Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Martin
Vestel (both under Vestel name but also under various brands) - eto ga, al ne verujem da su koristili VOX brend.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo pomoc oko odabira tv.Imao sam Samsung 50MU6172 koji sam vartio u radnju zato sto prilikom gledanja oci mi umarao i crvenele jednostavno nisam bio zadovoljan.
E sad nebi da opet pogresim pa trazim koji tv bi kupio do 600 eura
U moj izbor ovih dana su usli LG 43701V,mozda neki Sony koji mnogi hvale ovde ili Panasonic sa kojima imam jako lepo iskustvo imam jedan model 32cs510e i jako je dobar tv.
Soba je nekih 5 metara sluzi kao dnevni boravak.Hvala
 
Pozdrav svima, nov sam na forumu, pa pre svega želim sve da vas pozdravim.
Čitao sam dosta na ovom topiku, a planiram da kupim novi tv. Moram da naglasim da živim u Sloveniji i da su ovde cene televizora u odnosu na Srbiju niže u proseku za nekih 100 do 150 eura za televizore do 1000e. Interesuje me, šta vi mislite, da li je bolje kupiti neku bolju seriju Full HD televizora, ili ići na neku jeftiniju varijantu 4k TV-a?
Uzeo bih neki tv do max 550 eura, imam ps4 slim koji bih naravno na tom tvu koristio, gledanje hd i običnih kanala preko optike, poneka serija/film sa laptopa. Dakle, jasno mi je da mi ZA SADA nije preko potreban 4k (ispravite me ako grešim), međutim pošto TV ne kupujem svaki dan, interesuje me vaše mišljenje da li će dosta zastupljeniji biti 4k program u nekoj skorijoj (godinu do dve) budućnosti?
 
Поздрав свима.
Одавно нисам пратио цене и нове моделе телевизора, па ми зато треба помоћ око избора телевизора дијагонале 40-43 инча који кошта до 55 хиљада динара.
 
Evo još jedan (manji) problem koji sam primetio na xe850. Nakon što duže vremena nisam bio kući (7 dana) kada sam uključio TV nije reagovao na komande niti je bilo slike. Morao sam da ga isključim iz struje, nakon toga je sve proradilo kako treba.
 
Pozdrav drustvo pomoc oko odabira tv.Imao sam Samsung 50MU6172 koji sam vartio u radnju zato sto prilikom gledanja oci mi umarao i crvenele jednostavno nisam bio zadovoljan.
E sad nebi da opet pogresim pa trazim koji tv bi kupio do 600 eura
U moj izbor ovih dana su usli LG 43701V,mozda neki Sony koji mnogi hvale ovde ili Panasonic sa kojima imam jako lepo iskustvo imam jedan model 32cs510e i jako je dobar tv.
Soba je nekih 5 metara sluzi kao dnevni boravak.Hvala
Tebi sam odgovorio na PP ? cini mi se .. no ne bitno,što se tiče tv predložio sam ti lg uj 701v model ja ga ima 49 inca tv je brutalan !!! pre neki dan sam konacno ubacio SBB cam modul i slika je fenomenalna i sd kanal i HD kanala,o youtube i snimcima 4k necu ni komantarasati jer slika je fenomenalna,sve u svemu,ja ti preporucujem taj model 7 serije LG samo veću dijagonalau 49 umesto 43 inca i to je to.
 
Interesuje me, šta vi mislite, da li je bolje kupiti neku bolju seriju Full HD televizora, ili ići na neku jeftiniju varijantu 4k TV-a?
Uzeo bih neki tv do max 550 eura, imam ps4 slim koji bih naravno na tom tvu koristio, gledanje hd i običnih kanala preko optike, poneka serija/film sa laptopa. Dakle, jasno mi je da mi ZA SADA nije preko potreban 4k (ispravite me ako grešim), međutim pošto TV ne kupujem svaki dan, interesuje me vaše mišljenje da li će dosta zastupljeniji biti 4k program u nekoj skorijoj (godinu do dve) budućnosti?
Gresis...Ali nisi jedini.
Ne kupujes UHD TV da bi gledao samo 4k programe isto kao što na fullHD TV nisi gledao isključivo 1080p programe, jednostavno ćeš ga koristiti isto kao i do sadasnji TV. A 4k kanali neće biti emitovani u redovnoj ponudi verovatno ni za 10 godina i tada će se emitovati SD kanali.
Stvar je u tome što tvoja tehnika treba jednako dobro da reprodukuje sve što hoćeš da gledaš a ne da mu ti biras materijal.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@bakara
Hvala na odgovoru, razumem sta si hteo da mi kažeš. Za sada sam najbliži opciji da uzmem LG 43uj701v u Muđi (Italija), mesto pored Kopra gde je okruglo 500e, čini mi se da za taj novac trenutno ne mogu naći ništa bolje.
 
Нема. Нисам примијетио. Иако је било, недовољно да би ми засметало.
Баш сам сад пробао и пустио филм највеће величине који је био на Пирату. 111гб. И пустио га је без проблема. Неко ме раније питао може ли. Ево може.
 
Нема. Нисам примијетио. Иако је било, недовољно да би ми засметало.
Баш сам сад пробао и пустио филм највеће величине који је био на Пирату. 111гб. И пустио га је без проблема. Неко ме раније питао може ли. Ево може.

Ok. hvala na odgovoru, ma jasam u dilemi ili 55MU6122 ili LG49uj 701v.Samsung me privlaci samo radi 55 inc.Moje misljenje da je LG kvalitetniji.U svakom slucaju svima hvala na pomoci.
 
Заборавих да ти кажем за позадинско пробијање. Има пробијања. Али не сметају. Стварно ријетко кад их примијетим. Док се гледа фудбал зна да се примијети и можда кад је неки филм/серија са пуно црне такође. Али код мене је то у два угла и то је то.
 
Заборавих да ти кажем за позадинско пробијање. Има пробијања. Али не сметају. Стварно ријетко кад их примијетим. Док се гледа фудбал зна да се примијети и можда кад је неки филм/серија са пуно црне такође. Али код мене је то у два угла и то је то.

Ok. Mnogo si pomogo ali stvarno.Pala odluka LG 701v
 
Kod mene LG 49 uj701v radi savrseno preko cam modul kartice sbb,ovaj drugi Samsung 43mu6172 (risiver sbb) kada gledas sport (fudbal) ima seckanja,iskljucio sam i one efekte ali ne vredi,kod LG to sve ide glatko,nisam imao za sada taj 'problem' na LG kao na Samsungu ... a sto se tice tv-a,da Samsung ima bolju sliku (oštriju) u odnosu na LG za nekih 10%,što nije presudno,i zbog VA panela,kontrasta,ali,u dnevnom boravku ja gledam iz uglova dosta tako da tu LG IPS panel mi je legao baš,baš,ja opet kazem (moje misljenje) da je LG 49UJ701v brutalan tv u svakom smislu ! RGBW panel vs Samsung VA RGB panel,mislim razlika ... koja ? sta ? svi ko god uporedi TV i sliku,koji su bili kod mene kazu da je ovaj LG brutalan TV kako što se tiče slike,Webos-a,Hraman Kardon zvuka .... same linije tv,metalno / hromirano komplet kućište,tv je urađen savršeno,što reče lik koji mi ga je doneo i instalirao ''nisu štedeli na materijalu'',iznosim svoje misljenje na osnovu tv koje posedujem,svako na kraju bira po sebi i svojim zahtevima,ja za dnevnu sobu nisam hteo VA panel,po cenu ničega,i na kraju ispostavilo se ekstra rešenje IPS uglovi gledanja,slika savršena.
 
Kod mene LG 49 uj701v radi savrseno preko cam modul kartice sbb,ovaj drugi Samsung 43mu6172 (risiver sbb) kada gledas sport (fudbal) ima seckanja,iskljucio sam i one efekte ali ne vredi,kod LG to sve ide glatko,nisam imao za sada taj 'problem' na LG kao na Samsungu ... a sto se tice tv-a,da Samsung ima bolju sliku (oštriju) u odnosu na LG za nekih 10%,što nije presudno,i zbog VA panela,kontrasta,ali,u dnevnom boravku ja gledam iz uglova dosta tako da tu LG IPS panel mi je legao baš,baš,ja opet kazem (moje misljenje) da je LG 49UJ701v brutalan tv u svakom smislu ! RGBW panel vs Samsung VA RGB panel,mislim razlika ... koja ? sta ? svi ko god uporedi TV i sliku,koji su bili kod mene kazu da je ovaj LG brutalan TV kako što se tiče slike,Webos-a,Hraman Kardon zvuka .... same linije tv,metalno / hromirano komplet kućište,tv je urađen savršeno,što reče lik koji mi ga je doneo i instalirao ''nisu štedeli na materijalu'',iznosim svoje misljenje na osnovu tv koje posedujem,svako na kraju bira po sebi i svojim zahtevima,ja za dnevnu sobu nisam hteo VA panel,po cenu ničega,i na kraju ispostavilo se ekstra rešenje IPS uglovi gledanja,slika savršena.
Hvala na odgovoru i moram priznati da si me uverio i ubedio da kupom LG.Jos jednom hvala na opsirnom odgovoru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno