Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sa 4m gledam 65icu i smešno mi je mali, pokajao sam se u trenutku, za iste pare sam imao 75 ali slabiji kvalitet . Zarad kvaliteta sam žrtvovao veličinu. Da li sam postupio ispravno, i dalje nemam odgovor.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja imam i 42" koji gledam sa 3m , u spavaćoj sobi, i ne bih više nikad kupio tako mali tv. Ukratko, gospodja nije u pravu.
 
A vi svi imate oči kao muve verovatno, ili ptice.
Itekako može da bude preveliki, i za sobu, i za vaše vidno polje. Postoji više ozbiljnijih medicinskih studija na tu temu, dosadno mi je više da ponavljam. To da nije nikada dovoljno veliki je forsiranje potrošačkog mentaliteta.
Jako četo l.u.p.e.t.a.t.e. na tu temu. Bolje je da zadržite takva mišljenja za sebe.

Naročito priča oko 4k. Videćete više detalja u 1/30 ili 1/60 delu sekunde? To će sve registrovati vaše oči i mozak? Kako da ne.
Lepše izgleda - da, opšti utisak - da. Ostalo...bolje da ne komentarišem.

"Lepse izgleda i opsti utisak je daleko bolji" - i sta ti jos treba pored toga?

Necu ti reci da ti l.u.p.e.t.a.s jer to nije pristojno, ali gresis... silno gresis sinko :)


Samo jedna rec - bioskop ;)


Gledam 65" sa 2.7 m razdaljine i moze lagano dosta vece od toga. Bez ikakvih problema.
I tih 2.7 m sam isforsirao - priblizio TV max prednjoj ivici police + gurnuo ugaonu max napred koliko je moglo da ne bih ubio stereo sliku za HiFi i estetiku prostorije.

Jedino sto me sprecava da idem na jos veci TV su bezobrazne cene 77" OLED-a. Da ne pricamo da jos ni nema komercijalnih modela vecih od 77".
 
Poslednja izmena:
Ček, ček, gospodji je prevelik?

Sirijusli, 4K na 43" ima gustinu od 103 piksela po inču dijagonale, a na 55" je to 80. Zdruge strane se jure telefoni sa 300-400 piksela po inču...
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da je za pricu oko velicine ekrana primarna stvar rezolucija i velicina piksela - jeste bitna, ali nikako primarna.
I 720p na 65" sa pomenutih 2.7m izgleda sasvim pristojno - daleko bolje nego istih 720p na 27" monitoru :)

Ne pricamo o matorim projektorskim TV-ima 100+ cm dijagonale sa ocajnom SD slikom. To je moglo da se gleda samo sa 5+ m inace ne lici ni na sta.



BTW, to da li se TV "uklapa" u neki prostor ili ne je odvojena prica od velicine ekrana.

50" plazma mi je trenutno u spavacoj sobi i velicina ekrana sto se tice gledanja opet moze da bude i duplo veca - moze i ceo zid sto se mene tice :) - ali vizuelno se sam TV bas i ne uklapa u tu prostoriju - kad je ugasen deluje glomazno i nezgrapno. Tu bi savrseno legla neka "on the wall" varijanta poput LG OLED W serije. Dnevna soba je projektovana sasvim drugacije i u njoj nijedan TV ne deluje tako - bas naprotiv, potreban je sto veci.
 
Poslednja izmena:
TV se gleda sa razdaljine 2m. Meni ni 65" ne bi bilo veliko i tu se slažem sa vama ali kao što rekoh gospođi je i 43" preveliko i moram to da poštujem. Možete li mi pomoći sa konkretnim modelima?
 
A vi svi imate oči kao muve verovatno, ili ptice.
Itekako može da bude preveliki, i za sobu, i za vaše vidno polje. Postoji više ozbiljnijih medicinskih studija na tu temu, dosadno mi je više da ponavljam. To da nije nikada dovoljno veliki je forsiranje potrošačkog mentaliteta.
Jako četo l.u.p.e.t.a.t.e. na tu temu. Bolje je da zadržite takva mišljenja za sebe.

Naročito priča oko 4k. Videćete više detalja u 1/30 ili 1/60 delu sekunde? To će sve registrovati vaše oči i mozak? Kako da ne.
Lepše izgleda - da, opšti utisak - da. Ostalo...bolje da ne komentarišem.

Bolje da ne komentarišeš, jer sam se teškom mukom uzdržao da ne sankcionišem ovaj rečnik.
 
Slobodno kolega :)

retko kada se upuštam u diskusije ovog tipa, jer znam da su bespredmetne, ali nekada ne mogu da odolim da ne dam ovakvu izjavu
i stvarno znam više od 99,99 posto tih što tvrde nešto, ali ne želim da diskutujem o tome ovde, opet - bespredmetno je
sa drugarima, poznanicima, uz pivo i gricke, opušteno - da
ovde svako ima pravo da misli da je najpametniji i da za to ima osnova

I veruj mi, reč koju sam istačkao je blag izraz za to što pojedinci ovde iznose ;)
 
Slobodno kolega :)

retko kada se upuštam u diskusije ovog tipa, jer znam da su bespredmetne, ali nekada ne mogu da odolim da ne dam ovakvu izjavu
i stvarno znam više od 99,99 posto tih što tvrde nešto, ali ne želim da diskutujem o tome ovde, opet - bespredmetno je
sa drugarima, poznanicima, uz pivo i gricke, opušteno - da
ovde svako ima pravo da misli da je najpametniji i da za to ima osnova

I veruj mi, reč koju sam istačkao je blag izraz za to što pojedinci ovde iznose ;)

Dakle ti toliko znaš, a dozvolio si sebi da se spuštaš na naš primitivni "Smoki" nivo.
Ja ne razumem...onda se uključi u diskusiju tih koji su pravili "ozbiljne medicinske studije" ali nemoj da vređaš nas koji nismo na tako visokom nivou poznavanja materije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Molim da ne ponavljaš post koji sam obrisao. Ukoliko se ne slažeš sa stavovima ne komentariši. Ovde svako ima pravo da iznese mišljenje, niko nema pravo da kaže nekom da lupeta.
Dosta sa spamom, biće poena i kazni.
 
@jaksa
Nije ponovljen namerno, izvinjavam se za to.

@DJmihailo
Da, u pravu si.
Ne, nivo uopšte nije visok, naprotiv, ono čemu sam prisustvovao nije zahtevalo nikakvo predznanje niti ozbiljno znanje.

Neće biti više off-a sa moje strane.
 
Poslednja izmena:
Ja sa 4m gledam 65icu i smešno mi je mali, pokajao sam se u trenutku, za iste pare sam imao 75 ali slabiji kvalitet . Zarad kvaliteta sam žrtvovao veličinu. Da li sam postupio ispravno, i dalje nemam odgovor.

Sent from my D6603 using Tapatalk
IMHO si postupio ispravno jer sam uvek pre za kvalitet nauštrb veličine te sam i sam tako i birao TV u odnosu na raspoloživi novac.

Opet, šta god mislio o veličini potrebno je da se taj TV uklopi i u prostor što opet znači da ne treba uzimati ni TV koji bi teoretski bio potaman za uživanje u slici a koji će pojesti prostor u sobi...
 
Do juce smo gledali 55 cm ,a sada se gadjamo metrima.Sa 3 metra gledam 43 incha i ok je.Naravno da je bolje uzeti veci tv posebno sada kada su cene malo normalnije ,ali ne vidim razloga za neko ekstremno preterivanje.
 
А ако се ТВ користи и као монитор, па се гледа са рецимо 80 цм, да ли би у том случају 43 инча било у предности над рецимо 49 инча ?
 
Poslušaj kad ti se kaže, šta si se uhvatio žene, pričaju ti ljudi iz iskustva.Ja gledam 55" sa 2 ipo metra, sledeći TV koju budem kupovao neće biti ispod 65 sigurno. TV izgledalo veliki prvih nedelju dana bukvalno i to je to. Za 43 na 3 metra bi mi trebao durbin [emoji3]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iz kakvog iskustva?
Medicinskog?[emoji3]
Daj bre jel ste ozbiljni...

Valjda svako zna šta njemu treba.
Šta ja da radim sa dnevnom sobom od 50m2?
Jel treba da kupim bioskopsko platno?

pa nije TV najbitnija stvar u sobi niti želim sobu da podredim TV-u...
niti želim da sedim u ekranu da merim pixele i ostalo.

Gledam fucking TV kao i do sada što sam ga gledao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aman ljudi, reč gospođe uvek mora da je na prvom mestu, jednostavno lakše je popustiti odmah nego posle :)

Inače isto gledam TV sa nekih 2.5m, 55". Mislim da sam tu negde na granici, ok je. Nakon što sam se navikao na veličinu mooooožda bi 65" bilo još bolje. Ali to košta pa ne bih prelazio na veću dijagonalu na uštrb kvaliteta.
 
А ако се ТВ користи и као монитор, па се гледа са рецимо 80 цм, да ли би у том случају 43 инча било у предности над рецимо 49 инча ?
Ne.
Koristim 42" od 2008. godine i zamenio prosle godine za 46"(drugar imao identican tv, samo 46, riknula mu maticna pa mi poklonio, ja stavio od mog) sa 80cm i moze do 55", sto i planiram kada skupim lovu za oled.

65" bi mi vec ispadalo iz vidokruga.
49" Samsung 6 seriju koristi drugar isto kao monitor, sa mozda malo vece razdaljine, posto mu tv ne stoji na stolu i mogu ti reci da tu vec moze i 65".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
LG 43UJ701V
LG 43UJ7507
SONY KD-43XE8077SAEP
PHILIPS 43PUS6412/12
SAMSUNG UE43MU6172UXXH

Још квалитетније телевизоре можете наћи, али у већим дијагоналама. Кад бисте се одлучили макар на 49", било би више модела који би били за препоруку, а од 55+" они најквалитетнији.
 
Jok, nego neko ko nema problema sa vidom :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koji TV bi mi preporucili a da je Full HD, racunajuci da bi mu primarna namena bila igranje PS3-ojke na njemu i gledanje filmova. Za model LG 32LJ500V sam cuo da je dobar model racunajuci cenu za koju se prodaje. Vidim da je vecina novijih televizora 4K, ali nisam siguran koliko dobro oni skaliraju sliku imajuci u vidu da je vecina PS3 igara ili 720p ili 1080p. Cenovni rang mi je do 60000 din, ali mi je bitno da sam PS3 content prikazuje korektno. Ako imate neki predlog za Full HD modele koji su se pokazali dobro sto se tice input lag-a i kvaliteta same slike i da sujos 40" i iznad, stvarno bi mi znacilo, posto je trziste zasiceno razlicitim modelima televizora i tesko je snaci se i naci pravi model za specificnu namenu.
 
Imas gomilu dobrih modela za taj novac od 40-43 incha.Ja bih ti preporucio sony 49we660.Kod burazera njegov klinac i ja igramo basket na ps3 i izgleda veoma dobro ,a cena mu je oko 62k.
 
Ako se ne varam, ima Sony 7 seriju 43" za te pare.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno