Šta je novo?

Periferni uređaji Koji stampac?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

yahhoo

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
268
Poena
220
Pozdrav svima! Zeleo bih da uzmem laserski stampac. E sad koji model je najjeftiniji za refil kod nas? Hvala
 
Jeli ima neko iskustva sa HP Neverstop štampačima? Ne netu piše da su za štampu dosta povoljniji od standardnih mono laser štampača, za ljude koji malo više štampaju.
 
Jeli ima neko iskustva sa HP Neverstop štampačima? Ne netu piše da su za štampu dosta povoljniji od standardnih mono laser štampača, za ljude koji malo više štampaju.
Deluje isprva dosta skup za funkcije koje ima. Kod nas toner 1250 dinara tako da reklamirana ušteda od 80% samo marketing. Ako je obim štampe velik a tipski se štampaju jednostrana dokumenta može biti isplativo. Ideja je dobra, verujem da će vremenom biti kvalitetnijih i jeftinijih štampača tog dizajna.
 
Uzeo Brother HL-1112E i da vam kazem da je kvalitet stampe odlican. Brzina stampanja takodje. I da napomenem da zamenski toneri funkcionisu odlicno. Takodje velicina samog stampaca je iznenadjujuce mala. Nikad vise inkjet...
 
@yahhoo
Brother su odlični štampači a jeftini, HP uzima mehanizme koje je Canon prevazišao, modeli koje više ne proizvodi. Sad još da uzmeš masku FFP2 da ne šmrčeš kako si napisao :D. Šalim se za šmrkanje.
 
Onda cu uzeti Brothera, pa javljam utiske. Mada negde sam procitao da laserski stampaci nisu dobri za zdravlje, tj. da imaju neka isparenja i da su ta ista kancerogena?
To "isparenje" je u stvari ozon koji se stvara pri radu.
 
Brother mono laseri kidaju... Ja imam knjigovodstvenu agenciju i 3 5250DN u pogonu i 2 u rezervi. Stotine hiljada strana istampali, dnevno svaki odstampa bar 120-150 listova, nikad izdali a uzeti polovni pre 5-6 godina... 300 din toner, punim sam, za te pare dva punjenja i 5-6000 strana 💪
Pre toga 1700din zamenski toner 2.5-3000 strana. Nema bolje :D
 
Uzeo Brother HL-1112E i da vam kazem da je kvalitet stampe odlican. Brzina stampanja takodje. I da napomenem da zamenski toneri funkcionisu odlicno. Takodje velicina samog stampaca je iznenadjujuce mala. Nikad vise inkjet...

Kad si pre isprobao zamenski toner?
 
Kad si pre isprobao zamenski toner?
Ma odma da se nemlatim sa probnim. Njega neka u rezervi...
Post automatically merged:

Brother mono laseri kidaju... Ja imam knjigovodstvenu agenciju i 3 5250DN u pogonu i 2 u rezervi. Stotine hiljada strana istampali, dnevno svaki odstampa bar 120-150 listova, nikad izdali a uzeti polovni pre 5-6 godina... 300 din toner, punim sam, za te pare dva punjenja i 5-6000 strana 💪
Pre toga 1700din zamenski toner 2.5-3000 strana. Nema bolje :D
Lepo, meni ne deluje sigurno da menjam sam onu boju... Ne bih da smrcem :D Svaka cast za to.
 
I koliko stranica si odštampao kad si napisao da "zamenski" funkcionišu odlično? Množina.

Godinama koristim zamenske tonere i sve češće imamo probleme. Posebno mi ide na živce kada toner za 9.000 kopija posle 3-4 hiljade počne da izbacuje neku štraftu ili tačkice. Kada se desi u prvih 1000 kopija, reklamiramo. Kada se desi posle, trpimo ga za manje važnu štampu. Nadam se da neće da ošteti nešto u štampaču.

Nemam više nijedan štampač sa 1010 tonerom, ali kada su pali ispod 1000 dinara, postali su katastrofa. Plaćao sam ih as low as 450 dinara, ali sa njima je moglo da se štampa bez problema do max 1000 stranica. Bili je dovoljno jeftino, pa ih nismo vraćali. Nedavno izbacili poslednja 2 štampača sa tim tonerima.
 
I koliko stranica si odštampao kad si napisao da "zamenski" funkcionišu odlično? Množina.

Godinama koristim zamenske tonere i sve češće imamo probleme. Posebno mi ide na živce kada toner za 9.000 kopija posle 3-4 hiljade počne da izbacuje neku štraftu ili tačkice. Kada se desi u prvih 1000 kopija, reklamiramo. Kada se desi posle, trpimo ga za manje važnu štampu. Nadam se da neće da ošteti nešto u štampaču.

Nemam više nijedan štampač sa 1010 tonerom, ali kada su pali ispod 1000 dinara, postali su katastrofa. Plaćao sam ih as low as 450 dinara, ali sa njima je moglo da se štampa bez problema do max 1000 stranica. Bili je dovoljno jeftino, pa ih nismo vraćali. Nedavno izbacili poslednja 2 štampača sa tim tonerima.
Da li cistis bubanj posle svake zamene tonera? Pise da treba da se cisti onaj fotosenzitivan deo sa mikrofiber krpom i alkoholom...
 
Takodje u kuci treba da bude vlaznost vazduha niska, jer ako je velika onda vlaga predje na papir i onda se pojave linije u stampi. Tako pise u upustvu.
 
Šta to znači kada u tehničkim karakteristikama štampača piše: Preporučena mesečna količina stranica 100-1000?
 
U vezi zamenskih tonera; postalo je igra na sreću. Za moj kućni štampač (HP LJ 252n) kupio sam sve tri boje neki u crno-zelenoj kutiji, piše MS na njoj. Oznaka XL, za više strana. Sva tri sam morao vrlo brzo da promenim (bacim) jer sam imao linije od boja po papiru. Kada sam ih izvadio, prah sa bojom je svuda bio po onom valjku. Čišćenje nije pomoglo.
Kupio sam neki drugi (belo-plava kutija, mislim da je pisalo Orink) i ti su se pokazali boljim. Imao sam više sreće valjda. Taj nema XL oznaku...
 
Samo da napomenem da u slucaju punjenja tonera gubite garanciju na stampace, znaci samo ako koristite originale imate garanciju.
Netačno.

U vezi zamenskih tonera; postalo je igra na sreću. Za moj kućni štampač (HP LJ 252n) kupio sam sve tri boje neki u crno-zelenoj kutiji, piše MS na njoj. Oznaka XL, za više strana. Sva tri sam morao vrlo brzo da promenim (bacim) jer sam imao linije od boja po papiru. Kada sam ih izvadio, prah sa bojom je svuda bio po onom valjku. Čišćenje nije pomoglo.

Kupio sam neki drugi (belo-plava kutija, mislim da je pisalo Orink) i ti su se pokazali boljim. Imao sam više sreće valjda. Taj nema XL oznaku...
Ispod toner praha postoji sunđerasti valjak koji hoće da se raspadne i pravi problem koji si opisao. Takođe, još mnogo toga utiče. Ako te interesuje gde ima kvalitetnih refil tonera u Beogradu pošalji mi poruku.
 
Poslednja izmena:
Treba mi štampač i skener, da povremeno mogu kopirati i odštampati nešto. Ako sam dobro razumio, najjeftiniji za upotrebu su laserski mono štampači? Nije mi neophodno da štampa boju.
Ja o štampačima pojma nemam, znam samo da je otac često "gubio živce" zbog HP Ink Jeta i kertridža.

Našao sam ove modele da mi cjenovno odgovaraju:

Xerox WorkCentre 3025V


MFC LSR BK BRO DCP1610WE


HP LaserJet MFP M130a


HP LaserJet Pro M28a



HP LaserJet MFP M130fn



Šta preporučujete?
 
Može preporuka za neki štampač i skener koji štampa i u boji, nisam zahtevan korisnik. Bitno mi je da ima WiFi. I što se tiče kertridža, koliko često bi bilo poželjno da odštampam nešto da ne bi zaribali isti?
 
Поздрав, што мањи, пристојан црно-бели ласер штампач са повољним заменским тонером? Буџет око 100е, треба бити леп... не питајте... хвала. :)
 
Brother HL-1112E, да ли је ово ок модел? Црне је боје, то се уклапа али мене лично брине процесор од само 200MHz и само 1MB меморије.
 
Nazad
Vrh Dno