Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma da šta je to 150€, sica.
Kako se lako placa tudjim novcanikom.
Naravno da jeste "sica" na cifru od 1500+ € koju vec placas i kad dobijas 5 godina domace garancije u odnosu na 2 napolju.

Ja sam 65" platio 3300€ sa 5 godina domace garancije u trenutku kada je moglo od napolje da se dovuce za 2700€.
Naravno da bih za taj red velicine razlike u ceni (manje od 20%) ponovo isto uradio bez i malo razmisljanja. A ovde je rec o 10% razlike u ceni.
 
To je za vas jako bogate sica... [emoji41]
Ja bih radije uzeo 300€ pa može i bez garancije.
Ni za auto kad kupujes neće da skinu 300€ a ne za televizor.

To je ono bolje vrabac u ruci nego golub na grani....tj garanciju koju verovatno nećeš ni iskoristiti.

Ali poštujem i taj stav.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je vrlo skakljiva tema. Tako gledano je i kasko za auto bacanje para - sve dok ti ne zatreba.
Iliti svako osiguranje kosta i u globalu je osiguravajuca kuca uvek u debelom plusu - ali kad zatreba bas bas meni, onda i ne razmisljam o tome kako su "lopovi"... :)


A TV je bas glomazan i nezgodan za prevoz.
Bas za vikend sam pakovao i vozio staru Panasonic 50" plazmu u tazbinu - uz originalnu kutiju koju sam imao je to bila avantura od par sati za pakovanje, uglavljivanje u auto i prevoz - pa onda na odredistu sve to, ali obrnuto :) A kutija od 65" TV-a mi ni ne staje u auto...

Nisam ja uopste gadljiv na uvoz. Pa bas tu plazmu sam pazario iz Madjarske sa sve 5 godina panevropske garancije :)
Ali napravim racunicu koliko mi se nesto isplati i koliko moze da me kosta.

I sada cu za neke druge stvari morati da rizikujem sa pazarom od "napolje" jer kod nas toga nema. Subwoofer konkretno.
 
Gde ima c7 za 1600?

Послато са Moto Z2 Play уз помоћ Тапатока
 
Gde ima c7 za 1600?

Послато са Moto Z2 Play уз помоћ Тапатока

Videh u domacim radnjama, snizenje 25% za LG i 5 godina garancije do odredjenog datuma, ide svetsko prvenstvo pa ono, svi su udarili popust i duzu garanciju, i Samsung i Sony.. B7 je skuplji za 100e od C7 sto mi je cudno a Qled 7 proslogodisnji model skuplji za 100 od B7 a tv se pokazao kao "los" tako da mi je C7 mama, tj, jos kada je izasao ga merkam ali bio je drasticno skup. Na KP stalno gledao ali ne pada ispod 2k kao ni Sony Oled. Videh juce novi Sony Oled AF8, nije los ali 400k mislim lopovluk.. B7 65 sam isto video uzivo, ne svidja mi se onaj stand pa to ti je..
 
Poslednja izmena:
http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-30.i?i358=3479&option=
http://www.eponuda.com/oled-televizori-cene?cene-po=ceni-rastucoj

Za radnje na E i W dobro proverite sta uopste prodaju - pre dve nedelje je u W bilo samo izlozbenih primeraka iz radnje. Provereno. Kolega sa posla je hteo da pazari jer su mu ponudili upravo tu cenu koja je sada aktuelna, kad ono - stativa.

A cena na webshop-u se bukvalno svaki dan menja za po +-10-20k dinara, pa par dana postoji u ponudi, pa onda vise ne postoji. Smejurija.
 
Poslednja izmena:
E fala.

Sve mi se vise cini da je i B dovoljan, a da C donosi samo razlike u postolju i audio.

Ovo na KP pise "kupac prvi otvara kutiju". Sa OLED-ima ne treba rizikovati bilo kakve izlozbene primerke.
 
Poslednja izmena:
Da bi proverio broj sati, moraš ići u servisni meni, a nisam siguran da li se tako poništava garancija.
Ja sam uzeo b, montirao na zid i kupio soundbar. Nikako da se nakanim da napišem review na forumu...
 
@padawan
Ma nema razlike osim postolja i boje okvira TV-a.
Razlika u zvuku, ako je uopste ima, moze da potice samo od oblika postolja.

Moze da se primeti nekonzistentnost u review-ovima kada je u pitanju kvalitet zvuka - po pravilu je bolji na 65-icama u odnosu na 55-ice, pa na to treba obratiti paznju.


Postolje na C7 je prakticnije za vecinu komoda. I kod mene je morala da bude C varijanta jer mi je komoda nesimetricna. C8 ne staje bez da pomeram komodu i postavljam TV pomereno na stranu :(

Na zid nema trika da kacim - i ovako sam ga pomerio maksimalno koliko mogu napred na komodi, da bi bio sto blize poziciji gledanja iliti da bi bio sto veci :)


p.s. Juce je u E**i 55-ica bila 1600€ (188k din), vec danas je 30k din veca cena :S:
U W je i dalje 65-ica 2900€, ali mogu da se kladim da je u stvari uopste i nema.
 
Poslednja izmena:
Ma zvuk kao zvuk nije toliko bitan, svakako ce tu ici neki top soundbar ili nesto jos kvalitetnije.. Sto se tice boje okvira, tu svakako crna bolje stoji nego siva.. Postolje mi se na B7 nikako ne svidja zato mi C7 deluje mnogo elegantnije.. Mada i B7 moze da prodje kada bi ga poredio sa onim nogicama na Sony 900F, mislim gde je pamet onima u Soniju za onako nesto.. :D

Ovo variranje cena mislim sta drugo i mozemo ocekivati kod nasih pilicara, kao akcija i jos ako nema potraznje, treba da spustaju cenu dole a ne suprotno.
 
B7 u usa ima 2.0 zvucnike, EU varijanta nema razlike sem u dizajnu. Ti "akcijski" su uglavnom izlozbeni komadi sa debelim burn-in, znajuci koje se kolicine OLED-a uveze kod nas, tesko da cete dobiti komad koji nije nigde radio makar malo..
 
Tamo je bolje, ocigledno jer dobijes neotvarani tv.
 
Mozes ga i ovde dobiti, naravno, samo je poenta u tome da treba proveriti sta ti konkretno ovi nasi prodaju.
 
ako narucis online, a stigne sa burn inom ili nesto drugo samo im lepo vratis u roku od 14 dana i trazis pare nazad. Inace postoje dve usa verzije "osakacena" b7a i puna b7p, otud i razlike u zvuku kojih kod evropskih modela nema.
 
Samo da javim da sam ipak uzeo Samsung 55MU7002.
Da podsetim, dvoumio sam se između njega i Sony-ja 55XE8505. Gledao sam paralelno kod nas u radnjama i na KP (čak sam 90% bio siguran da ću TV kupiti na oglasima) ali je na kraju ipak presudila cena kao i domaća garancija od 5 godina jer sada Samsung daje produženu garanciju kod nas
Za taj Samsung su mi na KP "provereni" prodavci tražili 990-1200 eur. Našao sam jednog za 930 eur, ali po ocenama se vidi da od skoro radi televizore.
Samsung se pojavio u Tehnomaniji na nekom ekstra popustu sa 193.000 dinara na 124.990 dinara. U ponedeljak su imali i neki dodatni popust 10% na sve, tako da me je tv izašao na kraju 112.490 dinara + besplatna dostava + 5 godina domaće garancije, što mu dođe oko 950 eur.
Prvo sam bio sumnjičav i mislio da je neki izložbeni primerak, međutim stigao mi je potpuno nov i neotpakovan tv.
Taj isti tv u drugim radnjama košta 172.000 pa do čak 232.000 dinara.
Poenta priče je da i kod nas ako se bude uporan i prate akcije može da se nađe tv jeftinije nego kod naših "mađara" na oglasima koji nude garanciju na časnu reč.
Nemam ništa protiv njih lično, čak sam i prethodnih godina tri televizora kupio od njih ali ipak je ta garancija upitna. Na primer, prvo sam zvao čoveka od koga sam kupio zadnji TV pre manje od 2 godine. Sećam se da je još tada imao preko 600 pozitivnih ocena. Rekao mi je da se više ne bavi time. Šta bi bilo da mi je trebalo da ostvarim garanciju na taj TV ?
TV sam večeras povezao i prvi utisci su odlični. Uskoro ću napisati neke utiske o samom tv-u.
 
Samo da javim da sam ipak uzeo Samsung 55MU7002.
Da podsetim, dvoumio sam se između njega i Sony-ja 55XE8505. Gledao sam paralelno kod nas u radnjama i na KP (čak sam 90% bio siguran da ću TV kupiti na oglasima) ali je na kraju ipak presudila cena kao i domaća garancija od 5 godina jer sada Samsung daje produženu garanciju kod nas
Za taj Samsung su mi na KP "provereni" prodavci tražili 990-1200 eur. Našao sam jednog za 930 eur, ali po ocenama se vidi da od skoro radi televizore.
Samsung se pojavio u Tehnomaniji na nekom ekstra popustu sa 193.000 dinara na 124.990 dinara. U ponedeljak su imali i neki dodatni popust 10% na sve, tako da me je tv izašao na kraju 112.490 dinara + besplatna dostava + 5 godina domaće garancije, što mu dođe oko 950 eur.
Prvo sam bio sumnjičav i mislio da je neki izložbeni primerak, međutim stigao mi je potpuno nov i neotpakovan tv.
Taj isti tv u drugim radnjama košta 172.000 pa do čak 232.000 dinara.
Poenta priče je da i kod nas ako se bude uporan i prate akcije može da se nađe tv jeftinije nego kod naših "mađara" na oglasima koji nude garanciju na časnu reč.
Nemam ništa protiv njih lično, čak sam i prethodnih godina tri televizora kupio od njih ali ipak je ta garancija upitna. Na primer, prvo sam zvao čoveka od koga sam kupio zadnji TV pre manje od 2 godine. Sećam se da je još tada imao preko 600 pozitivnih ocena. Rekao mi je da se više ne bavi time. Šta bi bilo da mi je trebalo da ostvarim garanciju na taj TV ?
TV sam večeras povezao i prvi utisci su odlični. Uskoro ću napisati neke utiske o samom tv-u.

Nek je sa srecom ,slazem se da se isplati pratiti akcije u istoj radnji ,LG 55UJ635V za vikend 80 k,cena kao na oglasima.
 
Pozdrav, recite mi da li ima smisla uzeti 43UJ635v za 30 evra vise u odnosu na 43LJ624V?
Kada ih uporedim, rekao bih da je jedina razlika UHD, ali mislim da to nije toliko bitno u mom slucaju, s obzirom da ce se gledati samo kablovska, i da je dijagonala 43".

.
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih uzeo ,uhd ,jer nemas potrebe za tim ,a to uzeti samo da bih imao 4k,meni je bezveze.Ja sam uvek za bolji full hd nego ici na 4k ,jer za moje potrebe 4k mi je nepotreban.E sad kolko je bolji panel na jednom ili drugom modelu pogledaj ali cim je razlika minorna ,sam izvagaj.
 
Mozda je malo off, moze li preporuka za zvucnike za TV?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno