Šta je novo?

Hardver Koji ssd kupiti

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

dj90

Cenjen
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
1,065
Poena
125
Dajte neku preporuku za ssd od 500gb, treba u neki stariji komp ima 10ak godina da ga ugradim
nema baš neke ponude koliko vidim, kingston mi deluje najprivlačnije

da li bih uopšte dobio na nekoj brzini u odnosu na klasicni hdd
 
Dobio bi sigurno, koliko zavisi od operativnog sistema, procesora i situacije u kojoj meris performanse.
 
Imaš celu temu o raznim SSD i temu "Best buy", tu ćeš naći više podataka nego ovako. Za stari laptop nije ni važno koji SSD svi su daleko brži od 2.5" HDD-a i to pravi veliku razliku specijalno na slabijim PC-ima.
 
SP ni da nude besplatno ne uzimajte... to je sve rang skartova sa najgorim kinezima (procenat reklamacija ogroman), samo "brandirano" od kingston-a pa na gore ko ima duzu tradiciju u SSD trazistu
 
aliekspres neću sigruno, nisam baš siguran može li to 5+ godina da izdrži
ne znam da li su ovi poznati brendovi sa alija pravi ili neke kopije

znači da uzmem kingston ili transcend ovde kod nas, to su poznate marke. mada imam kingston u novom kompu i helti su mu na 80% posle 5 godina. ne znam da li je to dobro ili loše
 
Oni su top ponude. Kapiram da bi i tona jeftinijih modela bila OK. Samsung 870 QVO na primer.
 
SP ni da nude besplatno ne uzimajte... to je sve rang skartova sa najgorim kinezima (procenat reklamacija ogroman), samo "brandirano" od kingston-a pa na gore ko ima duzu tradiciju u SSD trazistu

Da, sigurno je tako kako si rekao ;)
 
Поздрав, који је најповољнији ок сата ссд као додатни за унутар кућишта око 500GB за складиштење филмова и серија док се не одгледају?
 
Имам екст хдд поред компа за филм и музику, ово је да се не чује ни мало, не греје, да стоје епизоде док се не одгледају. Видео сам да има ссд 1ТВ од 5,000дин на горе али не знам шта је ту ок. Видео неке брендове за које никада нисам чуо нпр Netac а затим познатији Adata, Silicon Power, Gigabyte, Kingston итд. Код свих једни кажу ок су, други нису.
 
Послужиће, имам већ хдд поред компа у екст кућишту. У комп кућишту не желим ниједан хдд. Зато питао...
 
У различитим кућиштима су, 870, 850, 830, в100 итд као системски а хдд у серверу и пар екст на усб. Идеја је била да коначно пређем на ссд као помоћни диск за серије и филмове. Кренуо од флешке 256гб па стигао до ссд 1тб. Видео сам гомилу модела али за сваки нашао на форумима неку фалинку и сл. Искрено, нисам имао у плану 100е за помоћни (КС600) али изгледа да нема других савета. Ако неко има искуства и предлог за повољнији, слушам. :)
 
Za skladištenje filmove i serija ti apsolutno nije bitno koji uzimaš.
Kao sto neko gore rece uzmi najjeftiniji sa najviše prostora za novac.
Meni su recimo Lexar ssdovi bas dobri i jeftini a i odlicno su se pokazali.
Izbegavaj jedino A400 kingstonovu seriju jer sam i ja i mnogi drugi imali problem sa njima.
 
У различитим кућиштима су, 870, 850, 830, в100 итд као системски а хдд у серверу и пар екст на усб. Идеја је била да коначно пређем на ссд као помоћни диск за серије и филмове. Кренуо од флешке 256гб па стигао до ссд 1тб. Видео сам гомилу модела али за сваки нашао на форумима неку фалинку и сл. Искрено, нисам имао у плану 100е за помоћни (КС600) али изгледа да нема других савета. Ако неко има искуства и предлог за повољнији, слушам. :)
Ако ти значи, SKC600 нема dram.
Transcend ili MX500
 
"Pojavio" se, dram cache makar u specifikaciji. Istoj onoj koju si postavio prošli put. :)
Мој примерак нема dram.
Ранији модели су имали dev slp, можда то има и даље модел од 2 tb. Модел од 1 tb нема dev slp.
А нема ни у спецификацијама.
Само да ти напоменем, брзина уписа је солидна, бар код мене.
Иначе брзина читања је перфектна. Чита као муња. И нема велику температуру.
Да сад узимам узео би нешто друго. С обзиром да су ми и Kingston flash и card reader пред цркавањем.
Наравно skc600 има 5 година гаранције. За сад ради. 99% health код мене.
 
Nazad
Vrh Dno