Šta je novo?

Koji xonar?

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
655
Poena
320
Iscitao sam temu xonar DS, ali mi se cini da je ta tema otisla previse u sirinu. Bar sto se tice noob korisnika poput mene. Ono sto tamo nisam nasao, a interesuje me je sledece: Xonar DS ili DX? Koliko ja videh razlika je u dolby kodecima. Koliko je u uopste bitno? Sluzila bi za muziku i filmove, i ponekad igranje.
I da, jos jedna stvar, video sam da ljudi uzimaju DS i onda stavljaju opamp OP270 na njega. Gde ima da se kupi taj OP uopste, koja je okvirna cena i koliko poboljsava zvuk? :)
Hvala unapred

p.s. Inace svirala bi sa Solo 7c ;)
 
Poslednja izmena:
Razlika izmedju DS i DX nije samo u dolby kodecima, DX je nesto kvalitetnije uradjen. Posto nisam cuo DX ne znam kolika je razlika u praksi.
Sto se zamene op ampa tice, to najvise moze da utice na muziku. OP270GP je koliko sam video stavilo par ljudi, generalno fabricki opamp nije toliko los, bolji opampovi su oko 5e, ali moze da se desi da razlika bude mala...
 
Dobro i sta je na kraju bolje :) DS+OP270 ili DX?
Primarno za muziku na Solo 7c...sve ostalo je sekundarno. Inace posto je ovo u principu pitanje "sta da kupim"...mozda ne bi bilo lose da ga preformulisem heheheh :-devil-:
Dakle, sta bolje svira? :bottle::guitar::,,:
 
Imam. Ako uzmes DS ne menjaj nista. :p Ja sam u DS stavio OPA627 (bio mi visak) koji vazi za jedan od najboljih opampova, razlika je skoro pa neprimetna. Ipak je to low budget kartica, ne treba ocekivati cuda od nje.;)
 
Cisto informativno... isplati li preci sa Creative Labs SB X-Fi Xtreme ( to nije onaj pravi X-Fi nego ona kvazi varijanta sto se prodaje za 2500 din) na ASUS Xonar DX ?

Zvucnici koje imam su microlab FC330
200976124135194.jpg
 
Poslednja izmena:
Iscitao sam temu xonar DS, ali mi se cini da je ta tema otisla previse u sirinu. Bar sto se tice noob korisnika poput mene. Ono sto tamo nisam nasao, a interesuje me je sledece: Xonar DS ili DX? Koliko ja videh razlika je u dolby kodecima. Koliko je u uopste bitno? Sluzila bi za muziku i filmove, i ponekad igranje.

TAkodje sam i ja iscitao sve zivo na pomenutu temu i nisam nasao prost odgovor na pitanje - da li ds+opamp bolje zvuci nego dx.
Srecom sam u medjuvremenu, sto bi rekli ovde u Nisu, opravljen, pa sam skapirao (hvala Nikk***) da mi za dobar zvuk ne treba 2.1 nego 2.0, pa presao na prodaju mojih i jurnjavu Solo zvucnika, kojih BTW nema nigde :trust: (brod plovi prema Srbiji - info iz G*****a)
 
Cisto informativno... isplati li preci sa Creative Labs SB X-Fi Xtreme ( to nije onaj pravi X-Fi nego ona kvazi varijanta sto se prodaje za 2500 din) na ASUS Xonar DX ?

Zvucnici koje imam su microlab FC330
200976124135194.jpg

DX bolje zvuči od X-Fi xtreme music (Creative je jedino bolji u igrama). Pa ti vidi da li ti se isplati
 
TAkodje sam i ja iscitao sve zivo na pomenutu temu i nisam nasao prost odgovor na pitanje - da li ds+opamp bolje zvuci nego dx.
Srecom sam u medjuvremenu, sto bi rekli ovde u Nisu, opravljen, pa sam skapirao (hvala Nikk***) da mi za dobar zvuk ne treba 2.1 nego 2.0, pa presao na prodaju mojih i jurnjavu Solo zvucnika, kojih BTW nema nigde :trust: (brod plovi prema Srbiji - info iz G*****a)

Znas odakle plovi i gde uplovljava? Linija je Hong Kong- luka Bar, gde stize jedan (sada mozda vec i vise) kontejner za ceo Balkan, pa onda alavi prodavci izvolite bacite se na zaradu. :wall:
 
Ma OK, svako treba da uzme svoj deo kolaca. Mada se nesto razmisljam, mislim da ce i ovaj put zbog xyz njihovih "faktora" opet otici cena za hiljadarku do dve. **bi ga kad vole kolace :d.
Inace sam na uredan upit dobio jos dva urednija odgovora. U jednom je stajalo 2-3 nedelje, a u drugom "Ocekujemo uvoz za 2 meseca" :trust:. Inace ako je verovati mejlu, solo2 nije na barki maloj :wall::wall::wall:.

No comment.

Izvinjavam se zbog off topica. Ali nekako uz dx/s i ostale xonare lepo cuci i Mikrolabovo cedo
 
Samo da dam jedan kometar, mozda nekome pomogne.

Uzeo sam Xonar DS pre 3 meseca jer sam imao integrusu na asus p35 ploci a imam zvucnike iz potpisa...pa je greota bila drzati ih na integrusi...
Odlucim se da kupim Xonara...donesem je kuci priljucim pustim neke pesme pustim blue ray... SVE MI ISTO! i smorim se...i kao aj nema veze neka stoji.
Citao sam razne komenatre sto na domacim sto na stranim sajtovima "fenomenalno, cucete zvuke koje nikad niste culi na integrusi itd itd"

Kupim pre nekih nedelju dana ovu plocu sto je sad u moja masina X38-DS4, ona kao ima dosta bolju integrusu po specifikaciji i odlucim se da je probam...zivadim Xonara zabodem X-540 u inegrusu kad ono SINTISAJZER ili sto bi drugar rek'o šabanajzer!

Prosto se ne moze opisati koliko je zvuk na najjacoj integrusi smece! gledam realtek-ov sajt, na ovoj X38 ploci je cini mi se jedna od njihovim najboljih integrusi...ovo je smesno realno!

Stvarno se na Xonaru cuju zvuci kojih na itegrusi nema, muzika dobija sasvim drugi smisao, fimovi takodje, samo mi je bilo potrebno vreme da sluh to oseti da se navikne ne znam kao drugacije da objasim jer sam do Xonara ceo zivot bio na integrusi.

Ljudi moji ko ima sredstava, neka obavezno batali integrusu, ja sam prvi bio koji je pljuvao to i pricao da je isto posebno kada sam priv put slusao preko Xonara...

Ne moze da se poredi...ne znam kako je sa kartama koje su jace od Xonara DS ali i sa njim je zvuk fenomenala, karta vredi svaki dinar pa i vishe po meni sta sve pruza.

Nadam se da sam nekom pomogao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno