Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kupi veći i jeftiniji, logično, zar ne?:)
 
A ja bih da pitam vredi li uzimati
Hisense H55A6100, koji bi mi prvenstveno sluzio uz neki android box za gledanje kodija.
Cena mi je stvarno povoljna 56000
Gledaon sam i onaj
Hisense H50A6500, ali je manja dijagonala i plus je skuplji.
UPOMOC!!!!!!
DVE NEDELJE GLEDAM BUDZET MI JE 65000 U KOJI ULAZI I android box..
Moze i android tv
Izbor je pao na gore pomenuta modela.
POMAGAJTEEEE!!!!!!?

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
Pogledaj hisense akciju u emezzeti, naredna dva dana -20%

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
A6500
+ dizajn
+ bolji procesor
+ usb 3
- skuplji a manji

A6100
+ veci a jeftiniji
- mora uz andoid box, a6100 ima 2 cpu +2 gpu jezgra

Za oba mogu da kazem da imaju jako losiju sliku od sony 55XE70 serije, barem gledajuci materijal u prodavnici. Cak N5700 je dosta bolji od oba, tako da bih njega mozda njega treba uzeti u obzir, čak za razliku od A6500 ima potvrdu potvrdu kroz recenziju na ovom sajtu :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam ipak otišao sa svojim materijalom i probao A6100. Utisci:
1. Slika mi se činila bolja nego sa njihovim promotivnim videom
2. Sve mi je pustio bez problema, čak i sirovi 4k snima sa GH4 kamere, sve vrste fajlova
3. Jako loši uglovi gledanja; Mislim da je to do VA, da je to tako i da ne može bolje
4. HDR snimak mi je djelovao isprano kao i njihov promotivni video

E sad moje pitanje nedoumice u vezi A6100, ako ima ko voljan od iskusnijih da odgovori, jesu:
1. Pošto TV može da pusti sve sadržaje, da li je moguće da to bagovanje o kome su Rusi pisali na njihovom sajtu, nastaje vremenom, kada se softver ovog TV-a napuni raznoraznim kukijima, historijima, autokomplitijima i sličnim djubretom ?
2. Da li je moguće da su hisensi po prodavnicama podešeni na HDR, tj da je promotivni video HDR pa da su im toliko isprane boje i kontrast (nelogično za VA panel)?
 
Poslednja izmena:
Moje kratko iskustvo sa A6500 je da isto nije kao kod Rusa, tamo im kao nije čitao neki materijal, kod nas čita sve.
A6100 su se žalili samo na youtube 4k60fps, ne na druge izvore.
HDR na A6500 izgleda dobro, ali on ima 450cd pik osvetljenje, A6100 ni kod 55" nema toliko (300cd), a N5700 još slabije. (netflix i youtube proban)
Drugo boje možeš da podesiš kako tebi odgovara (saturation).
A6100 mislim da nema Game mod, treba proveriti, kome treba.

Nisu podešeni na HDR, nego većinom na Cinema mod, gde TV daje prilično kalibrisanu sliku, al kalibrisana slika nije lepa i šarena kao Dynamic/Shop mod na većini TVa.
Za bagovanje, ne bi me čudilo da se sem softvera koji se malo razlikuje, ne razlikuje i hardver zavisno od tržišta. Hisense se za RU tržište tamo i sklapa.
 
Ja sam ipak otišao sa svojim materijalom i probao A6100. Utisci:
1. Slika mi se činila bolja nego sa njihovim promotivnim videom
2. Sve mi je pustio bez problema, čak i sirovi 4k snima sa GH4 kamere, sve vrste fajlova
3. Jako loši uglovi gledanja; Mislim da je to do VA, da je to tako i da ne može bolje
4. HDR snimak mi je djelovao isprano kao i njihov promotivni video

E sad moje pitanje nedoumice u vezi A6100, ako ima ko voljan od iskusnijih da odgovori, jesu:
1. Pošto TV može da pusti sve sadržaje, da li je moguće da to bagovanje o kome su Rusi pisali na njihovom sajtu, nastaje vremenom, kada se softver ovog TV-a napuni raznoraznim kukijima, historijima, autokomplitijima i sličnim djubretom ?
2. Da li je moguće da su hisensi po prodavnicama podešeni na HDR, tj da je promotivni video HDR pa da su im toliko isprane boje i kontrast (nelogično za VA panel)?
Zorkose pa jel cemo da narucujemo 55A6100

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Misljenje o VOX 55DSW400U 4K Ultra HD SMART TV? Trenutno je na popustu (cena je 55.000 din), da li vredi tih para, tj. ako neko ima ovaj tv neka napise svoja iskustva (kakva je slika, kvalitet i jacina zvucnika i td...) obzirom da jos uvek nisam is'o da ga vidim uzivo, sad vido na net da je na akciji
 
@bombaš, "test" se odnosi na A6500 a ne A6100

@CooK, to je bilo pre 3 godine, pojedinačni slučaj i sasvim drugi model. inače, nisam čuo da je nekome crkao Vox (znam za dva slučaja da rade bez problema preko 5 godina).
 
Poslednja izmena:
Preporuka za tv u dnevnoj sobi daljina sa kojen se moze gledati varira od 1.5-2.5 m otpeilike zavisi od toga gde sedi neko trosed dvosed fotelja. Msm da je oko 50 incha okej. Budzet 500-600 evra može da se kupi u nemackoj ako je tamo bolja ponuda. Posle mozemo da vratimo pdv(kako onda ide oko garancije?)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pročitao sam danas sigurno 200 strana na forumu i definitivno ne mogu da prelomim.Par godina koristim LG 42LM660S i naravno hvala Bogu prezadovoljan sam ali se ukazala potreba za većom dijagonalom.Naime, interesuje me Vaša preporuka za TV dijagonale 55 inča maksimalno.TV bi se koristio naravno za kablovsku, gejming, muziku i filmove i planiram da ga povežem na risiver kao i SBB i android boks.Favorit mi je LG (nisam uspeo da iskopam ovde na forumu zašto ga treba izbegavati pisalo je tako na par mesta) mada sam otvoren i za druge predloge.Bitni su i uglovi gledanja naravno.Isključivo ovogodišnji modeli do nekih 800-850e, 4K, ako može da se uklopi pravi HDR i 10-tobitni panel a ako ne najpribližnije tome (mislim da je 8+frc tako nešto), takođe ako je LG WebOs 4.0, magični daljinski, što bolji prikaz boja, uglova i slike.Moj LG ima i pasivni 3D ne znam da li sam ga upalio 3-4 puta naočare su još neotvorene tako da mi to nije bitno.Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Sony 55xe8096.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
8+frc, za 10 bita mora vise para.

Ali 8 serija ima triluminos ekran, dakle dosta punije boje, kao i android 7 sa quad core procesorom i 16gb prostora za aplikacije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ne. 8+FRC
10bit je retko kod modela ispod €1000
 
Prelistao sam ovu temu i izvukao ove modele, bilo bi vam zahvalan da čujem vaše mišljenje.
LG 49UJ 634v i 635v - 66k din, na kp 490-520e
Ova dva modela mi po specifikacijama na displayspecifications.com deluju identično.
LG 49UJ 670v - 65k din, na kp 540-570e
LG 49UJ 701v - 84,5k din, na kp 550-590e
Ova dva modela su izgledom identična ali je razlika što 701 ima harman kardon zvucnike i magic daljinski, ako sam dobro shvatio. U odnosu na gore pomenute modele imaju Local dimming i jedan HDMi viska. Da li je local dimming funkcija zbog koje bi pre trebao da uzmem ovaj model?
Samsung UE50MU6172UXXH - 60k
Samsung UE49MU6402UXXH - 87k, na kp ~670e
LG su svi IPS i imaju hdr10, Samsung VA i ADS.
Jel WebOS bolji od Tizena?
Šta uzeti od ovih modela?
 
Poslednja izmena:
Vecini ljudi je WebOS bolji, osim ovde vecini vlasnika Samsung televizora :)

Ovde bih ti preporucio Samsung 6, jer je rgb, LG je i taj 7 RGBW, sto znaci da nema potpunu 4k rezoluciju, zbog cega ti se mogu pojaviti neki defekti na slici.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@shandule Mislim da ti je za ukupno korisničko iskustvo mnogo važnija razlika između panela (IPS vs VA) nego između ovih smart platformi. Vidim da si se dobro informisao, pa nema potrebe da se detaljno ponavlja priča o razlici između IPS i VA (ukratko: IPS = slabiji kontrast, bolji uglovi gledanja; VA = jak kontrast, duboka crna, lošiji uglovi gledanja).

Mislim da je razlika u kontrastu presudnija čak i nego RGBW vs RGB, to jest više ćeš da primećuješ.

A na local dimming kod LG UJ670v zaboravi - jednostavno ne postoji. Kupio sam početkom godine 43UJ670v, odličan televizor, sjajno izgleda u osvetljenoj prostoriji - ali u mraku ne baš. Crna jednostavno nije dovoljno crna, nego siva.
Tačno je i da su 670v i 701 u suštini isti televizori, osim zvučnika i daljinca. Tačno i da su 634 i 635 međusobno identični, njih svakako zaobiđi jer izgleda da imaju i vrlo slabo maksimalno osvetljenje ekrana, pa ti ne bi odgovarali čak ni u osvetljenoj prostoriji.

Ako nemaš veliki broj ljudi da gledaju TV iz razičitih uglova, ja glasam za neki VA model. Koliko vidim, kupci su veoma zadovoljni ovim Samsungom 6172 (ili 6122, 6102, isto je), a po ovoj sadašnjoj ceni je stvarno dobar izbor.
Ali pazi, Samsung stavlja različite panele u različite dijagonale istog modela, tako npr. ovaj televizor u 50" ima VA, a u 43" ima IPS!

EDIT: Razmisli i o Hisense, npr. A6500. Dobijaš iste panele kao kod Samsunga, a trebalo bi da daju jače osveljenje ekrana, što uvek dobro dođe, a i HDR bi nešto bolje izgledao.
(Ali kod svih ovih modela, iz ovih budžet klasa, HDR nije ni blizu pravog; televizori podržavaju i prikazuju taj signal, ali zbog nedovoljnog maksimalnog osveljenja i kontrasta HDR ne izgleda kako treba. Ja sam probao HDR sa PS4 i izgleda neuporedivo lošije nego non-HDR na mom televizoru. Netflix serije koje su u HDR - i koji ne može da se isključi - izgledaju OK, ali se primećuje da bi trebalo da bude bolje.)
 
Poslednja izmena:
Ne prica se o kvalitetu, koji je neosporan, vec o prikazu materijala u 4K rezoluciji. RGBW matrica ce u takvim uslovima prikazivati sliku sa odredjenim anomalijama.
Neki opsti zakljucak za HDR, tv mora da poseduje visok nivo osvetljenja, taman prikaz crne i visok kontrast da bi mogao da ga prikaze na odgovarajuci nacin. Citaj, rezervisano samo za najskuplje serije.
 
@shandule
Razmisli i o Hisense, npr. A6500. Dobijaš iste panele kao kod Samsunga, a trebalo bi da daju jače osveljenje ekrana, što uvek dobro dođe, a i HDR bi nešto bolje izgledao.
samo da dodam da je u pitanju panel od AUO a ne od Samsunga. da, Samsung koristi i "tuđe" VA panele.
(Ali kod svih ovih modela, iz ovih budžet klasa, HDR nije ni blizu pravog; televizori podržavaju i prikazuju taj signal, ali zbog nedovoljnog maksimalnog osveljenja i kontrasta HDR ne izgleda kako treba. Ja sam probao HDR sa PS4 i izgleda neuporedivo lošije nego non-HDR na mom televizoru. Netflix serije koje su u HDR - i koji ne može da se isključi - izgledaju OK, ali se primećuje da bi trebalo da bude bolje.)
za kršten HDR potrebno je osvetljenje od barem 1000 odgovarajućih svetlosnih jedinica i širi raspon boja (ovo proizvođači naglase ako TV stvarno podržava)

inače, uzeh juče H50A6500, još ga nisam raspakovao. sad gledam koji nosač da uzmem zbog zida (verovatno ću uzeti plafonski, na kraju). o nosačima eventualno u drugoj temi
 
Hvala svima na odgovorima. Mislim da je bilo fer da prvo procitam poprilican broj strana ove teme, pre nego sto postavim pitanje.
Jasno mi je od starta da od HDR nema nista u ovim jeftinijim varijantama.
Jel bas velika razlika izmedju RGBW i RGB kada se gleda 4K i da li se samo tu primecuje razlika?
Jel to jedini razlog, pored VA panela, zbog koga bi trebao da uzmem Samsung 6?
Koja je razlika izmedju 6172 i 6400?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno