Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa generalno je crna bolja na VA, ali ni na VA panelima u toj ceni nije savrsena..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam gledao i gledao i umalo kupio H65U8B ali sam na kraju uzeo 65SM8600.

Izgleda lepo slika i na hisenseu zaista, ali je LG bolji overall proizvod..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

I samo 50k skuplji!
@psaras
Sta te konkretno zanima?Koji servis?Mislim da promenom regiona dobijas dodatne servise , ali nisam probao.
 
Poslednja izmena:
U8B na najvecem popustu je 115 000
SM8600 je mene izasao 136 000, a dobio sam SL4Y soundbar od nekih 200e na poklon, tako da me je tv prakticno izasao i manje od hisense-a :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
I samo 50k skuplji!
@psaras
Sta te konkretno zanima?Koji servis?Mislim da promenom regiona dobijas dodatne servise , ali nisam probao.

Pa ne zanima me ništa konkretno, samo kažem da od tih sijaset servisa realno imaš koristi od 5-6, to su yt, netflix, amazon, plex, deezer i iptv. Nema hbogo na primer, koji je po meni must have na svakom smart tv-u.
 
Ima neko iskustva sa LG 65UM7450PLA?
Sad mu je cena 650e.
 
Ti to kao djilasujes? Video i A6500 i U7B i B7500, nisam u8b ali ne verujem da ima neke razlike, detaljno ispitivao A6500 kad se pojavio i srecom odustao od kupovine. Doduse nisam direktno na kablovskoj ali iskustva korisnika koji imaju i hisens i neki od normalnijih brendova kazu da slika na kablovskoj lepse izgleda na njima nego na hisense, sto mozes proveriti u hisense temi. Pametnom dovoljno. Ja srecom nisam kupio hisense da bih ga isprobao na kablovskoj, morao sam da se zadovoljim ovim losijim brendovima tipa lg i samsung. Opusteno ;)

Pitanje za tebe: Da li si ti video kako LG, Samsung, Sony rade upscaling?
 
Poslednja izmena:
Ajde navedi taksativno iz Hisense teme gde su ljudi rekli da im je lepsa slika na normalnom tv-u nego na Hisense?
Drugo, kad si gledao H50B7500 i nisi hteo da ga uzmes, koji su tacno tv uzeo umesto njega, evo najobicnija pitanja.
Trece , vrlo dobro znas da slika sa kablovske u 90% slucajeva ne zavisi od televizora vec od ulaznog signala i tipa setap boksa i kolike su njegove moci procesiranja i koji mu je izlazni signal!!!
Ja sam MTS opticki BOX dobio i po defaultu je bio nastelovan na 80% ekrana, sto znaci da je tv dodatno morao da se muci i siri sliku!
Najbolje bi bilo kad bi kupci mogli vec u radnji da isprobaju kablovsku , ali je to gotovo nemoguce.
Meni je slika preko brauzera kad koristim EON na tv-u vidljivo bolja, jer mi je ulazni signal 1080p umesto drljavog 1080i.
Misljenja i ocene korisnika su cesto nerealna, zakace tv na neki drljavi nenastelovani ili prastari SBB-ov box i pljuju televizor, ovo vazi za sve brendove!
 
Poslednja izmena:
Bez da branim bilo koga, ocenu o mogućnostima televizora sam doneo na osnovu 4k HDR sadržaja, kako onog promo, tako i od strane nezavisnih izvora. Kablovska ide od očaja pa do solidne slike. Recimo ovih dana su otključali pinkove filmske kanale i to je očaj, jad i beda. HD kanali su solidni. Na žalost 4k nema u mom paketu, mada ih nema ni u ponudi nešto mnogo.
Proslogodisnja A serija Hisensa može da se meri eventualno sa ulaznim modelima LG. Recimo A6300 je tu negde sa UK6300. Prijatelj se kupio U7B pa cu baš proveriti kakav je on, s obzirom da je veoma zadovoljan kvalitetom slike. Mene je od Hisensa odvratilo često bagovanje. Možda je to sad popravljeno.
 
Ajde navedi taksativno iz Hisense teme gde su ljudi rekli da im je lepsa slika na normalnom tv-u nego na Hisense?
Drugo, kad si gledao H50B7500 i nisi hteo da ga uzmes, koji su tacno tv uzeo umesto njega, evo najobicnija pitanja.
Trece , vrlo dobro znas da slika sa kablovske u 90% slucajeva ne zavisi od televizora vec od ulaznog signala i tipa setap boksa i kolike su njegove moci procesiranja i koji mu je izlazni signal!!!
Ja sam MTS opticki BOX dobio i po defaultu je bio nastelovan na 80% ekrana, sto znaci da je tv dodatno morao da se muci i siri sliku!
Najbolje bi bilo kad bi kupci mogli vec u radnji da isprobaju kablovsku , ali je to gotovo nemoguce.
Meni je slika preko brauzera kad koristim EON na tv-u vidljivo bolja, jer mi je ulazni signal 1080p umesto drljavog 1080i.
Misljenja i ocene korisnika su cesto nerealna, zakace tv na neki drljavi nenastelovani ili prastari SBB-ov box i pljuju televizor, ovo vazi za sve brendove!

Da citas malo temu u kojoj svakodnevno pises mozda ne bih morao da ti izvlacim postove.

npr https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori&p=5812690&viewfull=1#post5812690 za ostale se sam snadji, evo ti hint: ima ih još.

gledao sam A6500 da uzmem, ne 7500, tada b7500 nije ni postojao. A6500 je barem ja mislim malo ispred 7500. Uzeo sam samsung ru7400 koji me je tada izasao manje nego 6500.

trece, tačno, ali zavisi dosta i od televizora kako ce da ispegla tu sliku.

i četvrto, za nekog najbitnije, zaboravlja se ili namerno izostavlja bagljiv software, vadjenje kabla iz struje da bi tv radio, malo aplikacija, nedostatak mnogih mogucnosti koji npr tizen i webos sa lakocom rade. Ja npr da moram za svaku seriju i film da muxujem prevod tačno bih ga bacio kroz prozor. Sve ovo takodje pise u hisense temi pa ako nekoga mrzi da čita ja mu nisam kriv. Potrebna je velika hrabrost kupiti njihovu high end klasu (cenovno istu kao ostalih proizvodjaca), a da želiš zaokružen proizvod (jedan korisnik ovde je kupio 65u9a za oko 1000e i odlično je prošao). Kao low i mid end su negde ok zavisno od cene, ali vi toliko hajpujete ono što ste kupili da hisense polako dobija svoj kult u srbiji gde sam pomen da postoje bolji televizori odmah se smatra bogohuljenjem. Dakle kupili ste low-mid klasu, nema sramote u tome niti ima smisla svrstavati ih u isti koš sa boljim, čak i fox, vox, tesla rade posao nekome savršeno (i kod mene je jedna tesla), no nema potrebe braniti kupovinu i tvrditi da se za manje novca dobije bolji uredjaj. Mane su tu da bi se isticale i da bi se za svaku znalo, da si i ovu temu citao pisao sam i dosta i o lg manama i samsung manama koje meni smetaju, pa sad kako ko hoće, nekome su te mane nebitne i hoće da prodje jeftinije. A za ovo poslednje boldovano nisi u pravu, onda su i tvoje ocene da b7500 vredi kao tv od 1000e, da je slika fantazija... nerealne i nepotrebne.

edit: i da se bez nervoze udje u novu godinu, da svi sledeće godine imamo za po jedan oled :) ili qled ko više voli :-devil-: pa da raspravljamo da li vredi dati 500e za qled ili oled :d
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nađem temu, ali ovo mi je prikladno da stoji ovde... Gde uzeti prave Premium HDMI 4k Certified kablove? Kupio sam neke Gembird koji su kao Premium High Speed certified i ne mogu da izvuku 4:4:4 i 60hz...
 
Ne mogu da nađem temu, ali ovo mi je prikladno da stoji ovde... Gde uzeti prave Premium HDMI 4k Certified kablove? Kupio sam neke Gembird koji su kao Premium High Speed certified i ne mogu da izvuku 4:4:4 i 60hz...


Ja sam uzimao Logilink Hdmi 2.0 (+ ethernet), morao bih provjeriti za tacan model - rade.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Svim članovima srećna nova.
Planiram kupovinu novog TV-a. Imam budžet tu do 900e i veličina TV-a da bude 55 inča. TV bi se koristio za svakodnevnu upotrebu, i ja bi ga koristio za gaming (Ps4 Pro). Živim u Austriji i zapeli su mi za oči ovi modeli.

1. Samsung Q64R - 850e
2. Hisense U8B - 750e
3. Philips 7354 - 740e
4. Sony XG8577 - 899e

Ima za 970e i Sony XF9005, da li vrijedi te pare i da li je bolji od ovih gore nabrojanih?

Samsung ima najlošiji dizajn, dok je Philips po dizajnu najinteresantniji zbog ambijent light što ima. Kako sam čitao po forumima Philips ima najlošiji kvalitet.

Ako imate još neki TV da mi preporucite bilo bi super. Jer mi je kvalitet slike (da ima hdr 10+ ili dobly Vision, da ima što manji input lag itd.) bitan jer svaki dan igram ps4 Pro.
 
Poslednja izmena:
Svim članovima srećna nova.
Planiram kupovinu novog TV-a. Imam budžet tu do 900e i veličina TV-a da bude 55 inča. TV bi se koristio za svakodnevnu upotrebu, i ja bi ga koristio za gaming (Ps4 Pro). Živim u Austriji i zapeli su mi za oči ovi modeli.

1. Samsung Q64R - 850e
2. Hisense U8B - 750e
3. Philips 7354 - 740e
4. Sony XG8577 - 899e

Ima za 970e i Sony XF9005, da li vrijedi te pare i da li je bolji od ovih gore nabrojanih?

Samsung ima najlošiji dizajn, dok je Philips po dizajnu najinteresantniji zbog ambijent light što ima. Kako sam čitao po forumima Philips ima najlošiji kvalitet.

Ako imate još neki TV da mi preporucite bilo bi super. Jer mi je kvalitet slike (da ima hdr 10+ ili dobly Vision, da ima što manji input lag itd.) bitan jer svaki dan igram ps4 Pro.
Sony xf9005 kupi. Najbolji je.
 
Sony 9 je 2 klase iznad drugog najboljeg, Samsung q60r.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Po ko zna koji put, ali i ja da postavim pitanje... Preporuka za TV do 50000din max. 43-50inča.? Čitao sam postove, i što više čitam komentare i forum, više zbunjen... Svestan sam da se mora praviti kompromis za taj novac. Ali neka zlatna sredina na osnovu vašeg iskustva, dobrog ili ako se neko zeznuo. Bitan mi je kvalitet slike, gledamo ga sa 3 metra daljine, zvuk... OS fabrički ili Android mi nije toliko bitan jer će verovatno doći neki externi, tipa Xiaomi Box ili komp tako mislim da time rešavam dosta stvari za reprodukciju slike. Gledam SBB. Hisence, LG, Samsumg, Sharp, Toshiba, Philips... Metafora-Da li je stvarno bolje uzeti napucanu Toyotu od klot BMW-a, ili čak obrnuto? Hvala, i srećna Nova godina svima
 
To sto trazis ne postoji za te pare. Najblize pravom HDR-u je Hisense U8B.

Verujem da pravog HDR-a nema ispod Q70, odnosno tog cenovnog ranga..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno