Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
@ZAP
U oba linka koji si postavio se govori upravo o ovome o čemu je pisao @antena.
@antena je u pravu, to što ti ne čitaš njegove komentare ni linkove koje sam postaviš to je već nešto drugo.

Ako pisti risiver, on pisti i bez prikljucenih kablova i ne vredi ti da menjas kabl, kao sto ti ne vredi da menjas carape kad ti zuji u usima. Ako pisti, zuji ili bruji TV na koji je prikljucen risiver onda je problem u kablu.
Meni je strong zbog loseg tj nekvalitetnog scart kabla pustao zvuk na tv-u uz brujanje kada je slaba jacina zvuka....eto i kvalitet kabla je bitan.
@dejan87dex
To za brujanje i kabl, dal' sam od tebe procitao ili od nekog drugog ne secam se ali pre nekoliko dana smo uveli IPTV i posto u kutiji od IPTV STB-a pored HDMI kabla ima i onaj kabl gde je na jednoj strani SCART a na drugoj kompozitni i posto je na drugom TV-u prikljucen Horizons bas tako brujao zvuk zamenim ja danas SCART kabl sa tim iz kutije od IPTV-a i stvarno sada se ne cuje nikakvo brujanje. Ovaj SCART kabl sto je kupljen uz Horizons kosta negde oko 250-300 dinara ako se dobro secam tako da je verovatno krs.
 
naravno kao i to da trafo zuji u A115 :d

imam uredjaj a115 i ne zuji. ne tvrdim da nema primeraka koji zuje ali ko god je stavio kvalitetan scart nema tih problema!
 
Trafo ili choper, nije bitno za ono o čemu se priča.

@antena je od pocetka tvrdio da ne pište risiveri (to jest da gde se zamenom scarta rešava problem nije problematičan risiver već scart kabel sam po sebi).
A ti si kao protivan tome postavio dokaze u prilog tome.
Smešno zar ne?
 
Opet skrećeš priču na druge stvari.

U redu stvar, on se ne razume.
Kako ti (kao onaj koji se razume?) objašnjavaš svoje komentare?
A da... ne objašnjavaš ih nikako, to jest izbegavaš to...

Meni svejedno (ne koristim dvb-t2), samo sam eto radoznao.
 
Danas kupio Strong SRT 8201 u WW radnji.
Prvi utisci - totalno razocarenje.
Ovaj STB nema veze sa brendom Strong kakvog ga vecina ljudi zna.
Na kutiji pise Supplied by Strong&CO, Japan a na deklaraciji je navedeno zemlja porekla Kina.
Jeftina plastika/elektronika, uredjaj ne tezi 100 grama. (sto znaci da nema trafo u njemu).

Ono sto me je najvise razocaralo, nepodnosljivo zuji/pisti neznam kako to da nazovem, inace jako iritira i jako se cuje pogotovo kada se TV malo utisa.
Isto se desava i kada je skart uljucen ili iskljucen tako da verujem da nije do skarta.
Cak i kada se uredjaj iskljuci na daljinski nastavlja da zuji/pisti samo mnogo tise.
Ne desva se na TV-u nego sam uredjaj prizvodi to zujanje/pistanje.

Od programa hvata 11 domacih i 5 madjarskih kanala sa sobnom antenom (lokacija je u Subotici), hrvatske kanale nisam uspeo da uhvatim.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam ovlasceni servis u vezi problema koji imam sa Strong SRT 8201
Odgovor koji sam dobio me je sokirao.
Svaki zuji.
Jedino je pitanje do korisnika, nekom smeta nekom ne.
To je serija sa greskom za istocnoevropsko trziste (zemlje u kojoj nema zakona i zastite za potrosace).
Deo koji zuji nemoze da se zameni posto bi kvalitetniji deo bio vece velicine pa nebi mogao da stane u kuciste.
Servis resava problem tako sto deo koji zuji zaliva u silikon pa ne zuji tolko glasno nego malo tise ali definitivno ne resava problem zujanja.
 
Kontaktirao sam ovlasceni servis u vezi problema koji imam sa Strong SRT 8201
Odgovor koji sam dobio me je sokirao.
Svaki zuji.
Jedino je pitanje do korisnika, nekom smeta nekom ne.
To je serija sa greskom za istocnoevropsko trziste (zemlje u kojoj nema zakona i zastite za potrosace).
Deo koji zuji nemoze da se zameni posto bi kvalitetniji deo bio vece velicine pa nebi mogao da stane u kuciste.
Servis resava problem tako sto deo koji zuji zaliva u silikon pa ne zuji tolko glasno nego malo tise ali definitivno ne resava problem zujanja.
Ipak nije toliko loša situacija, u drugoj temi dva člana koji koriste Strong 8201 nemaju problem sa zujanjem.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?212318-DVB-T2/page46&p=4188143#post4188143
 
Naravno da nedolazi u obzir da vrate pare.
Uzmi stagod hoces iz radnje samo pare ne trazi... :D
Ipak nije toliko loša situacija, u drugoj temi dva člana koji koriste Strong 8201 nemaju problem sa zujanjem.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?212318-DVB-T2/page46&p=4188143#post4188143
Juce sam u radnji zamenio risiver za isti takav.
Prvih 1h rada nije zujao i onda poceo i ovaj darugi da zuji.
Primetio sam da kada ga skroz iskljucim prvih mozda par minuta ne zuji.
Definitivno imaju neki problem sa napajanjem.
Postavio sam nabrzinu video (treba malo pojacati da bi se culo posto nije neki telefon sa kojim je snjimano)
https://www.youtube.com/watch?v=80i9nWLiWpE&feature=youtu.be 1:37

p.s. Kakva je situacija u somboru jel hvatas hrvatske kanale...?
 
Video si na linku koji sam postavio da troje njih nemaju probleme sa zujanjem.
Tebe je zapao pištavac a potom i isti takav zamenski primerak.

"Šareni" su primerci ili serije dakle, nikako nije slučaj da svi zuje.
Računam da su ti to rekli ovi iz servisa da bi se "pomirio sa sudbinom".

Iz Sombora bi trebalo da može hrvatske kanale sa najbližeg predajnika da se uhvate, ne koristim dvb pa ti ne mogu potvrditi sa 100% sigurnošću.
 
Da potvrdim da ni moj Strong 8201 ne zuji. Povezan je sa TV preko HDMI.
 
Uzeo sam danas Xwave digital one i prezadovoljan sam. Hvatam sa avale 13 kanala, radi odlično txt i epg, slika i ton su super a i daljinski lepo radi. Medjutim ipak imam mali problem, pa ako neko zna zahvaljujem u napred. Moj Samsung tv ima skart i činč ulaze (ili izlaze:)). Dok nisam imao set top box moju mini liniju sam privezao za tv na skart ulaz i radilo je sve ok. Pošto sam sada STB povezao za tv preko skarta, liniju sam privezao prvo preko činč kabla na tv ali nema zvuka na liniji? Probao sam i sa skart razdelnikom u koji sam ubacio i STB skart a i liniju skart a od zvuka i dalje nista! Gde grešim, šta i gde treba da povežem ili u meniju da promenim...
 
namestio sam sve sam povezao ok, bio je problem samo u tome što se sa novim načinom povezivanja linije na tv (skart-činč) mnogo tiše čuo zvuk. Sada samo moram više da odvrnem liniju (na max) ali nema veze, bitno da radi
 
CItala sam prethodne postove i skroz sam zbunjena. Koja je najbolja kupovina, za slabiji signal (nzm kakav je ali pretpostavljam da ce biti problema jer bi trebalo da prima signal sa Rudnika Kragujevca i Smedereva), tv ima skart.
Kupujem kao poklon tako da cena nije bitna, a nije bitno ni da li zuji bitno je da super radi. :D
 
A što niko ne spominje PROSTO RT5400T2? Ja ga imam od novembra prošle godine. Radi skroz zadovoljavajuće i ne zuji. Pet takvih sam instalirao i ljudi nemaju probleme. Doduše, jedan sam vratio na reklamaciju jel je slika nestajala i blokirala, dobio sam nov uređaj, ali sam kasnije provalio da bi to moglo da se pripiše slabijem signalu sa Avale (oko 100 km udaljenost).
 
Uzeo sam neki vivax ali nisam uspeo da nađem ništa....
9b4199ea5bdf1edd8cdc605deb936a98.jpg

7abf0e7b310fbe66030c36e6416f16a6.jpg


A analognu tv hvata koliko toliko, pa nisam siguran dal je signal slab ili risiver nije dobar.
 
Poslednja izmena:
CItala sam prethodne postove i skroz sam zbunjena. Koja je najbolja kupovina, za slabiji signal (nzm kakav je ali pretpostavljam da ce biti problema jer bi trebalo da prima signal sa Rudnika Kragujevca i Smedereva), tv ima skart.
Kupujem kao poklon tako da cena nije bitna, a nije bitno ni da li zuji bitno je da super radi. :D

Kažu da je za slabiji signal najbolji Horizons A115.
 
Da li neko ima ikakvih iskustava sa Set Top Box "Xwave Digital One". Uspeo sam nešto malo da pročitam sa raznih strana ali za sada i nema puno informacija o njemu. Za Xwave Digital One ima dosta pozitivnih komentara ali problem na koji se više njih žalilo jeste da povremeno nestane memorisano vreme na displeju i da se vrati na početno 00:00 kao i za potpuno nestajanje EPG informacija. http://www.nt.rs/product.php?productId=4368

Imamo "Xwave Digital One" i sa njim nam se cesto desava da se slika zaglavljuje ili nestane, pri cemu na ekranu pise da nema signala. Onda moramo da izvucemo antenu iz Set Top Boxa i da je opet prikljucimo da bi se slika vratila.
 
Imamo "Xwave Digital One" i sa njim nam se cesto desava da se slika zaglavljuje ili nestane, pri cemu na ekranu pise da nema signala. Onda moramo da izvucemo antenu iz Set Top Boxa i da je opet prikljucimo da bi se slika vratila.
@brbr, uzeo sam "Xwave Digital One" pre 8 dana i za sada sve radi savršeno. Slika, zvuk, daljinski...sve radi bez problema. Do sada mi slika nije ni jedanput zamrzla ili nestala. A nema nikakvih problema ni sa satom i epg-om.
 
"Xwave Digital One" -UTISAK http://www.itsvet.com/tekst/xwave-digital-one-dvb-t2/8776/
Posle nekoliko nedelja čitanja raznih komentara i video zapisa za većinu prodavanijih modela (koji su pristupačni kod nas) i za one koji su se za sada pokazali najbolje u radu mogu da izdvojim nekoliko modela. A to su: Strong 8201, Horizons A115, Xwave Digital One i Bear 202.
Prenstveno je da je moj opšti utisak za "Xwave Digital One" risiver i više nego dobar na kompletan rad i na sve ponudjene funkcije.
Dobre strane:
-Spoljni izgled je ok, sama kutija je metalna, dobro zategnuta a i ima mogućnost fizičkog menjanja kanala na samom risiveru pošto to isto na primer Strong 8201 nema.
-Meni je jednostavan kao i kod svih.
-Prenos slike je odličan a po nekim testovima i nešto oštrija nego na primer kod risivera Strong 8201.
https://www.youtube.com/watch?v=NTfOymU8ssA https://www.youtube.com/watch?v=QiC_JWlErQU
-Prenos zvuka je takodje zadovoljavajuć.
-Daljinski je sada veći, od čvrste plastike i osetljiviji tako da se sada može uperiti i kontra od TVa:)
-Sat mi pokazuje uvek tačno vreme 24h što je meni super, jer kod većine drugih modela koji dok su u radu pokazuju samo broj trenutnog kanala koji se gleda a ne i vreme!
-Ne zuji i ne pišti kako u radu tako ni noću kada je u stanju mirovanja (stand by mod) kao kod većine drugih modela.
-Odlično snima preko USBa i prihvata sve formate videa koje sam probao sem "webm", titlovi rade ok uz mogućnost menjanja pozadinske boje i veličine slova.
Loše strane:
-Software update (firmware) za sada ne postoji ni na zvaničnom sajtu ali su navodno obećali da će ga uskoro i biti!? http://www.nt.rs/page.php?id=4 http://www.myxwave.com/support/index.php
-Upuctvo koje ide uz uredjaj je sa jako malo informacija i objašnjenja što starijima možre biti veći problem:-(
-Info dugme na daljinskom pokazuje trenutni i sledeći naziv emisije ali ne i vreme početka i kraja iste emisije kao kod nekih risivera, što se nadam da će u budućnosti biti popravljeno sa novim "update software"
 
@gorigoran
I nama je u pocetku sve bilo u redu, a posle se pojavio problem sa signalom. Kada smo prikljucivali Set Top Box menjali smo antenu i dodali pojacavac.
 
@brbr,
nadam se da ja neću imati takve probleme:) Ako ste stavljali pojačivač proverite samo u Menu /sistemska podešavanja /drugo /napajanje antene da li vam je stavljeno na "uključeno"
 
antena@ hvala, možda si i u pravu pošto ni sam sada nisam siguran! Bilo mi je nekako logično da ako se dodaje pojačivač da u Menu treba da se postavi napajanje antene na "uključeno" da bi sve to i funkcionisalo. krastavac tu i jesmo da nekome pomognemo ali i da nešto novo naučimo cheers
 
EPG i INFO zavisi od provajdera, a ne od samog uredjaja i firmvera, a to za sada slabo kod nas funkcionise.Doduse, radilo je pre par meseci, dok nisu usli u "finalnu" fazu digitalizacije...
Napajanje, koje ide iz samo set-top box-a je, namenjeno pojacivacima i aktivnim antenama, koji rade na 5V, tako da ako nemate takvo nesto, drzite na iskljuceno...
Ogroman broj problema prave losi i nekvalitetni pojacivaci, koji imaju, jednostavno receno, "prljav" signal, koji smeta Box-u, dok kod analognog prijema, ima nekih "strafti" i "bruma" , na pojedinim kanalima, pa to ipak kako-tako, prolazi...Bolje je imati i obicnu [logu] antenu, bez ikakvog pojacivaca, nego kojekakva cuda sa istoka...
pozz
 
Nazad
Vrh Dno