Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to je nesto sto b8 oled od preko soma evra ne moze i sto me izludjuje. Sve ostalo je extra(sto se mojih potreba tice) ali kad moram fleskom da mu "prinosim" film a ne ko covek da citam sa network drivea, to me izludi svaki put. Izem ti takav smart.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Ček, a jesi li probao sa LG-ovom SmartShare aplikacijom? Ja nemam OLED, imam mnogo slabiji 43UM7000PLA ali trebalo bi da imaju isti OS? I ja sam se mučio oko šerovanja foldera sa PC-ja. TV bi video folder ali ne i njegovu sadržinu. Instalacijom SmartShare aplikacije sa LG-jevog sajta sam rešio sve probleme. Sad TV bez ikakvog problema preko bežične konekcije pusta filmove. Probaj ako nisi do sada.

Jedina mana aplikacije je da kada dodaješ (ili brišeš) fajlove moraš da odradiš refresh u aplikaciji, ali to i nije neki problem.
 
Dosta je komplikovano namestiti da se vidi share foldera, ja sam se otelio...naravno, to je do Windowsa, ne TVa. Smartshare radi super.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sony KD49XG7096BAEP da li vredi za 54000?
Bitna mi je garancija, kvalitet slike pa sve ostalo. Ne može da čita .mkv fajlove i nije android. Bukvalno na svaki tv koji sam naišao nešto ne može da čita/reprodkuje.
Tako da bi ga koristio kao drugi monitor.
Uzeo bi neki Lg/Samsung ali dve godine garancije je baš malo (ujak opravlja ceo život televizore pa sam se naslušao i nagledao svačega).
Rezervisao sam Sony, ako neko ima neki savet šta je bolje...help.
Treba uzeti u obzir da ni Sony nije Sony kao prije 20-30 god. Tako sto neko napisa za Mercedes i Renault, da se ne mogu porediti, a istina je da se Mercedes prodaje sa Renaultovim motorom.
 
Isto kada te neko pita koji tv da kupim, postoji previše načina gledanja, solucija i odgovora, vise je za roman ili neko uputstvo.
 
Poslednja izmena:
Samsung i LG su lideri, Sony je treći ali kineski proizvođači TCL i Hisense prete da ih sve preteknu. Pogotovo TCL, oni su prvi predstavi li mini led 8k tv.

Gledati šta je nekad bilo dobro nije korisno. Ja sam Sharp kupio jer je bio jeftin a ne jer je to nekadašnji Sharp koji je napravio prvi japanski televizor. Sony nije tako nisko pao ali Samsung i LG u top klasama su jači igrači.
 
Otkazao sam rezervaciju.
Molim ako možete da mi ispišete koje modele/generacije Samsunga i LG da vijam na akciji/dužoj garanciji do 55000, veličina oko 50".
Značiče i drugim ljudima.
Pozdrav
 
Jedino do 55k što možeš da dobiješ je 50um7500 za 53k i Samsung 50tu7072 za 55k.

Lg em jeftiniji, a onaj magični vredi svakog dinara da se dokupi, a ovde dobiješ uz televizor što je poklon od 5000. Tv realno ispadne 48k.

Imas i Samsung ako hoćeš baš Samsung, ali to je entry-level model.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Otkazao sam rezervaciju.
Molim ako možete da mi ispišete koje modele/generacije Samsunga i LG da vijam na akciji/dužoj garanciji do 55000, veličina oko 50".
Značiče i drugim ljudima.
Pozdrav

Bude onaj Samsung NU7092 za 55-50k od 55 inča. Tako bude i LG 7450 kada su na akcijama.
 
Samo da dodam da i u GG imaju 1-2 godišnje akciju 20% popusta za SBB korisnike. Pa eto prilike da se uzme nešto, ja sam tako u januaru uzeo laptop sa popustom.
Čak i ako nisi SBB korisnik, možeš da uzmeš preko nekog ko jeste. Tako da prati sajtove i čekaj kad iskoči nešto.
 
Samo da dodam da i u GG imaju 1-2 godišnje akciju 20% popusta za SBB korisnike. Pa eto prilike da se uzme nešto, ja sam tako u januaru uzeo laptop sa popustom.
Čak i ako nisi SBB korisnik, možeš da uzmeš preko nekog ko jeste. Tako da prati sajtove i čekaj kad iskoči nešto.
Taj popust od 20% često ima za radnike mts-a ili radnike OTP /Vojbođanske banke i čini mi se još nekih, ja sam uzeo dosta stvari na taj način.
Na Android TV instalirate VLC player i cita sve. Ja ga najvise koristim da pustam sa mreze, gdje je film ili serija na kompjuteru
Ja koristim Plex na Samsungu, a imam ga i na Playstation-u i Eonu. Besplatan je i radi sasvim solidno(jedino titlove što ne prepoznaje par ćiriličnih slova) i ume nekad da se ubaguje. I externi hard ili veći fleš je sasvim ok rešenje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja imam Sony 60X830F android koristim KODI cita bez problema dva hdd 2 i 4 Tb na asus ruteru ili sa bilo kojeg laptopa trenutno ukljucena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Treba uzeti u obzir da ni Sony nije Sony kao prije 20-30 god. Tako sto neko napisa za Mercedes i Renault, da se ne mogu porediti, a istina je da se Mercedes prodaje sa Renaultovim motorom.

Zato izmedju Mercedesa i Renola uvek uzmi bembaru :D
osecaj neprocenjiv ....:smoke:
 
Sony KD49XG7096BAEP da li vredi za 54000?
Bitna mi je garancija, kvalitet slike pa sve ostalo. Ne može da čita .mkv fajlove i nije android. Bukvalno na svaki tv koji sam naišao nešto ne može da čita/reprodkuje.
jesi li siguran da ne može da čita mkv? možda je problem do video ili audio kodeka koji nisu podržani od strane ovog modela. mkv je slobodan format, njega čitaju i modeli "regionalnih/lokalnih marki" televizora

Samsung i LG su lideri, Sony je treći ali kineski proizvođači TCL i Hisense prete da ih sve preteknu. Pogotovo TCL, oni su prvi predstavi li mini led 8k tv.
globalno gledano (po udela na tržištu), Samsung je i dalje broj 1, za 2. mesto se bore LG i TCL. Hisense je oko 5. mesta, SONY je tu blizu. al' realno, svaka marka vremenom na nečemu zakida (te nema više DTS, te plastika umesto metala, te 8bit+FRC umesto 10bit, te slabije osvetljenje...)

Molim ako možete da mi ispišete koje modele/generacije Samsunga i LG da vijam na akciji/dužoj garanciji do 55000, veličina oko 50".
Značiče i drugim ljudima.
ovo je vrlo nezahvalna i tražena kategorija, 50" za manje od €500. Hisense nudi 5 godina garancije (do 7.10. je akcija uz kupljeni TV, 50% popusta za Gorenje G-Force usisivač), tu bi mogli da prođu prošlogodišnji H50U7B i H50B7500. i Philips je imao neku garanciju 5 godina, samo ne znam je li prava ili fazon 2 godine garancija + 3 godine osiguranje.
Djilkosh_Ns je dao dobar predlog za LG.

da ne bude zabune, zakonski imaš 2 godine, a za ovih 5 je potrebna registracija
 
Poslednja izmena:
Sta znam, ja sam kupio tv kod nas zbog garancije. Ali sam se prevario. Kako vreme odmice srpska garancija se sve manje postuje. Tako da je LG B9 od svercera za 950 evra mnogo bolji izbor nego kod nas Sony za 110k. Jos ako je u WW/Tehnomanija, nema tu nikakve garancije a kamoli pet godina. Ti su prestali da se drze zakona odavno, moze im se.

Ovo apsolutno nije tačno, imam lično pozitivno iskustvo sa oba proizvođača koji si naveo. A kada nakon 2,5 godine (kao što se desilo nekima koji su ovde ostavljali svoje iskustvo) popiješ burn in i strovališ TV u kontejner zažalićeš i proklinjaćeš dan kada si rešio da kupuješ od nezvaničnih švercerskih distributera.

Kupiti OLED bez 5 godina lokalne garancije je čista ludost.
 
I to je nesto sto b8 oled od preko soma evra ne moze i sto me izludjuje. Sve ostalo je extra(sto se mojih potreba tice) ali kad moram fleskom da mu "prinosim" film a ne ko covek da citam sa network drivea, to me izludi svaki put. Izem ti takav smart.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Kako bre ne može? C8 bez problema vidi i pušta sve sa HDD na Asus ruteru.
 
To je IPS.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
jesi li siguran da ne može da čita mkv? možda je problem do video ili audio kodeka koji nisu podržani od strane ovog modela. mkv je slobodan format, njega čitaju i modeli "regionalnih/lokalnih marki" televizora

Da, bio sam lično i probao. Ostale formate vidi tipa avi ili mp4.
Međutim, kada uđem u folder gde je mkv film, folder prazan. Full hd film je bio u pitanju od 2.5gb, dakle ništa što bi ga nateralo da se oznoji. :D

Hvala svima na predlozima. ;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, može li pomoć oko odabira TV-a za druga. Trenutno ima 65 Q7 seriju. Hteo bi neki veći TV, on mi nešto reče nadji od 100 incha ako ima. :D Ja nisam baš upoznat da li Samsung ima toliki tv. Šta uzeti od 85 incha od Samsunga? Koju seriju pojuriti? Hvala!
 
Samsung qe85q950ts

Ima oko 150k popusta za online kupovinu i kesh placanje, pa izadje oko 1.350.000 ili ti 11.450e.

Ako hoce nesto on the budget, ima qe85q80t za nesto preko 5.000e.

Ooed je nazalost preskup u velikim dimenzijama, pa je 77" oko 18.000e, a 88" oko 30.000e.

Mada ima proslogodisnji wallpaper W9 77" i pala je cena na oko 8.500e i C9 77" za oko 5.000e.

Ukoliko hoce najpreciznije boje, tu je Sony KD-85XH9505 za nekih 4.400e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
qe85q80t - meni ovaj isto zapao za oko kao ok kupovina. Mislim to su i dalje dosta skupi televizori, ali kada je već tražio da čuje cene, eto mu. :) Ipak 85 dijagonala je nešto ogromno. Onaj njegov 65 je taman, meni se baš svidja veličina. Ima čovek veliku sobu, tako može lagano i 85 da legne, ali uživo ne verujem ni da sam video 85.
 
I 77" je dosta veci tv od 65, neka vidi to mozda ukoliko mu je skupo 85.
Ima i jeftinijih, ali mu tu onda pada kvalitet slike u odnosu na njegov q7.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zavisi od udaljenosti. 65" je malo za 4 metra. 85" je taman tv da se gleda sa 4,5 metra. Kapiram da bi 92-95 bilo "tamanije". Nemojte se zavaravati da postoji veliki tv...postoje samo male sobe
 
Poslednja izmena:
Ma znam ja da ne postoji veliki tv, ja sam isto pobornik toga. Videću, onaj za oko 5k 85 deluje sasvim dobro. A verujem da je ta serija i bolja od Q7?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Nemam iskustva sa samsunzima na toj dijagonali. Moj sony zg9 od 85" (ili 88" ne znam iskreno) služi da pokriva zid uglavnom. Palimo ga retko jer dosta greje sobu (preko leta) i tv slika na njemu izgleda bedno naspram 65ice, uprkos hd signalu, upscalingu i svemu ostalom. Osim toga, čini nam se da prilično elektrificira (jonizuje) vazduh. Možda nije dobar izraz, ali vazduh postaje zagušljiv ako je zatvorena prostorija, možda je trip - ne znam.
Nadam se da će nova 4k konzola da ga više uposli, inače na ličnom iskustvu za gledanje tv i mešovito - multimedija, netflix, hbo, konzola ne bih išao na više od 75". Ako se koristi samo za 4k sadržaj, onda je ok i više, tj veća dijagonala....
 
Poslednja izmena:
Mada sada gledam, bolja je varijanta ići na LG C9 77 nego na onaj Samsung 85Q80. Nije ogromna razlika u dijagonali, a OLED je ipak prava priča.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno