Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mog izbora je presudilo upravo to što je cijena kod švercera samo par desetina evra niža od domaće, a lokalna garancija je lokalna garancija.
 
Koristi li neko na mobilnom aplikaciju za kontrolu LG tv-a? Probao sam LG TV Plus i sve radi ok, ali nema opciju za kucanje teksta(tastaturu). Ima li neka android aplikacija da ima i ovu mogućnost?
 
Ima opciju, ja kad aktiviram neki text box u LG TV Plus aktivira se android tastatura.
 
Da li neko moze da mi pomogne oko lociranja domace radnje koja prodaje Sony 43XD8005 4K televizor? Nova XE80 serija je stigla i uklonila staru seriju, ali nazalost nova ima dosta losije preformanse.

Vec par meseci gledam online listinge kad stignem, i nema nista. Pojedine listinge na koje sam naisao su bili lazni, tj, radnje listuju stari model al kada ih kontaktiram jave mi da ga nemaju i da samo mogu da ponude novu XE80 seriju.

Situacija je ista u HU, stari model vise nije u ponudi.
 
Treba mi savet za kupovinu 32" (mora 32 jer nema mesta nigde da se stavi veći). To je prelazno rešenje i TV će posle selidbe ići u kuhinju/spavaću sobu.

Gledaće se sa 2-2,5m pravo (neće biti iz uglova) i važno je da je dobra crna.
Većinom će se cast-ovati sa telefona (Samsung Note 4/S8 i iPhone) i MacBook-a, Kodi (filmovi/serije i naši kanali) i youtube. Ako TV nije SMART onda bi se dokupio neki stick/box koji bi ga "opametio" (u tom slučaju treba savet i za taj uređaj i koliko bi odprilike on koštao).

Kupuje se u Rusiji, cena igra ulogu, pa smo suzili izbor na sledeća 4 modela:
1. LG 32LH590U (1366x768, webOS 3)
2. LG 32LH570U (1366x768, webOS 3)
3. Samsung LT32E310EXXU (1920 x 1080, nije SMART)
4. Samsung UE32J5005 (1920х1080, nije SMART), nisam našao sajt na engleskom.

Ne znam koji su paneli (rekao bih da su IPS svi?) i koji ima bolju sliku i da li išta znači FHD rezolucija na 32" ako se gleda sa 2-2,5m.
Svaki savet dobrodošao :)
 
Poslednja izmena:
Pa ako misliš cast-ovati, onda nonSmart modeli otpadaju u startu
 
Onda generalno svi android tv imaju los softver?

Oba imata uglavnom jednak Softwer kao i Chipset. Razlika je jedino, da može na jednom radit Android bolje a na drugom slabije. A to što ima pokoji televizor problem, nije toliko do Softwera nego više do Androida.Ali Android 6.0 radi zasada dobro. Ja bi na tvome mestu dao još 60-70 evra više i kupio Philips modfel 6501.Ako češ se naravno odlučit za Philips.
 
Takodje i mene zanima razlika izmedju edge led i direct led.
Npr. dvoumim se izmedju lg43lh510v koji ima direct led i lg43lh541v koji ima edge led,ostale specifikacije su potpuno iste.
Konkretno koji led prikazuje kvalitetniju sliku.
Hvala.
 
Nešto mislim da na manjim dijagonalama ovo bude više marketing nego što ima neke posebne razlike.
 
Nisam jos nista odlucio. Ne znam kakvi su novi Sony modeli, bitan mi je kvalitet slike, a Philips izgleda im malo problem sa kontrastom?

Nemoj da kupuješ philips ni slučajno. Na prvom mestu su krševi, bagoviti, sa komponentama koje crkavaju čim tv izađe iz garancije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno