Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Videh juče da i Vox ima svoj OLED TV, u pitanju je model 55ADJ798B. Mada cena je za sad visoka, ali bas me je iznenadilo to da i low end kompanije imaju OLED televizore u ponudi. Jedino nam preostaje da čekamo neku recenziju.
 
Treba mi preporuka za Lg 55 UHD tv.. Vidim da su cene u radnjama od 70-110 hiljada za razlicite modele ali ja ne vidim neke velike razlike osim materijala/dizajna i toga dal se dobija magic remote, pa nzm da li se isplati davati vise para...

ps; Uglavnom bi se koristio za filmove, tv eon..
Nema razlike u panelima svi imaju iste panele u toj klasi.
Ja sam uzeo LgUk6950Plb 55" na akciji u Teh..ma... sa garancijom od 5 godina.

Za sada sam zadovoljan kako slikom tako i zvukom a posebno sa Magic remote daljincem,nema bolje stvari.

Na TV-u imam d3 mini i eon aplikaciju i slika je malo u korist d3 mini ali to je zanemarljivo.
Pušta sve filmske sadržaje bez problema.

Ima dosta opcija da puštaš sadržaje i preko fona tako da je po meni lg to sve pokrio.
U toj cenovnoj klasi do 70k sa 5 godina garancije nema bolje kupovine.

Uglovi gledanja su odlični s obzirom da je ips panel a sa zidnim nosačem koji se pomera po svim uglovima moze da se kompenzuje donekle "mana" ips-a u odnosu na va panel.
Ako te još nešto zanima pitaj.

Razlike možeš da uporediš na:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/095577ad3



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kako je sad mana ugao gledanja kod ips, a nije na va?
Zar va nema manji ugao gledanja i za pun kvalitet slike treba vise ispred sedeti?

-------------

Jedan mali info (valjda sme), danas i sutra se otvara Gi**t**n-ova prodavnica preko puta Arene, "Arena Megastore" i daju 20% popusta na ceo asortiman dok ih imaju na stanju u radnji (valjda, ja tako shvatio).
https://www.gigatron.rs/novosti/gigatron_megastore-8009

---------------
E sad pitanje i u vezi ovog popusta...
Da li cekati novu seriju LG televizora za 2019. ili ici i kupiti LG 43UK6950 (po ceni od 55-58krsd na ovom popustu).
Meni je "mentalno" previse dati za tv +1000€ a volim kupiti dobro i jeftinije (ako se nadje)... :)
Sta ce biti novo i bolje u modelima za 2019. u odnosu na modele iz 2018. ?
 
Ako neko ide danas ne bi bilo lose da kaze kakve modele imaju u ponudi tamo da se vide. Dosta uzivo znaci videti tv, nije bitno gde se uzima.
Danas sigurno ne mogu stici tamo, ali sutra postoje neke sanse, pa cu napisati ukoliko odem.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Juče sam ponovo bio kod majke da joj nameštam kanale jer ima glupi kopernikus, uglavnom vidim da još uvek ima ponekih kanala koji imaju pogrešan odnos dimenzija slike (aspect ratio), negde bi trebala da je šira, negde uža, da bi izgledala normalno. Nema puno takvih kanala ali nađe se. Tv je neka tošiba, najveći koji sam uspeo da pronađem a da upadne u rupu od ormara, nije smart...

Kako sad aktuelni smart televizori to hendluju?
 
Meni je "mentalno" previse dati za tv +1000€ a volim kupiti dobro i jeftinije (ako se nadje)... :)
Sta ce biti novo i bolje u modelima za 2019. u odnosu na modele iz 2018. ?

Verovatno ništa, za ovo drugo...

Slažem se ali tako sad stoje stvari jer treba dati ne 1000+ nego oko 2000+€...

O čemu pričam? U osnovi LED tehnologije je začkoljica (u vidu backlight osvetljenja) koja ograničava mogući kontrast na oko 1.000:1. To praktično znači da, čak i ako gledaš HD materijal, nećeš najjasnije videti sve detalje kao na CRT tv-ima, monitorima ako ih se još sećaš... Njihov kotrast ratio je bio +15.000:1:zgran: Zbog toga i izmišljaju poštapalica-tehnologije kao što je dynamic contrast, HDR i slično jer su i sami svesni "ispranosti prikaza" ali to ne menja činjenicu da je kuso, kuso...

Zato ako hoćeš dobro, imaš kao jedinu opciju OLED ali nisu jeftini, niti se gabaritima uklopaju u prostor... S'toga, gledaj šta ti se uklopa u budžet ostalo je marketing hipi. :wave:
 
ta "ispranost" o kojoj pricas se primecuje u 5% slucajeva kad su tamne scene u pitanju ali i to nije neki problem kao problem, jer u slucaju gledanja tv sadrzaja to su sve zanemarljive stvari..
svakako kome je budzet bitna stavka mislim da o oledu netreb da razmislja jer je u tom smislu precenjen..
 
Ne primećuje se samo u EPP kad ono ima tri jednobojna trougla na žutoj pozadini sa velikim crnim slovima.:D Onda je "kristalno jasna slika". Inače, banding, ringing, blurring ako se ukljči bilo šta od "poboljšivača" u setovanjima.

Sećam se kad sam Samsung "Černobil" monitor zamenio prvim FHD monitorom i mislio "što ću sad da se nagledam dobre slike u filmovima"... Kad ono cvrc. I to "cvrc" me pratilo sve dok LOTR ne odgledah open na OLED-u...

Samo, da je skupo, jeste.
 
Ja sam uzeo LgUk6950Plb 55"...

Ajde molim te jos jedan odgovor...
Da li ima 3,5mm izlaz za slusalice tvoj tv?

Evo ovde pise da LG 43UK6950PLB https://www.displayspecifications.com/en/model/70ce11d2 ima, a na mnogim drugim mestima ne pise da ima audio izlaz za slusalice...

Za tvoj LG 55UK6950PLB https://www.displayspecifications.com/en/model/86e211d0 takođe piše da ima 3,5mm izlaz (konektor) za slusalice...

Budi dobar i pogledaj, zavuci se iza tv ili ga okreni i proveri jednom za definitivno.
Hvala

---------------------------

Ajde kad se raspitujem, sta znaci kada se na ovom sajtu i u ovim opisima ne vidi vrsta IPS panela?
https://www.displayspecifications.com/en/model/78fb18b8
https://www.displayspecifications.com/en/model/e9d218c6
https://www.displayspecifications.com/en/model/031c18e3

Za 43UK6940PLB lepo pise da je RGBW vrsta IPS panela https://www.displayspecifications.com/en/model/70ce11d2

Da li su po necemu bolji ovi novi UM7600, UM7450 i UM7400 serije televizori od UK6950 ?
 
Poslednja izmena:
Uzeh danas Samsung UE55NU7093. Bila akcija sa 73.000 na 57.000 i mogu reci da je televizor odlican.
Sad vidim da sam bzv toliko gledao i trazio neko savrsenstvo. Samo sam opterecivao sebe.
YT radi odlicno. Odmah pokrece aplikaciju. Pustali smo neki 4k video i slika je "vrh". Internet mi je samo 10mb i kako jedan deo ode za box onda se dogadja to da pri reprodukciji 4k materijala ucitava na svakih 5sec.
Kanali su na moje iznenadjenje jako dobri. Mislio sam da ce biti prosek, ali sam pogresio.
Zvuk za mene odlican.
Jos jedna stvar vezano za VA-IPS. Neko gore je napisao da to nije toliko strasno koliko se predstavlja i istina je. Ovde je VA panel i namerno sam gledao pod velikim uglom da vidim hoce li se drasticno izgubiti na kvalitetu medjutim nije. Jeste da slika postane malo bledja, ali to nije toliko strasno koliko je pisano.

---Jedina mana mu je ta sto ce zavrsiti kod brata u stanu, a ja ostadoh na mojoj 32"ojci. [emoji16]---


@Sad da ne bude da sam opisao ovaj tv kao da kosta 2000€, a ne od 480€. Siguran sam da neko ko se mnogo bolje razume i vise zagleda neke stvari ce reci da je nista posebno medjutim meni je ovo jedan jako dobar tv. Bilo je tamo i oled modela za koji su komentari suvisni, a najvise me odusevio Sony 55XE9xxx. Ono je nesto posebno.
 
Poslednja izmena:
Zamisli kakvo je to čerupanje, redovna cena bila 73000 a sad kao akcija pa spustili na 57000, tek tako spustili 16000 din. Znači da je njegova nabavna cena tipa 30.000 din...

Uglavnom, kad već ljudi znaju da će biti neki popusti ne bi li bilo korisnije da to kažu unapred! Možda je još neko zainteresovan baš za taj model a rado bi da zadrži 16000 din i upotrebi ih za nešto drugo!?
 
To je samo za vikend bio popust na ceo asortiman u novom Giga Megastore kod Arene.

Da mu je prava cena 30k je malo nerealno, ali da kazemo nekih 40-50k moze biti...e sad sto su oni napucali cenu 73k to je druga prica.


Sta preporucujete od bezicnih tastatura sa tacpedom do nekih 2k? Treba da se uzme jos nosac i hdmi kabl pa ne bih isao preko tog budzeta.
Videh ovako nesto za 1.400din
Gembird KBS-18
d14352b6def9af016b667f8363caa7f2.jpg
 
Poslednja izmena:
Jos jedna stvar vezano za VA-IPS. Neko gore je napisao da to nije toliko strasno koliko se predstavlja i istina je. Ovde je VA panel i namerno sam gledao pod velikim uglom da vidim hoce li se drasticno izgubiti na kvalitetu medjutim nije. Jeste da slika postane malo bledja, ali to nije toliko strasno koliko je pisano.

možda ja to za uglove gledanja :) i ja sam uzeo isti tv pre par meseci...msilim, ko voli nek izvoli ali meni ovo odličan tv...
 
Probajte ako imate neki USB hub na tom Samsungu da li radi, super je tv a i cena za naše pojmove.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se javim sa jednim negativnim iskustvom sa 4K tv-om Samsung UE43NU7092UXXH .
Kupio sam ga pre dve nedelje, međutim već nakon 5 dana je počeo da dobija neke linije na panelu. Međutim, te linije se pojave na 5 minuta, zatim tv radi normalno dva-tri dana i tako. Podneo sam zahtev za zamenu svakako, pa ću uzeti drugi model, verovatno Samsung UE49NU7172UXXH , jer je ovaj što sam uzeo made in Slovakia, a ovaj drugi bi trebalo da je iz Mađarske.
Evo i slika u prilogu, mada sam čitao loša iskustva o seriji 7. Tipa sam se pali, gasi se, zuji kada je na stand by modu itd, tako da nisam pametan šta više uzeti, kada je sve škart u poslednje vreme. 20190413_194900.jpg20190413_194855.jpg20190413_195044.jpg
 
Drugari treba mi preporuka za TV barem 65", moze i 70" za dnevnu sobu, najvise za filmove, sport i to ( tu i je ps4 pro ). Budzet do nekih 150,160k plafon, ne bih isao preko toga, a mozda cak ni do tih cifara ako ne vidim poentu....

Moze billo koja domaca radnja ili madjari sa kp, svejedno...voleo bih barem 3 HDMI-ja i barem pristojan zvuk da ima takodje.

Bilo kakve preporuke, kapiram da treba da biram izmedju LG-a i Samsunga ili gresim?

Vidim da se na prethodnim stranama pominje LG OLED B8 i da su pozitivna iskustva, da li ici na tako nesto? Ovo bi trebalo da bude TV koji nece izaci iz kuce par godina sigurno, nije situacija da cu za npr 6 meseci ili godinu dana moci ponovo da izdvojim toliki novac za TV....
 
Poslednja izmena:
Drugari treba mi preporuka za TV barem 65", moze i 70" za dnevnu sobu, najvise za filmove, sport i to ( tu i je ps4 pro ). Budzet do nekih 150,160k plafon, ne bih isao preko toga, a mozda cak ni do tih cifara ako ne vidim poentu....

Moze billo koja domaca radnja ili madjari sa kp, svejedno...voleo bih barem 3 HDMI-ja i barem pristojan zvuk da ima takodje.

Bilo kakve preporuke, kapiram da treba da biram izmedju LG-a i Samsunga ili gresim?

Vidim da se na prethodnim stranama pominje LG OLED B8 i da su pozitivna iskustva, da li ici na tako nesto? Ovo bi trebalo da bude TV koji nece izaci iz kuce par godina sigurno, nije situacija da cu za npr 6 meseci ili godinu dana moci ponovo da izdvojim toliki novac za TV....

Jesi pogledao posto su oledi od 65-70"?
Pazi da ti mozes izaci (iz kuce) kad ga kupis... da ne moras bubrege, roznjace i slicne delove tala prodati da bi ga kupio... :d
Takodje savetujem da ne odes u drugu krajnost i pokusas "istrcati" sa oledom iz radnje... ili zarad oleda istrcati prvo nekome iz kuce ili banke sa kapuljacom na glavi... :d

Ah olede olede sta me spopade sve zbog tebe...

@Zeha
Nema 3.5 mm ulaz za sluške.
2881da7fad9056545cf416606096e2d9.jpg

Hvala.
 
@Zeha, na sopstvenu veliku zalost videh posle cene....ne verujem bas da vredi toliko......

Nije bas da moram da prodam sve to da bih ga kupio, ali su svakako ozbiljne cifre....:/

Nije mi to ni padalo na pamet, sad vec kad si dao ideju.....:D salim se naravno

Dajte preprouku za neki "normalan", 4K 65" barem dijagonalu i barem 3xHDMI....
 
Pozdrav

sta mislite o ova dva modela:

Sharp LC-40FI5442E Smart TV 40" Full HD 35.990 din
ili
Hisense H39A5600 Smart TV 39" Full HD 33.999 din

Mene vise vuci Hisense posto dajy 5god garancija dok Sharp izgleda mnogo kvaliteniji...

Imaju i Sharp Televizori 5 god garancije isto do kraja aprila, ali ne znam da li to važi za sve modele i da li u svim prodavnicama. U Gigatronu važi ali ne videh tvoj model.

Što se tiče poređenja ova dva modela, bacio ovlaš pogled, mislim da je bolji ekran kod Hisense, a zvuk kod Sharp-a. Takođe Sharp izgleda podržava DTS, a Hisense mislim da ne.
 
65 oled je 2.5k evra, 1850e kod Madjara, nikada jeftinije nije bilo kupiti ogroman tv sa najboljim kvalitetom slike.
Pre 10 godina, 50" Pioneer plazma je kostala duplo.
Secam se da sam isao da uzmem izlozbeni model 46" Samsung lcda na 50% popusta, za 1500e.
 
Solidan tv, ali za koje pare i za koju upotrebu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno