Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja tako znam da mi je TV crkao posle mesec dana, ploča, sreća garancija pa su ga popravili odma.
2 monitora su mi riknula.
Nikad više Šljamsung što se tiče TV-u i monitora.
Nemam ja samsung, ali mi je malo nelogicno da prave takve greske i stede na komponentama zbog cijih kvarova brend gubi reputaciju. znam par mojih drugara koji imaju jeftinije samsunge, nikome se nije pokvario.

Mada sam i sam eliminisao samsung zbog preporuka ma forumu. Mada i dalje stojim da klasa uredjaja itekako ima uticaja na kvalitet komponenti koje se ugradjuju.

@fr0wn3r

Ja ti licno savetujem Madjare jer mozes u vecini alucajeva da prodjes jeftinije, ponekada i osetno. A zasto ne bi ostavio neke podatke, okvirni budzet i dijagonalu jer su to neke osnovne stavke na osnovu kojih ljudi ovde mogu da ti pomognu. Takodje mozes i da napises za sta ces najvise koristiti TV, i tako neke generalije...
A sto se tice garancije, ja mialim da LG i panasonic imaju internacionalnu garanciju, za lg sam siguran.
 
Poslednja izmena:
Danas kupio Panasonic TX-40CX670E na snizenju za 70.000 rsd. TV je super.
Imam problem sa povezivanjem sa D3 uredjajem SBB. Naime, ima slike nema tona!? Je l' mozda neko zna o cemu se radi?
Imace, preko kabla imam i sliku i ton preko SBB, jedino je za sada problem preko ovog uredjaja.
Unapred hvala!
 
Odlucio sam se za model 55JU7090 (to je 7100 za US trziste, odnosno 7500 ali nije curved). Ubediljivo je najbolji u toj klasi koja mene zanima. Sad samo da nadjem gde da ga kupim :)
 
Danas kupio Panasonic TX-40CX670E na snizenju za 70.000 rsd. TV je super.
Imam problem sa povezivanjem sa D3 uredjajem SBB. Naime, ima slike nema tona!? Je l' mozda neko zna o cemu se radi?
Imace, preko kabla imam i sliku i ton preko SBB, jedino je za sada problem preko ovog uredjaja.
Unapred hvala!

Moze bit 'iljadu djavola. Nisi napisao kako si spojio. Pretpostavicu HDMI.
D3 nije mutiran ili utisan?
Dok gledas neki program sa D3 uredjaja idi u MENI TVa, pa SOUND, pa HDMIx input stavi na Digital (probaj i sa analog, ako je vec digital)
 
Hvala puno bmibmc na brzom odgvoru! Probao sam kao sto si rekao ali nece. Ne znam da li je D3 mutiran ili utisan, niti kako se to gleda
Zvao sam radnju gde sam kupio tv, kazu da nije do TV jer ima ton kada nije preko D3.
Zvao sam SBB, kazu da ne znaju u cemu je problem.
A ja se nerviram i ne znam sta da radim!?
 
Naravno da ne verujem bez nekog papira, naročito pošto znam da se Philips kod nas opet prodaje daleko manje od drugih, a ti kako kažeš - veruj ili ne.

Btw. a zašto nema usporedbe samo za Philips dok za sve ostale ima - jel u pitanju to što kad bi se videlo kako Philips stvarno stoji više ne bi mogao da prodaješ fazone u stilu "Philips je najbolji, verujte mi na reč..."?

E vidiš, to što što porediš sve osim Philipsa koji sa druge strane favorizuješ kao naj se kod nas zove licemerje, a kako se kod vas gde se Philips najviše prodaje to zove mi svakako nije bitno.

Informacije koje ti trazis odn tacne cifre i procente poseduju samo zvanicni servisi odn maticne kompanije i spadaju u najstrozije cuvane poslovne tajne.

Neko napisa, ugrozava se reputacija. Nije toliko ugrozena reputacija pogotovo za kompaniju takvog kalibra kao sto je Samsung najviše iz dva razloga, prvo, kao sto rekoh, tacni podaci su najstroze cuvana poslovna tajna i niko ne moze ništa sa sigurnoscu da tvrdi. Drugo, kompanija toliko ulaze u marketing da ni jednom sredstvu informisanja ne bi ni palo na pamet da objavi priču cak i da dođe do tačnih informacija. Osim toga, tako snažan marketing lako "preplavi" sve informacije koje negde i isplivaju.

Na kraju, kad neki glavonja u kompaniji izracuna da će ugradnja određenog tipa konfenzatora doneti uštedu od 2$ na nekoliko desetina miliona prodatih primeraka godišnje i to prikaze na fensi power point prezentaciji, misliš da se bilo ko pita kolika je trajnost i koliko će kostati servisi. Potrebne su godine i generacije proizvoda (i prikupljanja statistike) da glavonjama koje su iznad dođe iz dupeta u glavu da ih skuplje izađu troskovi servisa nego sto su ustedeli na kvarljivim komponentama (a možda se to i ne pokaže). A reputacija im nije ni na kraj pameti, kupac je tu na poslednjem mestu. I apsolutno je ista priča i za najskuplje modele kao i za najjeftinije. Tv je postala potrosna roba, vremena kada je tv u kući trajao po 10-15-20 godina su daleko iza nas. Kompanije se sada trude na sve nacine da nateraju ljude da tv star 3-4 godine bace i kupe novi, potpuno je nevazno da li je najskuplji model u pitanju, ako je 3 godine star vreme mu je za zamenu nekim savremenijim, slično kao sa mobilnim telefonima.

Tu su i razlozi zašto Samsung moze sebi da dozvoli taj luksuz da im svaki cetvrti-peti tv završi na servisu u garantnom roku, da ne pričamo sto svaki drugi-treći crkne u prvoj godini posle isteka garancije za koje kompaniju realno boli uvo i ide im u prilog da nateraju ljude da kupe novi tv. Druge kompanije se ipak malo pazljivije i vise domaćinski se odnose prema svojim proizvodima i kupcima (ali ne mnogo).

Šta je tu jedini lek? Uzeti tv sa sto duzom garancijom. Zato ljudima nikad ne preporucujem mađare jer skupo plaćaju nepostojanje garancije. Ako neko insistira na mađarima neka uzme Lg za koji se priznaje garancija kod nas, ili neka bude spreman da nosi tv u mađarsku kad se pokvari. Neki će možda imati sreće i da im je trgovac još "u poslu" i da želi da im pomogne ali ja se na to ne bih oslanjao.

Sto se tice Philipsa, modeli sa 800hz ekranima imaju vrhunsku sliku. Ipak to su modeli od preko 80000 DIN za 40". A daju i 5 godina garancije. Oni od 200hz su loše slike, tu je Sony dosta bolji. Onaj jeftini 4k je takođe katastrofalan. U svakom slučaju, po kvalitetu slike skupi modeli su im u samom vrhu, rame uz rame sa Sony-em ili bolji.
 
Hvala puno bmibmc na brzom odgvoru! Probao sam kao sto si rekao ali nece. Ne znam da li je D3 mutiran ili utisan, niti kako se to gleda
Zvao sam radnju gde sam kupio tv, kazu da nije do TV jer ima ton kada nije preko D3.
Zvao sam SBB, kazu da ne znaju u cemu je problem.
A ja se nerviram i ne znam sta da radim!?

Ono sto sam ti prethodno pisao za TV... ostavi na 'digital' ako vec nisi!
Pa pojacaj preko daljinskog od d3 ;)
Ovde su upustva od SBB risivera. Nadji odeljak 'podesavanje zvuka' i prebaci na EDID. Tako ces utisavati/pojacavati sa daljinskog od TVa. Ako 'progovori', utisan ti je/mutiran preko D3.

Nagadjam da bi mogao da zvuk dovedes i preko cinceva (crveni i beli) i da onda podesis na 'analog' (MENI TVa, pa SOUND, pa HDMIx input stavi na) i da zvuk bude tu.
 
Informacije koje ti trazis odn tacne cifre i procente poseduju samo zvanicni servisi odn maticne kompanije i spadaju u najstrozije cuvane poslovne tajne.

Ne negiram ja da je to tako kako kazes i citav tvoj post je sa stanovista logike sasvim OK, samo je postavljeno pitanje kako neki onda znaju te strogo poslovne tajne odnosno na osnovu kog uzorka mogu sa sigurnoscu da tvrde da je bas tako kako kazu i da generalizuju stvari.

A generalizacija jeste jedna jako opasna stvar - eto recimo ja imam u kuhinji pet razlicitih Bosch uredjaja i svi su Made in Germany i evo (da kucnem u drvo) svi vec godinama nakon isteka garancije rade OK, dok je prijatelj kupio dva jeftinija Bosch uredjaja gde je jedan Made in Spain a drugi Made in Turkey i sa oba je imao problema. Na osnovu ovog se opet nista konkretno ne moze zakljuciti iako sve navodi da se na onim proizvedenim u Nemackoj ugradjuju kvalitetniji delovi i da su zato pouzdaniji. Mozda je sve to samo slucajnost da se bas tako desilo, a mozda ima razloga zasto je bas tako - sve u svemu radi se o jako malom uzorku da bi se moglo generalizovati. A opet niko ne garantuje da nije moglo da bude i drugacije. Ovim hocu samo da kazem da njegov slucaj ne znaci nuzno da su Bosch proizvodi losi ili losiji od Gorenja ili Candy sto se moze analogno tome preneti i na TV-e sve do nekog opsirnijeg istrazivanja na vecem broju uzoraka.

A da je Samsung kvalitet losiji nego ranije me nista ne bi iznenadilo jer su se kao i svaka firma nakon uspeha malo uljuljkali i poceli vise paznje da obracaju na profit a manje na kvalitet, upravo na ime i staru slavu...
 
Hvala puno bmibmc. Probao sam tako i uspelo je! Prebacio na edid na D3, a posle prebacivao analogno-digitalno po svakom hdmi prikljucku, i uspelo je na hdmi2, valjda on on ima nesto dodatno za zvuk...
Danas treba da mi dodje i covek iz SBB, videcu sta ce da kaze.
Veliki pozdrav!
 
Ne negiram ja da je to tako kako kazes i citav tvoj post je sa stanovista logike sasvim OK, samo je postavljeno pitanje kako neki onda znaju te strogo poslovne tajne odnosno na osnovu kog uzorka mogu sa sigurnoscu da tvrde da je bas tako kako kazu i da generalizuju stvari.

Sa stanovista logike, a ponesto i iz prakse posto sam u radnom veku promenio par multinacionalnih kompanija i video kako se tamo vodi posao i kakvi su prioriteti.
A svako ima neki svoj uzorak. Ako ja od nekih 15 ljudi koje znam sa Samsung televizorima, znam da je njih 5 nosilo tv na servis, uglavnom zbog istih stvari, to je neko iskustvo. Složićeš se da neko ko recimo radi u tehnomaniji gde većina ljudi kupuje i reklamira televizore ima još bolji i veći uzorak, itd. Od takvih izvora stizu informacije. Globalne cifre ima samo maticna kompanija i to se strogo pazi da ne procuri nigde.

A generalizacija jeste jedna jako opasna stvar - eto recimo ja imam u kuhinji pet razlicitih Bosch uredjaja i svi su Made in Germany i evo (da kucnem u drvo) svi vec godinama nakon isteka garancije rade OK, dok je prijatelj kupio dva jeftinija Bosch uredjaja gde je jedan Made in Spain a drugi Made in Turkey i sa oba je imao problema. Na osnovu ovog se opet nista konkretno ne moze zakljuciti iako sve navodi da se na onim proizvedenim u Nemackoj ugradjuju kvalitetniji delovi i da su zato pouzdaniji. Mozda je sve to samo slucajnost da se bas tako desilo, a mozda ima razloga zasto je bas tako - sve u svemu radi se o jako malom uzorku da bi se moglo generalizovati. A opet niko ne garantuje da nije moglo da bude i drugacije. Ovim hocu samo da kazem da njegov slucaj ne znaci nuzno da su Bosch proizvodi losi ili losiji od Gorenja ili Candy sto se moze analogno tome preneti i na TV-e sve do nekog opsirnijeg istrazivanja na vecem broju uzoraka.

Dobro ali ne generalizujemo bas do te mere, ovde pričamo samo o televizorima, ne o veš masinama, friziderima, itd. A i nije toliko opasno, ipak je ovo samo internet forum.

A da je Samsung kvalitet losiji nego ranije me nista ne bi iznenadilo jer su se kao i svaka firma nakon uspeha malo uljuljkali i poceli vise paznje da obracaju na profit a manje na kvalitet, upravo na ime i staru slavu...

Na žalost ne radi se o uljuljkivanju već o planiranom ostvarivanju zarade na ustrb kvaliteta. Treba imati na umu da je Samsung ogroman koncern, kompanija koja proizvodi sve, bukvalno od igle do lokomotive odn građevinskih masina i da je daleko veća i mocnija firma od svih ovde pomenutih konkurenata. Pa dovoljno je pogledati broj modela televizora kojima pokrivaju tržište, za svaku ciljnu grupu i opseg cena po deset modela (figurativno). Drugim recima, moze im se da rade šta hoće, sto neki konkurenti ne smeju sebi da dozvole.
 
Hvala puno bmibmc. Probao sam tako i uspelo je! Prebacio na edid na D3, a posle prebacivao analogno-digitalno po svakom hdmi prikljucku, i uspelo je na hdmi2, valjda on on ima nesto dodatno za zvuk...
Danas treba da mi dodje i covek iz SBB, videcu sta ce da kaze.
Veliki pozdrav!

OK, znaci da si ubo D3 u HDMI2 ulaz na TVu. Mozes ostaviti tako i pojacavati i utisavati na daljinski od TVa ili vratiti na PCM i pojacavati i utisavati na daljinski od D3.
Ako to vec radis, ukljuci HMDI CEC na ON i onda (najmanje) mozes paliti i gasiti TV zajedno sa D3 preko daljinskog od D3.
 
Sta kupiti >40" ako je moguce sa Smart funkcijom do nekih 50.000 dinara? Treba mi za gledanje programa, imam box tako da mi nije potreban ulaz, gledam sa SmartTV funkcijon jer bih streamovao filmove da gledam. Razmisljao sam o LG ali sve dolazi u obzir, tako da preporucite. :)
 
Vijaj neki LG ako ima na KP. Kod nas ces tesko naci nesto za te pare "upotrebljivo".
 
Zato sto baguje, moze da posluzi za neke osnovne operacije. Bilo sta da mu instaliras zahtevnije zakuje, tako da moras da vadis kabal iz struje. Neko je pisao o tome cini mi se bas na ovoj temi, a ja sam juce bio kod druga koji je hteo neke plejere za gledanje stream-ova. baguje, jednom je zakovao tv, i morao je da ga iskljuci iz struje. Neoptimizovano skroz, bez tv box-a nema leba.
 
Gledam neki tv da kupim i naletim na ovako nesto LG 49UF640V, kako vam se cini.
Ovo je neka dijagonala preko koje ne bih isao, takodje ne bih dao preko 120k za tv.
Ako ima neko neki predlog, u sustini ima li leba od 4k ili ne vredi bacati pare?
 
Neki od 4k filmova koji će biti dostupni tokom marta:

Mad Max: Fury Road (4K)
Sicario (4K)
The Last Witch Hunter (4K)
X-Men: Days of Future Past (4K)
The Amazing Spider-Man 2 (4K)
Salt (4K)
The Maze Runner (4K)
Hancock (4K)
Chappie (4K)
Ender's Game (4K)
Life of Pi (4K)
The Expendables 3 (4K)
San Andreas (4K)
Pan (4K)
The Smurfs 2 (4K)
Pineapple Express (4K)

Naravno većina ovoga nije pravi 4k, nego su neke remaster egzibicije.
 
Neki od 4k filmova koji će biti dostupni tokom marta:

Mad Max: Fury Road (4K)
Sicario (4K)
The Last Witch Hunter (4K)
X-Men: Days of Future Past (4K)
The Amazing Spider-Man 2 (4K)
Salt (4K)
The Maze Runner (4K)
Hancock (4K)
Chappie (4K)
Ender's Game (4K)
Life of Pi (4K)
The Expendables 3 (4K)
San Andreas (4K)
Pan (4K)
The Smurfs 2 (4K)
Pineapple Express (4K)

Naravno većina ovoga nije pravi 4k, nego su neke remaster egzibicije.

da da... bice kao
https://www.youtube.com/watch?v=Ez9XxJuY-I4
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno