Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto sam stvarno u nedoumici koji tv kupiti, izbor je spao na ova dva modela :
1. LG 65UF6809, LED Fernseher, 164 cm (65 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV
2.Samsung UE55JU6550, Curved-LED-Fernseher, 138 cm (55 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV

Koji uzeti i koji je bolji, obali se svidjaju, a sad koji uzeti to je pitanje? Svaka pomoć je dobrodošla... Hvala







Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
Koji od ova 2 ,cena slicna ,jedan verovatno bolji,drugi sigurno veci :) .

LG 42" 42LF652V ili GRUNDIG 49" 49 VLE 8460 BP

Oba smart i 3d ,pa me ovde vise interesuje iskustvo sa grundigovim tv-ovima,nego poredjenje karakteristika.Dal vredi rizikovat i uzet veci,na ustrb marke i verovatno kvaliteta?

http://www.winsoft.rs/index.php?product_id=TVZ00725
http://www.winsoft.rs/index.php?product_id=TVZ00785

Uzmi radije Lg.Grundig ima ponešto problema sa panelima,kondenzatorima,panel konektorima,usb modulima...
 
Pošto sam stvarno u nedoumici koji tv kupiti, izbor je spao na ova dva modela :
1. LG 65UF6809, LED Fernseher, 164 cm (65 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV
2.Samsung UE55JU6550, Curved-LED-Fernseher, 138 cm (55 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV

Koji uzeti i koji je bolji, obali se svidjaju, a sad koji uzeti to je pitanje? Svaka pomoć je dobrodošla... Hvala







Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk

Lg upotrebljava, manje tačnu 4k pixel strukturu poznato kao RGBW.Znači da pixli prikazuju,nešto slabije boje, napram drugih modela.
Samsunga ti ne bi preporučio.Uzmi nešto drugo,ako možeš.
 
Bogi79, zakrivljeni TV ima smisla ako gledaš sa metar i po udaljenosti i to sam. Drugim rečima, to mi se čini kao čista marketing navlakuša i ništa više. Birati 55 zakrivljeni ili 65 ravni je jednostavno, treba uzeti veći. Moje generalno mišljenje, ne znam kakav je kvalitet slike na konkretnim modelima.
 
Hvala za odgovor, mada ja sam takodje za veći tv, to jest za LG 65"...vudecu još, moraću da skoknem još koji put do mediamarkt, pa da bas vidim sta mi vise odgovara...
A koliko mi se cini, izgleda da je kvalitet slike bolji na samsung Curved 55"...nisam siguran da je bas tako, ali videcu još...
@majstorslo,u obzir dolazi samo LG i Samsung, jer samo tako mogu da gledam naše tv programe preko bigtv (IPTV smart app) samo su samsung i LG podržani. A već ima jedan samsung od 117cm, i sasvim je ok tv, čak šta više zadovoljan sam sa njim...
Uzeo bih ja najpre Sony , ali onda nemam naše programe... krastavac

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
Ne znam da li moze tako? Manje više mene briga za naše programe, ali žena hoće... Sta da radim :)
Pogledacu bas da li moze ta varijanta, ako moze super, ako ne, onda ostaje LG i Samsung...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
Ja sam na kraju ipak prelomio i narucio sony 4k.Model kdl55x8505c.Cekam da mi stigne u toku sledece nedelje iz subotice.Posto tv necu menjati u sledecih 6-7 godina odlucio sam da idem na 4k.
 
Ja juče uzeo Samsung 48JU7002 pa šta mi Bog da... Danas podesio postavke slike i lično sam za sada jako zadovoljan ali videćemo za par dana kad ga u potpunosti isprobam...
Mada, prvi utisak je da je 48" malo poveće u odnosu na sobu, ali dobro sad...
Glupo je takođe što se 3D TV prodaje bez naočara koje bi došle uz njega, pa ko voli da gleda 3D na TV dobro je... Čak nema ni da se kupe, odnosno na jednom mestu su imale jedne model 3570 ali prodavac nije znao da li su kompatibilne sa televizorima iz 2015. godine, a nije moglo ni da se proba...

Inače jedna mana kod novijih TV je što TV ne može da se rotira tako da se postolje ne pomera već samo sam TV, kao što sam to mogao na A656.
 
Pozdrav svima. Da li može neka preporuka za 4K lcd tv dijagonale 48-50, do nekih 650 eur (700 plafon) kod Mađara...?

Ono što mi je bitno, pored rezolucije, je naravno kvalitet slike, uglovi, dobra reprodukcija filmova sa eksternog harda i, po mogućnosti, dobro rešen smart deo.

Gledajući za ovih par dana sam zapazio sledeća 2 modela:

Panasonic 48cx400e i
LG 49uf680v,

ali sam otvoren i za druge predloge. Recimo da prednost imaju LG i Sony (koji mislim da je nemogu naći u tom cenovnom rangu) u odnosuna Samsung s koji imam loša iskustva.


Sent from my LG G Flex 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi,da li neko ima ovaj tv i sta mislite da li je dobar izbor za gledanje filmova i sportskih dogadjaja https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-lcd-tx-40cx680e.html ili je mozda ovo bolji izbor https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/philips-televizor-led-lcd-40pft6510-12.html .Filmove bih pustao preko usb-a.

Teško je uspoređivat ova dva televizora.Philips je fulhd,a Panasonic 4k.Philips ima nešto bolji kontrast, i 100Hz panel,dok ima Panasonic 50Hz panel.Za budučnost je sigurno bolji Panasonic.Ali pošto nema još dosta 4k materiala,je i Philips dobar odabir.Ali pošto češ,da gledaš preko usb modula,onda je bolje uzet Panasonic.
 
Poslednja izmena:
majstorslo,da li u ovom cenovnom rangu,moze mozda neki sony da se nadje i da li je to bolja opcija?

Ovdje imaš.Ovaj ima običan smart,a što se tiče slike,ništa bolji.Philips ima 100Hz direkt led panel,dok ima ovaj Sony 50Hz edgeled panel.I P hilips ima bolju intepolaciju.
A drugog Sonya,za takve pare ne dobijaš.Reči ču ti nešto,Sony platiš samo firmu,koja više nije što je bila.Ima boljih televizora, za manju cjenu.Recimo ,fulhd W model 2016,nema ove godine ni interpolacijski procesor,samo 50 Hz panele.A nisu i nešto bolji,ni viši rang televizora.
Ove godine, je najviše zaostao Sony.Više se isplati uzet Panasonic,Philips i Lg televizor.
https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/sony-televizor-led-lcd-kdl-40w705cbaep.html
 
Poslednja izmena:
Ovdje imaš.Ovaj ima običan smart,a što se tiče slike,ništa bolji.Philips ima 100Hz direkt led panel,dok ima ovaj Sony 50Hz edgeled panel.I P hilips ima bolju intepolaciju.
A drugog Sonya,za takve pare ne dobijaš.Reči ču ti nešto,Sony platiš samo firmu,koja više nije što je bila.Ima boljih televizora, za manju cjenu.Recimo ,fulhd W model 2016,nema ove godine ni interpolacijski procesor,samo 50 Hz panele.A nisu i nešto bolji,ni viši rang televizora.
Ove godine, je najviše zaostao Sony.Više se isplati uzet Panasonic,Philips i Lg televizor.
https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/sony-televizor-led-lcd-kdl-40w705cbaep.html
Koji Tv ima najbolji odnos ulozeno-dobijeno za moje potrebe-prvenstveno gledanje filmova sa usb-a i ponekad neki sportski dogadjaj,recimo za cifru do 450 e i da li se isplati dati malo vise,za panasonic ili philips,nije mi potrebno da tv bude smart i 3D.
 
majstorslo, ajde mi konkretno reci sta mislis o modelu LG 65UF6809 inkl. 100 € Sofortrabatt, LED Fernseher, 164 cm (65 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV?
Ili imas neku preporuku za cenu oko 1300/1400e?

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
majstorslo, ajde mi konkretno reci sta mislis o modelu LG 65UF6809 inkl. 100 € Sofortrabatt, LED Fernseher, 164 cm (65 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV?
Ili imas neku preporuku za cenu oko 1300/1400e?

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk

Lg model 6800,nema pravu pixel strukturu,tako bi ti ja preporučio nešto drugo.Neznam gdje češ uzet. i baš mora biti veličina 65.?
 
Tv kupujem u de, pa minimalno da bude 55" a po mogućnosti 65", i bitno je da bude samsung ili LG... krastavac... Pisao sam vec iz kog razloga...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
Da li neko zna u cemu je caka sa silnim popustima na samsung televizore kod nas trenutno, jel su to stari modeli? kada se ocekuju modeli iz 2016?

Da li je ovako nesto dobra kupovina?

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-55ju6412uxxh.html

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-55ju6472uxxh.html

http://www.tehnomanija.rs//index.php?mod=catalog&op=product&product_id=76891

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-55j6202akxxh.html

Ili neka preporuka za 50-55" u cenovnom rangu do 1000e, marka nije bitna, vec kvalitet slike - prvenstveno sam mislio da bude full HD ali sa ovim popustima UHD je dosao na taj cenovni rang pa i on upada u igru

Hvala
 
Poslednja izmena:
Nisu popusti samo na Samsung TV već je i na Panasonic, Philips i ostale.

Radi se o modelima iz 2015. godine i gledaju da ih što pre prodaju jer im dolazi, ili je već došla klasa 2016, kojoj će opet da nabiju ludačke cene, a negde već i jesu to uradili.

Ovo sada na "popustu" i jesu neke realne cene koje su u rangu i oko cene istih televizora koji se kupuju od "mađara".
 
Ili neka preporuka za 50-55" u cenovnom rangu do 1000e, marka nije bitna, vec kvalitet slike - prvenstveno sam mislio da bude full HD ali sa ovim popustima UHD je dosao na taj cenovni rang pa i on upada u igru

Hvala

Сони серија 50w 755c/756c има изузетну слику и може се наћи за тај новац (разлика 755c/756c је само у боји кућишта). Гледао сам у многим радњама, јесте на свим тв-има пуштен прилагођени промотивни видео како би слика изгледала најбоље могуће, али ови Сонији (укључујући и скупљи 805c са 3Д) се баш издвајају сликом.
Ја сам гледао 43" модел, али верујем да је исто и на већим дијагоналама. Кажу да је андроид који дође на њима мало баговит.
 
Сони серија 50w 755c/756c има изузетну слику и може се наћи за тај новац (разлика 755c/756c је само у боји кућишта). Гледао сам у многим радњама, јесте на свим тв-има пуштен прилагођени промотивни видео како би слика изгледала најбоље могуће, али ови Сонији (укључујући и скупљи 805c са 3Д) се баш издвајају сликом.
Ја сам гледао 43" модел, али верујем да је исто и на већим дијагоналама. Кажу да је андроид који дође на њима мало баговит.

Sony je mama
 
Mene interesuje koje su razlike izmedju ova tri modela?
1.sony kdl55x8505c--800hz
2.sony kdl55x8507c--900hz
3.sony kdl55x8509c--1000hz
Da li je razlika samo u osvezavanju slike ili ima jos neke razlike.Ja sam narucio ovaj prvi 55x8505c i cekam da mi stigne iz madjarske.
Koliko sam uspeo da nadjem na netu oni spominju samo da je razlika u osvezavanju slike.Ne znam da li ima jos nekih drugih razlika?
I 55x8507c je u srebnoj boji a ostala dva su u crnoj.
Pa ako je neko upuceniji cekam odgovor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno