi je sto mozda racionalno promene sistem od nove gosine...
 
Poslednja izmena:
Za sad mi 3 dana radi 4 free naloga na 1 IP. Izvlacim pare tek kad predjem 9e na njima i uplacujem onda demo. Ne bi me cudilo da vecu sansu za ban imaju oni koji na free nalozima svaki dan izvlace pare....

Bas te ne razumem, zasto povlacis 9e i gubis 30% kada vec uplacujes demo. Pusti da predje 10e i onda uplati demo i skini ceo iznos bez provizije jer 30% je znacajna brojka.
 
Ja vam za sada nisam ni jednu ip adresu upropastio, tako da budite bez brige :)
Napravio sam dve ture free naloga i evo sada trecu zavrsavam. Do sada nisam uplatio demo nalog nikad, sve mi je i ovako savrseno radilo pa nisam hteo sa budem alav :D
Jedino sta me plasi je sto mozda racionalno promene sistem od nove gosine...

I ako promene sistem opet ces dobijati pare od zakupljenih naloga tih 10 dana, jedino za sta mogu da te zakinu je profit koji prave tvoje grafike, tako da i nije neki rizik.

@gaspar Pa gde sam napisao da cu povlaciti tih 9e pre nove godine, naravno da necu da im poklanjam 30% zarade.
 
Poslednja izmena:
4 free naloga jedan ip kad predje 10e po nalogu uplatite jedan demo jedan nalog, povucite lovu, otvorite 4 nova naloga i tako u krug.
 
4 free naloga jedan ip kad predje 10e po nalogu uplatite jedan demo jedan nalog, povucite lovu, otvorite 4 nova naloga i tako u krug.

vise puta sam procitao ali mi ovaj tvoj sistem nije potpuno jasan
- 4 free naloga na jednu IP OK
-kad predje 10e uplatite 1 demo (a sta radeti sa ostala 3 naloga)
-sa kojih naloga povuci lovu
-kako otvoriti 4 nova naloga kad na taj IP vec postoji jedan demo ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
vise puta sam procitao ali mi ovaj tvoj sistem nije potpuno jasan
- 4 free naloga na jednu IP OK
-kad predje 10e uplatite 1 demo (a sta radeti sa ostala 3 naloga)
-sa kojih naloga povuci lovu
-kako otvoriti 4 nova naloga kad na taj IP vec postoji jedan demo ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ako prodje jedan demo uplati i preostala 3 samo prija pogasi minere.
lovu povuci kad predje 10e zarada od kopanja i onda za 10 dana opet udjes na te naloge i pokupis zaradu od demo-a. Znaci demo se otplatio povuces lovu od njega i sa tim setom naloga nemas vise nista.
Promjeniti ip mislim da su stali u kraj statickim ip adresama znaci nuzno je da imate drugu ip koja nije banovana ili zarazena.

Ko ima staticku ip nek proba 4 naloga pa kad odluci da kupi demo nek ugasi kopanje uzme demo povuce predhodnu zaradu od kopanja napravi 4 nova free naloga i nek oproba pustiti minere na te nove naloge, tamo gdje radi demo ne ulaziti nek radi demo dok se otplati.
 
ako prodje jedan demo uplati i preostala 3 samo prija pogasi minere.
lovu povuci kad predje 10e zarada od kopanja i onda za 10 dana opet udjes na te naloge i pokupis zaradu od demo-a. Znaci demo se otplatio povuces lovu od njega i sa tim setom naloga nemas vise nista.
Promjeniti ip mislim da su stali u kraj statickim ip adresama znaci nuzno je da imate drugu ip koja nije banovana ili zarazena.

Ko ima staticku ip nek proba 4 naloga pa kad odluci da kupi demo nek ugasi kopanje uzme demo povuce predhodnu zaradu od kopanja napravi 4 nova free naloga i nek oproba pustiti minere na te nove naloge, tamo gdje radi demo ne ulaziti nek radi demo dok se otplati.

evo da podelim moje iskustvo

posto sam vise puta pitao i samo mi nesic1 odgovorio odlucio sam ipak da ga ne poslusam i probam pa sam na statisku IP (komsijinu) gde je radelo 12 demoa i koji su svi banovani (kopaju po ugovoru ali GPU mining ne radi) napravio dva nova naloga i uplatio starter pakete i za sada sve radikako treba razmisljam se da na toj adresi uplatim i treci starter jer tamo jasno pise da je dozvoljeno do 3 startera na jednoj IP.....
 
evo da podelim moje iskustvo

posto sam vise puta pitao i samo mi nesic1 odgovorio odlucio sam ipak da ga ne poslusam i probam pa sam na statisku IP (komsijinu) gde je radelo 12 demoa i koji su svi banovani (kopaju po ugovoru ali GPU mining ne radi) napravio dva nova naloga i uplatio starter pakete i za sada sve radikako treba razmisljam se da na toj adresi uplatim i treci starter jer tamo jasno pise da je dozvoljeno do 3 startera na jednoj IP.....

Ma druze rizik su ti starteri puno para istina da sa starterom radi sve ali ko zna do kad i to, kad oni stalno mjenjaju pravila.
Poenta je ip adresa koja nikad nije banovana i da operater tu ip adresu ne dodjeljuje vise nikom ( mislim da ne bi niko smio imati ip adresu koja je vec zauzeta samim time ne moze ni biti bana, naravno bitna je i cinjenica da net ne puca da ne nestaje struje jer se moze desiti da se modem resetuje pokupi drugu ip- zarazenu i odose 4 naloga).
Ko ima telekomov internet 4 naloga jedan ip jos se moze kopati bar dok je ovako stanje.
ko ima vise kartica logicno je da ne moze obezbjediti toliki broj ip adresa samim time prinudjen je na starter ili da odustane.
Cilj je da gone ljude da uzimaju jace pakete, mali rudari se mogu jos otimati i raditi sa free nalozima + kasnije uzimanje demo-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno